Şimdi Ara

İddia: 453 bin Yahoo hesabı ele geçirildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  Yahoo'nun son derece büyük bir güvenlik açığı ile karşı karşıya olduğu iddia ediliyor. Bu iddiaya göre, yaklaşık 453000 Yahoo hesabına ait giriş bilgilerinin internete sızdırıldığı belirtiliyor.

Yahoo'ya ait hangi servislerin saldırıya maruz kaldığına dair henüz bir bilgi olmasa da Trusted Sec'e göre saldırı 'Yahoo Voice' üstünden gerçekleştirilmiş durumda. Trusted Sec, saldırıdan etkilenenlerin tam sayısının ise 453492 olduğunu belirtiyor. Kullanıcılara ait giriş bilgilerini ele geçirenler ise 'D33Ds' adlı bir bilgisayar korsan grubu. Saldırıyı gerçekleştiren 'D33Ds' tarafından yapılan açıklamada, gerçekleştirilen saldırının söz konusu güvenlik açığının sorumlular tarafından bir tehdit değil uyarı olarak değerlendirilmesi gerektiği belirtildi. Ayrıca D33Ds, Yahoo'nun sunucularında önemli güvenlik açıklar olduğuna dikkat çekti.

Yahoo cepesinde konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmış değil. Şirketin bu konu hakkında nasıl bir savunma yapacağı ise merak konusu.

• 453000 yerine 453 bin yazmak çok mu zordu.. :D (tabi unuttum 3 ile b harfi arasına bir boşluk bırakmak lazım :D :D )

• Iddia da olsa biraz gec verdiniz sanirim haberi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -technology4ever-

453000 yerine 453 bin yazmak çok mu zordu.. :D (tabi unuttum 3 ile b harfi arasına bir boşluk bırakmak lazım :D :D )

yarısını rakamla yarısını yazıyla yazsalar daha mı iyiydi yani?

• quote:

Orijinalden alıntı: erdemefe

quote:

Orijinalden alıntı: -technology4ever-

453000 yerine 453 bin yazmak çok mu zordu.. :D (tabi unuttum 3 ile b harfi arasına bir boşluk bırakmak lazım :D :D )

yarısını rakamla yarısını yazıyla yazsalar daha mı iyiydi yani?

• Ortada bu kadar ciddi bir konu varken yorumlara bakıyorumda herkes 453000'in derdinde o 453 bin giriş bilgisi ile o kullanıcıların donunun rengine kadar herşeyi öğrenirler buda Yahoo'nun başına büyük dert olur

• İki gün önce bayadır kullanmadığım yahoo hesabım farkında olmadan tüm kayıtlı adreslere virüslü mail atmış nasıl olduğunu anlamadım ve şifrelerimi değiştirdim ilginç sanırsam bu konuyla alakalı.

• BENİM HİÇ YAHOO HESABİM OLMADI Kİ
  • yahoo hesabım var. Acaba benim bilgilerde piyasaya düştümü ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aman benim bilgilerimi alıp maillerime bakabilirler.. yahooda spamdan çok ne var belki temizlerde çıkarlar... :))

• bende şifre değişikliği yapayım belli olmaz.

• Üst oynamışlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.