- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Neden taksi çıkması ya da şirket araçları alınmaz
44 Cevap3761 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

16 Mesaj
12 Temmuz 2012; 14:49:38 

örneğin 500 binde taksi çıkması bir araç biraz para harcarayarak adam edilmez mi
Yada 500 bindeki bir araba alınır mı bir mototrun ortalama ömrü nee kadardır km olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altunhisarlilar -- 12 Temmuz 2012; 20:35:42 >

muradım murad almaktır

2057 Mesaj
12 Temmuz 2012; 14:58:53 

Benim kullandığım şirket araçlarını gözünüz kapalı alabilirsiniz

2013 Mesaj
12 Temmuz 2012; 15:03:34 

taksileri bilemem ama şirket araçları alınabilir.bizim şirketteki butun arabaalr duzenli serviste bakıma sokulur.en ufak bir şeyde dahi servise gonderilir.en fazla 110 km hızla gidebilirsiniz.haftada en az 2 defa temizlik yıkama yapılır falan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarpcore -- 12 Temmuz 2012; 15:04:46 >

5334

741 Mesaj
12 Temmuz 2012; 15:06:03 

Genelde şirket arabalarını kullananlar hor kullanıldıgı söyleniyor,aslında kullanan kişiye baglı olarak degişiyor şirketler bakımlarını yetkili serviste yaptırıyor...Araba alırken kimden aldıgın farketmez çok iyi dikkat etmek gerekiyor bunun uyanıkları çok kesinlikle çok iyi kontrol edilmesi gerekiyor...

2017 Mesaj
12 Temmuz 2012; 15:08:24 

Bence km ile alakası yok kullanış tarzlar ile alakalı.

5635 Mesaj
12 Temmuz 2012; 15:12:08 

quote:

Orijinalden alıntı: HazzaR

Benim kullandığım şirket araçlarını gözünüz kapalı alabilirsiniz

Nerden bulucaz ?

TEOMAN ?
TEOMAN ?
TEOMAN ?

1855 Mesaj
12 Temmuz 2012; 15:15:02 

Arac benim değil nasıl olsa bin gitsin mantalitesiyle binilmemis ise neden bir şirket arabasi alınmasın ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2014- Brazil FIFA World Cup

Almanya Milli Futbol Takımı Destekçileri

1 Neuer 12 Zieler 22 Weidenfeller 2 Grosskreutz 4 Höwedes 5 Hummels 15 Durm 16 Lahm (c) 17 Mertesacker 20 Boateng 21 Mustafi 3 Ginter 6 Khedira 7 Schweinsteiger 8 Ozıl 9 Schürrle 10 Podolski 13 Müller 14 Draxler 18 Kroos 19 Götze 23 Kramer 11 Klose Manager: Joachim Löw

3387 Mesaj
12 Temmuz 2012; 15:16:49 

Şirket'i bilmemde taksi'lerin pert'ten farkı yok benim gözümde

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Atam izindeyiz,biz de Mercedes'ciyiz :)
2012 Opel Astra H 1.3 Cdti Easytronic+Ecufast Remap+Esp Off+Bi-Xenon+Cid Screen+İnsignia Washer Jet+Eibach Prokit+Turbo Jant+Hls Modül
184 Hp 250NM Torq Kompressor...
E60 530d 218 Hp 500NM Torq...- Gitti. :(

4346 Mesaj
12 Temmuz 2012; 15:19:20 

Benim eski şirket aracım kesinlikle alınmaz. Benden önceki çalışanlar kül tablasından stepnesine kadar her şeyini çalmışlar.

Tanrı bize 2 yuvarlak organ verdi. Biri oturasınız diğeri düşünesiniz diye. Başarı hangisini kullanacağına bağlı!

1324 Mesaj
12 Temmuz 2012; 15:21:42 

Bozuk bir yolda ikinci vitesle ağır ağır ilerlerken seni 90-100 le gecen bir araba görürsen (fluence megane clio astra corsa vb) bil ki o şirket aracıdır.

*Yüz daha versen yüz uman yüzler bilirim.. Yokuşlara kardeş olan düzler bilirim ..Dünya öküzün üstünde derler ama; dünyanın üstünde nice öküzler bilirim! N.F.K.
*İyi günde herkes adam gibi durur. Adam, kavgada belli olur..
*Haddinden ziyade yükselen kişi, feleğin gözüne batar imiş. Her kim ki dünyada keskindir dişi, mutlak bir beleya çatar imiş.

3387 Mesaj
12 Temmuz 2012; 15:23:09 

quote:

Orijinalden alıntı: seizure

Benim eski şirket aracım kesinlikle alınmaz. Benden önceki çalışanlar kül tablasından stepnesine kadar her şeyini çalmışlar.

Bir insan kül tablasını neden çalar ki

2012 Opel Astra H 1.3 Cdti Easytronic+Ecufast Remap+Esp Off+Bi-Xenon+Cid Screen+İnsignia Washer Jet+Eibach Prokit+Turbo Jant+Hls Modül

1469 Mesaj
12 Temmuz 2012; 15:27:06 

Sahibinden al kafan ağrımasın

I ♥ My Focus , 00' Ford Focus 1.6 Ambiante GP
02'Polo 9N 1.4 75hp

Yukarıdaki Araçlarla ilgili sorunuz olursa yanıtlarım.

4346 Mesaj
12 Temmuz 2012; 15:28:15 

quote:

Orijinalden alıntı: RutkayErg

Çok fakir olacak ki, bir küllük alacak kadar bile parası yok diye düşündük. Bunun başka bir açıklaması var mı?

Tanrı bize 2 yuvarlak organ verdi. Biri oturasınız diğeri düşünesiniz diye. Başarı hangisini kullanacağına bağlı!

2878 Mesaj
12 Temmuz 2012; 15:34:49 

şirket aracı alınmaz, taksi ise zaten pert gibi birşey olmuştur.

Şirket aracı neden alınmaz ? Hor kullanılmıştır, çukur tümsek gibi yavaş geçilmesi gereken yerlere dikkat edilmemiştir, soğuk motorda çok yüklenilmiştir, motor zorlandıktan sonra park ettiği an motoru kapatmıştır turbo için beklememiştir. Ayrıca her şirket gps le takip yapmıyor. 75 hp dobloyla nasıl makas attiklarını, benim 15 dakkada geldiğim yolu nasıl 5 dakkada geldiklerini, hatta benim tüketimim çok düşük olduğu için dalga geçildiğini duyduğum için siz siz olun şirket araçlarından uzak durun.

745i

311 Mesaj
12 Temmuz 2012; 15:56:05 

Şirketler genelde araçlarını verimli kullanım ömrünü tamamlamaya yakın toptan olarak oto galericilere teklif usülü satarlar.
Bazı şirketlerde araçlar bir kişiye zimmetlenerek kullandırılır, bazılarında ise şoför sürekli değişir, inen binen belli olmaz.
Belki galeriden alıpta her gün bindiğiniz araç bir şirket aracı olabilir, çünkü pisayada bu tip araçlar çok var. Bakımları düzenli yapılmış ve iyiniyetli olarak kullanılmış bir araçsa çok sorun çıkarmayabilir.

Ticariden çıkma araçlar verimli kullanım ömrünü çoktan geçmiş, tabiri caizse çıkarılan yağından pirzola pişirilmiş sineğin geriye kalan posasıdır. yani geriye pek birşey kalmamış araçlardan oluşur, gece gündüz hemen hemen hiç durmanan çalışır, motorun ve mekanik aksamın bir ömrü vardır, metal yorgunluğu denen birşey vardır, sürekli olarak çalışan bir makineyle diğer makineler arasında çok fark olur.

351 Mesaj
12 Temmuz 2012; 16:09:54 

Benim trafikte rastladığım şirket araçları ticari olsun binek olsun apaçi gibi kullanılıyor. Adam ne zaman sağındaydı ne zaman sola geçti anlaşılmıyor. En sağdan en sola dalıyor, ileride kırmızı yandığı halde seni zorla sollayı sonra frene basıyor v.s. Çukur falan hak getire. Balatasından lastiğine, direksiyonuna kadar daha fazla yıprandığını düşünürüm. İmkan varsa almamak daha iyi.

693 Mesaj
12 Temmuz 2012; 16:10:09 

anası ağlamıştır ondan

1046 Mesaj
12 Temmuz 2012; 16:15:01 

Bizim şirket aracı da en çok kışları yıkanır (yagmurdan dolayı) Onun harici cam suyu dışında ön cam harici su görmez. Ha belki istisna olup 6 ayda 1 yıkamacıya gidebilir bedava fiş varsa ve kullananın oturmaktan canı sıkıldıysa.

Servis yüzü görmez 2 ay sol çamurluk göçük farı tamponu sallanır şekilde gezdi. Sanayide 250 liraya yapıldı. Hızlı gidilmez güven vermiyor. Motoru çok saglam 250.000 de. Yag dışında bir masrafı yok. Mazotu at yola devam.

2273 Mesaj
12 Temmuz 2012; 16:16:28 

quote:

Onu kar diye mi düşünmüş nedir anlamadım? Ne insanlar var ya...

3633 Mesaj
12 Temmuz 2012; 16:22:22 

şirket araçları ve taksiler fazla kilometre yapan araçlar.Ayrıca genellikle dizel alındıkları için dizel araçlar yüksek km'ler sonrasında motorda sıkıntı verebiliyor.Genelde bundan dolayı tercih edilmeme sebebidir.

2013 Astra J Sport / 34 UV 0537

2003 Otokar M2000 / 34 M 0537

YILDIZ 24

3194 Mesaj
12 Temmuz 2012; 16:24:46 

quote:

Orijinalden alıntı: TEZ_TEX

Bozuk bir yolda ikinci vitesle ağır ağır ilerlerken seni 90-100 le gecen bir araba görürsen (fluence megane clio astra corsa vb) bil ki o şirket aracıdır.

Kesinlikle

DH FACEBOOK POLO 6R CLUP

2462 Mesaj
12 Temmuz 2012; 16:34:01 

Taksi kesinlikle alınmaz. Çünkü hala işe yarar bir otomobilse zaten taksici onu satmaz, mutlaka bir arıza, sıkıntı vardır.

Şirket aracı duruma göre değişir. Eğer aracı kullanan kişi hor kullanmıyorsa şirket araçları her türlü bakımını serviste görüyor. Arızalanan ne varsa anında değişiyor vs. Bu yönden kullanan kişinin iyi kullandığı bilinse şirket aracı almak mantıklı bile görünüyor.

Ömür Dediğin Üç Gündür,
Dün Geldi Geçti Yarın Meçhuldür,
O Halde Ömür Dediğin Bir Gündür,O Da Bugündür

6252 Mesaj
12 Temmuz 2012; 16:39:13 

Trafikte sürekli fazlaydı şirket arabalarını görünce normaldir almak istememek.

Yanlız kurumsal araç kiralayan firmalardan alabilirsiniz, Intercity gibi.

2171 Mesaj
12 Temmuz 2012; 16:40:17 

Şirketler aracı masraf çıkarmaya yakın yeniler yoksa adam çalışanının zevki için 0 araba mı verir.Ancak şirket arabası genel olarak servis bakımlı olur bu iyi yanıdır, ancak kullananlar genel olarak kendi arabalarına gösterdiği özeni göstermez ancak iyi kullananda vardır haklarını yemeyelim.İyisi ucuz bulunursa alınabilinir.
Taksiye gelecek olursa kesinlikle alınmaz taksici o aracı bitirmeden asla değiştirmez sonuçta para kazanıyor neden masraf etsin ayrıca araca binen inenin haddi hesabı yoktur bu nedenle taksi çıkması pek iyi bir tercih değil.
Şirket arabası olabilir ama taksi olmasın yaw.

1029 Mesaj
12 Temmuz 2012; 16:49:10 

şirket aracı belli olmaz ama taksi kesinlikle alınmaz.
94 senesinde 93 model ticari çıkması doğan slx görmüştüm. ticariden çıkmak neymiş o zaman gördüm. 1 yaşındaki araba arabalıktan çıkmıştı.

sosyal güvenlik denetmen yrd.

2090 Mesaj
12 Temmuz 2012; 16:49:51 

Hor kullanılıyor çünkü!

16715 Mesaj
12 Temmuz 2012; 16:50:41 

çünkü hor kullanılar nasılsa benim arabam değil ne olursa olsun mantığı vardır

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

3387 Mesaj
12 Temmuz 2012; 17:02:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Ykaraca

Onu kar diye mi düşünmüş nedir anlamadım? Ne insanlar var ya...

Bu mu ? Yani kül tablasını alsa ne olur almasa ne olur.Onu alarak ne kadar zarar'a sokabilir ki

2273 Mesaj
12 Temmuz 2012; 17:07:32 

quote:

Bu mu ? Yani kül tablasını alsa ne olur almasa ne olur.Onu alarak ne kadar zarar'a sokabilir ki

Nasıl bir kafa yapısıysa artık...

1017 Mesaj
12 Temmuz 2012; 19:20:21 

herkes aldığı ikinci elin daha önce nasıl kullanıldığını biliyor gibi yazmış,kendi aracını ticari veya şirket aracı tarzında kullanan çok vatandaş görüyorum yollarda..

Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez...

1138 Mesaj
12 Temmuz 2012; 20:47:38 

Kendi şirketimizde kiralık araçlar mevcut, Sıfır araba geliyor çalışanlara veriyoruz 1 ay sonra arabyı tanıyamazsınız

Onlara göre yolda çukur yok, kasis yok,engebe yok onlara her yol düz. Araba ahır gibi sigara külü,yemek atıkları,kağıt poşet, küllükler ağzına kadar dolu, Aracın dışı yağmurdan başka su görmemiş. araçlar dizel olamsına rağmen 4 devirden önce vites değiştirmemeler 70 hp aracı zorlasan nolur zorlmasan nolur. vs vs vs bu tarz şeylerden dolayı alınmaz. 2000 km aracın 3 amortisörde patlarmı patlıomuş demekki. Baktık başa çıkılmıyor zimmetledik araçları üstlerine onlardan kesiyoruz abzürt şeyleri. Araçlar ticari değil bu arada.

Şirket aracı alıcaksanızda bankacıdan felan çıkan birşey alınmalı en azından.

Sony Tablet S 32GB ICS - Sony Playstation 3 60GB - Sony Vaio F22S1E - Sony DAV-DZ810 - Sony HDR-S11 Video Camera - Sony W710 Camera -
LG 55LW650s 3D - LG BH-9530TW 9.1 3D - LG 42LD420 - Samsung Galaxy S4 White 16GB - İpad Mini 16GB Black

5160 Mesaj
12 Temmuz 2012; 22:54:28 

Şirket aracı nasıl oluyor onu anlamadım? Şirketler zaten arabayı almıyor ki kiralıyor. Ayrıca arabanın anasını ağlatıyorlar. Hem taksiler hemde şirket çalışanları.

Seni gördüğüm zaman böyle içimde bir şeyler oldu. Konuşmayı beceremem ama anladın di mi? Canımsın be! Güneşimsin, havamsın. Yani şu ağzımdaki izmarit yok mu kız! İşte onun gibi benimsin. Yani buramdasın be! Sen hayatımın tek golüsün yani.

221 Mesaj
13 Temmuz 2012; 16:31:27 

kişiden kişiye değişir. benim şirket aracını kullanmam ile kendi arabamı kullanmam arasında fark yoktur. ama bazısı da var tümsek çukur vs. hiç dikkat etmez. kısaca taksiye göre şirket arabaları daha tercih edilebilir lakin gerisi de şansa kalır.

567 Mesaj
14 Temmuz 2012; 12:49:25 

tamam şirket araçlarını almayalım. peki bunu nereden bilecez, birisi bu araçları alıp kendi araçları gibi satabilir.? masraflar çok düşük.

yüksek km, ve düşük modellileri almayalım mı?

bildigim kadarıyla örneğin focuslarda hep trend donanım şirket aracı olur. Üst donanımlarda şirket aracı olur mu?

3552 Mesaj
14 Temmuz 2012; 12:55:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Hasan Paşa

Bence km ile alakası yok kullanış tarzlar ile alakalı.

+1

iste bu kadar

9565 Mesaj
14 Temmuz 2012; 12:56:33 

quote:

Orijinalden alıntı: sonerso

tamam şirket araçlarını almayalım. peki bunu nereden bilecez, birisi bu araçları alıp kendi araçları gibi satabilir.? masraflar çok düşük.

yüksek km, ve düşük modellileri almayalım mı?

bildigim kadarıyla örneğin focuslarda hep trend donanım şirket aracı olur. Üst donanımlarda şirket aracı olur mu?

Hatirli tanidiklarla arabanin daha onceki sayiplerini ogreneceksin. Veya kasko sigorta policelerine bakacaksin. Sirket adinadir.

254 Mesaj
14 Temmuz 2012; 23:10:26 

Tabi hepsi için geçerli değil ama şirket aracı kullananlar kendi malı değil diye Allah yarrattı demiyor.
Taksilerinde kafadan km problem döşemeler kapılar hor kullanılmış adam gidip vuruyor aracın değerinin düşme kaygısı olmadan yaptırmadan ya da öylesine yaptırıp geziyor vs....

1686 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
xmiralay
15 Temmuz 2012; 0:11:59 

galericiler araba satın ama sadece sıkıştığınızda ama almayın. galericilik mesleği sektördeki tüm kötülüklerin kaynağıdır km düşürme düzeltme pertten trafiğe tek çare arabanın sahibini bulmaktır

2338 Mesaj
15 Temmuz 2012; 22:38:22 

Şirket araçları genelde eşşek gibi kullanılıyor,taksilerde ise başta ve çoğu parçanın arka koltuğun perti çıkmış oluyor,KM'leri çok yüksek oluyor.

549 Mesaj
15 Temmuz 2012; 22:57:44 

tabi canım zaten ülkemizde şirket araçları ve taksi çıkmaları direk preslenip jilet fabrikalarına yollanıyor hiç bir vatandaşımız da alıp binmiyor

3150 Mesaj
15 Temmuz 2012; 23:11:41 

Nedir bu paranızla rezil olma isteği anlayamıyorum!Adam edeceğin paraya zaten normalini bulursun maceraya gerek yok.

DonanımHaber Türküseverler Kulübü

2103 Mesaj
15 Temmuz 2012; 23:11:50 

ben şirket aracı kullanıyorum, ne kadar dikkat etmek istesem de kendi aracım gibi olmuyor. sonuçta bir sıkıntı çıktığında cebimden para çıkmadan tamir oluyor. kaza olsa arıyorum kiralama firmasını kazalı aracı alıp hemen muadil araç veriyorlar.bozuk yol, tümsek, çukur hiç yavaşlamıyorum, motoru gereksiz zorluyorum vs. kısacası alınmaz

not: trafikte makas atmam kimseyi sıkıştırıp tehlike yaratmam.birincisi yanlış ikincisi komik oluyor dışarıdan bakıldığında(her ne kadar şirket aracı olduğu çok anlaşılmasa da)

1492 Mesaj
15 Temmuz 2012; 23:28:59 

Şirket arabası belki ama ticari hayatta alınmaz.Taksici aracı vitese geçiriyor,vites topuzu tekrar boştaki konumuna geliyor ama araç yola devam ediyor. .Zaten aklı olan taksici o arabayı haşat etmeden bırakmaz.Sonuçta ondan para kazanıyor sonuna kadar kullanır.

265 Mesaj
15 Temmuz 2012; 23:51:30 

bizim bi komşu abinin şirket arabası var,

3 güne bi iç dış yıkanır

içinde sigara içilmez

her ay pasta cila yapılır

ve adam mümessil yani reprezant

24 Mesaj
20 Temmuz 2012; 23:23:29 

İKİSİDE HAŞAT OLDUGU İÇİN ALINMAZ

***BİZLER SÖGÜTTE ABDEST ALIP VİYANADA NAMAZ KILAN ECDADIN TORUNLARIYIZ***
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Araç tercih-kıyaslama » Neden taksi çıkması ya da şirket araçları alınmaz
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

1.002