PHİLİPS 6000 Serisi
529 Cevap42427 Görüntüleme17 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: <<     1 2 3 4 [6] 8 9      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3 Mesaj
4 Ocak 2013; 10:47:13 

47PFL6877 modelini aldım ben de. Dün geldi televizyon o yüzden tamamen inceleme fırsatım olmadı televizyonu. Televizyonu kurcalarken kanalları sildiğim için bu model televizyonu olan arkadaşlardan uydu kanal listesi dosyasını paylaşmalarını istiyorum. Teşekkürler.

158 Mesaj
5 Ocak 2013; 10:37:05 

quote:

Orijinalden alıntı: arc7376

Tamam seni anlıyorum. İşlemci önemli ama forumu baya bir okudum herkes menüleirn yavaşlığından bahsediyor. Hatta insanı çıldırtacağını söyleyenler var. Bu işlemci niye burada devreye girmiyor peki.
İyi forumlar...

6000 Kullanmadığım için menü yavaşlığını bilemem; 2011 model 7000 serisi kullanıyorum ve onda da LG panel var sözde ama LG TV ile kıyas edilemeyecek kadar üstün bir cihaz olduğu için ve alırken aylarca araştırıp karşılaştırmalar yaptığım için bunu diyebiliyorum. Menü yavaşlığı şundan olabilir: Mağazada gördüğüm kadarı ile yeni 6000 cihazlarda TV menüsü ve çoğu şey değişmiş, yani Philips sıfırdan yeni bir şeyler yapmış ve gördüğüm menü resimleri-renkleri-yazıları çözünürlük daha fazla ve renkli...Eskilerde düz metinler görüyorduk. Şimdi, bu şekilde daha görsel bir menü yapınca herhalde yavaşlama oldu ama yine forumda takip ettiğim kadarıyla yazılımla bu iş de çözülmüş...Ben de yakından takip ediyorum 6000 serisi, çünkü her an 6877 modelini alabilirim :)

1872 Mesaj
5 Ocak 2013; 22:14:06 

6007 kullanıcısıyım..
Geçen Gece TV kendiliğinden Açıldı.
Sabah Haberleri izleyip Tv yi kapamıştım. akşam eve geldiğimde TV açıktı.
Bu neden olabilir ? Menülerde farkında olmadan yanlış bişimi seçtim?
Fabrika ayarlarına döndüm düzeldi. ama merak ediyorum. neden kendi kendine açıldı. Hangi menüde olmuş olabilir. tekrar aynı hatayı yapmayayım.
TV den memnunum.

2223 Mesaj
5 Ocak 2013; 22:54:26 

55PFL6007K modeli DTS ve altyazı desteği varmı televizyonu bugun aldık pazartesi getirecekeler ama yoksa lg55'' modellerinden alıcam?
yada son cıkan guncelleme yazılımıyla bunlar geldimi, menular yavaşmı, test etme durumu olmadı mağazada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreeRun -- 5 Ocak 2013; 22:56:48 >

195 Mesaj
5 Ocak 2013; 23:02:27 

dts desteği yok.altyazıyı ben hiç denemedim.ama sırf dts yok diye tvyi geri verme.çünkü birkaç sorun dışında çok iyi televizyon.ayrıca lg ile kıyas bile kabul edilmez.şikayetvara girmen yeter.o sorunları 100 liralık player çözer.hem bilemezsin yarın hangi format videoların çıkacağını.her format için yeni tv alamayacağımıza göre

2223 Mesaj
6 Ocak 2013; 0:50:37 

quote:

Orijinalden alıntı: fuattoksoy

dts desteği yok.altyazıyı ben hiç denemedim.ama sırf dts yok diye tvyi geri verme.çünkü birkaç sorun dışında çok iyi televizyon.ayrıca lg ile kıyas bile kabul edilmez.şikayetvara girmen yeter.o sorunları 100 liralık player çözer.hem bilemezsin yarın hangi format videoların çıkacağını.her format için yeni tv alamayacağımıza göre

sence philipsin görüntüsü yada kalitesi dahamı iyi hocam, ben cok kararsız kaldım LG 55LM660S ile ikisi arasında mağazada bi turu secim yapamadım ,philips aldım ama dts desteklemiyor birde menuler yavaş falan demişler anlamadım, birde ben başka bir philips modeli denedim orda dts oynattı avenger oynuyordu tvde bende bu aldığım modelde dts vardır heralde dedim ama bilmyorum neyapsam

195 Mesaj
6 Ocak 2013; 1:39:26 

kardeş dts bir ses dosya formatı.görüntü oynasada ses oynamaz.ben aylarca tekno mağazalarda araştırma yaparak bu tv ye karar verdim.youtube dışında sorunu kalmadı.onuda çözecez inşallah.menüler yavaş falan değil.ben tvnin kendi uydu alıcısını kullanmıyorum.dsmart takılı bende.o yüzden uydusunu bilemem.lg ile değilde samsungla karşılaştırabilirsin kalite olarak.samsungda gözlük sıkıntısı var.philipsin gözlüğünü sinemalarda verilen gözlük bile tutuyor.bende 10 taneye yakın gözlük oldu.ayrıca ödüllü bir tv seninkisi

2223 Mesaj
6 Ocak 2013; 1:56:11 

quote:

kardeş dts bir ses dosya formatı.görüntü oynasada ses oynamaz.ben aylarca tekno mağazalarda araştırma yaparak bu tv ye karar verdim.youtube dışında sorunu kalmadı.onuda çözecez inşallah.menüler yavaş falan değil.ben tvnin kendi uydu alıcısını kullanmıyorum.dsmart takılı bende.o yüzden uydusunu bilemem.lg ile değilde samsungla karşılaştırabilirsin kalite olarak.samsungda gözlük sıkıntısı var.philipsin gözlüğünü sinemalarda verilen gözlük bile tutuyor.bende 10 taneye yakın gözlük oldu.ayrıca ödüllü bir tv seninkisi

en düşük watt harcadığı için ödül almış başka bir dalgası yok,varsada sen söyle, birde philipsin gözlükleri daha kaliteydi siyah, lg nin gozlukler bana ufak geldi ve renki cocuk gozluğu gibi pek hosuma gitmedi, basite kaçılmış, birde ordaki eleman ekran olarak arada fark var dedi biri mat biri bilmem ne dedi philips daha iyi dedi ama bilmiyorum, çunku LG de 500l' cd/m2 parlaklık, kontrastta 7.000.000:1 olarak değerler ama philipste 400cd/m2 500.000:1 eleman düşük olduğuna bakma philisin ekran farklı dedi ne kadar doğru bilmiyorum.

195 Mesaj
6 Ocak 2013; 4:02:51 

valla ben görüntü ve 3d performansından memnunum.fakat philips türkiyedeki teknik servisin smart tvler ile ilgili ilgi ve bilgi eksikliğinden muzdaripim.özelliği çok olan bir televizyon bendeki.yeni yeni kullanabiliyorum çoğu özelliğini.ps3 teki oyunlarda bile ekranı 2ye bölmeden herkes kendi ekranını görüyor.bu bile yeniliktir

85 Mesaj
6 Ocak 2013; 16:05:37 

merhaba arkadaşlar bende uzun araştırmalar sonucu bu 6000 serisinde karar kıldım fakat aralarında ki farkları tam olarak anlayamadım hemen hemen hepsi özellik olarak aynı gibi fakat en ilgi çekici 6877 gibi ambiligt spectra 3 ten dolayı herhalde ama bu model çercevesiz mi bilen arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim philipsin müdürü eniştemin arkadaşı geçenlerde telefonla görüştüm kendisiyle çercevesiz model bakıyorum dedim bana pfl6097 yada pdl6907 önerdi bende ona 6877 yi beğendimi söyledim işimin yoğundan dolayı fazla konuşamadık ama fiyat alıp beni arayacaklar bekliyorum...bilen var mı 6877 ile 6097 aynı kasaya mı sahip yani ikiside çercevesiz mi???

69 Mesaj
6 Ocak 2013; 19:09:11 

quote:

Orijinalden alıntı: cycladol_2624

merhaba arkadaşlar bende uzun araştırmalar sonucu bu 6000 serisinde karar kıldım fakat aralarında ki farkları tam olarak anlayamadım hemen hemen hepsi özellik olarak aynı gibi fakat en ilgi çekici 6877 gibi ambiligt spectra 3 ten dolayı herhalde ama bu model çercevesiz mi bilen arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim philipsin müdürü eniştemin arkadaşı geçenlerde telefonla görüştüm kendisiyle çercevesiz model bakıyorum dedim bana pfl6097 yada pdl6907 önerdi bende ona 6877 yi beğendimi söyledim işimin yoğundan dolayı fazla konuşamadık ama fiyat alıp beni arayacaklar bekliyorum...bilen var mı 6877 ile 6097 aynı kasaya mı sahip yani ikiside çercevesiz mi???

6000 serisinde sadece 6907 çerçevesiz. Diğerlerinde az biraz çerçeve mevcut. Aslında 6097 de çerçevesiz diye satılıyor fakat onda da çerçeve içinde bir nevi. LG LM960 ve samsung 7-8 bin serileri gerçek çerçevesiz. LG lm960 da çizgi gibi bir çıta var ve hemen içinde görüntü başlıyor. 6907 de ise ince çıtadan sonra 2 cm lik siyah bir boşluk var sonra görüntü başlıyor. Ama dışarda çerçeve görünmüyor. Karanlıkta baktığında 6000 serisis tüm tv lerde 2 cm lik bir çerçeve varmış gibi görünüyor. Aynı durum LG nin lm600 ve 700 serilerinde de var. Fiziksel çerçeve yok ama panelin içinde siyah boşluk var. Kısacası görüntüden başka birşey görmek istemiyorum diyorsan philips 6000 seni kesmez. Ambilight seviyorsan 6877 tek geçmelisin.

nobody wins them all

85 Mesaj
6 Ocak 2013; 20:15:02 

saol dostum bilgin için en iyisi gidip yerinde görmek hangisi kafama yatacak bakalım yinede 6877 alıcam gibi ama hiçbir yerde yok galiba

3 Mesaj
7 Ocak 2013; 14:31:13 

Merhaba arkadaşlar. Philips 6877 47" modelini yaklaşık 4 gündür kullanıyorum. Menü ve kanal geçişleri biraz yavaş. Televizyonun kendi uydu alıcısını kullandığımda Türksat uydu yayın sinyali %32'leri geçmiyor. Aynı yere harici bir uydu alıcısı taktığımda ise sinyal %90'lara çıkıyor. Philips servisini arayıp durumu bildirdim. Bana sinyal seviyesini ölçtürün tv'de bir sıkıntı yoktur dediler. Ama dediğim gibi harici bir uydu alıcı ile denediğimde sinyal seviyesi %90'lara çıkıyor. Bunu anlatamadım bir türlü servise. İlla sinyal seviyesini ölçtürün diyorlar. Herkes de bu sıkıntı var mı acaba merak ettim?

2314 Mesaj
7 Ocak 2013; 16:48:01 

Merhabalar;
Dün teknosadan 55pfl6097 aldım, akşam görüntüde gözüme bir husus takıldı ayarları da fazla kurcalayamadım sebebini ve çözümü bilen var mı acaba?

Görüntüde bazı karanlık / siyak renk görüntülerde, veya bazı kamera açılarında nokta nokta yanıp sönen parlamalar, nokta nokta beyaz noktacıklar oluşmakta mesela akşam yetenek sizsiniz de (hdsmart-starhd) özellikle seyircilerin gösterildiği kamera açısında parlak parlak beyaz yanıp sönen noktacıklar oluştu ama her görüntüde olmuyor.

SEMERKAND TV HD frek:11555 sembol: 27500 Fec:3/4 Vert.

272 Mesaj
8 Ocak 2013; 2:32:46 

quote:

Orijinalden alıntı: yusuftaner

Merhabalar;
Dün teknosadan 55pfl6097 aldım, akşam görüntüde gözüme bir husus takıldı ayarları da fazla kurcalayamadım sebebini ve çözümü bilen var mı acaba?

Görüntüde bazı karanlık / siyak renk görüntülerde, veya bazı kamera açılarında nokta nokta yanıp sönen parlamalar, nokta nokta beyaz noktacıklar oluşmakta mesela akşam yetenek sizsiniz de (hdsmart-starhd) özellikle seyircilerin gösterildiği kamera açısında parlak parlak beyaz yanıp sönen noktacıklar oluştu ama her görüntüde olmuyor.

keskinligi 7 seviyesine getirin ve parazit gidermeyi acin. probleminiz muhtemelen cozulecektir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

272 Mesaj
8 Ocak 2013; 2:38:14 

quote:

Orijinalden alıntı: hipnouz

Merhaba arkadaşlar. Philips 6877 47" modelini yaklaşık 4 gündür kullanıyorum. Menü ve kanal geçişleri biraz yavaş. Televizyonun kendi uydu alıcısını kullandığımda Türksat uydu yayın sinyali %32'leri geçmiyor. Aynı yere harici bir uydu alıcısı taktığımda ise sinyal %90'lara çıkıyor. Philips servisini arayıp durumu bildirdim. Bana sinyal seviyesini ölçtürün tv'de bir sıkıntı yoktur dediler. Ama dediğim gibi harici bir uydu alıcı ile denediğimde sinyal seviyesi %90'lara çıkıyor. Bunu anlatamadım bir türlü servise. İlla sinyal seviyesini ölçtürün diyorlar. Herkes de bu sıkıntı var mı acaba merak ettim?

evet ne yazikki uydusunun sinyal gucunu az gormesi gibi bir problemi var. diger dahili receiverli tvlerde hassas ama philips kadar kotu degil. diger tvim sony ex715 ona uydu kablosunnu takiyorum sikinti yok ayni kabloyu 55pfl6007 ye takiyorum sikintilar baslio sinyal 32 lerde gezio. eger merkezi uyduysa durum boyle direk uydudan hat alirsaniz sikinti yok. ben tum odalara giden uydulari iptal edip sadece philipse uyduyu baglayarak sinyali 55 e kadar cikarabildim

272 Mesaj
8 Ocak 2013; 2:45:20 

ayrica menu hizlandi diyenlere sasiyorum. menu ve kumanda tam bir rezillik. menu cok agir ve takiliyor. kumanda 90lardaki kumanda gibi tikir tikir ses cikariyor basinca.smart tv o yavaslikta tam bir rezillik. insani sinir eden bir hantallik. lg nin menuler ucuyor hizdan keza smart tv side oyle. philipsin tek artisi panel bence canli olgun ve keskin goruntu. tekrar bastan sifirdan bir menu yazilmasi icin baski yapiyoruz philipse yabanci sitesisden bir kac arkadas. herkes altta verdigim phlilps forumuna uye olup 2012 tv yazilim bolumune sikayetini bildirirse sorunlarimizi cozeceklerini umuyorum.cunku program yazilimcisi yeni yapacagi guncellemeleri buradan takip ediyor.
http://www.supportforum.philips.com/en/forum.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metedoruk -- 9 Ocak 2013; 1:47:37 >

853 Mesaj
8 Ocak 2013; 8:42:37 

quote:

Merhabalar;

Bende ilk aldığım tv de buna benzer bir sıkıntı yaşamıştım.Sorun hdmi kablodaymış.Kabloyu değiştirince parlayan beyaz noktalar koybolmuştu.

853 Mesaj
8 Ocak 2013; 8:53:55 

quote:

Sinyal seviyesi düşük demişsin ama kanal araması yaptırdın mı? Arkadaşta 6097 modeli var.Uydu yayını merkezi sistemden geliyor.Ondada sinyal seviyesi düşüktü.Türksatı tarattık, 300 küsür kanal buldu ve gösterimde sıkıntı yoktu.

3 Mesaj
8 Ocak 2013; 9:08:37 

quote:

Orijinalden alıntı: manolpan

quote:

Sinyal seviyesi düşük demişsin ama kanal araması yaptırdın mı? Arkadaşta 6097 modeli var.Uydu yayını merkezi sistemden geliyor.Ondada sinyal seviyesi düşüktü.Türksatı tarattık, 300 küsür kanal buldu ve gösterimde sıkıntı yoktu.

Sinyal seviyesi düşük ama hemen hemen tüm kanalları izleyebiliyorum. Benim sıkıntım diğer bir tv'de aynı anda uydu yayını izlemeye çalıştığımda başlıyor. Philips'in uydu alıcısının sinyal seviyesi düşük olduğundan diğer tv'yi açtığımda bir iki kanal dışında yayın gidiyor Philips tv'de.

853 Mesaj
8 Ocak 2013; 9:31:12 

quote:

quote:

quote:

Sinyal seviyesi düşük ama hemen hemen tüm kanalları izleyebiliyorum. Benim sıkıntım diğer bir tv'de aynı anda uydu yayını izlemeye çalıştığımda başlıyor. Philips'in uydu alıcısının sinyal seviyesi düşük olduğundan diğer tv'yi açtığımda bir iki kanal dışında yayın gidiyor Philips tv'de.

Bu drumu tv nin dahili uydu alıcısının kalitesizliğine bağlayabilirsin.Zaten bunlardan normal bir hd receiver performansı beklemek pek doğru olmaz.Bu yüzden ben tv nin kendi uydu alıcısını kullanmıyorum.Örneğin bendede aynı çanaktan iki receivere sinyal gidiyor.İki tv aynı anda açık olduğunda çok az bir seviye kaybı oluyor ama izlemede bir sıkıntı yapmıyor.

2314 Mesaj
8 Ocak 2013; 9:35:32 

quote:

Orijinalden alıntı: metedoruk

quote:

Merhabalar;

keskinligi 7 seviyesine getirin ve parazit gidermeyi acin. probleminiz muhtemelen cozulecektir

Teşekkürler. deneyeceğim, akşam ayarlardan sorunu çözdüm gibi ama tam olarak hangi parametre işe yaradı tespit edemedim, evdekiler "televizyon seyrediyoruz kurcalayıp durma" diye baskı yapınca bilinçli bir kurcalama yapamadım açıkçası :)

2314 Mesaj
8 Ocak 2013; 9:48:54 

quote:

quote:

Merhabalar;

Bende ilk aldığım tv de buna benzer bir sıkıntı yaşamıştım.Sorun hdmi kablodaymış.Kabloyu değiştirince parlayan beyaz noktalar koybolmuştu.

Teşekkürler, her ihtimale karşı kabloyu da değiştireyim.

Önceki televizyonum 55d8000 di onu keyfe keder sattım , hem pasif 3d hemde amblight hatırına bunu aldım. Görüntü canlılığı ve parlaklığı açısından d8000 daha iyi idi ama bu televizyonun HD yayınlarda renk ve görüntü tokluğu ve tarif edemediğim bir görüntü hoşluğu var sanki daha hoşuma gitti sanırım daha doğal bir görüntü verdiği için göze daha hoş geliyor ...

Özellikle pasif 3d de oldukça keyifli ve zahmetsiz aktif 3d resmen eziyetmiş. 3d de ki konfor , rahatlık/hafiflik, titreşimsiz, cross'suz seyir keyfi çok iyi. Aktifin kendine göre bazı avantajlarını (daha yüksek çözünürlük.) kesinlikle göz ardı etmeme sebep oldu. Yanında 6ad. gözlük verdiler çoluk çocuğa gözlükleri atıyorum, veriyorum, alıyorum kırılacaktı, bozulacaktı derdi yok :) aktifde kıyım kıyım saklıyordum gözlükleri :) Ayrıca amblight olayıda anlatılmaz yaşanır...

Menüler biraz yavaş ama çokta ağır değil yani kesinlikle kafaya takılacak bir husus değil. D8000 SD yayınlarda sanki bana biraz daha başarılı geldi yanılıyor da olabilirim. philips'in ideal ayarlarını tam manası ile yapamamış da olabilirim. Smart özelliklerini kullanmadığım için bu konuda yorum yapamayacağım...

D8000 de görüntü ayarlarına ulaşmak çok kolaydı bunda görüntü ayarlarına ulaşıncaya kadar 30 tane tuşa basıyorum :) belki kısa yolu vardır , var mı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuftaner -- 8 Ocak 2013; 9:53:26 >

853 Mesaj
8 Ocak 2013; 10:08:16 

quote:

quote:

quote:

Merhabalar;

Teşekkürler, her ihtimale karşı kabloyu da değiştireyim.

Önceki televizyonum 55d8000 di onu keyfe keder sattım , hem pasif 3d hemde amblight hatırına bunu aldım. Görüntü canlılığı ve parlaklığı açısından d8000 daha iyi idi ama bu televizyonun HD yayınlarda renk ve görüntü tokluğu ve tarif edemediğim bir görüntü hoşluğu var sanki daha hoşuma gitti sanırım daha doğal bir görüntü verdiği için göze daha hoş geliyor ...

Özellikle pasif 3d de oldukça keyifli ve zahmetsiz aktif 3d resmen eziyetmiş. 3d de ki konfor , rahatlık/hafiflik, titreşimsiz, cross'suz seyir keyfi çok iyi. Aktifin kendine göre bazı avantajlarını (daha yüksek çözünürlük.) kesinlikle göz ardı etmeme sebep oldu. Yanında 6ad. gözlük verdiler çoluk çocuğa gözlükleri atıyorum, veriyorum, alıyorum kırılacaktı, bozulacaktı derdi yok :) aktifde kıyım kıyım saklıyordum gözlükleri :) Ayrıca amblight olayıda anlatılmaz yaşanır...

Menüler biraz yavaş ama çokta ağır değil yani kesinlikle kafaya takılacak bir husus değil. D8000 SD yayınlarda sanki bana biraz daha başarılı geldi yanılıyor da olabilirim. philips'in ideal ayarlarını tam manası ile yapamamış da olabilirim. Smart özelliklerini kullanmadığım için bu konuda yorum yapamayacağım...

D8000 de görüntü ayarlarına ulaşmak çok kolaydı bunda görüntü ayarlarına ulaşıncaya kadar 30 tane tuşa basıyorum :) belki kısa yolu vardır , var mı acaba ?

Evet arkadaşım, bende daha önce Philips in aktif gözlüklü PFL8605 modelini kullandım.Hem büyük ekran hemde pasif 3D için 6xx serisine yöneldim.Bana görede 3D olayında pasif çok iyi geldi.Aktifte özellikle kontrast kaybı ve crostalk çok sinir bozucuydu.Pasif bu konuda çok iyi.Ayrıca 6xx serisinde 3D için backlight kontrastını ve video kontrastını ayrıca ayarlabiliyorsun.Buda iyi bir özellik.Menüler hız konusunda son yazılımlarda iyi bir konuma geldi, benim için sıkıntı değil.Görüntü ayarları için kısa yol yok arkadaşım, bildiğin yoldan devam.

2314 Mesaj
8 Ocak 2013; 10:28:14 

Bu arada durumu philips'e de yazmıştım aşağıda cevabı göndermişler.... sürümü zaten son sürüm yüklemiştim...

" Sayın .....,

Tüketici Danışma Merkezi’mize göndermiş olduğunuz e-mail için teşekkür ederiz.
Belirtmiş olduğunuz konunuz ile ilgili olarak; TV nizde yaşamış olduğunuz durum için öncelikle aşağıda yer alan ideal görüntü ayarlarını kontrol etmenizi öneririz.

Görüntü Tarzı : Filmler
Backlight kontrastı: Kişisel tercihinize göre 65-70
Renk: 50
Netlik: 2
Parazit Azaltma:Kapalı
MPEG Parazirt Azaltma: Kapalı
Perfect Pixel HD:
Perfect Natural Motion: Kapalı
Clear LCD: Açık
Gelişmiş Netlik: Kapalı
Mükemmel Kontrast: Orta veya Kapalı
Dinamik arka ışık: Standart
Gelişimiş:
Işık Sensörü: Kullanıcıya Bağlı
Gama: -1
Renk Sıcaklığı: Sıcak veya Kişisel
(Renk Sıcaklığı Kişisel olursa)Kişisel Renk Sıcaklığı(127/93/73 0/0/-7 )
Video kontrastı: 90
Parlaklık: 50

Daha sonrasında ise; cihazinizdaki belirtmiş olduğunuz durum için yazılım yüklemenizi tavsiye ederiz.
Yazılım yüklemek için ;
www. p4c.philips.com sitesine giriş yaparak ürün model ismini aratınız. Karşınıza gelen sayfayı Türkçe seçiniz. Yazılım link ine tıklayınız. Yazılımı PC nize indiriniz Zip li dosya içerisinde bulunan autorun.upg dosyasını çıkartarak usb belleğe kaydediniz. USB yi TV ye taktığınızda yükleme otomatik olarak başlayacaktır ve baralarla gösterilecektir. Bara göstergesi, %100 olana kadar TV yi kapatmayın ve USB yi çıkarmayınız. %100 olunca ekrana gelen yazılım yükleme tamamlandı uyarısından sonra USB yi TV den çıkarınız. Cihazın güç kablosunu prizden çekip tekrar fişi takarak cihazı calıştırınız.

Her türlü konu ve önerilerinizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Bilgilerinize sunarız.
Saygılarımızla

Philips TV Tüketici Danışma Merkezi

444 8 445 "

2223 Mesaj
8 Ocak 2013; 13:54:04 

arkadaşlar Philips PFL6007K modeli ne derece yansıma yapıyor ışıklı ortamda?

853 Mesaj
8 Ocak 2013; 14:01:16 

quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

Philips 6xx serisinde hep aynı panel var.6xx serisinden herhangi bir modeli herhangi bir mağazada ışıklı ortamda kendi gözünle görebilirsin.Durumu kendi gözünle gözlemlemek daha iyi olur.

2223 Mesaj
8 Ocak 2013; 14:40:43 

quote:

quote:

Philips 6xx serisinde hep aynı panel var.6xx serisinden herhangi bir modeli herhangi bir mağazada ışıklı ortamda kendi gözünle görebilirsin.Durumu kendi gözünle gözlemlemek daha iyi olur.

anlaşılmıyor işte arkada pencere vs olması lazım mağazada anlaşılmıyor.

853 Mesaj
8 Ocak 2013; 15:02:16 

quote:

quote:

quote:

Aşağıdaki linkteki 47PFL6007K modeline ait resme bakın.

http://www.hdtv.com.pl/...piony-47pfl6007k-4.html

2223 Mesaj
8 Ocak 2013; 15:19:45 

quote:

quote:

quote:

quote:

Aşağıdaki linkteki 47PFL6007K modeline ait resme bakın.

http://www.hdtv.com.pl/...piony-47pfl6007k-4.html

sağol hocam bir tane resim gordum onda sanki yansıma var gibi ama ne derece anlaşlamıyor.

195 Mesaj
8 Ocak 2013; 16:50:09 

parlak ekran olduğu için çok az bir yansıma oluyor.ama bu yansıma laptop umdaki gibi çok rahatsız edici olmuyor.tvnizi bunu düşünerek en uygun yere konumlandırabilirsiniz

960 Mesaj
9 Ocak 2013; 10:01:46 

Burada bazı arkadaşlar sorunlardan bahsederken,
diğerleride sanki philipsin sahibi babasıymış gibi savunmaya geçiyor.

Ulan bırakında belki şikayetler yerini bulur. Yazılımcının kulağına gider belki de o gerizekalı adam gibi bir hızlı bir yazılım üretir.
Yapamıyorsun bırak bari açık kaynak yap, biz yazalım yazdıralım.

Tv yazılımı çok ağır ve kullanışşız.
Biri çıkıpta bana bu yazılım hızlı yazılım demesin.
Dedenizin tv si ile karşılaştırmayın.

İyi yönleri çok fazla biliyoruz. Zaten o sebeple aldık.
Yazımı düzeltirler diye aldık.

Ama bu altyapının üzerine bir b.k düzelmez.
Adam gibi yazılması gerekli.

Birşey biliyorsanız. Yapıcı iseniz. yabancı dilinizde varsa,

Sorunlarınızı aşağıdaki yere yazınız.
geri kalan yerler boş, işe yaramıyor.
övgülerinizi ise sorunlar düzelince yazarsınız.

http://www.supportforum...-6-7-8-9000-Series-2012
http://code.google.com/p/philips/issues/list
http://code.google.com/...ified%20Owner%20Summary

3 sayfayıda boş geçmeyin.
hızlı tepkime süresi olan, hafif, yazılım ve kullanılabilir smart tv menusu isteyin rahatlayalım..

Atamalar
Kpss
Öğretmen atamaları

272 Mesaj
11 Ocak 2013; 4:43:15 

bugün annemin philipsin önceki serisinin menülerinde dolaştım. daha düşük model tvde benzer bi menü vardı ve çok çok daha hızlıydı. biri beni bu menü yavaşlığından kurtarsın.
yukardaki linklere bir sürü şikayet yazdım. sizde yazın birkaç birşeyde rahat rahat şu tvyi kurcalayalım linkler aşağıda. yazılımcılar oradan takip edip düzeltiyorlar
https://code.google.com/p/philips/issues/list (bu sayfaya gmailinize girdikten sonra girip sol köşedeki new issue yi tıkloruz ve şikayetlerimizi yazıyoruz)
http://www.supportforum...-6-7-8-9000-Series-2012 (bu siteyede üye olduktan sonra sorunlarımızı yazıyoruz)

yabancı dil bilmeye gerek yok kelimeleri basitçe seçin ve google çeviride çevirip kopyala yapıştır yapın.

hadi arkadaşlar destek bekliyoruz.hepimiz birşey yazarsa etekleri tutuşur bunların.

2223 Mesaj
11 Ocak 2013; 12:45:08 

philipsin böyle bir yazılımı olduğunu görünce saşırdm kaldım, lg samsung panasonic vs diğer markalar uçmuş ama philipsin basit menusu tarih öncesinden kalma birde yavaş calışıyor, hadi basit olmasını anladık ta yavaşlık nedir yahu.

272 Mesaj
13 Ocak 2013; 2:11:49 

mail yazın arkadaşlar üstteki linklere

765 Mesaj
13 Ocak 2013; 9:18:51 

Selam arkadaşlar.
Bende 6067 modelini aldım.Tv de birkaç gün sorun yoktu fakat dünden beri kumandadan açılmıyor.Fişi çekip takmak gerekiyor.Ayrıca 500 gb 3.0 hdd yi taktım biraz bekledim sadece 1 resim buldu bunuda anlayamadım?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1872 Mesaj
13 Ocak 2013; 10:00:40 

6007 serisi var bende.
smart tv için diğer 6000 serilerinin kumandasının diğer tarafında smart tv kullanmak için klavyesi mevcut.
bendeki seride normal kumanda.
kablosuz klavye almaktan ise bu kumandayı kullanan arkadaşlardan kumanda üzerindeki klavyenin kullanım kolaylığı olarak yorumlarını merak ediyorum.
ve smart tv kullanmak için hangi model kablosuz klavyeler kullanıyorsunuz.

186 Mesaj
13 Ocak 2013; 23:57:49 

quote:

Orijinalden alıntı: DHinferno

Selam arkadaşlar.
Bende 6067 modelini aldım.Tv de birkaç gün sorun yoktu fakat dünden beri kumandadan açılmıyor.Fişi çekip takmak gerekiyor.Ayrıca 500 gb 3.0 hdd yi taktım biraz bekledim sadece 1 resim buldu bunuda anlayamadım?

Tv açılmadığında; kumandaya tepki mi vermiyor.

Açma tuşuna bastığınızda ne oluyor;
- Standby (öndeki kırmızı ışık) yanmayaya devam mı ediyor,
- Yoksa ışık kapanıyor ama tv mi açılmıyor.

Benim başıma farklı birşey gelmişti. Sizinki de aynı olabilir.

Dünyada uğruna yaratıldığı insan sağlığından, bir damla kanından, hayatından daha değerli hiç birşey olamaz...

765 Mesaj
14 Ocak 2013; 8:00:57 

quote:

Orijinalden alıntı: fehmi02

quote:

Selam arkadaşlar.

kırmızı ışık yanmaya devam ediyor.kumanda çalışıyor çünkü fişten çekip tekrar takınca açılıyor.ilginç sanırım tv yi uydu modunda kapatıp açınca yapıyor tam test edemedim.birde kumandada sıfırla sekiz tuşu içe gömük sanki dokunmatik elin deyince basıyor sizde de öylemi.bugün servisi çağıracağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1731 Mesaj
14 Ocak 2013; 10:42:39 

Kumanda sıkıntısı için şunu öneririm. Kumanda ile açamadığınızda fişi çıkarıp takip tv'yi açtıktan sonra tv. yi kasadaki acma kapama düğmesi ile kapatıp acın. Sonra kumandadan açılma sıkıntısı bitebilir. Ben böyle çözdüm, belki de şans eseri çözüldü ama yurt dışında bir forumda okumuştum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pis@gor -- 14 Ocak 2013; 21:37:39 >

Matematikçi, karanlık bir odada, orada olmayan siyah bir kediyi arayan kör bir insana benzer.

765 Mesaj
14 Ocak 2013; 12:08:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Pis@gor

Kumanda sıkıntısı için sunu öneririm. Kumandanı açmadığımızda ısı çıkarıp takip açtıktan sonra tv. Yi kasabamı acma kapama düğmesi ile kapatıp acın. Sonra kumandadan
Açılma sıkıntısı bitebilir. Ben böyle çözdüm, belki de şans eseri çözüldü.

hocam kasadan mı açıp kapatayım?tam anlıyamadım yazdıklarınızdan?

1522 Mesaj
14 Ocak 2013; 12:14:13 

bende dün itibariyle 42pfl6097 aldım.6877 ile karşılaştırdığımda 6877'de sanırım 3 taraflı embilight var ve kumandasının artkası qwerty klavye.ben pek smart özellikleriyle uğraşmayacağım için ve yan embilight yeterli olacağı için 6087 aldım.Arasında 259TL fiyat farkı vardı.Teknosada şuan stokta olmadığı için sanırım 2 haftaya teslim edecekler

50 Mesaj
14 Ocak 2013; 12:27:04 

arkadaşlar bende 47pfl6097 var. 3D 12GB boyutunda 1080p filmi 1 TB hdd den oynatmaya çalıştığımda, videoyu açmaya çalışıyor sonra tv kapanıp açılıyor. bir kaç 3d videoda da denedim onlarda da aynısını yaptı. videoların boyutları hep 11-12 GB.

3-4 GB lık 3D videoları sorunsuz oynatıyor.

Bu neyden kaynaklanıyor olabilir ?
Çözümü var mıdır ?

Syg.

50 Mesaj
14 Ocak 2013; 13:31:16 

arkadaşlar bende 47pfl6097 var. 3D 12GB boyutunda 1080p filmi 1 TB hdd den oynatmaya çalıştığımda, videoyu açmaya çalışıyor sonra tv kapanıp açılıyor. bir kaç 3d videoda da denedim onlarda da aynısını yaptı. videoların boyutları hep 11-12 GB.

Çözümü var mıdır ?

Syg.

50 Mesaj
14 Ocak 2013; 13:40:32 

Çözümü var mıdır ?

Syg.

1731 Mesaj
14 Ocak 2013; 14:28:16 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Pis@gor

Kumanda sıkıntısı için sunu öneririm. Kumandanı açmadığımızda ısı çıkarıp takip açtıktan sonra tv. Yi kasabamı acma kapama düğmesi ile kapatıp acın. Sonra kumandadan
Açılma sıkıntısı bitebilir. Ben böyle çözdüm, belki de şans eseri çözüldü.

hocam kasadan mı açıp kapatayım?tam anlıyamadım yazdıklarınızdan?

Evet. Kasadaki acma kapama düğmesi. Bir Kez oradan kapatıp acın. İnşallah düzelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pis@gor -- 14 Ocak 2013; 15:16:57 >

Matematikçi, karanlık bir odada, orada olmayan siyah bir kediyi arayan kör bir insana benzer.

186 Mesaj
14 Ocak 2013; 20:10:15 

quote:

quote:

quote:

Selam arkadaşlar.

kırmızı ışık yanmaya devam ediyor.kumanda çalışıyor çünkü fişten çekip tekrar takınca açılıyor.ilginç sanırım tv yi uydu modunda kapatıp açınca yapıyor tam test edemedim.birde kumandada sıfırla sekiz tuşu içe gömük sanki dokunmatik elin deyince basıyor sizde de öylemi.bugün servisi çağıracağım.

Maalesef Benim önerim kırmızı ışık kapandığında işe yarıyor.
Bazen tv açılıyor ama ekran kapalı gibi olduğundan belli olmuyor.
Source (kaynak) tuşuna basıp uyduyu seçince oluyordu. Genelde tv uyduda açılmasına rağmen bazen yerel yayında açıldığında anten olmadığından tvnin açıldığı belli olmuyordu.

Sizinle aynı durumda olan bi arkadaş kumanda pillerini değiştirince (pilleri zayıflamış) sorunu düzelmişti. Sizde değiştirin isterseniz.

Dünyada uğruna yaratıldığı insan sağlığından, bir damla kanından, hayatından daha değerli hiç birşey olamaz...

765 Mesaj
15 Ocak 2013; 7:58:28 

quote:

quote:

quote:

quote:

Selam arkadaşlar.

Maalesef Benim önerim kırmızı ışık kapandığında işe yarıyor.
Bazen tv açılıyor ama ekran kapalı gibi olduğundan belli olmuyor.
Source (kaynak) tuşuna basıp uyduyu seçince oluyordu. Genelde tv uyduda açılmasına rağmen bazen yerel yayında açıldığında anten olmadığından tvnin açıldığı belli olmuyordu.

Sizinle aynı durumda olan bi arkadaş kumanda pillerini değiştirince (pilleri zayıflamış) sorunu düzelmişti. Sizde değiştirin isterseniz.

sanırım hallettim sorunun deneme şansım olmadı ama.

1270 Mesaj
15 Ocak 2013; 14:29:59 

47PFL6687K/12 modeline baktım bugün 2.500 tl gibi bir fiyatı vardı bu modeli kullanan arkadaş varmı acaba?

195 Mesaj
16 Ocak 2013; 14:33:42 

ekonomi modu var.o modda kumandadan açılmama gibi sorunlar çıkıyor

39 Mesaj
16 Ocak 2013; 17:34:00 

quote:

Orijinalden alıntı: GhostEagle

47PFL6687K/12 modeline baktım bugün 2.500 tl gibi bir fiyatı vardı bu modeli kullanan arkadaş varmı acaba?

2600 lira fiyatı var da ürün yok piyasa da... Acaba stoğu olan bir yer de mi gördün bende 2-3 haftadır takipteyim ama bulamadım bu tv'yi

Master !! do something burning-turning in the middle
aspire 5738
SAMSUNG LE40C530
xbox360 arcade 250gb hdd
DT S9100 ekospor
HTC HD 7 WM7
HTC HD 7 WM7

1270 Mesaj
16 Ocak 2013; 17:47:29 

quote:

Orijinalden alıntı: hobbo

quote:

Orijinalden alıntı: GhostEagle

2600 lira fiyatı var da ürün yok piyasa da... Acaba stoğu olan bir yer de mi gördün bende 2-3 haftadır takipteyim ama bulamadım bu tv'yi

yenibosna/darty şuanda mevcut bakabilirsin.

bende alıcam ama çek veya senet ile satış yapabilen bir yer arıyorum, ama bulamadım

9 Mesaj
16 Ocak 2013; 23:46:26 

Merhaba arkadaşlar,

Electroworld'den 2299 tl ye 47pfl6067 aldım haftasonu. Aldıktan 2 saat sonra servis eve gelip kurdu. Servisin tek artısı televizyonu getirip yerine koymaları oldu, başka bir hizmet yok. 2 dakkada işimizi bitirip gidelim derdindeler. Servisten pek bişey beklemeyin yani.

Televizyona gelince taş gibi TV. Benim önceki tv de philips di 6 yıldır kullanıyorum. Diğer markaların kağıt üzerindeki değerlerine bakmayın, philipsin değerleri daha düşük olsa bile uygulamada daha yüksek performans sağlıyor. Tv tasarımı çok sade,direkt siyah plastikten imalat yapmışlar, bir açıdan daha iyi,metal çıta,fantastik tasarım falan derken 600 hz 47" tv hayal olurdu bu fiyatlara. Tv nin kasasını değil içini seyredicez sonuçta. Teledünya hd ile kullanıyorum tv yi, ayrıca tv yi alırken satıcı elemanın tavsiyesi ile 60 tl ye kaliteli bir hdmi kablosu aldım, özellikle HD kanallarda görüntü inanılmaz. Sd yayınlarda gayet tatminkar,yakından bakınca görüntüde dağılma vb. olmuyor.

Smart tv özelliklerine gelince, ben bu özellikleri kullanmayı düşünmüyorum, bu özelliklerin bi işe yarayacağını da zannetmiyorum. Tv nin hdmi girişlerinden birinden bir kablo sarkıttım, lazım olunca laptop u takıyorum, kablosuz klavye + mouse la 47" ekranlı olarak kullanıyorum. En yavaş laptop en hızlı smart tv den daha hızlı olduğuna göre tartışılacak bir durum yok. Atraksiyonel durumlara gireceğinizde bağlayın laptop u hdmi den bütün sorun hallolsun. Tv de öncelik görüntü ve ses ise philips i tek geçerim. Yok ben smart tv, menü hızı vb. ye takılıyorum diyorsanız almadan araştırıp ona göre Lg falan alsaydınız tutan mı var. Ben önceliklerime göre araştırma yaptım ve philips aldım. Lg - Philips tartışmasını tv nin asli unsurları olan görüntü,ses vb. alanlarda yapmak bile philips e hakaret olur. Bu yüzden yok şuraya mail atın buraya mail atın vb. mesajları dikkate almıyorum ve bu mesajlar kabak tadı verdi. Her forumda görüyorum bu mesajları, tv den memnun değilseniz gidin menüsü hızlı görüntüsü dandik bir tv alıp menülerde gezip durun,smart tv uygulamalarını kullanın ama görüntü ve sesi iyi olsun diyorsanız philips den şaşmayın

Herkese iyi geceler,

875 Mesaj
17 Ocak 2013; 13:48:37 

quote:

quote:

en düşük watt harcadığı için ödül almış başka bir dalgası yok,varsada sen söyle, birde philipsin gözlükleri daha kaliteydi siyah, lg nin gozlukler bana ufak geldi ve renki cocuk gozluğu gibi pek hosuma gitmedi, basite kaçılmış, birde ordaki eleman ekran olarak arada fark var dedi biri mat biri bilmem ne dedi philips daha iyi dedi ama bilmiyorum, çunku LG de 500l' cd/m2 parlaklık, kontrastta 7.000.000:1 olarak değerler ama philipste 400cd/m2 500.000:1 eleman düşük olduğuna bakma philisin ekran farklı dedi ne kadar doğru bilmiyorum.

Bu doğru, Smart TV ve Medya oynatıcısı için daha iyi ya da daha kötü diyemem ama kesinlikle görüntü kalitesi çok çok daha iyidir hemen hemen her modelde muadiline göre. Görüntü kalitesi açısından Philips en öndedir.

3323 Mesaj
17 Ocak 2013; 18:44:05 

quote:

Orijinalden alıntı: trieste

Merhaba arkadaşlar,

Electroworld'den 2299 tl ye 47pfl6067 aldım haftasonu. Aldıktan 2 saat sonra servis eve gelip kurdu. Servisin tek artısı televizyonu getirip yerine koymaları oldu, başka bir hizmet yok. 2 dakkada işimizi bitirip gidelim derdindeler. Servisten pek bişey beklemeyin yani.

Televizyona gelince taş gibi TV. Benim önceki tv de philips di 6 yıldır kullanıyorum. Diğer markaların kağıt üzerindeki değerlerine bakmayın, philipsin değerleri daha düşük olsa bile uygulamada daha yüksek performans sağlıyor. Tv tasarımı çok sade,direkt siyah plastikten imalat yapmışlar, bir açıdan daha iyi,metal çıta,fantastik tasarım falan derken 600 hz 47" tv hayal olurdu bu fiyatlara. Tv nin kasasını değil içini seyredicez sonuçta. Teledünya hd ile kullanıyorum tv yi, ayrıca tv yi alırken satıcı elemanın tavsiyesi ile 60 tl ye kaliteli bir hdmi kablosu aldım, özellikle HD kanallarda görüntü inanılmaz. Sd yayınlarda gayet tatminkar,yakından bakınca görüntüde dağılma vb. olmuyor.

Smart tv özelliklerine gelince, ben bu özellikleri kullanmayı düşünmüyorum, bu özelliklerin bi işe yarayacağını da zannetmiyorum. Tv nin hdmi girişlerinden birinden bir kablo sarkıttım, lazım olunca laptop u takıyorum, kablosuz klavye + mouse la 47" ekranlı olarak kullanıyorum. En yavaş laptop en hızlı smart tv den daha hızlı olduğuna göre tartışılacak bir durum yok. Atraksiyonel durumlara gireceğinizde bağlayın laptop u hdmi den bütün sorun hallolsun. Tv de öncelik görüntü ve ses ise philips i tek geçerim. Yok ben smart tv, menü hızı vb. ye takılıyorum diyorsanız almadan araştırıp ona göre Lg falan alsaydınız tutan mı var. Ben önceliklerime göre araştırma yaptım ve philips aldım. Lg - Philips tartışmasını tv nin asli unsurları olan görüntü,ses vb. alanlarda yapmak bile philips e hakaret olur. Bu yüzden yok şuraya mail atın buraya mail atın vb. mesajları dikkate almıyorum ve bu mesajlar kabak tadı verdi. Her forumda görüyorum bu mesajları, tv den memnun değilseniz gidin menüsü hızlı görüntüsü dandik bir tv alıp menülerde gezip durun,smart tv uygulamalarını kullanın ama görüntü ve sesi iyi olsun diyorsanız philips den şaşmayın

Herkese iyi geceler,

Hocam bende de 47pfl6877 var benzer şeyleri bende yazınca @GOKMENM nikli şahıs bana nerdeyse hakarete varan cevaplar yazdı.Yok philips benim gibi 100 müşteri bulsa içi boş menüsü olmayan tv yaparmış vs vs.Tv demek görüntü demek tv demek internet smart tv divx oynatıcı demek değil.Haa bende samsung es6100 var menü hızlı altyazı dts sorunu yok ama görüntüsündeki sis perdesini yok edemiyorum ne ayar yaptıysam.O kadar pişmanımki aldığıma.O kadar özelliği var ama kullanan kim?Hep söylüyorum yine de söyleyeceğim.Ekstra özellikleri kullanmak isteyenler ya harici media player alsın ya da sizin gibi hazır kablo takılı olan tv sine laptopu takıp keyfine baksın.Yani menü biraz yavaş gibi ama abartıldığı kadar da değil.Kanal geçişleri ise teledünya hd kullandığım için o ne kadar yavaşsa o kadar yavaş,ne kadar hızlıysa o kadar hızlı.Sonuç olarak ölü piksel ışık sızması gibi sorunlar çıkmadığı için şanslı olduğumu düşünüyorum.

9 Mesaj
17 Ocak 2013; 19:41:53 

Philips'e saçma sapan teferruatlardan dolayı kulp takanlar çok komik oluyor bazen. Hatta mesajın birinde arkadaşın biri tv nin görüntüsü ve sesi diğerlerinden daha iyi ama bu önemli değil gibi saçma sapan şeyler yazmış. Yani düşünün siz bir futbolcu transfer edeceksiniz, iyi şut çekmesi ve iyi dripling yapması hiç önemli bir özellik değil, önemli olan uzun boylu olması derseniz herkes size güler. Tv alıyorsanız görüntü ve sesi iyi olacak evvela. Bir de kullandığınız yer önemli, ben teledünya hd ile kullanıyorum ve o yüzden dahili hd uydu alıcısının kalitesi beni hiç ilgilendirmiyor. Onun da çözümü var, tv ye 2500-3000 para vermişken ver bi 150-200 daha harici soket şeklinde ufak hd alıcıyı tak tv ye.

2223 Mesaj
19 Ocak 2013; 3:34:31