Şimdi Ara

PHİLİPS 6000 Serisi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
545
Cevap
14
Favori
66.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DTS desteginin olmamasinin sadece philips'e has bir sikinti olmadigini dusunuyorum. sanirim bu smart tv'lere has genel bir sikinti. birkac yerde bununla ilgili diger markalara air yorumlar gordum. usenmeyip arastirayim diyorum ama artik yeni alacaklar yapsin bunu arastirmasini da yazsin buraya. ;)

bence bu tv'ye turkce boyutlandirilabilir ve 3d altyazi destegi gelse pek bir sikayet kalmaz.

diger problemler bence her markada yasayabileceginiz ufak tefek ve kullanimi kisitlamayan sikintilar. (menu yavasligi haric, ki bence yeterince hizli.)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar bende de philips in 42pfl6687 modeli var artık.

bilgisayardan pek anlamayan biri olarak bugün tv nin smart tv özelliğini keşfe çıkayım dedim. 1-2 adım attık okeye basarak ve kablosuz ağımın şifresini girdim o da dedi tamam içerdeyiz. ben de dedim hadi bitirelim şu işi gugılla beni. ama o bana dedi ki philip sunucusu bulunamadı. daha sonra tekrar deneyin. ben de kırmadım bi kaç kere daha denedim ve baktım olmayacak bu iş. interneti az biraz kurcaladım ancak router firewall gibi kavramlar içinde kaybolmuş durumdayım. tek dileğim kahvaltımı yaparken kumandadan tv min interneti vasıtasıyla haber okumak belki 1-2 nba maç özeti izlemek. yardımlarınız ve ilginiz için simdiden teşekkür ederim.

• bende yaklaşık 1 aydır 55pfl 6007k var.ilk aldığımda hız bakımından rezaletti menü geçişleri falan.1 ayda yaklaşık 3 güncellemesi geldi.her güncellemede hızı arttı.dünkü güncellemeden sonra makina hızlandı ve öyle herkesin bahsettiği gibi aman aman bi yavaşlama yok.ayrıca bu tüplü tv değil.sonuçta işlemcisi olan bi sistem ve kumandaya basar basmaz tepki vermemesi normal.aslında ben uydusunu kullanmıyorum digiturkle kullandığımdan uydu menüsü nasıl bilmiyorum.görüntü mükemmel.3boyut göz yormuyor.ışık sızması bulutlanma derdi yok.ambilight farkını kullanmadan anlayamazsınız.ambilight kapalıyken rahatsız oluyorum şahsen.hemen açıyorum.tek sorunum şu.youtube bazen çok güzel oynatıyor.bazen bekliyorum bekliyorum hiç oynamıyor.bağlantıyla ilgili değil.çünkü youtube dışındaki bütün sayfalar çalışıyor.hatta bedava film seyretme sitesi var onlar bile tıkır tıkır çalışıyor.ama youtube sıkıntı çıkarıyor.üzerine düşmedim.belki onuda çözerim.ben 3799 tl ye almıştım.55inch büyük gelecek diye kaygılarımız vardı.ama şimdiki aklım olsaydı 65inch alırdım.55 inchi küçük bulmam 1 haftayı buldu.tavsiye edermisiniz derseniz ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fuattoksoy

bende yaklaşık 1 aydır 55pfl 6007k var.ilk aldığımda hız bakımından rezaletti menü geçişleri falan.1 ayda yaklaşık 3 güncellemesi geldi.her güncellemede hızı arttı.dünkü güncellemeden sonra makina hızlandı ve öyle herkesin bahsettiği gibi aman aman bi yavaşlama yok.ayrıca bu tüplü tv değil.sonuçta işlemcisi olan bi sistem ve kumandaya basar basmaz tepki vermemesi normal.aslında ben uydusunu kullanmıyorum digiturkle kullandığımdan uydu menüsü nasıl bilmiyorum.görüntü mükemmel.3boyut göz yormuyor.ışık sızması bulutlanma derdi yok.ambilight farkını kullanmadan anlayamazsınız.ambilight kapalıyken rahatsız oluyorum şahsen.hemen açıyorum.tek sorunum şu.youtube bazen çok güzel oynatıyor.bazen bekliyorum bekliyorum hiç oynamıyor.bağlantıyla ilgili değil.çünkü youtube dışındaki bütün sayfalar çalışıyor.hatta bedava film seyretme sitesi var onlar bile tıkır tıkır çalışıyor.ama youtube sıkıntı çıkarıyor.üzerine düşmedim.belki onuda çözerim.ben 3799 tl ye almıştım.55inch büyük gelecek diye kaygılarımız vardı.ama şimdiki aklım olsaydı 65inch alırdım.55 inchi küçük bulmam 1 haftayı buldu.tavsiye edermisiniz derseniz ederim.

Merhaba, youtube problemi sanırm herkeste var. Ben bunun için philips'e mail göndermiştim, sorunun youtube'den kaynaklandığını düzeleceğini söylemişler. Bekliyorum. AYrıca bedava film izleme sitesi hangisi acaba? Ben de böyle bir site veya uygulama arıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: alpercem70

Arkadaslar bende de philips in 42pfl6687 modeli var artık.

bilgisayardan pek anlamayan biri olarak bugün tv nin smart tv özelliğini keşfe çıkayım dedim. 1-2 adım attık okeye basarak ve kablosuz ağımın şifresini girdim o da dedi tamam içerdeyiz. ben de dedim hadi bitirelim şu işi gugılla beni. ama o bana dedi ki philip sunucusu bulunamadı. daha sonra tekrar deneyin. ben de kırmadım bi kaç kere daha denedim ve baktım olmayacak bu iş. interneti az biraz kurcaladım ancak router firewall gibi kavramlar içinde kaybolmuş durumdayım. tek dileğim kahvaltımı yaparken kumandadan tv min interneti vasıtasıyla haber okumak belki 1-2 nba maç özeti izlemek. yardımlarınız ve ilginiz için simdiden teşekkür ederim.

Superonline kullanıyorsun ve huawei modemin var yanılıyor muyum? Superonline'dan modemi tılgın ile değiştirmelerini söyle, böyle böyle smart tv açılmıyor, philips müşteri hiz. Bu çözümü önerdi de. Sorun düzelecek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Pis@gor

quote:

bende yaklaşık 1 aydır 55pfl 6007k var.ilk aldığımda hız bakımından rezaletti menü geçişleri falan.1 ayda yaklaşık 3 güncellemesi geldi.her güncellemede hızı arttı.dünkü güncellemeden sonra makina hızlandı ve öyle herkesin bahsettiği gibi aman aman bi yavaşlama yok.ayrıca bu tüplü tv değil.sonuçta işlemcisi olan bi sistem ve kumandaya basar basmaz tepki vermemesi normal.aslında ben uydusunu kullanmıyorum digiturkle kullandığımdan uydu menüsü nasıl bilmiyorum.görüntü mükemmel.3boyut göz yormuyor.ışık sızması bulutlanma derdi yok.ambilight farkını kullanmadan anlayamazsınız.ambilight kapalıyken rahatsız oluyorum şahsen.hemen açıyorum.tek sorunum şu.youtube bazen çok güzel oynatıyor.bazen bekliyorum bekliyorum hiç oynamıyor.bağlantıyla ilgili değil.çünkü youtube dışındaki bütün sayfalar çalışıyor.hatta bedava film seyretme sitesi var onlar bile tıkır tıkır çalışıyor.ama youtube sıkıntı çıkarıyor.üzerine düşmedim.belki onuda çözerim.ben 3799 tl ye almıştım.55inch büyük gelecek diye kaygılarımız vardı.ama şimdiki aklım olsaydı 65inch alırdım.55 inchi küçük bulmam 1 haftayı buldu.tavsiye edermisiniz derseniz ederim.

Merhaba, youtube problemi sanırm herkeste var. Ben bunun için philips'e mail göndermiştim, sorunun youtube'den kaynaklandığını düzeleceğini söylemişler. Bekliyorum. AYrıca bedava film izleme sitesi hangisi acaba? Ben de böyle bir site veya uygulama arıyorum.

bedava film sitesi değil uygulama bu.viewster .philips smart tv de hazır uygulama olarak geldi.binlerce film var ama vizyon filmler değil.ama genede hoş uygulama.ayrıca benim tv de youtube dışında sıkıntı yok.hız görüntü kaliye bakımından çok mükemmel bişey.dts sorununu ise media player ile çözdüm.her yeni çıkan format için bi televizyon alacak değiliz değilmi

• Arkadaşlar twitter'a bağlanılmıyor mu? Kullanacağımdan değil de olmadı yapamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ヤシン

Arkadaşlar twitter'a bağlanılmıyor mu? Kullanacağımdan değil de olmadı yapamadım.

sadece twitter değil birkaç tane sohbet programına bağlanıyor.
  • Dün Tkns dan 42PFL6097K12+6 Gözlük ve value 110B TV sehpası 2038.32 TL ye aldım. Sabah aradım mağazayı 12 adet var demişlerdi akşam gittiğimde 1 tane vardı ki onada birileri bakıyodu, satıcıyı çağırdım hemen,
    "Yeeetkili satıcııı sar şu 6097" yi dedim :D:D:D Yanında full + full kampanya var dediler verin dedim. Normalde TV yi 2099 TL Ye çıplak clicksadan almaya razıydım. Ama daha ucuza ve hediyeli olarak tknsdan aldım.. İyi denk geldi.
    Pazartesi servis gelecek kuracak. Bakalım nasıl çıkacak..
  • ürün bugun elime gecti ama 3D bi sorunum var Avatar seyretmek istedik 3D derinligi içe dogru dışara dogru derinlik yok ayarlarda sadece 2D ve 2D-3D dönüştürme var ama benim izledigim film 3D formatında .3D yanyana formatı kapalı görünüyor sebebi nedir acaba. ayrıca tv acılırken sol üst köşede 10 cm uzunlugunda tam kenarda beyaz ışık sızması gibi bir durum var gerci ışık sızması nasıl oluyor bilmiyorumda akşam kamera gelicek onla fotosunu cekicem bu konularda bana yardımcı olabilirmisiniz

ilk görüntü tv acılırken sol üst köşedeki parıltı güncelleme yapmadan önce o bölgede ölü piksel testinde 3D formatında 2cm -10cm boyutlarında beyaz fon oluyordu güncelleme sonrasında düzeldi ama bu görüntüyü veriyor ekran su anda

PHİLİPS 6000 Serisi

2. sorun düzeldi

youtubedan hiç bir video seyredilmiyor ayrıca tvden iyice sogudum

cevap versin lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leaderjack1 -- 12 Kasım 2012; 0:25:35 >

• su sol ustteki ışık bütün bu serilerde var heralde
  • Sol üstteki çizgiler eğer TV ilk açılış sırasında çıkıp sonra kayboluyorsa sorun değildir bence. Ses çıkmama sorunu da TV'nin desteklediği bir ses formatında video açtığınıza emin olunuz, en basitinden Philips DTS desteklemez.
  • o sol üstteki ışık bendede var ama o ışık tv ilk açılışta 5 saniye falan.sonra gidiyor
    görüntünün içe yada dışa olması tv ile ilgili değil.filmle ilgili.3 boyutlu seyretmek istediğiniz filmin 3 boyutlu olduğuna eminmisiniz.3 boyutlu filmlerde 2 ekran yan yana oluyor.tv den yan yana 3 d seçeneğini seçtiğinizde tek ekran oluyor.
  • Selam arkadaşlar, bu gün vatandan 47PFL6907K/12 tv aldım ama şimdi düşünüyorumda hatamı ettim acaba , çünkü 46PFL7007K/12 olan tv de 3dmax özelliği var ama

benim aldığım tv easy 3d, ve ufak bir parlaklık farkı var benim gördüğüm kadarıyla, 3d max olması sanırım daha üstün bir 3d deneyimi sunuyor, kullanan yada bilgili olan

arkadaşlar yardım edebilir mi,daha kurmaya gelmediler,hafta içi cumaya kadar vaktim var, değiştirmelimiyim ?

http://www.vatanbilgisayar.com/televizyon/philips-46pfl7007k12-46pfl7007-3d-led-smart-tv,117-cm,pmr-800-hz,wi-fi,2d3d-cevirme/productdetails.aspx?I_ID=61162

http://www.vatanbilgisayar.com/televizyon/philips-47pfl6907k12-47pfl6907k12-47120-cm-3d-smart-led-tv,pmr-600-hz,ambilight,wfi,hd-uydu-alicisi/productdetails.aspx?I_ID=62056

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

quote:

Orijinalden alıntı: tvefsanesi

quote:

3D sorunu cözüldü ayarlarda sorun varmış

o cizgi rahatsız ediyor acılışta ürün ilk kurulumda o köşede 2cm-10 uzunlugunda görüntü kaybı vardı son güncelleme ile düzeldi ama o cizgi cıkıyor şimdi bulutlanma veya pcye bagladıgımda gecikme yok gibime geliyor hızlı bir oyunda bir daha denicem

o czgi iade sebebi olurmu onu ögrenmek istiyorum ben
  • tabiki 7007 .imkanın varsa 7000 serisi al deriz tabikide.6007 de easy3d var.ben çok memnunum.pasif gözlükler çok rahat oluyor.hatta sinemada size verilen gözlükleri geri vermezseniz evdede kullanabiliyorsunuz.geçen gün galatasaray maçı için gelenlere gözlük yetmedi.7 tane gözlük yetmiyor.ya bide aktif gözlük olsaydı.2 tane veriyorlar.5 tane almaya kalksan 1000 tl nerden baksan.o yüzden en avantajlısı easy3d
  • quote:

tabiki 7007 .imkanın varsa 7000 serisi al deriz tabikide.6007 de easy3d var.ben çok memnunum.pasif gözlükler çok rahat oluyor.hatta sinemada size verilen gözlükleri geri vermezseniz evdede kullanabiliyorsunuz.geçen gün galatasaray maçı için gelenlere gözlük yetmedi.7 tane gözlük yetmiyor.ya bide aktif gözlük olsaydı.2 tane veriyorlar.5 tane almaya kalksan 1000 tl nerden baksan.o yüzden en avantajlısı easy3d

flash destegi ne zaman gelir bu philipslere netten dizi seyredemiyoruzda
  • quote:

Orijinalden alıntı: idinc

Selam arkadaşlar, bu gün vatandan 47PFL6907K/12 tv aldım ama şimdi düşünüyorumda hatamı ettim acaba , çünkü 46PFL7007K/12 olan tv de 3dmax özelliği var ama

benim aldığım tv easy 3d, ve ufak bir parlaklık farkı var benim gördüğüm kadarıyla, 3d max olması sanırım daha üstün bir 3d deneyimi sunuyor, kullanan yada bilgili olan

arkadaşlar yardım edebilir mi,daha kurmaya gelmediler,hafta içi cumaya kadar vaktim var, değiştirmelimiyim ?

http://www.vatanbilgisayar.com/televizyon/philips-46pfl7007k12-46pfl7007-3d-led-smart-tv,117-cm,pmr-800-hz,wi-fi,2d3d-cevirme/productdetails.aspx?I_ID=61162

http://www.vatanbilgisayar.com/televizyon/philips-47pfl6907k12-47pfl6907k12-47120-cm-3d-smart-led-tv,pmr-600-hz,ambilight,wfi,hd-uydu-alicisi/productdetails.aspx?I_ID=62056

BAŞKA BİR yerde daha yazdım. 7007 yi hemen değiştir derim. 3d den ziyade 7007 her yönüyle daha iyidir. aktif pasilf gözlüğe takılmadan tv yi değiştir.

• çok şükür 6000 seri bu tv lerde
    menü hız sorunu bittiğine
    göre artık maç
    yayınlarında çok belli olan
    dse sorunu nu halletmeleri
    ama bu tv yi kullananların
    bilhassa satıcıların bu sorunu yetkililere iletmeleri
    lazım ama bıkmadan
    usanmadan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

tabiki 7007 .imkanın varsa 7000 serisi al deriz tabikide.6007 de easy3d var.ben çok memnunum.pasif gözlükler çok rahat oluyor.hatta sinemada size verilen gözlükleri geri vermezseniz evdede kullanabiliyorsunuz.geçen gün galatasaray maçı için gelenlere gözlük yetmedi.7 tane gözlük yetmiyor.ya bide aktif gözlük olsaydı.2 tane veriyorlar.5 tane almaya kalksan 1000 tl nerden baksan.o yüzden en avantajlısı easy3d

kesinlikle pasif 3d yorumuna katılıyorum.

sadece ekonomik olarak değil teknoloji olarak da pasif 3d'nin daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

aktif 3d -> shutter lens
    pasif 3d -> polarizasyon (counterclock vs clockwise polarizasyon sanırım)

google'da kısa bir araştırma ile iki teknolojinin nasıl çalıştığını görebilirsiniz. benim tercihim pasif'den yana.

bu arada geçende elimdeki sbs 3d filmi 2d izleyeyim dedim. takdir edersiniz ki gözlükleri çıkardığınız zaman içiçe geçmiş iki görüntüyü izlemek hiç keyifli olmuyor. filmin görüntüsünü bir programla ikiye bölüp izleyeyim derken saksı çalıştı.

iki pasif 3d gözlüğü aldım. birinin sağ diğerinin sol camlarını çıkarıp karşılıklı olarak değiştirdim. böylece elimde sbs görüntünün sadece sağ ve sadece sol görüntüsünü gösteren iki farklı gözlük oldu. arkadaşlarla birlikte 3d film izlerken "abi benim gözlerim ağrıdı" diyene bunları veriyorum.

tahminim iki kişilik yarım ekran oyunları gözlükle tek ekranda oynama gözlükleri de bu şekilde çalışıyor. denemeye üşeniyorum, muhtemelen olacak.

google'da bu gözlük camı değiştirme olayının nasıl yapıldığının videosu da burda:http://www.tested.com/tech/accessories/5649-how-to-make-2d-glasses-for-3d-movies/

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.