Şimdi Ara

PHİLİPS 6000 Serisi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
545
Cevap
14
Favori
66.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende philips 42 pfl 7676t zaten vardi ,sattim, simdi 6877t modelinden alacagim yazilim güncellemesi yapmayi unutmayin usb ile bu persembe elimde olabilir ilk ïzlenimlerimi resimli olarak yazabilirim isteyen arkadas olursa
     PHİLİPS 6000 Serisi

PHİLİPS 6000 Serisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kreuger -- 4 Eylül 2012; 11:31:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xweser

quote:

Orijinalden alıntı: yardimcio

Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 3 hafta önce uzun araştırmalarım sonucu philips 47pfl6057k/12 modelini satın aldım.
    Herkesin aklına takılan konuları tek tek cevaplamaya çalışacağım.

Öncelikle @devilucifer arkadaşım senin incelediğin tv'lerin yazılım versiyonu nedir?

Açıkça söyleyeyim tv'yi alırken mağazada hiç kumandayı alıp incelememiştim.
    Eve gelip kurulduğunda ise yavaşlık beni ciddi anlamda çok rahatsız etmişti. Çnkü
    şu an ekstra masraf açmasın diye dahili uydu alıcısını kullanıyorum ve kanal listesi
    açılana kadar kafayı yediğim zamanlar oldu. Ancak konuyu araştırdım ve durum şöyle.
    Philips yeni 6000 serisinde yeni yazılım kullanmaya başlamış ve anladığım da daha tam
    stabil hale gelmeden bunu piyasaya sürmüş ama adamlar yazılımı sürekli güncelliyorlar ve
    her sürümde ciddi gelişmeler oluyor. Alttaki linkten sürüm tarihlerini ve düzeltmeleri
    görebilirsiniz.
    En son versiyonla şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki menü geçişleri, smart menüleri gayet hızlı
    ve animasyonlu geçişleriyle daha güzel bir önyüz sunuyor. Uydu alıcısı ise kanal geçişleri eskiye
    oranla baya hızlandı,kanal listesinde dolaşmak artık çok daha hızlı sadece listenin açılması
    hala biraz yavaş, onun dışında herşey ideal seviyede, artık hiç rahatsız etmiyor. Kendi uydu alıcınız
    varsa şayet bu sizin için hiç problem değil zaten. Media oynatma hızı(Videoyu başlatma ve
    ileri geri sarma hareketlerinden bahsediyorum) ise PlayStation ve PC'den bile daha hızlı olduğunu
    rahatlıkla söyleyebilirim. Çoğu video uzantısını denedim hepsini sorunsuz oynattı, aynı klasördeki
    bütün altyazıları görüyor ve istediğini seçebiliyorsunuz. Türkçe karakter sorunu bazı altyazılarda
    oldu yanlız.
    Yani diyeceğim şu ki arkadaşlar güncelleme sitesini sürekli takip edin, tv'nizi sürekli güncel tutun.
    Yeni sürümleri burada da paylaşalım.

http://www.philips.com.tr/c/catalog/fragments/support/software_related_document_display.jsp?docType=FUS&country=TR&languageCode=TUR&ctn=47PFL6057K%2F12&catalogType=CONSUMER&language=tr&selRelDocType=FHI&relatedDocTypes=FHI%2CFIN%2CFUR

Gelelim görüntüsüne..
    Arkadaşlar görüntü gerçekten çok güzel. Bir kere şunu herkes kabul ediyor
    sd yayınlarda en iyi görüntüyü bu seri veriyor. Bulutlanma vs. gibi sorunlar kesinlikle yok.
    Ambilight özelliği ise ortama ayrı bir hava katan, ekranı daha büyük gösteren, seyir zevkini
    ciddi anlamda artıran bence muhteşem bir özellik. Hiçte küçümsenecek bişey değil yani.
    Birde bu seride çerçevenin çok ince(çerçevesiz bile denebilir) olması ambilight'ın kendini
    daha çok göstermesine olanak vermiş, süper bir uyum diyebiliriz.

5507 modeli ile arada kalan arkadaşa söylüyorum, bence kesinlikle bu seriyi tercih etmelisin.
    O model artık tarih olmak üzere, o yüzden sürekli kampanya yapılıyor bitirmek için. Fiyatları
    arasında o yüzden çok fark oluyor. Tv'yi alıp uzun süre kullanacaksanız eğer en son çıkan
    teknolojiyi almak her zaman iyidir. Bütçeyi biraz zorlayabilir ama olsun. Bende çok zorladım
    o yüzden söylüyorum :)

Başka sorular olursa memnuniyetle cevaplamaya çalışırım..
    İyi seyirler..:)

hayırlı olsun. açıklamalar için teşekkürler.

kaça aldınız acaba.

Dün tv yi güncelledim ancak %50 fark etmiştir. Yine yavaş. Samsung un en dandik smart modelinin menüsüne bakın bir de Philips in kine bakın kararı siz verin.

• quote:

Orijinalden alıntı: devilucifer85

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 3 hafta önce uzun araştırmalarım sonucu philips 47pfl6057k/12 modelini satın aldım.
    Herkesin aklına takılan konuları tek tek cevaplamaya çalışacağım.

Öncelikle @devilucifer arkadaşım senin incelediğin tv'lerin yazılım versiyonu nedir?

Açıkça söyleyeyim tv'yi alırken mağazada hiç kumandayı alıp incelememiştim.
    Eve gelip kurulduğunda ise yavaşlık beni ciddi anlamda çok rahatsız etmişti. Çnkü
    şu an ekstra masraf açmasın diye dahili uydu alıcısını kullanıyorum ve kanal listesi
    açılana kadar kafayı yediğim zamanlar oldu. Ancak konuyu araştırdım ve durum şöyle.
    Philips yeni 6000 serisinde yeni yazılım kullanmaya başlamış ve anladığım da daha tam
    stabil hale gelmeden bunu piyasaya sürmüş ama adamlar yazılımı sürekli güncelliyorlar ve
    her sürümde ciddi gelişmeler oluyor. Alttaki linkten sürüm tarihlerini ve düzeltmeleri
    görebilirsiniz.
    En son versiyonla şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki menü geçişleri, smart menüleri gayet hızlı
    ve animasyonlu geçişleriyle daha güzel bir önyüz sunuyor. Uydu alıcısı ise kanal geçişleri eskiye
    oranla baya hızlandı,kanal listesinde dolaşmak artık çok daha hızlı sadece listenin açılması
    hala biraz yavaş, onun dışında herşey ideal seviyede, artık hiç rahatsız etmiyor. Kendi uydu alıcınız
    varsa şayet bu sizin için hiç problem değil zaten. Media oynatma hızı(Videoyu başlatma ve
    ileri geri sarma hareketlerinden bahsediyorum) ise PlayStation ve PC'den bile daha hızlı olduğunu
    rahatlıkla söyleyebilirim. Çoğu video uzantısını denedim hepsini sorunsuz oynattı, aynı klasördeki
    bütün altyazıları görüyor ve istediğini seçebiliyorsunuz. Türkçe karakter sorunu bazı altyazılarda
    oldu yanlız.
    Yani diyeceğim şu ki arkadaşlar güncelleme sitesini sürekli takip edin, tv'nizi sürekli güncel tutun.
    Yeni sürümleri burada da paylaşalım.

http://www.philips.com.tr/c/catalog/fragments/support/software_related_document_display.jsp?docType=FUS&country=TR&languageCode=TUR&ctn=47PFL6057K%2F12&catalogType=CONSUMER&language=tr&selRelDocType=FHI&relatedDocTypes=FHI%2CFIN%2CFUR

Gelelim görüntüsüne..
    Arkadaşlar görüntü gerçekten çok güzel. Bir kere şunu herkes kabul ediyor
    sd yayınlarda en iyi görüntüyü bu seri veriyor. Bulutlanma vs. gibi sorunlar kesinlikle yok.
    Ambilight özelliği ise ortama ayrı bir hava katan, ekranı daha büyük gösteren, seyir zevkini
    ciddi anlamda artıran bence muhteşem bir özellik. Hiçte küçümsenecek bişey değil yani.
    Birde bu seride çerçevenin çok ince(çerçevesiz bile denebilir) olması ambilight'ın kendini
    daha çok göstermesine olanak vermiş, süper bir uyum diyebiliriz.

5507 modeli ile arada kalan arkadaşa söylüyorum, bence kesinlikle bu seriyi tercih etmelisin.
    O model artık tarih olmak üzere, o yüzden sürekli kampanya yapılıyor bitirmek için. Fiyatları
    arasında o yüzden çok fark oluyor. Tv'yi alıp uzun süre kullanacaksanız eğer en son çıkan
    teknolojiyi almak her zaman iyidir. Bütçeyi biraz zorlayabilir ama olsun. Bende çok zorladım
    o yüzden söylüyorum :)

Başka sorular olursa memnuniyetle cevaplamaya çalışırım..
    İyi seyirler..:)

hayırlı olsun. açıklamalar için teşekkürler.

kaça aldınız acaba.

Dün tv yi güncelledim ancak %50 fark etmiştir. Yine yavaş. Samsung un en dandik smart modelinin menüsüne bakın bir de Philips in kine bakın kararı siz verin.

Her markanın artıları, eksileri olabilir dostum. Benim için görüntü kalitesi, dayanıklılık ve ambilight
    daha önemli olduğu için bu tv'yi tercih ettim, pişman da değilim. Sende samsung'u tercih etmişsin, olabilir bunlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yardimcio -- 4 Eylül 2012; 23:36:15 >

• Arkadaşlar, philips'in bu MediaManager yazılımını deneyen oldu mu hiç ? Nasıl kullanışlı bir şey mi ?
  • quote:

Arkadaşlar, philips'in bu MediaManager yazılımını deneyen oldu mu hiç ? Nasıl kullanışlı bir şey mi ?

ayrica bu mediamanager programini tv ye mi atiyoruz yada pc ye atip tv yi pc ye mi baglayip kullaniyoruz tam anlayamadim bilen arkadaslar var mi ?
  • quote:

Arkadaşlar, philips'in bu MediaManager yazılımını deneyen oldu mu hiç ? Nasıl kullanışlı bir şey mi ?

ayrica bu mediamanager programini tv ye mi atiyoruz yada pc ye atip tv yi pc ye mi baglayip kullaniyoruz tam anlayamadim bilen arkadaslar var mi ?
  • quote:

• Teknosada 6907 tvleri gören oldumu arkadaşlar? Az önce teknosa.comda gezinirken gördüm
     PHİLİPS 6000 Serisi

Buyrun linki:http://www.teknosa.com/kategori/ses_ve_goruntu/led_tv/1053/110012425/philips_42pfl6907k_12_fhd_3d_led_lcd_tv

Resimde gözüken oki LG'nin yeni serilerine benzemiş biraz

• 6907 bildiğim kadarıyla sadece Teknosa'da olan özel ve yeni bir ürün. Teknolojisi ve kalitesi o yüzden LG'nin yeni serilerinden çok daha üstün.Ambilight Spectra 2 bile tek başına yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkangl

Teknolojisi ve kalitesi o yüzden LG'nin yeni serilerinden çok daha üstün.Ambilight Spectra 2 bile tek başına yeter.

Kalite itibariyle demedim hocam görüntü itibariyle benzemiş. Güzelde olmuş açıkcası. Gidip görmek lazım, resimle canlı görmek arasında epey bir fark var. Fırsat bulursam hafta sonu bir göz gezdireceğim. Bu seri 6877lerin fiyatının düşeceğinin habercisidir bence ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailsss

Teknosada 6907 tvleri gören oldumu arkadaşlar? Az önce teknosa.comda gezinirken gördüm
     PHİLİPS 6000 Serisi

Buyrun linki:http://www.teknosa.com/kategori/ses_ve_goruntu/led_tv/1053/110012425/philips_42pfl6907k_12_fhd_3d_led_lcd_tv

Resimde gözüken oki LG'nin yeni serilerine benzemiş biraz

42" bu özellikteki TV için 3400 TL bence fazla. 47" 6877 bile 3200 TL üstelik ambilight 3 var.
    Bunu tercih ederseniz tasarımına para vermiş olacaksınız sadece. Tamam tasarımı da güzel ama
    ayaklarda kullanılan metalik malzeme her tarafta kullanılsaydı daha bir güzel olurdu bence..

• 6877 aldim cok guzel harika ama yari ngeri verecem cünkü ölü piksel cikti artik baska bir 6877 verirler
     PHİLİPS 6000 Serisi
     PHİLİPS 6000 Serisi
     PHİLİPS 6000 Serisi
     PHİLİPS 6000 Serisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kreuger -- 6 Eylül 2012; 1:45:51 >

• philipsin ölü piksel garantisi var mı ki.

ya da kaç ölü pikselde geri alıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: konsoldede

6877 aldim cok guzel harika ama yari ngeri verecem cünkü ölü piksel cikti artik baska bir 6877 verirler

hocam cevap bekliyorum.

yukarıdaki soruma.
  • hocam ben yurt disindayim burda sorun yok ölü pikksel cikarsa yenisini veriyorlar , bende gittim yenisi ile degistirdiler ,kontrol ettim bunda yok ,turkiyede isler nasil yürüyor bilmiyorum.aklima gelmisken tv de micro diming var
     PHİLİPS 6000 Serisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kreuger -- 6 Eylül 2012; 13:15:18 >
  • vay arkadaş nasıl iş ya..

philips in standartları ülkeye göre değişiyor mu.
  • quote:

vay arkadaş nasıl iş ya..

hocam bu mdeli tavsiye ederim al korkma kaliteli, yalniz yakininda philips satan yer varsa git bir konus soru n cikarsa degistitirirmisiniz diye degistiririz derlerse al, eger almak istiyorsan
  • quote:

quote:

hocam bu mdeli tavsiye ederim al korkma kaliteli, yalniz yakininda philips satan yer varsa git bir konus soru n cikarsa degistitirirmisiniz diye degistiririz derlerse al, eger almak istiyorsan

hocam 5507k alacağım büyük ihtimal.

6877 biraz aşıyor beni.
  • 47" 6877 aldım biraz önce bakalım nasılmış
  • quote:

quote:

quote:

hocam 5507k alacağım büyük ihtimal.

6877 biraz aşıyor beni.

Hocam acelen yoksa yada beklerim biraz daha diyorsan eğer, bence bekle. Şuanda kliksada 2400 TL 42 PFL6877
    http://www.kliksa.com/UrunDetay/tv-goruntu-sistemleri/led-lcd-televizyon/900332177
    word karta 200 tl puanla birlikte 2200 TL'ye geliyor. Bende 42" olanını temmuz ortasından beri takip ediyorum. 3200 TL idi ilk teknosada gördüğümde.
    Şuan fiyatlar epey düştü. Eylül sonu - Ekim başı gibi yine düşme eğiliminde olacaktır.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.