Şimdi Ara

Qashqai yakıt tüketimi içerir !! Tatil dönüşü yakıt verilerimde güncellendi.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
2
Favori
48.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkes de şehirdışında yaptığı tüketimin fotoğrafını koyuyor... Şehir içinde durum ne peki?
  • abi nasıl başarıyorsunuz ya ben fiorino ile kışın 6 nın altına düşemedim hiç valla satıcam yok pahasına
  • Bende once ki c4 1.6 hdi mcp ile bursa mudanya dan bodrum gumbete ceyrek depo ile gitmistim.ort hizim 90-120 arasiydi.anemle ben vardim klima veyrek acikti ve orta agirlikta 2 valiz vardi.yakit tuketimi 4.7 litre gosteriyordu.

Cok sasirmistim bu degere.km si 170 bin kusurdeydi.

Sizde ki degerlerde cok cok iyi.tebrik ederik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: confusion.

abi nasıl başarıyorsunuz ya ben fiorino ile kışın 6 nın altına düşemedim hiç valla satıcam yok pahasına

Valla kardesim resimlerle destekledim bizde yalan yok :) firsat buldukca hiz sabitleyiciyi kullaniyorum hem buyuk rahatlik hemde yakitta gozle gorulur bir fark yaratiyor.Dci motor faktoru de on planda 1,5 tonluk aracta 90 100 km arasi hizlarda resmen koklatiyor yakiti.

• benzinli qasqai nin tüketim verileri nasıl acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

Bende once ki c4 1.6 hdi mcp ile bursa mudanya dan bodrum gumbete ceyrek depo ile gitmistim.ort hizim 90-120 arasiydi.anemle ben vardim klima veyrek acikti ve orta agirlikta 2 valiz vardi.yakit tuketimi 4.7 litre gosteriyordu.

Hemsehriyiz sanirim :) O km de bir arac icin cok basarili bir tuketiminiz olmus ben gectigimiz eylul ayinda depoyu doldurup (57 lt aldi)bursadan yola ciktim balikesirde bir iki gun kaldim sehir ici 50 60 km gezip ordan izmir e gectim izmir merkezde kordonda bi otoparka biraktim bi kac saat vakit gecirdim ordan sirasiyla alacati,cesme,cesmeden ozdere gumuldur uzerinden kusadasina gittim bu saydigim yerlerde birer ikiser gun konakladim en son kusadasindan cikip efes ve sirince taraflarinda da gezdikten sonra gaziemir tarafindan akhisar balikesir ve en son da bursaya geri dondum akhisarda yol yapim calismasi nedeniyle 1 saat 15 dk milim milim ilerledik bursaya dondugumde 1200 km lik bir rotanin ardindan 4.7 lt gosteriyodu yol bilgisayari isik yanmamisti henuz Dizelle seyahatler bir baska keyifli :)

• quote:

Orijinalden alıntı: DMustaine

benzinli qasqai nin tüketim verileri nasıl acaba?

Boyle bir guzergahta 5.6 5.8 gibi bisey yakardi diye dusunuyorum.Yakin bir arkadasimda asx var bursa balikesir arasi 5.5 lt civari ortalamayla totalde gidip gelebiliyor benzinli qq da buna yakin bir degerlere sahip.

• quote:

Orijinalden alıntı: texaas16

quote:

Bende once ki c4 1.6 hdi mcp ile bursa mudanya dan bodrum gumbete ceyrek depo ile gitmistim.ort hizim 90-120 arasiydi.anemle ben vardim klima veyrek acikti ve orta agirlikta 2 valiz vardi.yakit tuketimi 4.7 litre gosteriyordu.

Hemsehriyiz sanirim :) O km de bir arac icin cok basarili bir tuketiminiz olmus ben gectigimiz eylul ayinda depoyu doldurup (57 lt aldi)bursadan yola ciktim balikesirde bir iki gun kaldim sehir ici 50 60 km gezip ordan izmir e gectim izmir merkezde kordonda bi otoparka biraktim bi kac saat vakit gecirdim ordan sirasiyla alacati,cesme,cesmeden ozdere gumuldur uzerinden kusadasina gittim bu saydigim yerlerde birer ikiser gun konakladim en son kusadasindan cikip efes ve sirince taraflarinda da gezdikten sonra gaziemir tarafindan akhisar balikesir ve en son da bursaya geri dondum akhisarda yol yapim calismasi nedeniyle 1 saat 15 dk milim milim ilerledik bursaya dondugumde 1200 km lik bir rotanin ardindan 4.7 lt gosteriyodu yol bilgisayari isik yanmamisti henuz Dizelle seyahatler bir baska keyifli :)

Ben giresunluyum sadec istanbuldan feribota bindim mudanya da inmistim.5-10 km sonra bolunmus uzun bir yol var mutlaka biliyorshlunuzdur.orda shell var orda fulledim yol bilgisayarini sifirladim ve gumbete indigimde ceyrek depo bitmisti.inanilmaz sasirmistim ama cidden araci hic zorlamadim ve genelde 90-100 arasi gittim.bi ara otobanda annem kullandi 140-150 yapti ama hemen dustuk tekrar 90-100 e.

Gercektn dizel aracla seyehat cok keyifli.15 gun bodrumda kaldim sonra donuste susurlukta isik yandi.996 km yol yaptim tam depoyla.aslinda 1000 km yi rahat gecerdi ama bodrumda gezdim her aksam yalikavak gumbet arasi :)

Sizin dgerler cidden cok guzel.gerektiginde dizel aracin ne kadar az yaktigini gormus olduk boylece 4,7 litre.bildigin gargara yapmis mazotu bu arda shell fuel save almistim.onun da etkisi var.vpower a gore daha ekonomik bir yakit.

• quote:

quote:

quote:

Ben giresunluyum sadec istanbuldan feribota bindim mudanya da inmistim.5-10 km sonra bolunmus uzun bir yol var mutlaka biliyorshlunuzdur.orda shell var orda fulledim yol bilgisayarini sifirladim ve gumbete indigimde ceyrek depo bitmisti.inanilmaz sasirmistim ama cidden araci hic zorlamadim ve genelde 90-100 arasi gittim.bi ara otobanda annem kullandi 140-150 yapti ama hemen dustuk tekrar 90-100 e.

Gercektn dizel aracla seyehat cok keyifli.15 gun bodrumda kaldim sonra donuste susurlukta isik yandi.996 km yol yaptim tam depoyla.aslinda 1000 km yi rahat gecerdi ama bodrumda gezdim her aksam yalikavak gumbet arasi :)

Sizin dgerler cidden cok guzel.gerektiginde dizel aracin ne kadar az yaktigini gormus olduk boylece 4,7 litre.bildigin gargara yapmis mazotu bu arda shell fuel save almistim.onun da etkisi var.vpower a gore daha ekonomik bir yakit.

Acikcasi full save suana kadar hic almadim genelde wpower alirim ama bahsettigim seyahatte shell gtl kullanmistim gercekten cok farkediyor aracin ivmelenmesi motor hissiyati vs.shell gtl in biraz da fazla yaktirdigini duymustum.

• quote:

Edremit Ayvalik yolunun son durumunu bilen var mi arkadaslar en son gittigimdeki yol yapim calismalari baya sikintiliydi onumuzdeki ay sonu gitmeyi planliyorum bilgi paylasirsak sevinirim.

En son Eylul ayinda kullanmistim o yolu. Edremit-Ayvalik arasinda problem yok tamamen duble yol. Ancak Ivrindi -Edremit arasinda calisma devam ediyordu

• Ablamda almış bu aracı, 58 bin liraya. Tabi hangisini aldığını sormadım. Kardeşim yokuş eğilimli otoparkı geri geri çıkarken kaçırıyor dedi. Auto hold yok mu acaba bu araçta dedim. Otomatik vites..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DMustaine

benzinli qasqai nin tüketim verileri nasıl acaba?

Boyle bir guzergahta 5.6 5.8 gibi bisey yakardi diye dusunuyorum.Yakin bir arkadasimda asx var bursa balikesir arasi 5.5 lt civari ortalamayla totalde gidip gelebiliyor benzinli qq da buna yakin bir degerlere sahip.

bu manuel tüketim oranları galiba
    cvt tüketimi hakkında bilginiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BebeBiskuvisi

Herkes de şehirdışında yaptığı tüketimin fotoğrafını koyuyor... Şehir içinde durum ne peki?

Üstat, bilmezmiş gibi soruyorsun. Forumda,
    Şehir-içi,
    benzinli araçlar 6 lt/100 km
    LPGliler 20 kuruştan fazla yakmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: olorinthewhite

quote:

Orijinalden alıntı: BebeBiskuvisi

Herkes de şehirdışında yaptığı tüketimin fotoğrafını koyuyor... Şehir içinde durum ne peki?

Üstat, bilmezmiş gibi soruyorsun. Forumda,
    Şehir-içi,
    benzinli araçlar 6 lt/100 km
    LPGliler 20 kuruştan fazla yakmaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Stones_

Ablamda almış bu aracı, 58 bin liraya. Tabi hangisini aldığını sormadım. Kardeşim yokuş eğilimli otoparkı geri geri çıkarken kaçırıyor dedi. Auto hold yok mu acaba bu araçta dedim. Otomatik vites..

''tabii hangisini aldığını sormadım'' kısmına takıldım. Neden sormadınız ki, yabancı olsa tamam bende sormam hangi donanım hangi model aldınız diye ama ablam araba alacak olsa ne sorması onunla galeriye giderim en ufak ayrıntısına kadar öğrenir öyle aldırtırım kesin...
  • Şehir dışı yakıt tüketimi verileri bana saçma geliyor, sanki hergün şehirler arası yolculuk yapıyoruz.
    Bence asıl olan şehir içi yakıt tüketimidir, hemde istanbul gibi bir şehirde yaşıyorsanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enrique.xs

quote:

Orijinalden alıntı: arabasevdasi

Ben de Konya'dan Ankara'ya door-to-door 3.7 ile gelmiştim, ama 90'ı geçmeyerek (hız sabitleyici yok, ayakla sabitleme :)), 6. viteste, klima ve camlar kapalı ve araçta tek kişiydim. Stepne de yok, kit taşıyorum :)

Çok rahat QQ da 3'lü rakamları görür bu şartlarda. Çünkü Konya-Ankara yolu bilindiği üzere çok düz, tamamen duble, toplam 4-5 trafik ışığı var, ki Kulu içinde 50 ile giderseniz yeşil dalga var.

hız sabitleyici olmadan zor olmuştur ya bu değeri elde etmek ayakla sabitleyerek, yakın bir arkadaşım 1,5 ay evvel corolla aldı dizel onda da hız sabitleyici yok, tasarruf için konfor için olmassa olmaz bi opsiyon cruıse control

Düz yollarda dediğiniz doğru ama engebeli yollarda cc kullanamıyorum araba bayılıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: fikrijohn33

quote:

Orijinalden alıntı: Stones_

Ablamda almış bu aracı, 58 bin liraya. Tabi hangisini aldığını sormadım. Kardeşim yokuş eğilimli otoparkı geri geri çıkarken kaçırıyor dedi. Auto hold yok mu acaba bu araçta dedim. Otomatik vites..

''tabii hangisini aldığını sormadım'' kısmına takıldım. Neden sormadınız ki, yabancı olsa tamam bende sormam hangi donanım hangi model aldınız diye ama ablam araba alacak olsa ne sorması onunla galeriye giderim en ufak ayrıntısına kadar öğrenir öyle aldırtırım kesin...

O kadar ikilemde kaldılar ki, Mondeo, Focus, Jetta, işte geniş araç olsun derken ben bir tek aracı aldım dediklerini duydum. Artık hayırlı olsun demek düşer Kendi zevkleri ben karışmam ne alacaklarına. Kardeşimde yanlarında idi alırken, beğenmişler oldu bitti.

• quote:

sonuç bursaya geldiğimde 4.7.. toplam yapılan km 665 güzel ve keyifli bir yolculuk bitti..

Yol bilgisayarı 0,5 lt civarında fazla gösterebilir. Gerçek depo ölçümü sonucu nedir?
    Yol bilgisayarına göre 665 km deki ortalama hızınız kaçtı...
    160-180 km gibi hızlar olmasına rağmen 4,7 lt (depo ölçümü 5,2 lt bile olsa) çok çok iyi bir tüketim değeri...
    Tebrikler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: roverci

quote:

sonuç bursaya geldiğimde 4.7.. toplam yapılan km 665 güzel ve keyifli bir yolculuk bitti..

Yol bilgisayarı 0,5 lt civarında fazla gösterebilir. Gerçek depo ölçümü sonucu nedir?
    Yol bilgisayarına göre 665 km deki ortalama hızınız kaçtı...
    160-180 km gibi hızlar olmasına rağmen 4,7 lt (depo ölçümü 5,2 lt bile olsa) çok çok iyi bir tüketim değeri...
    Tebrikler...

Ortalama hizi cidden hatirlayamiyorum depoyuda fullememistim depo hesabi yapmadim. dedigim gibi gidiste 290 km ortalamasi 4.0 lt sonrasinda 1 haftalik tatilde sehir ici gezdik sarimsaklidan farkli gunlerde ayvalik,cunda,ve seytan sofrasi gezilerimiz oldu yaklasik 70 80 kmlik bu gezilerin sonunda 4.3 lt ye cikti ortalama.4.3 le de sarimsaklidan cikip yuksek suratlerle balikesire 4.8 ile ulastim balikesirde 1 gun kaldim 4.8 le de balikesirden cikip 4.7 yle bursaya ulastim totalde 665 km ortalamasi 4.7 lt.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.