- x
hangi termosifon
20 Cevap3103 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1097 Mesaj
10 Temmuz 2012; 23:42:00 

termosifon almaya karar verdim, bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. şu anda bosh tüplü şofben kullanıyorum ancak oturduğum apartmanın su basıncı çok iyi değil bu nedenle şofbenden verim alamıyorum, biraz araştırdım 65 lt.lik termosifona karar verdim ama şu iki termosifondan hangisini tavsiye edersiniz. 1. tercihim demirdöküm ancak titanyum kazanlı birkaç yerde titanyum kazanların çabuk delindiğini okudum

http://www.hizlial.com/...ium-65-litre-termosifon

http://www.hizlial.com/...-65-lt-ucretsiz-kurulum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biologist -- 10 Temmuz 2012; 23:46:38 >

SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL, SÖYLESEM TESİRİ YOK

15 Mesaj
17 Temmuz 2012; 20:41:53 

İkisi de değil. Ben de alım arefesindeyim ve tüm forumu altüst ettim. Titanium kazanlı termosifonlar deliniyor ve çok kısa ömürlü. Baymak'ın da servis kalitesi hakkında çok şikayet var. Ben incelemelerimi yaparken üç marka arasında kaldım: E.C.A., Bosch ve Termodinamik. ECA'ların tasarımları berbat, ama çelik kazanlı.. Bu üç marka üzerine yoğunlaş bence..

1097 Mesaj
18 Temmuz 2012; 14:33:37 

teşekkür ederim önerilerini dikkate alacağım.

152 Mesaj
21 Temmuz 2012; 14:53:08 

demirdöküm 65 lt ben aldım pişman oldum cihaz 4 kere arıza yaptı sonra değiştirdiler ama getirdikleri cihazda arızalı çıktı servis bölge sorumlusunun artık ilgilenmiyeceğini söylediği için bir şey yapamayacaklarını söylediler. bende tüketici hakem heyetinden para iadesi kararı çıkarttım buna rağmen yine ilgilenmediler. bende kararı 19.temmuzda icraya verdim. bence uzak dur.

94 Mesaj
21 Temmuz 2012; 14:56:25 

Eğer su debisi yüksekse basınç düşürücü taktırın.Termosifon konusunda Termodinamik'in termosifonları baya iyi diye biliyorum ama yinede bir araştırın çünkü fiyatı pahalıdır.

Being second is to be the first of the ones who lose.

152 Mesaj
21 Temmuz 2012; 14:59:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Butterflyman

Eğer su debisi yüksekse basınç düşürücü taktırın.Termosifon konusunda Termodinamik'in termosifonları baya iyi diye biliyorum ama yinede bir araştırın çünkü fiyatı pahalıdır.

zaten ikinci arızada servis bana basınç düzenleyici taktırmamaı evin basıncının fazla olduğunu söyledi bende ana su girişine eca basınç düzenleyici taktırdım ama sorun yine devam etti.

2046 Mesaj
21 Temmuz 2012; 17:35:59 

Eca ve Ariston termosifonları tavsiye ederim

1097 Mesaj
22 Temmuz 2012; 15:14:20 

zaten benim sıkıntım apartmanıın debisinin düşük oluşu bu nedenle tüplü şofbenden verim alamıyorum. titanyum kazanlılardan vaz geçtim bir kaç güne karar almış olurum inşallah. yorumlarınız için teşekkür ederim

1097 Mesaj
27 Temmuz 2012; 17:34:27 

termodinamik termosifonu 25 tl hediye çeki ile aldım, yorumlarınız için teşekkürler
http://www.hizlial.com/...-80-lt-ucretsiz-montaj#

1097 Mesaj
22 Eylül 2012; 21:58:20 

titianyum kazanlılar çabuk delindiğini çoğu kimseden duyduğum için almadım. yukarıdaki linki verdiğim termosifonu hızlıal yanlış gönderdiği için iade ettim, ereyondan termodinamik 60 lt. olanını aldım, yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum şimdilik memnunum

251 Mesaj
7 Mart 2013; 18:52:55 

evet ben de soruyorum: hangi termosifon?

4 kişilik bir aileyiz ve mutfak(bulaşık vs.)+banyo için kullanacağız. Kaç litre yeter bize?

Biz HÜRRİYET OKUMUYORUZ.

251 Mesaj
8 Mart 2013; 11:18:40 

quote:

Orijinalden alıntı: pars35

demirdöküm 65 lt ben aldım pişman oldum cihaz 4 kere arıza yaptı sonra değiştirdiler ama getirdikleri cihazda arızalı çıktı servis bölge sorumlusunun artık ilgilenmiyeceğini söylediği için bir şey yapamayacaklarını söylediler. bende tüketici hakem heyetinden para iadesi kararı çıkarttım buna rağmen yine ilgilenmediler. bende kararı 19.temmuzda icraya verdim. bence uzak dur.

Hocam kaç litre kaç kişilik bilgi n var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Biz HÜRRİYET OKUMUYORUZ.

1097 Mesaj
8 Mart 2013; 16:30:35 

quote:

Orijinalden alıntı: celutska

evet ben de soruyorum: hangi termosifon?

4 kişilik bir aileyiz ve mutfak(bulaşık vs.)+banyo için kullanacağız. Kaç litre yeter bize?

bence en az 80 lt. lik al ben aldığımda termodinamik sadece 60 lt. vardı

152 Mesaj
8 Mart 2013; 22:00:37 

quote:

Hocam kaç litre kaç kişilik bilgi n var mı

65 lt 3 kişi

251 Mesaj
9 Mart 2013; 0:09:19 

quote:

Orijinalden alıntı: biologist

bence en az 80 lt. lik al ben aldığımda termodinamik sadece 60 lt. vardı

Anladım. Peki termosifonu hangi sıklıkla kullanıyorsunuz ve elektrik tüketimi nasıl? Biz belli bir ısıda sürekli açık tutmayı düşünüyoruz mesela. fatura çok gelmezse tabi..:)

Biz HÜRRİYET OKUMUYORUZ.

1097 Mesaj
21 Mart 2013; 23:54:00 

quote:

Anladım. Peki termosifonu hangi sıklıkla kullanıyorsunuz ve elektrik tüketimi nasıl? Biz belli bir ısıda sürekli açık tutmayı düşünüyoruz mesela. fatura çok gelmezse tabi..:)

biraz geç oldu ama kusura bakma. geçen yaz sürekli açık tuttum tahminim fatura yaklaşık 20-25 tl artmıştır ama kış günleri su daha çabuk soğuduğu için fatura biraz kabardı, sürekli değilde arada ben açıp kapatarak kullandım.

251 Mesaj
23 Mart 2013; 19:16:55 

quote:

Orijinalden alıntı: biologist

biraz geç oldu ama kusura bakma. geçen yaz sürekli açık tuttum tahminim fatura yaklaşık 20-25 tl artmıştır ama kış günleri su daha çabuk soğuduğu için fatura biraz kabardı, sürekli değilde arada ben açıp kapatarak kullandım.

eyvallah. ariston aldık bakalım memnun kalacak miyiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Biz HÜRRİYET OKUMUYORUZ.

248 Mesaj
24 Mart 2013; 1:12:29 

quote:

termosifonunuzda ne gibi bir sıkıntı vardı acaba

Nıtromıx,Atron,Nepto,Neva,Nıtron,DT3

152 Mesaj
24 Mart 2013; 17:17:42 

quote:

Orijinalden alıntı: aliance21

termosifonunuzda ne gibi bir sıkıntı vardı acaba

emniyet ventilinden çok fazla su atıyordu. emniyet ventilini değiştiriyorlardı yine su atıyordu. benim ana su girişinde basınç dengeleyici olmasına rağmen.

248 Mesaj
24 Mart 2013; 23:25:53 

quote:

emniyet ventilinden çok fazla su atıyordu. emniyet ventilini değiştiriyorlardı yine su atıyordu. benim ana su girişinde basınç dengeleyici olmasına rağmen.

içerde oluşan basınc mutlaka bi şekilde dışarı atılmalı bence buda emniyet ventilinden atılıyor.Termosifonda bi sorun oldugunu düşünmüyorum açıkcası tesisatınızda çok fazla dirsek vana gibi direnç oluşturucak eleman varsa su geri gidemeyip emniyet ventilinden dışarı çıkmış olabilir.Getirdikleri cihazda arızalı çıkmış diyosunuz zaten demekki tesisatla ilgili bir hata var bence

Nıtromıx,Atron,Nepto,Neva,Nıtron,DT3

251 Mesaj
26 Nisan 2013; 11:17:49 

Ariston aldık. Şuana kadar elektrik faturası filan ödemedik, ne kadar yakıyor bilemiyorum ama onun dışında gayet memnunuz.

ÖNEMLİ NOT: Basınçdan dolayı kazanın delindiği, zarar gördüğü ve bunun için regülatör takılması gerektiği söyleniyor. Doğru; regülatör (30 tl) takılırsa basınç sorunu halloluyor. Ama regülatör taktırmmış iseniz, evinizi su vanasını kısmak suretiyle basıncı düşürebilir, bir bakıma regülatör işi görmüş olursunuz. Bu servisin önerisidir ve biz de öyle yapıyoruz.

Biz HÜRRİYET OKUMUYORUZ.
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.281