Şimdi Ara

VÜCUT GELİŞTİRME YAPANLAR (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
1
Favori
254.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

VÜCUT GELİŞTİRME YAPANLAR

sonunda resimleri koyabildim arkadaslar..bunlar 2000 ile 2003 arasında cekılmıs fotograflar..2004 kasımdan berı yarısmıyorum artık.zaten son yarısımda almanyada yaptım..turkıyede federasyon yok gibi bir sey artık.cezalı,askıda..faaliyet duzenlenmıyor.sporcularımızda yurtdısında yarısıyor

•  VÜCUT GELİŞTİRME YAPANLAR

budaa ben iki senedir evde kendi imkanlarımla yapmaya calısıyorum iştee
  • cüneyt turna bi efsane...
  • arkadaşlar size bir sorum var.Barfiks çekmek göğüs kası yapar mı?Ya da hangi kaslara faydalı olur???
  • arkadasım gögüş kası öncelık bakımından sonra gelır barfiks cekme yöntemine göre değişir nereyi calıstıracagı geniş tutus kanatları ön kol ve biceps ise kolları calıstırır ilk hedef olarak gögüs için şınav cek sen
  • barfıks koltukaltı sırt dedıgımız bolgeyı etkılemekle bırlıkte,bısepsler ve önkollar da etkılenır.konsantre olabılırsen yuksek oranda sırtın ıle cekersın kendını..normal sekılde hemen hemen 3 adale de esıt etkılenır.

gogus adalesını gerer.ama buyutmez gelıstırmez..az oranda bır etkı yapar..sınav cok daha mantıklı
  • spor salonuna gidecek olanak var ama gitmiyorum . sizce evde yapılabilecek en iyi egzersiz nedir - göğüs ve omuzların genişlemesi için
  • evde yapabileceğin ağırlıksız hareketler olarak sınav 1. dereceden gögüsü çalıstırır omuz için ise geniş tutus barfiks gerekir ama evde mumkun mu bilemem (kapıların arasına takılan barfıks demırı var ıstersen).Onun dısında kilo satın alman lazım baska omuz ve gogus hareketlerı ıcın. gögüs sınav etkilidir ama omuz ıcın 5'lik dambillar al o zaman gerekirse yazarım yapman gereken hareketleri
  • saol spawn12 - ben zaten mekik şınav vs. öle basit haraketleri yapıyordm - barfix çubuğu ve ağırlıkları alırım ama dambillar nedir bilmiyorum? bi de body yapmak boy uzamasını durdurur derler , doğru mudur çünkü daha boyumun uzamasının durmasına 3-4 sene var heralde ('92liyim)
  • Arkadasım su boy uzama sı konusuna degınırsek been basladıgımda boyumun uzama olasılıgı yoktu daha ama boyle vucut cular gıbı vucut yapmak ıstersen cok kıloların altına gırersen kucuk yastaa etkılenır ama sadece formda sportif guzel bir vucut olsun derssen fazla abartmadan yanı birsey olmaz
    bence abartmadan yapması en guzelıı
    Dambill dedigim bunlar;

• arkadaşlar ben 4 kg dumble la başladım 2 gündür kol kaslarımı güçlendirmek için çalışma yapıorm farklı şekillerde tek kola günde 200 tane çekiorm ama düzenli bi program istiyorum yardım edebilirmisiniz
  • benim de aklıma göbeğimi eritmek için bazen geliyor vücut geliştirme faaliyetlerine katılmak ama sonra cayıyorum
  • @aagir arkadasım tabi sıkılırsın hemen sen calısması en zor yerle ugrasmaya kalkmıssın tabi sıkıcı olurr amaa calıs bakalım
    @hermesjr arkadasım sen de öncelıkle ne istediğin önemlı hacım mı almak ıstıyorsun guclenmek mı istıyorsun önemli olan o ona göre calısman gereklı
  • quote:

Orjinalden alıntı: spawn12

@aagir arkadasım tabi sıkılırsın hemen sen calısması en zor yerle ugrasmaya kalkmıssın tabi sıkıcı olurr amaa calıs bakalım
    @hermesjr arkadasım sen de öncelıkle ne istediğin önemlı hacım mı almak ıstıyorsun guclenmek mı istıyorsun önemli olan o ona göre calısman gereklı

vala kardeş sole diim hem estetik durmasını istiorm hemde güçlenmesini bunun için bi program varmıdır yoksa çokmu şey istiormkız arkımın babası balkanlar vücut geliştirme şampionu ona sordurttum ilk başladıında her iki kola da 60 la başlasın 4 kg ile demiş ama ben 5 - 6 gündür yapıorm kendi çapımda farklı şekillerde 650ye kadar çıktım zararı falan varmıdır bunun

• hangi kaslar gelişmeli yumruk sertleşmesi ve güçlenmesi için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi power_dunker -- 10 Mart 2007; 19:42:15 >
  • @hermesjr arkadasım o adamın dedıgıne goree güçlendirirsin kasları ama önce bir görüntü olsun hacım alsın dıyorsan cok kıloo az tekrar yapman lazım haberın olsunn yanii spor salonun da daha rahat kolay olur bu dedıgım ama evde babann dedıgıı dogru olur guclen mesı ıcın benım teklıfım 4 kıla rahat 40 tekrar yapıyorsan sen 10 kılo al dırek daha az tekrar yap her bolge ıcın ama butun hersey bunla bıtmez bırcok calısma seklı var yaniii benden soylemesıı
  • quote:

Orjinalden alıntı: power_dunker

bana birisi yumruklarımın sertleşmesi için ne yapmam gerektiğini söleyebilir mi?hangi kaslar gelişmeli yumruk sertleşmesi ve güçlenmesi için...

kol kaslar ön kol ve biceps önemli ama yumrukların sertlesmezz daha ii vurman için yardımcı olur senın kum torbası alıp calısman lazım
    yumruklaman lazım ama alamam dıyorsa nduvarı yumruklaa ıı sertlestırıırrr

• omuz , ön kol
  • quote:

Orjinalden alıntı: spawn12

@hermesjr arkadasım o adamın dedıgıne goree güçlendirirsin kasları ama önce bir görüntü olsun hacım alsın dıyorsan cok kıloo az tekrar yapman lazım haberın olsunn yanii spor salonun da daha rahat kolay olur bu dedıgım ama evde babann dedıgıı dogru olur guclen mesı ıcın benım teklıfım 4 kıla rahat 40 tekrar yapıyorsan sen 10 kılo al dırek daha az tekrar yap her bolge ıcın ama butun hersey bunla bıtmez bırcok calısma seklı var yaniii benden soylemesıı

valla yontemlerin tam adını bilmediim için tanımlayarak anlatcam kardeş..normal dumble çalışma yontemi yani diz üstüne dirsek koyup kaldırmayla 4kg likle 100kez rahat yapıorm 30kez yanlara kaldırıorm yerden dukarı doru 25 omuzdan yukarı30 ve belden koltuk altına doru kaldırmayıda 20 kez yapıorm bu en azı canım sıkılırsa daha da artırabiliorm bu dediğim yontemlerin bazıları yoktur belki ben uydurmuşumdur ama deişik bi şekil die deniorm bu arada her 2 kol içinde yapıorm bunları...yavaş yavaş şişmeye başlıo belirgin yani bu ..abim dün eğer güçlenmesini istiosan 4kglikle 100 kere yapcana 2 kglikle 400 defa yap dedi yani bu dorumudur az kiloyla dahamı kolay güçlenir...

• Dedım yaa bendee az kılo cok tekrar sertlestırır guclendırırr ,amaa hacım alamassın cok kılo az tekrar ıle hacım alırsın.
    soyledıgın yontemlerın bazıları uydurma ama nasıl rahat edıyorsa ncalıstıgını hıssedıyorsan yapabılırsınn ıse yarar bekkıı emın degılım amaaa
    Sen öncelıkle nasıl bır vucut ıstıyorsunn ona gore duzenlı bır program soylerım birdee evde yapma ımkanın varmı salon falan mı gerekırr onemlı bunlarrr ( cok kilo az tekrar ıstersen evde zor olabılır dambıll ile cok kılo kullanamassın )

Sana tavsıyelerımden bırıdee temel egzersızlerrr .(sınavv, mekık,vee mumkunse barfıkss super olurr.)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.