Şimdi Ara

XPERİA 2011 SERİSİ - ROOT-BOOTLOADER-ROM-YAZILIM ve DİĞER İŞLEMLER (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.267
Cevap
53
Favori
292.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    arkadaşlar 2.3 üzerine kurulan miui ve cm7 arıyorum cihazim Xperia neo ...
    xda konusuna bakıyorum cm7 karışmış miui roma bakıyorum 5-6 çeşit miui var. gönlüm miuide ancak tr bulamadım. cm7 kurucam ama hangisi olduğunu bulamadım kuran veya destek olacak arkadaşlar varsa sevinirim...
    tsk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadiraybar

merhaba
    xda konusuna bakıyorum cm7 karışmış miui roma bakıyorum 5-6 çeşit miui var. gönlüm miuide ancak tr bulamadım. cm7 kurucam ama hangisi olduğunu bulamadım kuran veya destek olacak arkadaşlar varsa sevinirim...
    tsk.

Buyrun
  • Bana öyle bir gaz verdiniz ki ROM'u yüklemeye koyuldum bile
    62 TR flashladım şimdi de ICS iniyor.. Ondan sonra BL açılacak ve Kernel, ROM
    Sorun olursa (inşallah olmaz) başınızı ağrıtacağım yine

EDIT: BL kilidini açamıyorum. Phone unlock failed! yazıp duruyor
    EDIT'in EDITi: CMD çalıştırmadan Yönetici Olarak Çalıştır yapılmalı, şimdi BL kilidini açabildim.

jay jay justified kendi anlatımında belirtmiş bunu. Orochi hoca anlatımına ekleyebilirsin bu küçük detayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogancihan -- 26 Temmuz 2012; 4:49:45 >

• Senin Pc vista Olduğundan Veriyor O hatayı XP ve Wİn7 de Sorun Yok özelden Söylemiştim Yine Belirteyim
    Artık Romlu Bi LWWsi var Oganın Haydi Bunu Kutlayalım İftardan Sonra Bunun içinde Bir Cuhara İçerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::Orochi::. -- 26 Temmuz 2012; 7:44:17 >

• Sağolasın Mesut abi ellerin dert görmesin anlatımların ve yardımların sayesinde ben bile ROM kurdum telefona

Hakikaten bu işe bulaşacak arkadaşlar kimse korkmasın buradaki adımları tek tek uygularsanız hiçbir şekilde hata almazsınız / telefonu brick yapmazsınız ben bile bu işi becerebildiysem herkes yapar çok ciddiyim..

Bunu hepberaber kutlamanız lazım kaç haftadır eziyet verdim size de

Ben de iftardan sonra bir nargile patlatıp başarımı (ne kadar benimse) kutluyorum

• RECOVERY X 1.4.5 Sürümü Eklendi 2012 Xperialarada CWM yüklenebiliyor

Xperia Active
    Xperia Live with Walkman
    Xperia Mini
    Xperia Mini Pro
    Xperia Arc
    Xperia Arc S
    Xperia Neo
    Xperia Neo V
    Xperia Play
    Xperia Pro
    Xperia Ray
    Xperia X8
    Xperia X10 Mini Pro
    Xperia X10 Mini
    Xperia S (beta) [Yeni]
    Xperia U (beta) (bootloader Açmanız Gerek) [Yeni]
    Xperia P (beta) (bootloader Açmanız Gerek) [Yeni]
    Xperia Sola (beta) (bootloader Açmanız Gerek) [Yeni]
  • Merhabalar , x10 mini telefonuma cyanogenmod cm9'u kurmaya çalışırken bir yerde hata yaptım ve şimdi telefonum açılmıyor. Şöyleki telefonumu root'ladım. Xrecovery yaptım ve cihazın orjinal romunu backup aldım. Flash tool ile kernel yüklerken Abort! hatasını önemsemedim ve Bootlock yapmadım. Dosyaları Sd karta attım ve yükledim. Şimdi telefon açılmıyor boot edemiyor. Boot edip xrecovery'e girmem gerek ordan backup ile eskiye dönebilirim. Ama işte sorun boot etmemesi ve x10 mini lerin en kötü özelliği pilleri çıkmıyor , çıksa çıkartıp takıp baştan açabilirim şarjının bitmesini bekliyorum. Şayet ki yapamassam garantiye vericem gelince yine en baştan uğraşıcam. Boot konusunda böyle bir sorunum var dediğim yöntemle ( şarjının bitmesini bekleyip tekrardan açmak) xRecovery'e girebilir miyim? şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: playmaker10

quote:

merhaba
    tsk.

Buyrun

hocam cm7 ve cm7.2 romlar 2.3 offi üzerine cm9 da ics üzerine kuruluyor değilmi ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: playmaker10

quote:

merhaba
    tsk.

Buyrun

hocam cm7 ve cm7.2 romlar 2.3 offi üzerine cm9 da ics üzerine kuruluyor değilmi ?

Aynen, Android sürümünün kod adının (gingerbread, ice cream) baş harfinin alfabedeki sırasına göre. Gb --> Cm7 İcs-->Cm9 Jelly Bean -->Cm10

• hocam siz cm7 mi kullanıyorsunuz... sormak istediğim birkaç soru var da ...
    cm7 de herşey stock mu yani müzik uygulaması yada arama bölümü... sony mi yoksa stock android mi ?

• quote:

hocam siz cm7 mi kullanıyorsunuz... sormak istediğim birkaç soru var da ...
    cm7 de herşey stock mu yani müzik uygulaması yada arama bölümü... sony mi yoksa stock android mi ?

Cm7 kullanmıyorum ben, 9 ya da 10u bekleyeceğim kurmak için, özellikle jelly bean'deki gelişmeleri merak ediyorum. Ancak cm romları stok android romu üzerine kuruludur, arayüz stok arayüzle neredeyse aynıdır
  • şimdi bir acemi olarak bi kaç soru sormak istiyorum,,cihazım experia ray ,,flash modu işaretleyip ok dedikten sonra telefonum ses kısma tuşuna basılı tutarak usb kablosunu cihaza taktık led yeşil yandı ve yazılımı yukledik,
    bundan sonra SDK klasörünü C ye çıkardık,telefonu kapattık,bu sefer fastbot modu seçip ok dedik,şimdi yine telefonun ses kısma tuşuna mı bsaıcaz yoksa bu değişir mi?birinci sorum bu,,ikincisi fastbot modda karşımıza farklı bir pencere geliyor anladığım kadarı ile SDK klasöründeki usb driver klasörünü bu pencerede açılan hangi kısım ile göstericez? diğer bir sorum flashtool 8 versiyonu yukledikten sonra üstüne verilen 8,5 yükledim türkçe dil seçeneği yinede yok,ingilizce işaretli? yoksa program türkçe olmuyorda sadece driver yüklerken türkçe dilde sorun çıkarmasın diye mi,ingilizce seçili durumda..cihazım GB 2.3.4 .62 versiyon
    2.3.4 .42 versiyona dönüp root yapmak istiyorum.cevaplarınız için teşekkür ederim.ayrıca böyle bir konuda emek harcayıp güzel bir rehber hazırlayan orochi ustayada teşekkürlerimi sunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @BJK@ -- 28 Temmuz 2012; 19:26:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: @BJK@

şimdi bir acemi olarak bi kaç soru sormak istiyorum,,cihazım experia ray ,,flash modu işaretleyip ok dedikten sonra telefonum ses kısma tuşuna basılı tutarak usb kablosunu cihaza taktık led yeşil yandı ve yazılımı yukledik,
    bundan sonra SDK klasörünü C ye çıkardık,telefonu kapattık,bu sefer fastbot modu seçip ok dedik,şimdi yine telefonun ses kısma tuşuna mı bsaıcaz yoksa bu değişir mi?birinci sorum bu,,ikincisi fastbot modda karşımıza farklı bir pencere geliyor anladığım kadarı ile SDK klasöründeki usb driver klasörünü bu pencerede açılan hangi kısım ile göstericez? diğer bir sorum flashtool 8 versiyonu yukledikten sonra üstüne verilen 8,5 yükledim türkçe dil seçeneği yinede yok,ingilizce işaretli? yoksa program türkçe olmuyorda sadece driver yüklerken türkçe dilde sorun çıkarmasın diye mi,ingilizce seçili durumda..cihazım GB 2.3.4 .62 versiyon
    2.3.4 .42 versiyona dönüp root yapmak istiyorum.cevaplarınız için teşekkür ederim.ayrıca böyle bir konuda emek harcayıp güzel bir rehber hazırlayan orochi ustayada teşekkürlerimi sunuyorum.

fastboot moda almak için Ses Kısma veya ön paneldeki en sağdaki tuşa basılı tutarak Cihazı USB bağlarsın yeni driver Bulundu Uyarısı gelir bu uyarı gelince Driveri elle tanıtmayı seçip verdiğim SDK içinde USB driver Klasörünü gösterip driverini tanıt

Yazılımı yükledikten sonra flashtool ile işin yok Fastboot driveri tanımak için hiç bir program açmıyorsun bağlantıyı yukarda dediğim şekilde yapıyorsun
    Flashtool son sürümünde PC dili türkçe olduğunda Yazılım yüklemede sorun çıkarmaz Eski sürümlerde türkçe Dil ile yazılım atmaya çalışırsan cihaz brick olabilir yükleme Eksik Oluyor Bunu çözmek için PC dilini ingilizce ABD yapıp yazılımı yükletirsin

Anlatımı yeniden oku Flashtool ile sadece 42 sürümünü yüklüyorsun geri kalan işlemler verdiğim diğer Programlar ile yapılıyor ....

• xperia ray için 4.0.2.A0.62 sürümü FW listesinde bulunmuyor
    bu root unu açamayacağım anlamına mı geliyor acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: SzolnoK

xperia ray için 4.0.2.A0.62 sürümü FW listesinde bulunmuyor
    bu root unu açamayacağım anlamına mı geliyor acaba

Burdan indir ce olani
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1627627

• Merhaba ;

Rom işlerine iyice bulaştım ancak anlamadığım birsey var. örn.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1385471 * da "FXP115 KODLU yazılım üzerine kurun denmiş nedir bu kodlar acaba fxp115-fxp119- fxp122 vs. ??

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba ;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1385471 * da "FXP115 KODLU yazılım üzerine kurun denmiş nedir bu kodlar acaba fxp115-fxp119- fxp122 vs. ??

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Merhaba ;

Fxp "Free Xperia Project"in kısaltılmışıdır. Xperia cihazlar için çıkmamış olan romları bu telefonlara uyumlu hale getiriyorlar. Cm için bunu yapıyorlardı ama miui için de yaptıklarını şimdi öğrendim ben de. O sayılar da bir nevi sürüm numarası

• 2.3.4 .62 sürümden .42 ye gelmeyi becerdim fakat SDK bende tanımıyor,SDK Full kurulum+driver kısmındaki program indirip kurdum fakat sizin resimde gösterdiğiniz gibi çıkmıyor bende mesala extra kısmında tek bir şey çıktı,fastbot mod'a aldım led mavi oldu pc aygıt yöneticisinden fastmod görüyorum C nin içindeki sdk klasöründeki usb driver klasörünü gösterip ileri diyorum,yüklenemedi çıkıyor.

ilk taktığımda yeni donanım bulundu uyarısı vermişti ama ben kaçırmıştım orayı,sonra aygıt yöneticini açıp oradan göstereyim dedim ama yüklenmemişti.
    İşin tuhafı pc yi kapatıp tekrar açıyorum,fastbot moda alıyorum telefonu yeni donanım bulundu uyarısı yapmıyor artık.
    SDK işlemini yapmayıp,root işlemine geçsek sorun çıkar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @BJK@ -- 29 Temmuz 2012; 4:42:27 >
  • arkadaşlar telefonum xperia neo 2.3.4 62 li versiyon en pratik şekilde nasıl root layabilirim.kısa bir şekilde anlatabilirmisiniz?42 li versiyon lar basit.ama .62 li versiyonu çözemedim bi yardımcı olunda root luyum şu teli size zahmet :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrumud -- 29 Temmuz 2012; 12:38:59 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.