Şimdi Ara

Heco Victa 601-201-101 set hakkında..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
4.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba. Bugün Marmara Forum Saturn mazasına gittim ses sistemlerine bakmak için, Sony STR DH 520 AVR ile beraber HECO Victa 601 Kule - 201 surround - 101 Centre set olarak kampanya yapmışlar. Forum içinde HECO ile ilgili arama yaptım çok az şey buldum. Bir arkadaş 701 serisi kule kullanmış ve genel olarak memlun olmuş. Bütçem 2000-2300 TL önceliğim müzik dinlemek ama oyun ve sinema ile de ilgileniyorum.

Sizce Sony Avr ile bu set kullanılır mı.

http://www.zookd-city.com/heco-victa-ii-601-ebony-black.html

• quote:

Orijinalden alıntı: TAYTIS

Herkese merhaba. Bugün Marmara Forum Saturn mazasına gittim ses sistemlerine bakmak için, Sony STR DH 520 AVR ile beraber HECO Victa 601 Kule - 201 surround - 101 Centre set olarak kampanya yapmışlar. Forum içinde HECO ile ilgili arama yaptım çok az şey buldum. Bir arkadaş 701 serisi kule kullanmış ve genel olarak memlun olmuş. Bütçem 2000-2300 TL önceliğim müzik dinlemek ama oyun ve sinema ile de ilgileniyorum.

Sizce Sony Avr ile bu set kullanılır mı.

http://www.zookd-city.com/heco-victa-ii-601-ebony-black.html

Ben istsnbulda iken bu ses sistemini almadığıma çok pişmanım şimdi memleketime dondüm Birdaha gittiğimde umarım bulurum :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Heco victa serisi gücü seven ve güç isteyen bir seridir özellikle de floorstand olan modelleri..Bu yüzden sakın siradan bir sony avr ile bir victa sürmeye çalışmayin pek randıman alamazsiniz....kuvvetli bir avr olmasi lazim veya yine kuvvetli bir tube - entegre stereo ampli olmasi lazim..

Fakat şunu da belirteyim heco'nun karbon karışımli kağıt sürücüleri cok başarilidir bu sese alışan biri daha sonra başka bir markaya zor adapte olur (bende öyle olmuştu) alt frekanslar mükemmeldir hemen hemen hic distorsiyonsuz alt frekanslar elde edersiniz ve oyle boyle de degil baya baya alt frekans 26hz lere kadar inebiliyorlar (victa 701)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atalayalper -- 21 Ağustos 2012; 23:00:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Heco victa serisi gücü seven ve güç isteyen bir seridir özellikle de floorstand olan modelleri..Bu yüzden sakın siradan bir sony avr ile bir victa sürmeye çalışmayin pek randıman alamazsiniz....kuvvetli bir avr olmasi lazim veya yine kuvvetli bir tube - entegre stereo ampli olmasi lazim..

Fakat şunu da belirteyim heco'nun karbon karışımli kağıt sürücüleri cok başarilidir bu sese alışan biri daha sonra başka bir markaya zor adapte olur (bende öyle olmuştu) alt frekanslar mükemmeldir hemen hemen hic distorsiyonsuz alt frekanslar elde edersiniz ve oyle boyle de degil baya baya alt frekans 26hz lere kadar inebiliyorlar (victa 701)

Merhaba,

Bu gün bende dinledim o sistemi.. nispeten "basit" bir avr ve "olmasada olur" bir dvd player ile, test cd sini (muhtemelen oldukça iyi kayıt kalitesi ve muzikal bir şarkıları içeriyordu..) kendi kontrolumde dedinledim...

Benim amacım 601 lerin Sub olmadan muzik dinletebiliyor olup olmadıgıydı .. açıkçası 999 liralık etiket fiyatıyla çok beğendim... o recevier, cd player ile gayet güzel çalıyor ki Sony nin 60 dan sonraki ses seviyelerinde yetersiz kaldıgını hissettim...

Size sorum şu... ben bu yakında özel bir durumumu vesile ederek 1 çift stereo hoparlör almak niyetindeyim.. hedefimde 601 den cok daha pahallı olan Monitor audio rx6 var.. RX6 belki biraz daha üst segment, muhtmelen iyi bir anfi ile çok daa iyi de çalabilir...

sizin 2 hoparlör ilede tecrübeniz oldu mu ... özellikle rx6 ile .. heco ya göre nasıl çalar ? ?? ...

Ben Rx6 ile olan dinletime kötü bir kaç album götürmüşüm... çok bir netice alamadım...... ama demo veya daha iyi kayıtlar ile çok daha çalar... bu gün Heco da dinledigim kayıt gibi..

• Merhaba arkadaşlar

10 gün önce Heco Victa 601 hoparlörleri Trump Towers Saturn'den 697 TL'ye aldım (sadece ön hoparlörler). Ürün satılamadığı için indirime gitmişler. bir adet teşhir ürünü ve bir kapalı kutusu vardı. bende son kapalı kutuyu aldım. Diğer Saturnlerde dediğiniz gibi 999TL fiyat ile satılıyordu. Açıkçası çok fazla araştırma yapmadım ama bu fiyata bu kalitede bir hoparlör bulma şansım yok gibi geldi ve 10 taksitle 697 TL'ye aldım. Doğru mu yaptım tam emin değilim. Amacım filmden çok sistemin müzik performansını arttırmaktı.

AVR olarak ise Onkyo TX-NR 509 kullanıyorum. Daha önce aynı anfiyle Saturn'de wharfadale, yamaha'nın NS-55 ve 777 modellerini de dinlemiştim. içlerinde en dengeli ve canlı çalan bu hoparlörlerdi. Bunun dışında denon 1611 ile Jamo 506 set dinlemiştim. Onlarda çok boğuk ve bas ağırlıklı gelmişti. Bu sebeple beğenmemiştim. AVR ve hoparlörler konusunda çok deneyimli olmadığım ve daha önce kule tipi bir hoparlör kullanmadığım için bu hoparlörler beni oldukça tatmin etti.

Hoparlörle ilgili genel izlenimim ise gücü sevdikleri aşikar. gerçek tonlamasını anfiyi 30'a kadar getirince gösteriyor. Ki anfi 80'e kadar çıkabiliyor. 40-50'li seviyelerde cam kapı açıksa tüm sokak rahatlıkla dinleyebiliyor . Ayrıca her yerde baslarının güçlü olduğu söylenmiş ama müzik dinlerken baslar bana eksik geliyor. bu sebeple sub wooferı da çalıştırıyorum. Ki müzik türü olarak jazz, blues ve rock dinlerim, yani çılgın gibi bas düşkünü değilim. Yalnız hoparlörler tiz ve midleri oldukça güzel veriyor. En çok hoşuma giden yönü bu oldu.

Sinema konusunda çok büyük bir etkisi olduğunu söyleyemeyeceğim. Gerçi çok fazla test etme şansım da olmadı. Sadece Sincity'i DTS sesli olarak tekrar izledim. Biraz da LOTR'ın Helms Deep savaşı sahnesine baktım. Buralarda yüksek ses seviyesinde daha net bir ses aldığımı söyleyebilirim.

Anfi Onyo TX-NR509
    http://www.eu.onkyo.com/en/products/tx-nr509-35637.html
    Center, Surround hoparlörler ve sub ise aşağıdaki settekiler, ön 2 hoparlör şu an boşta
    http://www.eu.onkyo.com/en/products/sks-ht528-43122.html

sistemin son halini ise aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

• Victa serisini Monitor audio'nun RX serisi ile karşılaştırmak çok büyük yanlış olur....RX serisinin Heco'da ki karşılığı CELAN serisidir....Ve bana kalırsa Celan serisi rx serisinden çok daha iyidir...En üst versiyon olan 4500€'luk The Statement'a bir adım kala olan bir modeldir...

Burada konu eğer sizin RX alabiliyor olmanız ise hiç düşünmeden onu alın derim ben zaten dediğim gibi mukayese bile kabul etmez bir gerçek var burada RX serisi tabii ki daha iyi....Ama Victa serisinin fiyat/performans oranı inanılmaz....Rakiplerinin 2000-2500 menzilinde satıldığı yerlerde 1000 tl'lik etikete sahip Victa 701'in tokatlamadığı rakibi yok kendi sınıfında :)

İngilizlerin Kef'i Fransızların Focal'i Cabbase'ı, İtalyanların Sonus Faberi, Tayvanın Usher'ı varsa Almanların da Heco'su vardır.....Ve Alman hifi piyasasındaki hemen hemen bütün markalar bu markanın fabrikasında üretilirler veya bu markalara ortaktırlar...Hifi yolunda stereo'da şu anda ki hedefim "Heco The Statement" yani Heco'nun en üstteki referans modeli...Önümüzdeki sene yani 2013 de bu modeli inşallah evimde misafir etmeye başlayacağım..Olmadı Plase Celan-GT serisi de olabilir :)

Victa'nın "yeni Prime" serisi yakın zamanda ülkemize gelecek.....Mediamarkt elinde ne kadar victa serisi varsa indirim yaparak elinden çıkartıyor stokları boşaltmak anlamında....Bence kesinlikle değerlendirilmeye alınacak ve hatta alınacak bir model.....

• quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Victa serisini Monitor audio'nun RX serisi ile karşılaştırmak çok büyük yanlış olur....RX serisinin Heco'da ki karşılığı CELAN serisidir....Ve bana kalırsa Celan serisi rx serisinden çok daha iyidir...En üst versiyon olan 4500€'luk The Statement'a bir adım kala olan bir modeldir...

Burada konu eğer sizin RX alabiliyor olmanız ise hiç düşünmeden onu alın derim ben zaten dediğim gibi mukayese bile kabul etmez bir gerçek var burada RX serisi tabii ki daha iyi....Ama Victa serisinin fiyat/performans oranı inanılmaz....Rakiplerinin 2000-2500 menzilinde satıldığı yerlerde 1000 tl'lik etikete sahip Victa 701'in tokatlamadığı rakibi yok kendi sınıfında :)

İngilizlerin Kef'i Fransızların Focal'i Cabbase'ı, İtalyanların Sonus Faberi, Tayvanın Usher'ı varsa Almanların da Heco'su vardır.....Ve Alman hifi piyasasındaki hemen hemen bütün markalar bu markanın fabrikasında üretilirler veya bu markalara ortaktırlar...Hifi yolunda stereo'da şu anda ki hedefim "Heco The Statement" yani Heco'nun en üstteki referans modeli...Önümüzdeki sene yani 2013 de bu modeli inşallah evimde misafir etmeye başlayacağım..Olmadı Plase Celan-GT serisi de olabilir :)

Victa'nın "yeni Prime" serisi yakın zamanda ülkemize gelecek.....Mediamarkt elinde ne kadar victa serisi varsa indirim yaparak elinden çıkartıyor stokları boşaltmak anlamında....Bence kesinlikle değerlendirilmeye alınacak ve hatta alınacak bir model.....

Merhaba
    Heco konusunu araştırmaya devam ediyormusunuz acaba bahsettiginiz yeni seri ne zaman geliyor

• Victa Prime serisi bu ay Türkiyede olacaktı ama henüz geldiği hakkında bir bilgi edinemedim Pelin hifi ile arada bir görüşmek lazım haber alırsam yazarım buraya..
  • ikinci el heco victa 601 kule var 1,100 TL bu fiyat yüksek mi sizce ve bu kuleler pıoneer 921 AVR ye fazla mı gelir avr yetersiz kalır mı ?
  • simsek59 kullanıcısına yanıt
    Bu hoparlör ile AVR gayet denk olur. O konuda bir sorun olmaz. Fakat 1100tl biraz fazla gibi geldi. Eğer garantisi devam ediyorsa belki kabul edilebilir.

Ama yeni seri 602'nin sıfırı 1600tl civarı, ona göre düşünün.

• Merhabalar.
    Muhtemelen bahsettiğiniz kolonlar bana ait olanlar. Ürünler 2013 Haziran da alınmıştır ve alınırken +3 yıllık plus garanti almışım. Toplamda 5 yıllık garantiye sahip olmuşlar.
    Yalnız bunu da bu akşam fark ettim. Evraklarını kurcalarken 2 yıl sandığım garantiyi uzattırdığımı ve 5 yıla çıkardığımı öğrendim. Zaten bir 601 lere birde suba yaptırmışım bu işlemi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senol1979 -- 28 Mart 2015; 16:19:52 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.