Şimdi Ara

Nokia 808 PureView, Amazon tarafından Amerika'da satışa sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
3.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia 808 PureView, Amazon tarafından Amerika'da satışa sunuldu

Nokia'nın PureView teknolojisiyle donattığı ilk telefon olan 808, Amerika'da resmen satışa sunuldu. Finlandiyalı üreticinin 808 PureView modelini bu kıtada da piyasaya süreceğini açıklamasının ardından Amazon, hızlıca cihazı ön sipariş listesine almıştı.

Mobil Dünya Kongresi 2012'de 808 PureView'ın Amerika'ya gelmeyeceğini bildiren Nokia, Amerikalıların Symbian işletim sistemini tercih etmemeleri sebebiyle bu kararı almıştı. Açıklamanın ardından Amerika'dan gelen baskı sebebiyle bir süre sonra geri adım atıldı ve satışın bu ülkeyi de kapsadığı müjdelendi. 

Dağıtım için 8 Temmuz'u işaret eden Seattle merkezli perakendeci, kısa süre önce stoktan satış yapmaya başladı. 41MP'lik Carl Zeiss sensör ile donatılan 808 PureView, kamera-telefon segmentinde konumlanacak gibi görünüyor.

4.0 inç nHD (640 x 360 piksel) çözünürlüklü ClearBlack AMOLED ekran, 1.3GHz ARM 11 işlemci, Broadcom BCM2763 GPU, 512MB RAM, 1GB ROM, 16GB dahili hafıza, 32GB microSD desteği, VGA ön kamera, Dolby Digital plus ses teknolojisi, Bluetooth 3.0, Wi-Fi b/g/n, A-GPS, microSIM kart slotu, Nokia Belle işletim sistemi ve 1400mAh pilin eşlik ettiği 808, 13.9mm kalınlığında ve 169gram ağırlığında.

Siyah, beyaz ve kırmızı renk seçenekleri mevcut olan Nokia 808, halihazırda 699 Dolar fiyat etiketiyle Amerika'daki tüketicilerin beğenisine sunuldu. Ülkemizdeki satış fiyatının 1500TL seviyesinde olması beklenen PureView teknolojili telefon, önümüzdeki günlerde mağaza raflarındaki yerini alacak.

• Şuna 1500 lira verene lafım yok...
  • bu paraya profesyonel bir fotograf makinasi alirim, yaninada 3310 alip oyle dolasirim daha iyi

• Bir 5800 değil... Nokia 5800'da öyle bir başarı elde etti ki, 5800 halen galaxy s3, iphone 4s gibi cihazları rahatlıkla eziyor. Bu cihazın 5800'ı yakalaması için çok çok üstün ve uygun fiyatlı olması lazım anca.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Bir 5800 değil... Nokia 5800da öyle bir başarı elde etti ki, 5800 halen galaxy s3, iphone 4s gibi cihazları rahatlıkla eziyor. Bu cihazın 5800ı yakalaması için çok çok üstün ve uygun fiyatlı olması lazım anca.

tarihin en saçma yorumu. nokia 5800 ile her hangi bir başarı elde etseydi, piyasadan silinmezdi.

• beş para etmez telefon... Ederi en fazla 500 tl...

• çok güzel telefon piyasanın kesinlikle 1 numarası, takoz gibi slr makina taşımaya gerek yok çünkü onlardan çok daha iyi fotoğraf cekiyor, haa 5 bin tl seviyesindeki makinalarla tabiki yarışamaz cnım o kadar değil, ama her türlü iş görür, nokia yı bi kez daha alkışlıyorum.

• 800 tl civarı olsaydı ikinci telefon olarak alınabilinirdi, hemde yanınızda kamera taşımanız gerekmezdi. söyleyin hadi kamerası haricinde ne özelliği var ? bu telefona ve nokia nın bütün telefonlarına 1000 tl nin üstünde bir para vermek aptallık olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: This is it

800 tl civarı olsaydı ikinci telefon olarak alınabilinirdi, hemde yanınızda kamera taşımanız gerekmezdi. söyleyin hadi kamerası haricinde ne özelliği var ? bu telefona ve nokia nın bütün telefonlarına 1000 tl nin üstünde bir para vermek aptallık olur.

hiç bir özelliği yok telefonun ve sen alma çünkü symbian
  • Cebinizde,anı kaçırmamak için mükemmel bir görüntüleme uzmanı olduğunu bilmek güzel! Nezaman ki 1000-1150 civarı fiyat aralığına iner o zaman düşünülebilir...
  • 41 Megapiksel için 1500 değil 2000 verirler.

• Yorumlara bakınca ne kadar saçmalandığını görüyorum. Tamam ekran çözünürlüğü, işlemcisi ve RAM'i, fiyatı eleştrilebilir ancak bu telefon kaliteli kamera kullanmak isteyenlere ve cep telefonunda kameraya önem verenlere hitap ediyor. Bence de en fazla edeceği zorlasanız 800 felandır ama yok 3310 kullanırım yok takozdur şudur budur diyerek tamamen eleştri yapmaktan uzak artık karalamaya gidiyor olay. Açın eleştrinin anlamını bi okuyun netten yahu.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Bir 5800 değil... Nokia 5800da öyle bir başarı elde etti ki, 5800 halen galaxy s3, iphone 4s gibi cihazları rahatlıkla eziyor. Bu cihazın 5800ı yakalaması için çok çok üstün ve uygun fiyatlı olması lazım anca.

hahahahaah :D kafasına güneş geçen masum köylü :D

• quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

çok güzel telefon piyasanın kesinlikle 1 numarası, takoz gibi slr makina taşımaya gerek yok çünkü onlardan çok daha iyi fotoğraf cekiyor, haa 5 bin tl seviyesindeki makinalarla tabiki yarışamaz cnım o kadar değil, ama her türlü iş görür, nokia yı bi kez daha alkışlıyorum.

SLR makineden daha iyi fotoğraf çekiyor öyle mi? Yani Canon Eos 550D ya da Nikon D5000'den daha iyi yani bu telefon. Allah aşkına şöyle desteksiz yorumlarda bulunmayın lütfen. Tamam piyasadaki kompak fotoğraf makinelerinin hepsinden iyi olabilir ama bir d-slr makineden iyi olduğunu söylemek için fotoğraf işinden hiç anlamamak lazım. En başta lens değişmiyor bunda, ve d-slr makinelerdeki kapsamlı manuel ayar yok makinede.
  • Bi bitmedi şu nokianın elindeki ARM11 işlemciler.Tamam kamerası iyi olabilir fakat diğer özellikleri ona göre çok geride.Hele ki 640 x 360 çözünürlük tam bir fail.

• quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

çok güzel telefon piyasanın kesinlikle 1 numarası, takoz gibi slr makina taşımaya gerek yok çünkü onlardan çok daha iyi fotoğraf cekiyor, haa 5 bin tl seviyesindeki makinalarla tabiki yarışamaz cnım o kadar değil, ama her türlü iş görür, nokia yı bi kez daha alkışlıyorum.

Hahahahaha

sen bu telefonu al bende yanına pentax k100d ile geleyim aynı kareleri resimleyelim ondan sonra telefonu alıp makinanın altına destek yaparsın emin ol

bu arada dediğim makina sadece 6mp yani daha üstleri neler yapar sen hayal gücünü kullan çünkü gerçek dünyada yaşamadığın yorumundan belli ..

• Çok pahalı gibi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunewiki

beş para etmez telefon... Ederi en fazla 500 tl...

oha o kadarda değil

• quote:

Orijinalden alıntı: asterisk*

quote:

Orijinalden alıntı: DH MisafiriBir 5800 değil... Nokia 5800da öyle bir başarı elde etti ki, 5800 halen galaxy s3, iphone 4s gibi cihazları rahatlıkla eziyor. Bu cihazın 5800ı yakalaması için çok çok üstün ve uygun fiyatlı olması lazım anca.
    tarihin en saçma yorumu. nokia 5800 ile her hangi bir başarı elde etseydi, piyasadan silinmezdi.

satış anlamında 5800 geyet başarılıydı nokia için. şu an git bi toplu taşıma aracına bin mutlaka bi 5800 da müzik dinleyen birini görürsün ben bazen bakıyorum
    tranvayda dörtü koltuklarda oturanların üçünün elinde 5800 var:) nokia acayip satış rakamına ulaştı 5800 ile ama ona destek vermediği için küstürdü herkesi. tamam telefon eskidi fakat ilk çıkan iphone ile aynı tarihlerde çıktı iphone yok piyasada 5800 hala var ama... adam gibi bi uygulama desteği yapsaydı iyiydi...

• Kömürle çalışan otomobile benziyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.