Şimdi Ara

Google Play ve Appstore üzerinde yer alan uygulamaların %75’i Firefox OS'ta çalışabilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
4.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  Ocak 2013'te akıllı telefon piyasasında yerini alması beklenen Mozilla'nın HTML 5 tabanlı mobil işletim sistemi Firefox OS'un kullanıcılarına uygulama çeşitliliği konusunda ne kadar geniş bir yelpaze sunacağı merak konusu. 

Telefonica'nın ürün ve inovasyon direktörü 'Carlos Domingo' ile konuşan TechRadar sitesi, uygulamalar söz konusu olduğunda Firefox mobile'ın bu konuda gayet yeterli olduğunu kanıtlayan bazı sonuçları ortaya çıkardı. Domingo, araştırmalarının neticesinde Google Play ve Appstore üzerindeki uygulamaların %75'inin Firefox OS'a kolayca port edilebileceğini dile getirdi. Uygulamaların içerisinde yer alan HTML 5 kodlarının bu durumda etkili olduğunu da belirtti.

HTML 5 ve web tabanlı tabanlı uygulamaları sorunsuz bir şekilde destekleyen mobil işletim sistemi Firefox OS, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarla entegre bir şekilde geleceği de belirtildi. Kendi uygulama pazarını inşa etmeye başlayan Firefox OS, HTML 5 platformunun sunduğu kolay port yetenekleri sayesinde geliştiricilerin ilgisini oldukça çok çekecek gibi görünüyor.

• mozilla'dan güzel bir attack
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

mozilla'dan güzel bir attack

bence bu da hüsranla sonuçlanacak çünkü böyle bir sistem iki rakibin de kazancının yarı yarıya düşmesini sağlar bu iki dev firma bunu göze almazlar
  • Thunderbird u belkide firefox os için çöpe attılar.

• Zaten çoğu uygulama iki ortamda da var, firefox piyasaya iyi bir giriş yapabilmesi ve rakipleri ile yarışabilmesi için daha fazla özellik sunmalı kullanıcılara. Tabi html 5 üzerine kurulması gelecek vaadediyor.
  • çalışabilecek ama çalıştırılmasına izin çıkacak mı HAYIR
  • Rekabet iyidir ama tutmaz bence.
  • İyi bir iş çıkartırlarsa tutar, hemde çok iyi tutar.

• HTML5 destekli olduğundan çok tutacak.

• Tuhaf gelişmeler, izliyoruz bakalım ne çıkacak...
  • googleplay de ve appstore deki kaliteli uygulamaların yüzde 25 i bile çalışşa en büyük 3.mobil işletim sistemi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: erci501

googleplay de ve appstore deki kaliteli uygulamaların yüzde 25 i bile çalışşa en büyük 3.mobil işletim sistemi olur.

+1

googleplay ve appstore olduğu sürece şansı yok.
  • Mozilla'nın bu alandı şansı olduğunu düşünüyorum.
  • iOS varken, rakiplerin işi zor. İnsan iOS'a rakip olmaya korkar pampa :((
  • Android alır
  • Ben opera firefox ve chrome hepsini kullanıyorum ve hepsinden memnunum hepsinin yeri yaptığı iş ayrı ve firefox ın işletim sistemi konusunda çok hak veriyorum çünkü işletim sistemi en pahalı cihazda çalışıyorsa aynı şekilde de düşük cihazda çalışabilmeli ancak böyle hak yolunu bulabilir.

• Sevdim bu hamleyi.
  • firefos
  • Bu cep mobil isletim sistemlerimarasinda cok buyuk rekabet var.. Firefox un cok cok iyi olmasi lazim.. Ios ve android kadar yukselmek okadar kolay olmayabilir.. Daha bu iki isletim sistemi gelene kadar gelecek vaad eden tizen, wp, bb10 falan var.. Wp haric digerleri yapim asamasunda ve onlarlada buyuk sirketler ugrasiyor... Bence isi cok zor.

• Sanki HTC FirefoxOS'a yönelicek gibi hissediyorum.Haydi bakalım bekliyoruz.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.