Şimdi Ara

Acer : Microsoft en iyi bildiği şeyi yapmalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
3.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft'un şimdiye kadar ki en yaygın işletim sistemi dağıtımı olması beklenen Windows 8'in üretim ortaklarından birisi olan Acer, kısa süre önce Surface modelinin Microsoft'u hayal kırıklığına uğratacağını belirtmişti. Acer'ın kurucusu Stan Shih, Microsoft'a tavsiyelerine devam ediyor.

Bir toplantı esnasında konuşan Shih, Microsoft'un en iyi yaptığı işin yazılım olduğunu ve bu alanda devam etmesi gerektiğini, aynı zamanda yazılım ortağı olan firmalarla tablet konusunda rekabete girmesinin yanlış olduğunu belirtti.

Microsoft'un Windows 8 işletim sistemini yaygınlaştırmak amacıyla donanım işine girdiğini düşünen Shih, firmanın istediğini elde ettiği anda tablet üretiminden çekilmesini tavsiye ediyor. Shih, Microsoft'un konuyu irdeleyerek kendileri için en iyi çözümü ortaya koyacağına inanıyor.

Shih, bunun yanında iPad ile başlayan tablet trendinin PC satışlarına darbe vurduğunu kabul ediyor. Ancak klavyeli bir kullanım sunan laptoplara ilginin devam edeceğini ve Acer'ın dizüstü pazarındaki yerini koruyacağını düşünüyor.

• Ilk once duzgun urun cikar sonra basklarina laf at ....

• Tek Katıldığım Lafı Bu :Shih, bunun yanında iPad ile başlayan tablet trendinin PC satışlarına darbe vurduğunu kabul ediyor.

• yazılımıda geliştirir, tabletinide üretir .

• mesela su eloplarini geri alsinlar nokianin basindan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Shih rahatsız oluyor galiba, bu önerinin dostçul olduğunu sanmıyorum tamamı ile Acer'ın çıkarları adına yapımış bir öneri bence.. Surface gayet başarılı bir tablet baan göre Acer tablet sektöründe kendine sağlam bir koltuk bulamadı rakipleri engellemeye çalışıyor galiba ? :)

• Ulan Acer sanki cok kral Ipad katili denecek bir tablet yapmis da, Microsoft'un planlari Acer'in bu tablet pazarindaki buyuk rolunu (!) degistirecekmis gibi anlatiyor hic iconia tab gormesek acer'in acindirmasina inanacaz yani.

Microsoft'a tam destek, tablet piyayasindaki isletim sistemi ve urun cesitliligi her zaman tuketiciye yarar. Bu Surface tabletle de Microsoft, "ortaklarina" tablet nasil yapilir dersi veriyor, anlayan bu dersi anlar anlamayan ise 100 bini gecmeyen satis rakamlariyla surunmek zorunda kalir.

• microsoft tabletin en büyük sorunu tam donanımla çalışan modelinin 1kg'a yakın ağırlıkta olması. bir tablet için çok büyük sorun bu çünkü yolda giderken kullanımda bileği çok zorluyor. tasarım olarak masada dizüstü gibi kullanılabiliyor ama dizde rahat duracak gibi değil. bu nedenle elde tutmak lazım. ağırlık sorunu çözülürse herkesin beklediği tablet modeli zaten windows tablet. metro arayüzü androidin bile alternatifi olamaz. sadece windowsun tabletler için daha rahat kullanılan arayüzü olabilir. daha hafif olan arm işlemcili modellerde ise sadece aplikasyonlar çalışıyor. bence de sorunların çözümü için tablet üretimini diğer firmalara bırakması gerekiyor. ancak acer bu işi hiçbir zaman başaramadı.

• birileri korkmuş mu ne :)

• Acer'ın bi tarafları tutuşmuş.

• Bence zaten microsoft en iyi bildiği işi yapıyor: "para kazanmak"...
  • Kiskaniyor çakal

• İyi korkmuşlar sanki. Gören diyecek adam gibi bir tabletleri var da ondan dolayı böyle davranıyorlar. Ortada bir şey yokken bu sözler oldukça saçma.

• 'Acer : Microsoft en iyi bildiği şeyi yapmalı' diye okuyunca herhalde işletim sistemi çökmelerine aynen devam etsin Ms diyecek sandım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sesli güldüm. Acer en iyi bildiği işi yapıp bilgisayar üretiyor, ona rağmen bilgisayarları en kıytırık markalardan biri. Firmalar Ar-Ge'ye bütçe ayırıp yeni teknolojiler peşinde olmasaydı; bugün Apple iPhone'u üretmemiş, hiçbirimiz Smartphone kullanmıyor olurduk.

• Ortada bir şey yokken bu sözler oldukça saçma.

• Herkes pastadan daha buyuk bir dilim istiyor. Bence microsoft boyle devam etmeli hem kendi yandaslari dell, acer, vb. korkmakta hemde rajibi denebilecek samsung, apple cekinmekte bu da tuketici icin oldukca iyi bir sey rekabet artacak ve karli daima biz olacagiz.

• yıllardır microsoft ürünlerini çalıştıran sıradan donanımlar yaptınız. ms donanım işine girerse doğrusunu yapar bence. birilerinin acer, hp gibi firmalara öyle olmaz böyle olur demesinin zamanı geldi de geçiyor.

• Acer'da haklı Microsoft diğer firmlara lisans ücreti kesecek ve o tabletlerin fiyatı mecburen artacak kendisi ise dah ucuza tablet sunbilecek kısaca haksız rekabet doğacağından diğer firmalar huzursuz oluyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.