- x
Yurtdışı Telefonlarının Garanti Kapsamı Hakkında Bilgilendirme
53 Cevap15121 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2703 Mesaj
7 Temmuz 2012; 23:22:20 

Arkadaşlar merhaba,
Gerek ikinci el alanında gerekse Mobil Cihazlar bölümünde yurtdışı kayıtlı , pasaport kaydı yapılmış veya çakma imei bulunduran telefonların garantili olduğunu söyleyen arkadaşlar var. Bu tarz bir durum ülkemizde maalesef geçerli değil.Yurtdışından alınan cihazların garantileri o ülkede geçerli.Ülkemizde başlıca servislerden olan Teleservice, KVK , Genpa vb. şirketler garanti kapsamındaki ürünlere bakarken ilk olarak fatura ve garanti belgesi isterler.Bunlar yoksa,bütün şirketlerde olmasa da imei sorgulama yaparak garanti kapsamına alan şirketlerde mevcut.

Kısacası,Türkiye'den alınmayan yurtdışından alınan(firma farketmez) hiçbir telefon Türkiye şartlarında ve uluslararası alanda garanti kapsamında sayılmaz.Telefon sadece alındığı ülkede garanti kapsamında sayılmaktadır.

Bilgilendirmek istedim,bu duruma düşüp başını yakan çok arkadaş var.

222 Mesaj
8 Temmuz 2012; 19:35:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Léo

Arkadaşlar merhaba,
Gerek ikinci el alanında gerekse Mobil Cihazlar bölümünde yurtdışı kayıtlı , pasaport kaydı yapılmış veya çakma imei bulunduran telefonların garantili olduğunu söyleyen arkadaşlar var. Bu tarz bir durum ülkemizde maalesef geçerli değil.Yurtdışından alınan cihazların garantileri o ülkede geçerli.Ülkemizde başlıca servislerden olan Teleservice, KVK , Genpa vb. şirketler garanti kapsamındaki ürünlere bakarken ilk olarak fatura ve garanti belgesi isterler.Bunlar yoksa,bütün şirketlerde olmasa da imei sorgulama yaparak garanti kapsamına alan şirketlerde mevcut.

Kısacası,Türkiye'den alınmayan yurtdışından alınan(firma farketmez) hiçbir telefon Türkiye şartlarında ve uluslararası alanda garanti kapsamında sayılmaz.Telefon sadece alındığı ülkede garanti kapsamında sayılmaktadır.

Hocam misal Avusturyadan garantili S3 aldım.Burada problem yaşadık oraya göndermek mi gerekir.?

2703 Mesaj
8 Temmuz 2012; 19:38:56 

quote:

Orijinalden alıntı: kopyakalpler

Hocam misal Avusturyadan garantili S3 aldım.Burada problem yaşadık oraya göndermek mi gerekir.?

Hocam oradan aldığınız ürünün garantisini burada baktıramazsınız.Avustralya'da Telpa servisi,Teleservice veya KVK varsa anlaşmalı olarak Türkiye'de bakarlar ama ben bunun şuana kadar olduğunu görmedim.Belki bu firmaların orada bulunan birimleri bile yoktur.

Oradan aldığınız telefonun garantisine onların bakabilmesi için evet oraya göndermeniz gerekiyor fakat bu esnada gümrük sıkıntı çıkarır mı bilemem

222 Mesaj
8 Temmuz 2012; 19:48:57 

quote:

Hocam oradan aldığınız ürünün garantisini burada baktıramazsınız.Avustralya'da Telpa servisi,Teleservice veya KVK varsa anlaşmalı olarak Türkiye'de bakarlar ama ben bunun şuana kadar olduğunu görmedim.Belki bu firmaların orada bulunan birimleri bile yoktur.

Oradan aldığınız telefonun garantisine onların bakabilmesi için evet oraya göndermeniz gerekiyor fakat bu esnada gümrük sıkıntı çıkarır mı bilemem

Çok iyi oldu teşekkür ederim hocam.Bende bu hafta aldırıyordum.1300 yurtdışı fiyatı 1500 e 2 yıl garantili burdan alacağım,

165 Mesaj
8 Temmuz 2012; 19:53:36 

quote:

Arkadaşlar merhaba,

konuyla fazla bir ilgisi yok ama bilirsiniz belki,
bu son gündeme gelen yurt dışı cihazlar için alınacak 100 tl harç parası yasalaştı m?.
birde yabancı birinin pasaportuna kayıt ettirsek bir sorun olur mu?

Hex33

2703 Mesaj
8 Temmuz 2012; 19:55:49 

quote:

Orijinalden alıntı: fb33

konuyla fazla bir ilgisi yok ama bilirsiniz belki,
bu son gündeme gelen yurt dışı cihazlar için alınacak 100 tl harç parası yasalaştı m?.
birde yabancı birinin pasaportuna kayıt ettirsek bir sorun olur mu?

Ben yasalaşmadığını biliyorum.Bu konuda bilgim yok maalesef ama yasalaşmış olsaydı bir haber veya forum sitesinde görürdüm. Görmedim.

Eğer pasaport tanıdığınız bir kişiye aitse hiçbir problem olmaz.Son 1 ay içinde seyahet etmiş olması yeterli.İnternet üzerinden 100 TL karşılığı satılan pasaport ilanlarından uzak durmaya çalışın sadece.

165 Mesaj
8 Temmuz 2012; 20:23:29 

quote:

Ben yasalaşmadığını biliyorum.Bu konuda bilgim yok maalesef ama yasalaşmış olsaydı bir haber veya forum sitesinde görürdüm. Görmedim.

Eğer pasaport tanıdığınız bir kişiye aitse hiçbir problem olmaz.Son 1 ay içinde seyahet etmiş olması yeterli.İnternet üzerinden 100 TL karşılığı satılan pasaport ilanlarından uzak durmaya çalışın sadece.

yok pasaportlar zaten telefonu getireceklerin ama dediğim gibi alman vatandaşları. bir ara yabancı pasaportlar ile kayıt ettirilen telefonlar sadece ilk kayıt ettiğiniz simlerde kullanılır diyorlardı, aslı varmı diye sordum aslında.

Hex33

172 Mesaj
8 Temmuz 2012; 20:27:59 

ben yasalaştı diye biliyorum. hatta şöyle bir haber var
http://shiftdelete.net/yurtdisi-telefonlarina-harc-geldi-37613.html

484 Mesaj
8 Temmuz 2012; 20:30:50 

Yurt dışından alınan samsungların uluslar arası garanti belgesi varsa Türkiyede 1 yıl garantisi vardır.Sadece samsung electronics ilgilenir kvk genpa falan değil.

GALATASARAY

2703 Mesaj
10 Temmuz 2012; 18:53:46 

Arkadaslar, yurtdisindan alinan telefonlarin garantilik suresi Turkiye de gecerli degil. Samsung onu uyguluyordu fakat artik uygulanmiyor. Uretici firmalar , KVK vb sirketlerle anlasma yaparak payini aliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

133 Mesaj
10 Temmuz 2012; 19:36:45 

quote:

yok pasaportlar zaten telefonu getireceklerin ama dediğim gibi alman vatandaşları. bir ara yabancı pasaportlar ile kayıt ettirilen telefonlar sadece ilk kayıt ettiğiniz simlerde kullanılır diyorlardı, aslı varmı diye sordum aslında.

teyzemler getirecek ... samsung s3 garantisi varsa 1 yılda olsa alırım onu .. ayrıca BİRŞEY SORUCAM .. ALMAN PASAPORTU VAR SADECE ... buraya getirmekte sıkıntı cekerler mi ? yani türk pasaportları yok .. ayrıyetten telefonu getirdiklerinde hattımı taktığımda herhangi bir sorunla karşılaşırmıyım ?

vergi dairesine gidip 100 tl ödeyip actırmam mı gerekicek ?

165 Mesaj
10 Temmuz 2012; 20:44:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Archonn

teyzemler getirecek ... samsung s3 garantisi varsa 1 yılda olsa alırım onu .. ayrıca BİRŞEY SORUCAM .. ALMAN PASAPORTU VAR SADECE ... buraya getirmekte sıkıntı cekerler mi ? yani türk pasaportları yok .. ayrıyetten telefonu getirdiklerinde hattımı taktığımda herhangi bir sorunla karşılaşırmıyım ?

vergi dairesine gidip 100 tl ödeyip actırmam mı gerekicek ?

bugün bende bu soruyu gsm şirketlerine sordum.
vergi dairesine 100 tl harç yatırman gerekiyor, bu yasalaşmış.

onun dışında yabancı pasaporta kayıt işlemi biraz sorunlu. şöyle söyleyim
Türkcell ve avea yabancı pasaporta kayıt yapılırsa telefon geçici olarak kullanılır dedi vadafone ise bizden hat almanız gerek dedi(yeni hat alım ücreti 70 tl) 20 tl işlem ücreti alınır dedi ve telefon sadece bu hat ile süresiz çalışır dedi.

bende alman vatandaşı olan bir yakınıma getirtecektim. bunları öğrenince kayıt işlemlerini bir başkasının pasaportuna yaptıracağım.
bildiğim kadarıyla s3 ün simkartı micro, simkartını değiştirirsen ve telefon sim free ise sorunsuz kullanırsın. geçen sene bende bir telefon getirttim sorunsuz kullanıyorum. yeter ki simfree olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fb33 -- 10 Temmuz 2012; 20:47:01 >

Hex33

133 Mesaj
10 Temmuz 2012; 20:59:24 

quote:

bugün bende bu soruyu gsm şirketlerine sordum.
vergi dairesine 100 tl harç yatırman gerekiyor, bu yasalaşmış.

onun dışında yabancı pasaporta kayıt işlemi biraz sorunlu. şöyle söyleyim
Türkcell ve avea yabancı pasaporta kayıt yapılırsa telefon geçici olarak kullanılır dedi vadafone ise bizden hat almanız gerek dedi(yeni hat alım ücreti 70 tl) 20 tl işlem ücreti alınır dedi ve telefon sadece bu hat ile süresiz çalışır dedi.

bende alman vatandaşı olan bir yakınıma getirtecektim. bunları öğrenince kayıt işlemlerini bir başkasının pasaportuna yaptıracağım.
bildiğim kadarıyla s3 ün simkartı micro, simkartını değiştirirsen ve telefon sim free ise sorunsuz kullanırsın. geçen sene bende bir telefon getirttim sorunsuz kullanıyorum. yeter ki simfree olsun.

bende allahtan türk pasaportlu birini buldum o getirecek ... şimdi sadece 100 tl ödeyecegim extradan ... peki telefonun sim free olup olmadıgını nerden anlarım ? ? motorola razr maxx yada galaxy s3 arasında gidip geliyorum

165 Mesaj
10 Temmuz 2012; 21:07:46 

quote:

bende allahtan türk pasaportlu birini buldum o getirecek ... şimdi sadece 100 tl ödeyecegim extradan ... peki telefonun sim free olup olmadıgını nerden anlarım ? ? motorola razr maxx yada galaxy s3 arasında gidip geliyorum

telefonu aldıracağın yere Türkiyede kullanılacak desinler onlar anlıyor, birde sana tavsiyem eğer imkanın varsa telefonu tax free olarak satan yerlerden alman bu sayade Almanyadan çıkışta telefonu alırken Alman Devletine ödediğin vergiyi geri alıyorsun.
motorola hakkında bir bilgim yok onun için bir yorum yapamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fb33 -- 10 Temmuz 2012; 21:09:20 >

Hex33

133 Mesaj
10 Temmuz 2012; 21:12:09 

quote:

telefonu aldıracağın yere Türkiyede kullanılacak desinler onlar anlıyor, birde sana tavsiyem eğer imkanın varsa telefonu tax free olarak satan yerlerden alman bu sayade Almanyadan çıkışta telefonu alırken Alman Devletine ödediğin vergiyi geri alıyorsun.
motorola hakkında bir bilgim yok onun için bir yorum yapamam.

ben telefonu aldırtıcam .. onlara söylerim tax free olarak satan yerden alsınlar ... ya htc one x istiyorum ben aslında ama şarj olayı canımı sıkıyor ... samsungunda yurtdışında olsa bile garantili geldigini duydum .. bakalım napıcam cok kararsızım .. motorola razr maxx türkiyede de satılsa direk alırdım ama satılmıyor ne yazıkki

2703 Mesaj
10 Temmuz 2012; 22:05:21 

quote:

ben telefonu aldırtıcam .. onlara söylerim tax free olarak satan yerden alsınlar ... ya htc one x istiyorum ben aslında ama şarj olayı canımı sıkıyor ... samsungunda yurtdışında olsa bile garantili geldigini duydum .. bakalım napıcam cok kararsızım .. motorola razr maxx türkiyede de satılsa direk alırdım ama satılmıyor ne yazıkki

Hocam telefonunuzda O2 veya AT-T simgesi bulunuyorsa bu kartlar üzerine kilitlidir.Sanırım kontrat yoluyla alınan telefonlarda simlock bulunuyor.Bazı arkadaşlar bu kilitleri kırarak simfree yapıyordu,bilmiyorum hala yapılıyor mu.

7472 Mesaj
10 Temmuz 2012; 22:52:06 

bunu apple - samsung - SE satanlara anlatmak gerekli.

2703 Mesaj
10 Temmuz 2012; 22:54:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

bunu apple - samsung - SE satanlara anlatmak gerekli.

Hocam ikinci el pazarında yurtdışından alınmış telefonları uluslararası garantisi var diye satmaya çalışan arkadaşlar var. Yalnız böyle birşey asla yok. Örneğin adam Amerika'dan Apple alıyor ,burada garantisinin olduğunu söylüyor.Böyle birşey imkansız.Bununla ilgili açıklama zaten Apple'ın sitesinde var diye biliyorum ben.

7472 Mesaj
10 Temmuz 2012; 22:58:30 

quote:

Hocam ikinci el pazarında yurtdışından alınmış telefonları uluslararası garantisi var diye satmaya çalışan arkadaşlar var. Yalnız böyle birşey asla yok. Örneğin adam Amerika'dan Apple alıyor ,burada garantisinin olduğunu söylüyor.Böyle birşey imkansız.Bununla ilgili açıklama zaten Apple'ın sitesinde var diye biliyorum ben.

İşte bende bunu diyorum. Ürün satmak için ( ki keşke olsa ) binbir türlü şekilde SAYFA dolduranlar var, yazıyor yazıyor yazıyor ve ÜRÜN BEDELİNİ küçük olarak yazıyor.

133 Mesaj
10 Temmuz 2012; 22:59:10 

quote:

Hocam telefonunuzda O2 veya AT-T simgesi bulunuyorsa bu kartlar üzerine kilitlidir.Sanırım kontrat yoluyla alınan telefonlarda simlock bulunuyor.Bazı arkadaşlar bu kilitleri kırarak simfree yapıyordu,bilmiyorum hala yapılıyor mu.

kırılması lazım o zaman :( bunca millet aldı yurtdışından getirdi .. arkadaş bu nası şanstır beni mi buldu bu simlock .. kontratlı satıyorlar evet :S

2703 Mesaj
10 Temmuz 2012; 23:02:04 

@Archonn

Hocam her cihaz kırılıyor diye de bilmiyorum.Ben kırıldığını aylar önce yine forum üzerinden okudum ve sanal olarak şahit oldum.Şuan kırılıyor mu bilemem. Kontratlı telefonlarda simkilit var diye biliyorum ben de. O2'den alınan kontratlı telefonların çoğu simkilit diye biliyorum.

133 Mesaj
10 Temmuz 2012; 23:06:55 

quote:

@Archonn

Hocam her cihaz kırılıyor diye de bilmiyorum.Ben kırıldığını aylar önce yine forum üzerinden okudum ve sanal olarak şahit oldum.Şuan kırılıyor mu bilemem. Kontratlı telefonlarda simkilit var diye biliyorum ben de. O2'den alınan kontratlı telefonların çoğu simkilit diye biliyorum.

arkadaş madem kırdırcaz devlete neden 100 lira veriyoruz ? 2si farklı şeyler mi .. yani devlete 100 tl versemde telefonu kullanamıcam bide kırdırmam lazım .. ne iş ya ...

9208 Mesaj
10 Temmuz 2012; 23:10:50 

forumda isviçre çıkışlı telefonları satan @ozkaracalar nickli üye samsung türkiye ile konuşmasını koymuştu. baya ürün sattı cihazların garantisi türkiyedede geçerli.(birebir değişim dışında)

COMINGSOON
Lenovo Y580 • Samsung Galaxy S3 • Carraro Sportive 224
Steam : -b0Ni

2703 Mesaj
10 Temmuz 2012; 23:11:40 

quote:

arkadaş madem kırdırcaz devlete neden 100 lira veriyoruz ? 2si farklı şeyler mi .. yani devlete 100 tl versemde telefonu kullanamıcam bide kırdırmam lazım .. ne iş ya ...

Hocam bu tam olarak o değil.Devlete verdiğiniz 100 lira kayıt için sanırım benim o konuda bir bilgim maalesef yok.

Simlock olayı telefonların sürümlerine göre birşey.Mesela Apple kullanıyorsunuz ve cihazınız simlock bulunduruyor.Sürümü 3.0.1 . Bu sürüme ait unlock varsa, bu unlock uygulanarak cihazınız kullanılır hale geliyor.Ama herhangi bir sürüm güncellediniz ve cihazınız 5.0.1 sürümü oldu ve bu sürüme ait unlock yok.O zaman telefonunuzun iPod'dan farkı kalmaz.

Verdiğiniz 100 lirayı ben tam bilmiyorum ama o kayıt olabilir. Kayıt işi devletle alakalı bir durum,telefonunuzun IMEI'si onaylanmalı ve kayıt altına alınmalı. Simlock ise sizinle alakalı bir durum.

133 Mesaj
10 Temmuz 2012; 23:24:57 

quote:

Hocam bu tam olarak o değil.Devlete verdiğiniz 100 lira kayıt için sanırım benim o konuda bir bilgim maalesef yok.

Simlock olayı telefonların sürümlerine göre birşey.Mesela Apple kullanıyorsunuz ve cihazınız simlock bulunduruyor.Sürümü 3.0.1 . Bu sürüme ait unlock varsa, bu unlock uygulanarak cihazınız kullanılır hale geliyor.Ama herhangi bir sürüm güncellediniz ve cihazınız 5.0.1 sürümü oldu ve bu sürüme ait unlock yok.O zaman telefonunuzun iPod'dan farkı kalmaz.

Verdiğiniz 100 lirayı ben tam bilmiyorum ama o kayıt olabilir. Kayıt işi devletle alakalı bir durum,telefonunuzun IMEI'si onaylanmalı ve kayıt altına alınmalı. Simlock ise sizinle alakalı bir durum.

telefonu zaten kaydettiricek benim akraba kendi pasaportuyla .. sonra gidicem 100 tl vergi mi ne onu ödücem .. bide bu simlock olayı ile ilgili sıkıntı .. tamam simlocku kırdırmadan calısmaz diyosun .. kırdırdık diyelim o zaman ne gibi sıkıntılar olur .. telefoın calısır ama aynı randımanı verebilir mi ? orjinalinden farkı olmaz umarım ..

133 Mesaj
10 Temmuz 2012; 23:35:33 

quote:

telefonu zaten kaydettiricek benim akraba kendi pasaportuyla .. sonra gidicem 100 tl vergi mi ne onu ödücem .. bide bu simlock olayı ile ilgili sıkıntı .. tamam simlocku kırdırmadan calısmaz diyosun .. kırdırdık diyelim o zaman ne gibi sıkıntılar olur .. telefoın calısır ama aynı randımanı verebilir mi ? orjinalinden farkı olmaz umarım ..

http://cellphoneforums....%96-unlockunit-com.html bu sitede razr maxx nasıl unlock yapılır anlatmış .. ingilizce ama yinede işimi görür diye tahmin ediyorum ...

2703 Mesaj
10 Temmuz 2012; 23:39:34 

quote:

Hocam şimdi ben benim bildiğim yer üzerinden bilgilendirme yapayım. İlk olarak , telefonun simkilidini kırdığınızda bazı programlar yüklemeniz gerekiyor.Bu programlar telefonun Ram'inden çalabilir.Elbette bir yavaşlama söz konusu olacak .Apple'da JB yapmanız gerekiyor.Bu telefonu azda olsa yavaşlatacaktır. Kırdımadığınız taktirde bunlar olur.Kırdırırsanız Türkiye garantili gibi kullanırsınız.

Kamera vb. aksanlarda kalite yönünden hiçbir değişim meydana gelmez. Telefonun yavaşlaması kaldırabileceği oyunları da değiştirmez fakat oyun veya uygulamalarda hafif takılmalar yaşayabilirsiniz.

133 Mesaj
10 Temmuz 2012; 23:41:41 

quote:

Hocam şimdi ben benim bildiğim yer üzerinden bilgilendirme yapayım. İlk olarak , telefonun simkilidini kırdığınızda bazı programlar yüklemeniz gerekiyor.Bu programlar telefonun Ram'inden çalabilir.Elbette bir yavaşlama söz konusu olacak .Apple'da JB yapmanız gerekiyor.Bu telefonu azda olsa yavaşlatacaktır. Kırdımadığınız taktirde bunlar olur.Kırdırırsanız Türkiye garantili gibi kullanırsınız.

Kamera vb. aksanlarda kalite yönünden hiçbir değişim meydana gelmez. Telefonun yavaşlaması kaldırabileceği oyunları da değiştirmez fakat oyun veya uygulamalarda hafif takılmalar yaşayabilirsiniz.

tamam siteyi buldum 15 dolara kırıyorlar .. telefon gelsin 15 dolar daha bayılacağız artık yapcak birşey yok :)))

2703 Mesaj
10 Temmuz 2012; 23:46:15 

@Archonn
Dostum kesin araştırmadan birşey yapmayın.Referanslara bakın ilk önce,kırılma şansı bildiğim kadarıyla %100 değil. Risk almanız gerekecek. İyi bir araştırma yapabiliriz.Bundan sonrasını PM aracılığı ile halledelim isterseniz.

133 Mesaj
10 Temmuz 2012; 23:48:24 

quote:

@Archonn
Dostum kesin araştırmadan birşey yapmayın.Referanslara bakın ilk önce,kırılma şansı bildiğim kadarıyla %100 değil. Risk almanız gerekecek. İyi bir araştırma yapabiliriz.Bundan sonrasını PM aracılığı ile halledelim isterseniz.

eyvallah saol bilgilendirme icin .. vallahi günlerdir burdayım kimse bana böyle birşey söylememişti .. telefon geldiginde devam edelim hocam olur mu .. belki kontratsız bulur bizimkiler :D

123 Mesaj
11 Temmuz 2012; 0:30:04 

samsungun müşteri hizmetiyle konuştum dün garanti konusunu sordum eğer AB ye üye ülkelerden alınmış ve servisler kisminda türkiyeden en az bi servis varsa ürün değişimi hariç garanti geçerli dedim ordaki adam! Şimdi sizin böyle bi açıklama yapmanızı anlayamadım ?

2703 Mesaj
11 Temmuz 2012; 1:02:02 

quote:

Orijinalden alıntı: hayaletan

samsungun müşteri hizmetiyle konuştum dün garanti konusunu sordum eğer AB ye üye ülkelerden alınmış ve servisler kisminda türkiyeden en az bi servis varsa ürün değişimi hariç garanti geçerli dedim ordaki adam! Şimdi sizin böyle bi açıklama yapmanızı anlayamadım ?

Hocam Samsung'un garanti servisleri artık Telpa.Telpa bilinen resmi servislerinden. Bunun yanında KVK, Teleservice vb. şirketler mevcut.Bu şirketlerin Amerika,İngiltere veya diğer ülkelerde maalesef ayakları bulunmuyor diye biliyorum.Ki siz yurtdışından bir telefon alıp,Telpa'nın sitesinden IMEI ile kontrol ettirmeye çalıştığınızda sonuç alınacağını sanmıyorum garanti açısından.

123 Mesaj
11 Temmuz 2012; 8:39:35 

sonuçta bunu samsunga sormuş ve benim gibi cevap almış fazla sayıda insan var samsung gibi büyük bi firma yok sayamaz bunu konuşma kayıtları vs var...her türlü isyan çıkartırım :D tabi başımiza gelmesin ama yetkili öyle bi açıklama yapıyorsa arkası boş olamaz..

484 Mesaj
11 Temmuz 2012; 10:47:46 

quote:

Hocam Samsung'un garanti servisleri artık Telpa.Telpa bilinen resmi servislerinden. Bunun yanında KVK, Teleservice vb. şirketler mevcut.Bu şirketlerin Amerika,İngiltere veya diğer ülkelerde maalesef ayakları bulunmuyor diye biliyorum.Ki siz yurtdışından bir telefon alıp,Telpa'nın sitesinden IMEI ile kontrol ettirmeye çalıştığınızda sonuç alınacağını sanmıyorum garanti açısından.

Neye dayanarak söylüyorsun bunu? Ben samsung telefonumu teknosadan aldım ve Samsung electronics güvencesi altında.Hatta bir sorun yüzünden bizzat avcılardaki şubesine verdim telefonu telpa falan değil.Telefonu almaya gittiğimde kuzenim için sormuştum onlarda yurt dışı telefonların Türkiyede 1 yıl garantisi olduğunu söylediler.Yalnız uluslar arası garanti belgesi mutlaka olması gerekiyormuş.

GALATASARAY

207 Mesaj
11 Temmuz 2012; 10:53:43 

herkese iyi forumlar.
bu garanti konusu gerçekten de her ay yeni bir başlık altında tekrar tekrar yazılıp çiziliyor.
kvk serviste çalışan arkadaşın söylemleri ve birebir HTC Türkiye dispirötürü ile yapılan online ve telefon görüşmeleri gösterdi ki AB ülkelerinden faturalı ve Global Garanti belgeli cihazlar garanti kapsamında 2 yıl;
bazı ülkelerden gelenler ise bir yıl Türkiye Yetkili Servisi KVK ( HTC ONE X için yazıyorum, diğer HTC modellerini bilmiyorum veya diğer markaların durumu bilmiyorum yanlış yönlendirmiyeyim.) tarafından servis hizmeti veriyor fatura ve garanti kartı şartı ile bazen sorgusuz sualsiz imei no ile de servis hizmeti verilebiliyor.
ve EVET servis var fakat değişim ve para iadesi yok.

yurt dışından gelen cihazlar için devlet vergi dairesi aracılığı ile 100 TL. alıyor bu yasallaştı. ve bu aşamadan sonra da en fazla 1 aylık yurt dışı çıkış giriş yapmış T.C. vatandaşının pasaportu gerekli kayıt için.
diğer konu ise ayrı yurt dışından anlaşmalı GSM firmalarından alınan cihazların %99 u sim kilitli dolayısı ile ilgili GSM şirketi ile irtibata geçilip gerekçeler anlatıldığında sim kilit şifresini ücretine mukabil açıyorlar. gayri resmi yollarını bilmiyorum.

sim free olarak alınan cihazlar için bu söylenenler uygulanmıyor. kayıt işleminden sonra istediğiniz GSM kartını takıp kullanabilirsiniz.
her kese iyi günler dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yanardag06 -- 11 Temmuz 2012; 11:12:37 >

277 Mesaj
11 Temmuz 2012; 11:48:43 

quote:

Orijinalden alıntı: yanardag06

herkese iyi forumlar.
bu garanti konusu gerçekten de har yeni başlık altında tekrar tekrar yazılıp çiziliyor.
kvk serviste çalışan arkadaşın söylemleri ve birebir HTC Türkiye dispirötürü ile yapılan online ve telefon görüşmeleri gösterdi ki garanti kapsamında 2 yıl
bazı ülkelerden gelenler ise bir yıl Türkiye Yetkili Servisi KVK ( HTC ONE X için yazıyorum, diğer HTC modellerini bilmiyorum veya diğer markaların durumu bilmiyorum yanlış yönlendirmiyeyim.) tarafından servis hizmeti veriyor fatura ve garanti kartı şartı ile bazen sorgusuz sualsiz imei no ile de servis hizmeti verilebiliyor.
ve EVET servis var fakat değişim ve para iadesi yok.

yurt dışından gelen cihazlar için devlet vergi dairesi aracılığı ile 100 TL. alıyor bu yasallaştı. ve bu aşamadan sonra da en fazla 1 aylık yurt dışı çıkış giriş yapmış T.C. vatandaşının pasaportu gerekli kayıt için.
diğer konu ise ayrı yurt dışından anlaşmalı GSM firmalarından alınan cihazların %99 u sim kilitli dolayısı ile ilgili GSM şirketi ile irtibata geçilip gerekçeler anlatıldığında sim kilit şifresini ücretine mukabil açıyorlar. gayri resmi yollarını bilmiyorum.

sim free olarak alınan cihazlar için bu söylenenler uygulanmıyor. kayıt işleminden sonra istediğiniz GSM kartını takıp kullanabilirsiniz.
her kese iyi günler dilerim

Ben geçen hafta kadıköy'deki bir telefoncudan aldım HTC one X.

Telefonun kutusunu yanımda açtı. Sim kilitli çıktı telefon.

Bir internet sitesi üzerinden 15 dolar ücret karşılığında marka, model, telefonun kayıtlı olduğu operatör bilgisi ve IMEI nosunu belirterek Sim Lock şifresini aldı. Sitenin geri dönmesi yaklaşık 10 dakika sürdü. Şuan çok şükür bir problem yok.

100 TL ödendi kağıdınıda telefoncudan aldım. Ne olur ne olmaz.

2703 Mesaj
11 Temmuz 2012; 12:37:13 

quote:

Orijinalden alıntı: StillB0rN

Neye dayanarak söylüyorsun bunu? Ben samsung telefonumu teknosadan aldım ve Samsung electronics güvencesi altında.Hatta bir sorun yüzünden bizzat avcılardaki şubesine verdim telefonu telpa falan değil.Telefonu almaya gittiğimde kuzenim için sormuştum onlarda yurt dışı telefonların Türkiyede 1 yıl garantisi olduğunu söylediler.Yalnız uluslar arası garanti belgesi mutlaka olması gerekiyormuş.

Samsung'un servis detaylarini bir daha arastirin isterseniz. O zaman Apple veya Nokia cihazlar yurtdisindan alindiginda garanti kapsamina hangi sirkete verilecek?

123 Mesaj
11 Temmuz 2012; 12:42:19 

Sonuç olarak ben telefonumu aldım ve garanti konusunda bizzat samsun'dan aldığim bilgiyle içim rahat insaonları huzursuz etmeyin boş yere

484 Mesaj
11 Temmuz 2012; 12:46:01 

quote:

Samsung'un servis detaylarini bir daha arastirin isterseniz. O zaman Apple veya Nokia cihazlar yurtdisindan alindiginda garanti kapsamina hangi sirkete verilecek?

Bizzat samsung servisine sordum diyorum.Adamlar yalan mı söylüyor? Apple veya nokia bu hizmeti vermeyebilir ama samsung 1 yıl garanti veriyor.

GALATASARAY

352 Mesaj
11 Temmuz 2012; 12:51:16 

Başlığı açan arkadaş bilgilendirme olarak güzel düşünmüşsün ama aynı zamanda insanları yanlış yönlendiriyorsun. Çünkü bu anlattığın bütün global garantili cihazlar için geçerli değil. Ben htc one x kullanıyorum mesela htc müşteri hizmetlerinden imei sorgusu ile cihazımın 2 sene kvk garantili olduğunu ve Türkiyedeki cihazlar ile aynı garanti şartlarına sahip olduğunu bizzat öğrendim. Ayrıca bu konuda bazı arkadaşların telefonlarını kvkya verip faturasız bile ücretsiz yaptırıldığı daha önce formunda belgeleriyle paylaşıldı.

Akıllı telefon geçmişim; Htc p4350,Htc Touch dual,Htc touch pro,touch pro2 ,Samsung omnia,omnia 2,Htc hd2,Motorola atrix, Samsung omnia 7, Htc surround,Htc mozart,Sony xperia arc s, Htc one x, Htc one, Nokia Lumia 1320, Lg G2...

2703 Mesaj
11 Temmuz 2012; 13:00:23 

Ben size detayli inceleme ve kanitlariyla bilgi paylasiminda bulunacaktim. Bazi arkadaslar hala inanmiyor. siz boyle devam edin arkadaslar , iki gun sonra basiniz agridiginda bu konu uzerinden paylasim yaparsiniz.

104 Mesaj
11 Temmuz 2012; 13:00:45 

Böyle konular açıp insanları yanlış bilgilendirmeyin.Bende İngiltere'den alınma galaxy s3 var,telefon elime ulaşır ulaşmaz samsung müşteri hizmetlerini aradım ve garantisini teyid ettirdim.AB ülkelerinden alınan telefonların çoğunun garantisi ülkemizde de geçerlidir.

SAMSUNG GALAXY S III
4.8" Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4212 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.1.1 (Jelly Bean) İşletim Sistemi

123 Mesaj
11 Temmuz 2012; 13:05:58 

Herkes arayıp sorabilir arkadaşlar....burada isim gücüm yok yalan mi söylicem... ses kaydı kaydedip yollarız isterseniz

2703 Mesaj
11 Temmuz 2012; 13:08:59 

Ben kanit istiyorum o zaman. Ses kaydi veya benzeri belgeleri lutfen paylasin.

Bende paylasacagim.

352 Mesaj
11 Temmuz 2012; 17:21:36 

http://e1205.hizliresim.com/x/l/62m03.jpg al sana bir ispat forumda bir arkadaş paylaşmıştı.

Akıllı telefon geçmişim; Htc p4350,Htc Touch dual,Htc touch pro,touch pro2 ,Samsung omnia,omnia 2,Htc hd2,Motorola atrix, Samsung omnia 7, Htc surround,Htc mozart,Sony xperia arc s, Htc one x, Htc one, Nokia Lumia 1320, Lg G2...

2703 Mesaj
11 Temmuz 2012; 17:24:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Sworn

http://e1205.hizliresim.com/x/l/62m03.jpg al sana bir ispat forumda bir arkadaş paylaşmıştı.

Yurtdisi cihazi oldugunu nereden biliyorsunuz?

123 Mesaj
11 Temmuz 2012; 18:06:28 

senin aksi paylaşımların nerde arkadaş birde onları görelim ?

2703 Mesaj
11 Temmuz 2012; 18:36:24 

quote:

senin aksi paylaşımların nerde arkadaş birde onları görelim ?

Kanitlayacagim, telefon gorusmeleri yaptim diyen sizlersiniz. Telefon gorusmelerini ses kayit yapip paylasalim diyen de sizlersiniz. Ben kanitlari ekleyecegim, yabanci sitelerin cevirilerini yapip size resmi olarak kanitlicam ama kanitlarini paylasalim diyen sizler cok iddaali oldugunuz icin ben sizden kanit istedim.

123 Mesaj
11 Temmuz 2012; 18:39:45 

cok zor degıl aslında sende arayabılırsın hani ? suan musait degilim ama eklicem cok zor degıl yani..sen yabancı forumlardan bahsediyorsun ben aradım konustum diyorum ilginçsin

2703 Mesaj
11 Temmuz 2012; 18:41:11 

quote:

cok zor degıl aslında sende arayabılırsın hani ? suan musait degilim ama eklicem cok zor degıl yani..sen yabancı forumlardan bahsediyorsun ben aradım konustum diyorum ilginçsin

Dostum o kadar insan varki bu forumda tanimak mumkun degil. Sen yalancisin demiyorum sakin. sadece kanitini koymayi teklif eden sizlerden , dediginiz gibi kanit istiyorum.

471 Mesaj
11 Temmuz 2012; 18:58:41 

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Hocam yanlışınız var . Ab çıkışlı faturalı ürenlerin sanayi bakanlığı onaylı trde 2 yıl garantileri vardır. Samsung m.hizmetleriyle teyit ettirdim.

SAMSUNG GALAXY S III

Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich) İşletim Sistemi

207 Mesaj
11 Temmuz 2012; 19:13:31 

Konu Sahibi arkadaş eğer ankara da isen bana özel mesaj ile ulaş sana garanti konusunu teyit edeyim Hoşça kalın

353 Mesaj
11 Temmuz 2012; 19:48:03 

Nasi bi kanit istiyosun anlamadimki.
BEn almanyada yasiyorum ve burdan aldigim s2 nin garanti belgesinden bir resim koyuyorum.
Adamlar aptal degil herhalde, TR de garanti vermeseler, almanyada sattiklari telefonun icine tr adreslerini felan koyup numara koymazlar.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loomy -- 11 Temmuz 2012; 19:50:45 >

Second is The First LOSER!

222 Mesaj
13 Temmuz 2012; 0:40:23 

quote:

Hocam şimdi 100 TL ödeyeceğiz sonra herhangi bir telefon bayisinden pasaportla kaydınımı yaptıracağız ?