Bosch ama hangisi? (Low-frost vs No-frost)
29 Cevap11201 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3737 Mesaj
7 Temmuz 2012; 19:42:06 

Merhaba.

Uzun zamandır buzdolabı araştırmaktayım. Özellikle Bosch üzerinde durmaktayım. HanKaĞaN ve candogan62 arkadaşlarımızın low-frost kombi buzdolabı hakkında açtıkları başlıkları da takip ettim bir süre fakat hala karar vermekte zorlanıyorum. Özellikle no-frost olan Bosch buzdolaplarının fiyatına göre çok da iyi olmadığını da okuyunca artık konu açmanın zamanı geldi diye düşündüm. Aşağıya resmini alıntıladığım buzdolabı için bayiden 1450TL fiyat aldım ve yorumlarınızı bekliyorum. (biraz zorlasam 1400TL dahi olabilir)

KDN46AW30N
0

Kombi tip buzdolabı düşünmemekle beraber toplam brüt hacmi 400lt civarında olan modellerden birini almayı düşünüyorum. Bu yüzden yukarıya alıntıladığım model bana en yakın seçenek gibi geliyor. Bir de dikkatimi çeken bir hususa da değinmek istiyorum. Low-frost buzdolaplarının 400lt hacme sahip olan modelleri çok da iyi görünmüyorlar. Bir başka anlatımla, Bosch tüketiciyi -eğer low-frost düşünüyorsa- kge58aw40n almaya zorluyor gibi. A+++ olan model neden illa kombi tipli ve neden 400lt lik modeli yok?

Bir de şunu eklemek istiyorum. kge58aw40n almazsak eğer mecburen A++ sınıf buzdolabı almak gerekecek. Hal böyle olunca, 400lt lik modellerde no-frost ile low-frost arasındaki elektrik tüketimi farkı neredeyse kalmıyor bile. 400lt low frost günde 0.67kwh hrcarken, 400lt no-frost(misal yukarıdaki model) 0.736kwh harcıyor. Kılı kırk yaran bir tüketici olarak aradaki farkın çok az olduğunu ve no-frosta yönelmemin isabetli olduğunu düşünüyorum.

Fikirlerinizi ve yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.

İyi forumlar..

200 Mesaj
8 Temmuz 2012; 20:39:33 

Hocam valla ben de muzdaribim yardımcı olamayacağım sana yeteri kadar ama kge58aw40n nin inox modelinin olmayışı beni kilitleyen nokta. aşırı bir kayıp olur mu A+++ ile A++ arasında (low frost Bosch alınacak)

"Adalet gücü bağımsız olmayan bir milletin, devlet halinde varlığı kabul olunamaz."
| iPhone 4S 32 GB iOS 5.1.1 JB | Sony PS3 Slim 320 GB | MS Windows 7 Professional TR

3737 Mesaj
8 Temmuz 2012; 23:52:05 

quote:

Orijinalden alıntı: daskadir

Hocam valla ben de muzdaribim yardımcı olamayacağım sana yeteri kadar ama kge58aw40n nin inox modelinin olmayışı beni kilitleyen nokta. aşırı bir kayıp olur mu A+++ ile A++ arasında (low frost Bosch alınacak)

A++ sınıf olan 500lt civarında hacme sahip low-frostlar yıllık 288 kwh harcarken A+++ olan kge58aw40n 196 kwh harcıyor. Aradaki fark az değil bence.

200 Mesaj
8 Temmuz 2012; 23:59:38 

yani kaç tl ye tekabül eder hocam amortisini çıkartır mı

"Adalet gücü bağımsız olmayan bir milletin, devlet halinde varlığı kabul olunamaz."
| iPhone 4S 32 GB iOS 5.1.1 JB | Sony PS3 Slim 320 GB | MS Windows 7 Professional TR

346 Mesaj
9 Temmuz 2012; 9:26:10 

quote:

Orijinalden alıntı: daskadir

yani kaç tl ye tekabül eder hocam amortisini çıkartır mı

aradaki fiyat farkını en az 5 yılda kapatır, değmez. diğer bütün özellikleri aynı, silver seçeneği de var. bir ay kadar önce A++ olanını aldım, gayet memnunum.

EOS-550

3830 Mesaj
9 Temmuz 2012; 10:19:42 

Herşey aslında paramı, eğer istedigimizi alamıyorsak yaşam neden güzel, isterse 35 senede çıkarsın farkı, iç huzur olması daha önemli, her şeye fiyat olarak bakıyoruz (geçimden kaynaklanan gerçekleri biliyorum ama)
Ben şimdi gidip A+ olanı alsam huzursuz olurum biraz daha bekler eğer gönlümde A+++ varsa onu alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mat35 -- 16 Ağustos 2012; 20:51:11 >

200 Mesaj
9 Temmuz 2012; 13:00:44 

Hocam düşündüğümüz modelin içi dışı komple aynı sadece bir + sı fazla ondan da sordum biraz yani

1690 Mesaj
11 Temmuz 2012; 0:50:32 

kge58aw40n nin inox unu çıkarması lazım boş un biran önce....
biraz da tipini güzelleştirse yok satar....

11894 Mesaj
11 Temmuz 2012; 1:22:00 

Tipinde neyi beğenmediniz hocam. Be tasarımına da hayranım. Sadelikle şıklık bir arada, mutfağa her girişimde içim açılıyor :D

Kontrol panelini dışta olması yerine içte olmasını kasettiniz sanırım.

1383 Mesaj
11 Temmuz 2012; 8:52:18 

Kontrol panelini içerde olması bence daha süper olmuş.
Dıştan prüzsüz bir görünümü var çok hoş :)

Bir dağ bile beni sevse musibete uğrar.Hz.Ali(s.a.)

2847 Mesaj
11 Temmuz 2012; 14:03:54 

Boschun no frostlarinin sesinden dolayi tercih edilmedigini biliyorsunuzdur sanirim.o yuzden low frost tabiki..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2431 Mesaj
11 Temmuz 2012; 19:24:13 

Yeni gelen bir şikayet geçen ay sattığım lowfrost dolaptan alan birisi sesinden şikayetçi oldu.

Her canlı bir gün cansız olacaktır... Bu yüzden Bugünün Tadını Çıkar ;))Unutmayın LimitSizsinizZ...FREEDOM!
[S & ID: 2005.07-71379]
HomeHaber & HepSigorta

11894 Mesaj
11 Temmuz 2012; 20:37:30 

Vakuma bağlı olarak yaptığı şu inleme sesi galiba. Benimki de bir ara yapıyordu. Uzun zamandır duymuyorum şu sıralar.

3737 Mesaj
14 Temmuz 2012; 23:14:14 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Vakuma bağlı olarak yaptığı şu inleme sesi galiba. Benimki de bir ara yapıyordu. Uzun zamandır duymuyorum şu sıralar.

Vakumdan kastınız nedir Candoğan Bey?

Bu arada KGE58AW40N için 1600TL fiyat aldım. Karta 10 taksit. Sanırım uygun ne dersiniz?

Bir de şu hacim meselesiyle ilgili fikrinizi merak ettiğim bir ayrıntı var. Eski buzdolaplarına dikkat ediyorum da dışarıdan boyutları yenilere kıyasen küçük olmasına rağmen iç hacmi geniş geldi bana. Sonradan dikkat ettim ki eski buzdolaplarında raf derinliği 40cm civarında. Meğer çok şey sığdırabilmemizin sebebi buymuş İlk mesajımda alıntıladığım 400lt olan no-frost ve benzerlerine baktım rafı 32cm Böylece "400lt de olsa rafları 32cm olan buzdolabı bize yetmez" diyerek 400lt no-frost almaktan vazgeçtim. Sizce doğru mu yaptım?

11894 Mesaj
15 Temmuz 2012; 0:16:10 

Evet, 46 serisinin hacmi küçük zaten. Tespitiniz doğru. Fiyat da bence iyi, cihazın iyi bir cihaz olduğu zaten birçok kez yazıldı. Geriye hayırlısı olsun demek kalır :)

3737 Mesaj
16 Temmuz 2012; 21:40:38 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Evet, 46 serisinin hacmi küçük zaten. Tespitiniz doğru. Fiyat da bence iyi, cihazın iyi bir cihaz olduğu zaten birçok kez yazıldı. Geriye hayırlısı olsun demek kalır :)

Merhaba.

Bugün sipariş verildi. 1 hafta içinde teslimat yapılacak. Fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Dolap geldikten sonra kullandıkça tecrübelerimi paylaşacağım. Yorumlarını esirgemeyen diğer arkadaşlara da ayrıca teşekkür ederim.

3737 Mesaj
16 Temmuz 2012; 21:43:17 

Bu arada Bosch A+++ enerji sınıfından bir dolap daha piyasaya sürmüş. (Güzeldi fakat çok pahalıydı) Bence diğer modellerin A+++ ları da yolda gibi. Bilginize.

1234 Mesaj
27 Temmuz 2012; 0:01:19 

quote:

Orijinalden alıntı: awallabilla

Bu arada Bosch A+++ enerji sınıfından bir dolap daha piyasaya sürmüş. (Güzeldi fakat çok pahalıydı) Bence diğer modellerin A+++ ları da yolda gibi. Bilginize.

hocam hangi ürünü aldınız ne kadara aldınız ?

bir kelebek avcısı bile çalıların yırttığı ayaklarla koşmak zorundaysa, hayatın anlamını eliyle koymuş gibi bulmak kimin harcıydı ?

13 Mesaj
4 Ağustos 2012; 19:52:45 

quote:

Orijinalden alıntı: awallabilla

Merhaba.

Bugün sipariş verildi. 1 hafta içinde teslimat yapılacak. Fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Dolap geldikten sonra kullandıkça tecrübelerimi paylaşacağım. Yorumlarını esirgemeyen diğer arkadaşlara da ayrıca teşekkür ederim.

hocam 1600 tl fiyata nerden aldınız.

1037 Mesaj
16 Ağustos 2012; 2:48:32 

bende 40n sordum 1800 lira taksitli fiyatı dediler bosh ve siemens te. fabrikada çalışana 1560 tl ye veriyolarmış. bakalım bende bunu alcam galiba.

190 Mesaj
16 Ağustos 2012; 19:03:36 

arkadaşlar merhaba,
ben de evlilik hazırlığında olduğum için yeni yeni bakıyorum buzdolaplarına. birkaç sorum olacak

1. no frost-no frost kombi- low frost.... tam olarak fark nedir. no frost ta karlanma olmuyor bildiğim kadarıyla. sadece bu mu?
2. siemens, bosch ve profilo modellerinin kodlaması aynı KGE..... şeklinde başlıyor. aynı bantta üretilen ürünler mi acaba?

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

3737 Mesaj
5 Eylül 2012; 13:24:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Aragorn

hocam hangi ürünü aldınız ne kadara aldınız ?

KGE58AW40N modelini aldım.. 1620TL

554 Mesaj
23 Ekim 2012; 11:31:26 

1800 tl üst limitli A+++ önceliğim bosch marka olmak üzere statik bir buz dolabı öneriniz var mıdır?

DOĞA ANAYA BİRAZ SAYGI.LÜTFEN!!!!

2666 Mesaj
28 Ekim 2012; 15:13:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Alkan1905

1800 tl üst limitli A+++ önceliğim bosch marka olmak üzere statik bir buz dolabı öneriniz var mıdır?

A+++ enerji statik bulamayabilirsiniz.. low frost düşünebilirsiniz..

İmza Falan Kalmadı.

46 Mesaj
21 Temmuz 2013; 12:22:57 

devir hesap devri sizlere katılıyorum ama..

yahu kelli felli adamlarsanız belkide bırakın anneniz yada eşiniz baksın sizde parasını ödeyin..

kapağını akşam bir kere açıp su içeceksiniz sadece.. yok 5 artılı yok 2 artılı..

cihaz fazla yakmıyor beyler:) elektrik pahalı..

450 Mesaj
21 Temmuz 2013; 14:35:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Perfectte

devir hesap devri sizlere katılıyorum ama..

yahu kelli felli adamlarsanız belkide bırakın anneniz yada eşiniz baksın sizde parasını ödeyin..

kapağını akşam bir kere açıp su içeceksiniz sadece.. yok 5 artılı yok 2 artılı..

cihaz fazla yakmıyor beyler:) elektrik pahalı..

737526

187 Mesaj
21 Temmuz 2013; 23:21:33 

Haziran'in sonu gibi Bosch KDV47VW30N modelini satin aldim ve sirf elektrik tuketimini merak ettigim icin Temmuz'un basindan itibaren calistirdim. Evde simdilik yasamiyorum. Buzdolabi disinda sadece aydinlatma amacli ampul yaniyor odalarda o da birkac aksamda bir ve yaklasik yarim saat civari. Buzdolabina su an icin sadece icecek ve su koydum. Genel anlamda bos sayilir ama sogutmasi gayet iyi. Icecegi direkt dikip icemiyorum. Yudumlamak zorunda kaliyorum. Buzlanma da yok gibi birsey. Dondurucu bolumu actim, buz falan goremedim. Hafif bir kiragilanma mevcut sadece. Ses olayina gelince sesi calisirken mutfakta oldugum zaman dahi rahatsiz etmiyor ve diger odalardan da cok zor duyuluyor. Bana gore gayet sessiz calisiyor. Bonus kart kampanyasiyla 950 TL'ye (3 ay taksit ertelemeli ve 40 TL kadar da para puan mahsubu yaparak) 12 taksitle aldim. 405 lt hacme sahip bir dolap icin bence gayet uygun bir fiyat. Tasarim olarak da gayet guzel ve sade bir tasarima sahip. Daha buyuk bir dolap fazla gelirdi cunku yer musait degildi. Ozetle simdilik gayet memnunum. Urun, beklentilerimi fazlasiyla karsiladi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

187 Mesaj
27 Temmuz 2013; 4:09:10 

Evet nihayet elektrik faturam geldi ve sonucu paylaşmak istedim.
İlk Okuma Tarihi: 29.06.2013
Son Okuma Tarihi: 25.07.2013
Bu tarihler arasında buzdolabı fişe takılı ve 24 saat çalışır vaziyetteydi.
Fatura Tutarı: 0 (Sıfır) TL ve Az Tüketim Faturalandırılmadı şeklinde bir ifade yazılı. Sonuç bana çok normal gelmedi. Bizim saat bozuk olmasın?

43 Mesaj
27 Temmuz 2013; 16:48:48 

quote:

Orijinalden alıntı: erolustun

Evet nihayet elektrik faturam geldi ve sonucu paylaşmak istedim.
İlk Okuma Tarihi: 29.06.2013
Son Okuma Tarihi: 25.07.2013
Bu tarihler arasında buzdolabı fişe takılı ve 24 saat çalışır vaziyetteydi.
Fatura Tutarı: 0 (Sıfır) TL ve Az Tüketim Faturalandırılmadı şeklinde bir ifade yazılı. Sonuç bana çok normal gelmedi. Bizim saat bozuk olmasın?

Hocam konu dışı olacak ama böyle bir sorunun varsa elektirik arızayı ara.Bizim saatte bozukmuş fazla dikkatimi çekmemişti başlarda sonradan farkettim 3 ayda bir 15tl elektirik faturası geliyordu.Durumu farkedince arızayı aradım.saati değiştirdiler.3 ay sonrada yüklü bir fatura gönderdiler saatin bozuk olduğunu varsaydıkları zamanlar için.İşin komiği elde olan bir veri ile değil tahmini bir hesap çıkarıp gönderdiler.

i5 2500K-ASUS SABERTOOTH P67-GSKILL 4GB (2*2GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL6-XFX HD6950 Çift Fan 1GB-HP 22'' Parlak ekran monitör-WD 3.5" 1TB Caviar Black Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk-XIGMATEK MIDGARD PURE BLACK EDITION KASA-750W TT PSU-Tuniq Propeller 120 CPU Cooler

16 Mesaj
8 Haziran 2014; 23:59:04 

KGE58DW30N BOSCH Bu ürünü kullanıp memnun kalmayan var mı

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Beyaz Eşya » Buzdolapları » Bosch ama hangisi? (Low-frost vs No-frost)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.516