- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Klavyemde bazı tuşlar çalışmıyor
27 Cevap35049 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1047 Mesaj
7 Temmuz 2012; 0:37:29 

Laptopumda herşey normalken birden bire r, t, f, g, v, ve üst kısımdaki 5, 6 tuşları basmaz oldu. Gerisinde bir sorun yok. Sorun yazılımsal mı donanımsal mı? Lütfen acilen yardım edin sorun nedir???

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

49 Mesaj
7 Temmuz 2012; 0:47:12 

:) basma oldu derken? bastığında harf yazmıyormu yoksa hani bildiğiz çıktı filanmı tuşları?

166 Mesaj
7 Temmuz 2012; 0:49:23 

Yazılımsal olduğunu düşünmüyorum garanti varsa ise servise gönder direk yok ise üçretli şekilde servis yapıyor tuş değişimlerini.

1047 Mesaj
7 Temmuz 2012; 0:52:36 

quote:

Orijinalden alıntı: pcteacher55

:) basma oldu derken? bastığında harf yazmıyormu yoksa hani bildiğiz çıktı filanmı tuşları?

Bastığımda harf yazmıyor hocam. Ama şuandan itibaren tekrar yazmaya başladı. Şuan yazıyor yani. Sorun yazılımsal gibi gözüküyor. Aynen bu şekilde bir kez daha tekrarladı. Birden aynı tuşlar bastığımda yazmıyor, sonra kendiliğinden düzeliyor. Neden böyle bir sorun oluşsun ki anlayamadım.

49 Mesaj
7 Temmuz 2012; 0:57:11 

hmm donanımsalda olablr kardeşm belki. belki basılı filan kalıyodu diğer tuşların çalşmasıını engelliyor olablir yapışkan tuşlar gibi mesela :)

1047 Mesaj
7 Temmuz 2012; 1:16:10 

quote:

hmm donanımsalda olablr kardeşm belki. belki basılı filan kalıyodu diğer tuşların çalşmasıını engelliyor olablir yapışkan tuşlar gibi mesela :)

Valla bilemiyorum hocam. Daha önce hiç bir bilgisayarda karşılaşmadığım bir durum. Şuan hiç bir sorun yok. 1 saat öncesine kadar işimi Ekran Klavyesi ile görüyordum düşün yani. Üstüne sıvı bişey döksem anlarım da öyle bir şeyde olmadı. Çok temiz kullanırım makinemi Şöyle bir durum var; bilgisayarı indirmeye bırakmıştım 26 saattir çalışıyordu. Bu sorun yaratabilir mi bilemiyorum...

298 Mesaj
7 Temmuz 2012; 2:11:14 

hafif tırnak bırak tuşları hafif çek sonra iyice bas

Ne sağcıyız ne solcu, turancıyız turancı.
bu hesabı 2 kişi kullanıyor.

1047 Mesaj
7 Temmuz 2012; 11:48:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Yigox

hafif tırnak bırak tuşları hafif çek sonra iyice bas

Bu forumu böyle alternatif fikirlerle dolu üyeleri olduğu için seviyorum. Tamam hocam bi uygularım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HanKaĞaN -- 7 Temmuz 2012; 11:49:31 >

1047 Mesaj
7 Temmuz 2012; 12:15:06 

Yahu gene basıyorum o harfler çıkmıyor arkadaşlar. Kafayı yiycem bana bir fikir verin!!

985 Mesaj
7 Temmuz 2012; 18:28:03 

quote:

Orijinalden alıntı: HanKaĞaN

Yahu gene basıyorum o harfler çıkmıyor arkadaşlar. Kafayı yiycem bana bir fikir verin!!

içini aç bi bak kurcala ama toplayabilrsen

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

32452 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
bjk__murat
7 Temmuz 2012; 18:33:02 

hocam iletimsizlik olabilir.garantisi varsa ver uğraşma yoksa 30 ytl değişim.

505 Mesaj
7 Temmuz 2012; 18:36:25 

aygıt yöneticisnden sürücü kaldır yükle yeniden başlat kökden çözüllebilir

757 Mesaj
7 Temmuz 2012; 18:44:45 

En basitinden klavyede mi yoksa sorun başka bir yerde mi bir deneyin bunu öncelikle. Onun haricinde Sıradan Person'ın da dediği gibi aygın yöneticinden driverı kaldırıp tekrar yüklettirin.

1047 Mesaj
8 Temmuz 2012; 22:03:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Sıradan Person

aygıt yöneticisnden sürücü kaldır yükle yeniden başlat kökden çözüllebilir

Hocam biraz daha açar mısın? Eğer Aygıt Yöneticisi>Klavye bölümündekileri diyorsan, onları yaptım ama tam olarak dediğini mi yaptım bilniyorum. Nasıl yapacağımı biraz dha açarak anlatır mısın?

298 Mesaj
9 Temmuz 2012; 14:54:55 

quote:

tuşları söküp yerine masaj yap

Ne sağcıyız ne solcu, turancıyız turancı.
bu hesabı 2 kişi kullanıyor.

287 Mesaj
10 Temmuz 2012; 21:41:22 

Klavye markası neydi Hocam ?

Yeni Profilim: http://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memID=1501503 Online Destek İçin: Solo-Turk@hotmail.com

1047 Mesaj
11 Temmuz 2012; 0:37:09 

quote:

Orijinalden alıntı: ÜstadRespect

Klavye markası neydi Hocam ?

Laptop klavyesi hocam. Acer Aspire 5739G notebook.

1382 Mesaj
11 Temmuz 2012; 0:45:31 

quote:

bir arada olan tuşlar olsa olur ama harfler ayrı oldugu icin bencede basılı kalıyorsa donanımsaldır

Mustafa Kemal Atatürk - Kemalist
#BayrakŞereftir, Şerefsiz ne bilsin !

5635 Mesaj
11 Temmuz 2012; 1:36:09 

Ben de klavyeyi temizlicem birazdan bakalım...

TEOMAN ?
TEOMAN ?
TEOMAN ?

558 Mesaj
11 Temmuz 2012; 3:45:47 

quote:

Laptop klavyesi hocam. Acer Aspire 5739G notebook.

Sevgili hocam,
Fn tuşuyla aktif hale gelen numerik klavye vardır laptoplarda. O numerik klavye tuşları aktifse, bastığın harf yerine sayı veya başka semboller çıkabilir. Fn tuşu ile birlikte yukardaki F tuşlarından üzerinde Numlck yazan tuşa ebraber bastığında, numlock devre dışı kalacak, sizin tuşlar da doğru harfleri basacaktır.

Diye tahmin ediyorum. Deneyip sonucu yazarsanız sevinirim.

Fan Satın Alma Rehberi & Hava Soğutma İpuçları
Hepsiburada da yorumlar nerede?
intel i5 2500k | Asus Sabertooth Z77 | Asus GTX 560Ti DirectCUII TOP | Corsair Vengeance 1600Mhz 4x2 | Corsair Force 3 120GB SSD | Cooler Master CM 690 II | Cooler Master RS-650 GX 80PLUS 650W | Cooler Master Hyper 212 EVO
MekanikadaM Teknik Destek
Atın iyisine DORU, yiğidin iyisine DELİ derler.

1047 Mesaj
11 Temmuz 2012; 10:43:18 

quote:

Orijinalden alıntı: 4vc1

Sevgili hocam,
Fn tuşuyla aktif hale gelen numerik klavye vardır laptoplarda. O numerik klavye tuşları aktifse, bastığın harf yerine sayı veya başka semboller çıkabilir. Fn tuşu ile birlikte yukardaki F tuşlarından üzerinde Numlck yazan tuşa ebraber bastığında, numlock devre dışı kalacak, sizin tuşlar da doğru harfleri basacaktır.

Hocam o dediğin sağ tarafta ki tuşlarda oluyor. Benim sorunum sol tarafta ki 7 tane tuşlarda sadece. Ayrıca bastığım da rakam filan da çıkmıyor. Tuşlar hiç bir şekilde çalışmıyor...

1382 Mesaj
11 Temmuz 2012; 10:50:31 

quote:

Orijinalden alıntı: 4vc1

Sevgili hocam,

Yok Fn Tuşu Sadece F tuşlarına laptoplar için yüklenmiş yazılımları etkinleştiriyor . Mesela bende Fn+F4 ses açma Fn+F5 ses kapama , fn bu işe yarıyor onla bir alakası yok

Mustafa Kemal Atatürk - Kemalist
#BayrakŞereftir, Şerefsiz ne bilsin !

558 Mesaj
11 Temmuz 2012; 16:19:12 

quote:

Orijinalden alıntı: pansahin

Yok Fn Tuşu Sadece F tuşlarına laptoplar için yüklenmiş yazılımları etkinleştiriyor . Mesela bende Fn+F4 ses açma Fn+F5 ses kapama , fn bu işe yarıyor onla bir alakası yok

Arkadaşlar,

Ayrıdan numerik klavyesi olmayan laptoplarda durum böyle, Fn tuşuyla birlikte numlck yazan bir tuş var ona basınca harflerin üzerindeki rakamlar aktif oluyor da, sizin sistemde ayrıdan mümerik klavye var sanırım. Laptopların çoğunda yok. Ondan olabilir demiştim. Hiç basmama durumu donanımsal gibi görünüyor.

Fan Satın Alma Rehberi & Hava Soğutma İpuçları
Hepsiburada da yorumlar nerede?
intel i5 2500k | Asus Sabertooth Z77 | Asus GTX 560Ti DirectCUII TOP | Corsair Vengeance 1600Mhz 4x2 | Corsair Force 3 120GB SSD | Cooler Master CM 690 II | Cooler Master RS-650 GX 80PLUS 650W | Cooler Master Hyper 212 EVO
MekanikadaM Teknik Destek
Atın iyisine DORU, yiğidin iyisine DELİ derler.

638 Mesaj
11 Temmuz 2012; 16:50:39 

Donanımsal da olablir klavye flexleri tam oturmamış oluyor 1 kere başıma geldi benim.
Anlıyorsanız bir içine bakın derim.

13 Mesaj
16 Ocak 2013; 16:46:45 

ya bende de s ,d,e, c ,capslock, f2 ler felan, bide harflerin sayılarda 2 ve 3, numloclock sayılarından yani sağdaki sayılardan 4 e basınca kapanıyor pc.(2 kere başıma geldi.) + çalışmıyor. bölü çalışmıyor( yan çizgi) sağdaki köşedeki küçük enter çalışmıyor. sol ok tuşu çalışmıyor. bide w çalışmıyor. gerisi çalışıyor.
ben şey yaptım:harfleri çıkardım,kalemle bastım yine çalışmıyor yani basmamaktan değil.çalışmıyo komple. geçen sıvı(su) döküldü. mesela f ye basıyom tüm tuşlar basılıyordu(fgyh) aynı anda. sonra 2-3gün sonra bitek gösterdiklerim (söylediklerim,yazdıklarım) yazmıyor. başka klavye al demeyin. eriniyom(üşeniyom) yani şimdi kim kalksın gitsin klavye alsın.demi? ya bunu ben kendim yapamazmıyım. ? offffffff. :((((((((((((
(hepsini ekran klavyesiyle yazdım) bidaha yazmamak için tüm içimdekilerimi döktüm.ne varsa yazdım.

15 Mesaj
16 Ocak 2013; 17:06:06 

Son mesaj yazan kullanıcıyı da içerecek derece bir çözüm tavsiyem var. Benzer problemler ara sıra bende de olmakta idi, lakin ben HP laptop kullanıyordum. Bir şekilde, klavyenin epey tuşunu da kırınca (nasıl olduğunu sormayın :) ) klavyeyi değiştirmeye karar verdim.

Youtube'dan çeşitli videolar izledim, nasıl değiştirildiğine, nasıl söküldüğüne dair. Size tavsiyem, sökerken yaptığınız aşamaları bir not defterine yazın, geri toplarken oldukça yardımı oluyor. Bu sökme aşamasında, en son klavyeyi anakarta bağlayan girişe kadar geldiğimde girişin gevşediğini farkettim, büyük ihtimalle bazı tuşların yazmama problemi bu girişin gevşemesinden ötürü olmuş diye düşünüyorum. Klavyeyi değiştirip girişi sıkı takınca hiçbir problemim kalmadı.

Bu gevşeme sorunlarının da laptopu sıkça hareket ettirmekten olabileceğini düşünüyorum, zira laptopu genellikle sırt çantamda taşırım, dolayısıyla epey hareket ediyor o da benimle. :)

nereye koşacağımızı yazmıştır kader, gündüzün ya da geceler boyu.

1 Mesaj
2 Eylül 2014; 11:41:04 

selam bnm bi sorunum var windowsxp kullanıyorum kavyemdeki e r d f l gibi harfler ya bilgisayarım çalıştır veya başlat gibi dosyalar açıyo bi yardım edermisiniz.

183 Mesaj
2 Eylül 2014; 12:20:50 

Laptopu yeniden başlattıktan sonra başka bir klavyeyle deneyin.Olmazsa ing alın tekrar tr yapın.Olmazsa garanti.

Bir çiçekle bahar olmaz.Ama her baharın başlangıcı bir çiçektir.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Klavyemde bazı tuşlar çalışmıyor
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.281