Şimdi Ara

Çinlilerden yeni bir hamle: Windows 8'li ve dokunmatik ekranlı MacBook klonu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Çinli üreticiler Apple'ın peşini bırakmamakta kararlı. iPod, iPhone ve iPad'in ardından MacBooklar da klonlanan ürünler kervanına katıldı. Dokunmatik ekrana ve Windows 8 işletim sistemine sahip EA Excelsior görüntülendi.

233 mm x 344 mm x 20.3 mm ebatlarında ve yaklaşık 800 gram ağırlığında tasarlanan EA Excelsior, Intel'in Ivy Bridge işlemcisiyle (model belirtilmemiş), 4 GB'a kadar DDR3 RAM desteğiyle, VGA çözünürlüğünde web kamerayla (1.0 megapiksel opsiyonel), 2.5-inç'lik sabit disk sürücüyle (SSD opsiyonel), HDMI / VGA çıkışlarıyla, USB 2.0 / USB 3.0 portlarıyla, kart okuyucuyla, Wi-Fi bağlantısıyla (Bluetooth opsiyonel) ve 7000 mAh (59.2 Wh) bataryayla donatılmış.

14-inç boyutunda ve 1366 x 768 piksel çözünürlüğünde dokunmatik panelli ekrana yer verilen dizüstü bilgisayarın, dokunmatik ekranı bulunmayan versiyonu da var. Standart ekranlı versiyon Windows 7 işletim sistemiyle geliyor ve standart versiyonun ekran çerçevesi beyaz renkli.

Dizüstü bilgisayarın fiyatının 500 Euro'dan başlayacağı tahmin ediliyor.

• ürün çakmada fiyatı pek çakma olmamış :)) gerçi mackbookun fiyatını düşünürsek anca :D

• istemesem de çinin adını duyunca sürekli bir önyargı oluyor içimde

• 500 Euro = 1.119 Türk Lirası
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesincır

500 Euro = 1.119 Türk Lirası

Her seye ragmen 1119 liraya boyle DOKUNMATİKLİ laptop bulan opup basina koysun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TL karşılığını kolaylık olsun diye yazmıştım aslında
    Bu fiyatları pek de ciddiye almıyorum ben. Satışa çıkınca çok değişebilir. Bir de başlangıç fiyatı demiş.
    Çin malı olmasına gelince en geç 10 yıl sonra "Çin hayranlığı" diye birşey olacak Dünya çapına.
    Galiba ben de Çin hayranı olacağım.
  • Samsung farklı kanallardan Çinli üreticilere fason apple ürünleri için kaynak aktarıyor olabili....

• Komplo trorileri uretilmis :) ama olabilir hani. Samsung Apple markasini gozden dusurmek istiyo olabilir. Her seye ragmen guzel gorunuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o değilde bizim ülkemizde o kadar mühendis falan var üniversite bitirmiş insanlar vs vs vs var yani yetenekli insanlar gelin görün ki hiç imkan yok destek yok bişi yok 3 kişi bi araya gelip mx tech i kuruyor bizde bi ordu adam bi araya gelse iki belgeyi imzalatıp merdiven altı dükkan işletemiyor

yok belediyeye para yok belgeye para yok ruhsata para yok tabelaya para imza atılacak atana para .... vs vs

şöyle haberleri görünce fason mason adamlar yapıyor mu yapıyor bunu yapan her şeyi yapar ...

Sende bakarsın işte öyle haberini yaparsın.
  • @JrMaster
    Şakası 1 yana doğru olanı yazmışsın, malesef güzelim memleketimin belli donanıma sahip insanları heba olup gidiyor...
  • Casper'dan Exper'den iyidir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gayet karizma. O fiyata türkiyeye girerse bu cihaz kesinlikle alırım. Çin malı forever ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

Komplo trorileri uretilmis :) ama olabilir hani. Samsung Apple markasini gozden dusurmek istiyo olabilir. Her seye ragmen guzel gorunuyor.

evet güzel görünüyor ama acaba vaadettiklerini sunabiliyormu yoksa diğer ürünler gibimi

/>
  • kesinlikle ileri , gelişmiş bir zekanın ürünü. macbook görseli, win8 ve dokunmatik özelliği. böyle bir cihazı apple veya microsoft yapsa 10000 dolardan aşağıya satmaz.

• Kalitesi nedir kulllanmadan,görmeden bir şey söyleyemeyiz ancak şu varki çakma olduğunu bildiğim bir ürüne 500 € gibi ciddi bir ödeme yapmam.İleride ne ile karşılaşacağımı bilemem çünkü.

• şu Çin'i hor gören molozlara lafım;

o beğenmediğiniz Çin olmasa ne bilgisayar nede türevlerini kullanabilirdiniz,hala en dandik bir bilgisayara 2000.2500 lira ya alırdınız yada 3'ün birini alırdınız!..

• Jobs`a o kadar dedim; bilgisayarlarını çinlilere ürettirme diye ama dinlemedi olacağı buydu

sakalımız yok ki lafımız dinlensin

• kalitesi de fiyatına göre olacak..ucuz etin yahnisi yavan olur..çok şey beklemeyin..
  • Galiba laptopun üstünde marka falanda yazmıyor aslında gayet iyi olmuş hem MacBook hem dokunmatik, hemde canımız Windows :)) Türkiye'ye gelirse kimse çakırmaz çakma makma işini görsün yeter :)

• türkiyede bir işletme açmak için onlarca belge gerekebiliyor, bürokrasi hala çok fazla, ama hepsinden önemlisi yatırımcı bulmak çok zor üniversiteden mezun olmuş insanlar iş ararken karşılarına 5-10 yıllık tecrübe isteyenler çıktığı gibi yatırım içinde kimse risk almak istemiyo gaanti bekliyor; bizim mühendislerimizde en az amerika çin ve japonlar kadar iyidir; ancak gerektiği kadar girişimci değiller ve yine tekrar ediyorum yatırımcı yok bu ülkede üretmek yerine kolay yoldan ithal edip pahalı satmayı tercih ediyorlar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.