Şimdi Ara

Microsoft, Windows 8 ile masaüstü araçlarına son verebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Masaüstünde hava durumundan, haberlere, donanım bileşenlerinin izlenmesinden, fotoğraf sunumlarına kadar pek çok işlevi küçük pencereler halinde bizlere sunan HTML tabanlı masaüstü araçları ilk kez Windows Vista ile hayatımıza girmişti.

Windows 7 ile kenar çubuğu olmadan kullanımı devam eden masaüstü araçları, Windows 8 tüketici ve yayın önizleme sürümlerinde de karşımıza çıkmıştı. 

Ancak Win8china sitesinin haberine göre, firma içinde test edilen 844x numaralı son Windows 8 yapısında, ne kontrol panelinde ne de masaüstü modunda masaüstü araçlarına dair bir referansa rastlanmamış.

Microsoft'un hangi nedenle böyle bir karar aldığı bilinmiyor. Araçlar geçici bir süre için kaldırılmış da olabilir. Ancak ilk akla gelen geliştiricilerin Windows 8 için HTML tabanlı Metro uygulamaları hali hazırda geliştirebiliyor olması ve araçlara artık ihtiyaç kalmaması. Windows 8 işletim sisteminin çıkışı yaklaştıkça konu da açıklık kazanacaktır.

• zaten hiç kullanmadım.

• zaten Windows masaüstü araçlarına hiç önem vermemişti. kaldırması da normal.

• Metro da zaten her şey masaüstü aracı :D

• Araçların geliştirilceği yerde kaldırılması hiç mantıklı olmamış. Bu araçlar html5 çalıştıran bir web Tarayıcıya bağlanabilse yada web tabanlı o tarz bişey , bence harika olurdu. Xp de buna benzer bişeyleer vardı ama pek kullanışlı değildi hatırladığım kadarıyla.

• Şuan ve heran Windows 7'yi kullanmaya başladığımdan beri hava durumu, saat, CPU ve bellekleri ölçen araç çubuğunu hem takip etmek hemde masaüstüne katılan güzel bir hava için kullanıyorum Windwos 8'de olur diye ümit ediyorum :)

• KİM NE DERSE DESİN XP.

• Acaba zaten bunlari gercekten kullanan var miydi diye sormak istiyorum gercekten cok kasiyorlardi bilgisayari ben hic kullandigimi hatirlamiyorum ilk yaptigim sey bunlari kapatmak oluyordu:D

• slidebar.exe

masaüstü aracınız ne kadar hızlı güncelleniyorsa aynı paralellikle yukarıdaki işlemde o kadar ram yiyordu.Bilgisayarınızı uzun süre açık bıraktığınızda bakın.her güncellemede ram yiye yiye 1.5gb rama kadar ulaşmıştı.Bugmudur nedir ama şu haliyle kullanılmıyor zaten....

• Araçlar neyse de şu başlat menüsünü geri koyun artık,metro arayüzü mause ile kontrol edilemiyor ben her yüklediğim program kısayolunu bulmak için metroya geçmek zorunda mıyım?Alternatif yöntem masaüstünde simge kalabalığı yapmak ya da programın yüklü olduğu klasöre girip çıkmak oysa masaüstündeki ribon arayüzü hoşuma gitmişti.Masaüstü çalışması için win7 değiştirilmesi değil geliştirilmesi gereken bir sistem bana göre.

• bunlar cep telefonlarında rabet görüyor, pcde bir işe yaramaz
  • bu yeni bir haber değil ki... bunu daha önceden de biliyorduk zaten.. bunun nedeni microsoftun metro sitili uygulamalara geçişidir.. DH editörü çok geriden geliyorsunuz... pes dedim şimdi resmen...

• iyi olmuş, kullanışlı değil ve gereksiz ram kullanımına yol açıyordu. Kaç kişi kullanıyordur ki zaten...

• Hiç gerekli değil...
  • neyi siliyorsan sil ama başlatı geri koy sayın mic.

• vistadayken bilgisayari epey zorluyordu o araclar ama 7 ile daha iyi olmustu bence kaldirilmasi yerinde olmus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanışlıydı aslında kaldırmaları bir şey kazandırmaz, kullanmayana bir şey kaybettirmez. Umarım daha gelişmiş haliyle yeniden koyarlar. Gerçi 3. parti bir yığın araç var ama hazırı varken uğraşmıyordum.

• Windows'un masaüstü araçları fazla ram harcıyor.Alternatifleri varken Windows'un masaüstü araçları gereksiz

kullandığım Windows'un masaüstü araçı değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoolMnaiaC

Windows'un masaüstü araçları fazla ram harcıyor.Alternatifleri varken Windows'un masaüstü araçları gereksiz

keşke kullanığının isminide yazsaydın :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

quote:

Orijinalden alıntı: CoolMnaiaC

Windows'un masaüstü araçları fazla ram harcıyor.Alternatifleri varken Windows'un masaüstü araçları gereksiz

keşke kullanığının isminide yazsaydın :(

Kullandığım Sysmetrix ücretsiz 1 yazlım, yüzlerce farklı arayüze sahip
    Kendi sitesinden indirebilir ve zevkinize göre thema indirebilirsiniz.

http://www.xymantix.com/sysmetrix/download

http://www.xymantix.com/sysmetrix/themes

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.