Şimdi Ara

Lenovo, 30M dolara Brezilya'ya üretim ve dağıtım tesisi kuruyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Lenovo, 30M dolara Brezilya'ya üretim ve dağıtım tesisi kuruyor

Dünyanın önde gelen bilgisayar üreticilerinden Çin merkezli Lenovo, son yıllarda ekonomik yapısıyla isminden sıkça bahsettiren Brezilya’a üretim ve dağıtım konusunda iki tesis kurulumu için 30 milyon dolarlık yatırım yapacağını duyurdu.

Firmadan yapılan açıklamaya göre Lenovo, kuracağı tesislerde Brezilya pazarı için masaüstü ve dizüstü bilgisayar üretimi yapacağını ve pazardaki payını uzun vadede iki katına çıkarmayı planlıyor. Lenovo’nın Brezilya’ya önem vermesinin temel sebebini hemen not düşelim; Brezilya, şu anda dünyanın en büyük 3.bilgisayar pazarı ve Lenovo’nın Güney Amerika’daki Pazar payı sadece %3,6 yani bölgenin 9.büyüğü.

Bir süre önce Lenovo’nın Asya-Pasifik ve Güney Amerika’dan sorumlu başkanı Milko Van Duijil, Lenovo’nın Brezilya’da bölgesel bir tesis kurmadan rekabetçi olamayacağını ifade ederek, Lenovo’nın bölgeye yatırım yapması gerektiğine dikkat çekmişti.

30 milyon dolarlık yatırımla Sao Paulo bölgesinin küçük yerleşim yerinden biri olan Itu’ya inşaa edilecek yeni tesisler toplam 325,000 metrekare alanı kaplayacak ve Aralık 2012’de operasyona başlayacak. Lenovo, kuracağı tesislerin tam kapasite çalışmasıyla birlikte 700 işçiye istihdam sağlanacağını ifade ediyor.

Hatırlanacağı üzere bir süre önce Foxconn, Brezilya’da iPhone ve iPad üretimi için Apple ile birlikte yatırım yapmış; Microsoft da geçtiğimiz eylül ayında Manaus’da Xbox 360’ın üretimine başlanacağını duyurmuştu.

• Lenovo'nun uzun zamandır istediği ve hedeflediği olan PC dünyasındaki 1 numaralı marka olma isteği, bu yaptığı atılımlar ile bu hedefin güçlendirileceğine benziyor..

• Lenovo yu cok seviyorum kalite ve IBM tecrubesi bu kadar bozulmadan ustune katilarak goturulebilirdi. Adamlarda bunu basardi. Bence bu uretim tesisini ulkemize koymlarini daha cok tercih ederdim ancak burada siyasi buyuklerimizin bazi seylere el atmasi devreye girdiginden yerinin burasi olmadigini dusunup susuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: nurettinaz

Lenovo yu cok seviyorum kalite ve IBM tecrubesi bu kadar bozulmadan ustune katilarak goturulebilirdi. Adamlarda bunu basardi. Bence bu uretim tesisini ulkemize koymlarini daha cok tercih ederdim ancak burada siyasi buyuklerimizin bazi seylere el atmasi devreye girdiginden yerinin burasi olmadigini dusunup susuyorum.

bi bitmediniz...http://www.pclabs.com.tr/2011/02/26/hpfoxconn-ortakligindaki-corlu-bilgisayar-fabrikasi-acildi/

• Enteresan güzel çıkış yapan HTC oradan çekilirken farklı bir firma yatırım yapmaya karar veriyor...

Demek ki firmadan firmaya çok oynama oluyor ülkelerde başarılı olsanız bile...
  • quote:

Orijinalden alıntı: isyankar_emre

Lenovo'nun uzun zamandır istediği ve hedeflediği olan PC dünyasındaki 1 numaralı marka olma isteği, bu yaptığı atılımlar ile bu hedefin güçlendirileceğine benziyor..

Lenovo'nun öyle bir hedefi olacağını zannetmiyorum.Önünde çok büyük rakipler var.En azından Asus ve Apple bunlardan sadece ikisi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Léo

quote:

Lenovo'nun uzun zamandır istediği ve hedeflediği olan PC dünyasındaki 1 numaralı marka olma isteği, bu yaptığı atılımlar ile bu hedefin güçlendirileceğine benziyor..

Lenovo'nun öyle bir hedefi olacağını zannetmiyorum.Önünde çok büyük rakipler var.En azından Asus ve Apple bunlardan sadece ikisi...

Tabikide öyle, ancak 1 numaralı olmasından kastım satış bazından verilerin ele alınması ve ne Asus nede Apple Lenovo kadar satış sayısına sahip değil.. HP'yi takip ediyor Lenovo arkasındada çok sıkı iki rakip olan Dell ve Acer var ben kaliteyi baz alark söylemedim bir röportajında sadece hedeflerinin şiddetli bir şekilde bu olacağını dile getirmiştiler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Léo

quote:

Tabikide öyle, ancak 1 numaralı olmasından kastım satış bazından verilerin ele alınması ve ne Asus nede Apple Lenovo kadar satış sayısına sahip değil.. HP'yi takip ediyor Lenovo arkasındada çok sıkı iki rakip olan Dell ve Acer var ben kaliteyi baz alark söylemedim bir röportajında sadece hedeflerinin şiddetli bir şekilde bu olacağını dile getirmiştiler.

Satış bazında haklısınız evet.Lenovo aynı kaliteye sahip bilgisayarları çok çok daha ucuza veriyor.Asya'da bunun için çok iyi bir tezgah. Fakat sizinde belirttiğiniz gibi kalite açısından Apple veya Asus veya Dell ile kapışması zor görünüyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.