Şimdi Ara

Galaxy s3 ön camı değişimi hakkında yardım (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
7
Favori
78.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pandoras

Evet 25.12.2012 de e-bay dan sipariş ettiğim s3 ön camı sonunda geldi 10$ videoları birçok kez izledim biraz olsun deneyim yaptım bir arkadaş s2 sinin komple önü lcd paneli değişmişti bende çıkan parça da ufak bir test yaptım ön camı sökmeye çalışırken lcdyi kırdım hatamın ısıyı az vermiş olduğunu anladım ısıyı baya bir vermek lazım yapışkanları iyi erimezse çıkartırken ön cam kasıyor ve lcd paneli çatlatıyor bol ısı ve yawaş yawaş hiç acele etmemeye dikkat edin şimdi sıra s3'ümün camını değiştirmeye geldi bu işlemi yaparken videoya kaydedeceğim sizinle paylaşırım tecrübelerimi.

hiç acele etmeden yap. çok basit bir işlem. ekranın bir tarafını kaldırıp az bişey kastır. sonra sıcak hava üflet ve bekle. kastırmaya çalışma. zaten göreceksin ki ekranla cam arasındaki yapışkan madde sıcağı yiyince kendi kendine açılacak. dikkat etmen gereken tek şey ekranı hep aynı kasma halinde tutman. az kastırırsan çıkmaz. fazla kastırırsan ekran kırılabilir. ama en başta ekranı başarılı bir şekilde kaldırabilirsen gerisi kolay. kolay gelsin sana. inşallah kazasız belasız değiştirirsin...

• benimde telefonumun camı tuzla buz oldu değiştirdiğinizi söylemişsiniz istanbulda nerede?
  • quote:

Orijinalden alıntı: monic

benimde telefonumun camı tuzla buz oldu değiştirdiğinizi söylemişsiniz istanbulda nerede?

Ben kendim degistirdim. Gg de sahibinden de bu parcayi temin edebilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizde bu parçayı satanlar ebay'e oranla çok farklı fiyatla satıyorlar
  • Mrb arkadaslar bende bir hafta once maalesef note 2 nin camini kirdim.lcdde ve dokunmatikte hic bir sorun yok.vatandan aldigim garantili cihazim icin simdi çözüm yolu arıyorum. .bu konudaki fikirlerinizi alabilirim.

• Eskiden Nokia kullanıyordum, çoğu kez düşürdüm hiçbir şey olmadı, doğrusu şimdi Note 2 kullanıyorum, yere düşürmemek için elimden gelen çabayı gösteriyorum. Ama neden daha sağlam yapmamışlar anlamak mümkün değil.
  • Benim s3 ekranıda tuzla buz oldu.Ama cihaz her türlü çalışıyor.15 gündür ekran değiştirme hakkında araştırma yapıyorum.Malesef tv.buzdolabı vs.tamiratlarında teknik servislerden kazık yemiş biriyim.Ebaydan sipariş verdim.Gelince kendim değiştireceğim.O telefonu çöpe atarım da
    servise 500-600 vermem...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozerimm

Benim s3 ekranıda tuzla buz oldu.Ama cihaz her türlü çalışıyor.15 gündür ekran değiştirme hakkında araştırma yapıyorum.Malesef tv.buzdolabı vs.tamiratlarında teknik servislerden kazık yemiş biriyim.Ebaydan sipariş verdim.Gelince kendim değiştireceğim.O telefonu çöpe atarım da
    servise 500-600 vermem...

ya da hiç yapamazsan en kötü ihtimal 500 verirsin 10 dolar zarar edersin abi
  • merhaba arkadaslar..ben de bu konuda bulunan cogu kişi gibi bu durumdan muzdaribim..telefonumun camı kırıldı ve yeni cam taktırmak istiyorum..bu konuda bana yardımcı olabilecek biri arıyorum..geçmiş olsun herkese..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai

Kimse yardım etmez hocam forumdaki birçok insan Galaxy SIIIün
    cok saglam ve kusursuz oldugunu iddia ediyor sana cevap verirlerse
    utaçlarından yerin dibine girerler.

Cam degisime ile ilgili servise götürdünmü? eger lcdde birsey yoksa o kadar
    fazla para istmemeleri lazım. sen en güzeli birkac servise götür
    max 200tl tutar diye tahmin ediyorum.

bu arada iddia ediyorum silikon kılıfsız kullanılan her GS3ün sonu aynıdır...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar sakın bu ekranların sade camlı olanını almayın! Örnek aşağıda veriyorum. Ebaydan aldım tamir için götürdüm ama dokunmatik kablosu olmadığı için yaptıramadım. Elimde 1 adet mevcut isteyene 30 TL ücretle gönderebilirim maliyeti..

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-yedek-parca-galaxy-s3-ekran-dokunmatik-on-cam-garantili-d.yapilir-istanbulda-113448364/detay/

Böyle olanını alın..

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-yedek-parca-samsung-s3-dokunmatik-panel-cin-114254066/detay

Yani ben değil telefonu götürdüğüm telefon tamircisi söyledi. Bende sade cam var değişmedi siz sade cam alıp takmışsınız nasıl yaptınız bu işi ? :S

• quote:

Orijinalden alıntı: GLOCK-19

Arkadaşlar sakın bu ekranların sade camlı olanını almayın! Örnek aşağıda veriyorum. Ebaydan aldım tamir için götürdüm ama dokunmatik kablosu olmadığı için yaptıramadım. Elimde 1 adet mevcut isteyene 30 TL ücretle gönderebilirim maliyeti..

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-yedek-parca-galaxy-s3-ekran-dokunmatik-on-cam-garantili-d.yapilir-istanbulda-113448364/detay/

Böyle olanını alın..

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-yedek-parca-samsung-s3-dokunmatik-panel-cin-114254066/detay

Yani ben değil telefonu götürdüğüm telefon tamircisi söyledi. Bende sade cam var değişmedi siz sade cam alıp takmışsınız nasıl yaptınız bu işi ? :S

Sakin o tamirciyle bi daha isin olmasin. Adam anlamiyor isten.

Cihazin dokunmatigi lcd nin uzerinde. Yani sizdeki cam sadece koruma amacli. Bence hic bulasma tamirciye. Kendin yap.

(Tabi senin cihaz cin mali degilse)

• quote:

Orijinalden alıntı: GLOCK-19

Arkadaşlar sakın bu ekranların sade camlı olanını almayın! Örnek aşağıda veriyorum. Ebaydan aldım tamir için götürdüm ama dokunmatik kablosu olmadığı için yaptıramadım. Elimde 1 adet mevcut isteyene 30 TL ücretle gönderebilirim maliyeti..

Böyle olanını alın..

İşre bu yüzden zaten bizde herkes "tamirci". Yurtdışındaki tamircilere bakıyorsun,
    adam eldivenleri, teçhizatları vs. tam bir profestonel, en azından bilmediği konuda
    yorum yapmıyor. Bizde ise sorsan her şeyi o biliyor

Lafın özeti dostum, işi bilen bir adama gitmemişsin sen. Gerçi tabii bu işi garanti
    vererek yapan usta da çok yoktur herhalde, yani o yüzden biz burada yazışıyoruz,
    öğrenmeye çalışıyoruz tartıtaşarak, videoları paylaşarak.

• Anladım dostlarım. Vallahi bilmiyordum ben kendim yapmayı deneyeceğim o zaman. Şu videolara bi göz atayım.
  • walla arkadaşlar ben geçen gün iphone 5 almak için s3'ümü ve eski iphone 4'ümü satmak üzere arbaya indiriyordum ki ikisi birden elimden kaydı snuç iki darbeli ön camı kırık ama dokunmatiği çalışan mefta. tabii o krizle işe gelip telefona sarılırsın sonuç s3 tamiri en az 600 tl istiyor, iphone 4 daha insaflı 150 tl'ye fiyat var. biraz daha derin araştırma ankarada bi arkadaş 200 tl'ye sadece ön cam değişimi yaparım dedi. adamları tanımıyorum ama ya allah ya bismillah kutuya 200 tl'yi de koyup yolladım. walla adam hakkıyla yapmış geri de yolladı telefonu :))isteyenlere telefonu 3em iletişim 0 312 343 30 60 . gönderdikten 1 gün sonra geri kargoladı. telefonu sattım değeride çok kaybolmadı. sonuç bi dikkatsizlik 350 tl'ye halloldu. belki işinize yarar adam da dürüst çıktı ben yolladım telefonumu da yapılmış halde geri aldım.
    hinşallah işinize yarar bu bilgi.
  • istanbul da sadece ön camı değiştiren tamirciler varsa lütfen yardımcı olsunlar keza lcd sağlam ve sadece ön camı dagılmıs vaziyette ekranın
    bildiiğiniz yer yada tamirci varsa adres alabilirsem sevinirim
    s3 beyaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: akaprol

walla arkadaşlar ben geçen gün iphone 5 almak için s3'ümü ve eski iphone 4'ümü satmak üzere arbaya indiriyordum ki ikisi birden elimden kaydı snuç iki darbeli ön camı kırık ama dokunmatiği çalışan mefta. tabii o krizle işe gelip telefona sarılırsın sonuç s3 tamiri en az 600 tl istiyor, iphone 4 daha insaflı 150 tl'ye fiyat var. biraz daha derin araştırma ankarada bi arkadaş 200 tl'ye sadece ön cam değişimi yaparım dedi. adamları tanımıyorum ama ya allah ya bismillah kutuya 200 tl'yi de koyup yolladım. walla adam hakkıyla yapmış geri de yolladı telefonu :))isteyenlere telefonu 3em iletişim 0 312 343 30 60 . gönderdikten 1 gün sonra geri kargoladı. telefonu sattım değeride çok kaybolmadı. sonuç bi dikkatsizlik 350 tl'ye halloldu. belki işinize yarar adam da dürüst çıktı ben yolladım telefonumu da yapılmış halde geri aldım.
    hinşallah işinize yarar bu bilgi.

Reklam icinmi yazıldı yoksa gercekten ilgili ve guvenilirmi?

• benimde ekran kirildi

• dostum ben yardımcı olayım diye yazdım gerisi okuyanların bileceği iş...
  • geçmiş olsun benimde sadece ön cam kırıktı dokunmatik çalışıyordu. ankarada üçem iletişime(05325481221) yolladım sağolsunlar yeni alınmış gibi yapıldı boşa servise kazıklanmayın
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.