Şimdi Ara

OCZ Vertex 4 için yayınlanan yeni firmware sürümü performans artışı getiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

OCZ Vertex 4 için yayınlanan yeni firmware sürümünün (v1.5 Beta) SSD'lerin hem okuma hem yazma performanslarında artış sağladığı dile getiriliyor.

128 GB, 256 GB ve 512 GB'lık modellerde 550 MB/sn olan sıralı okuma hızı, güncelleme  sonrası 560 MB/sn'ye kadar yükselmiş. 128 GB'lık modelde sıralı yazma hızı 420 MB/sn'den 430 MB/sn'ye, 256 GB'lık modelde sıralı yazma hızı 465 MB/sn'den 510 MB/sn'ye, 512 GB'lık modelde 475 MB/sn sıralı yazma hızı 510 MB/sn'ye çıkmış.

• Yükleyelim de nasıl yükleyeceğiz? Sistem kurulu sürücüye yükleme yapmaya izin vermiyor. Adata da böyle birşey olmuyordu.

• Vertex3 için güncellemeyi yapmadı. Artık nasıl bi programı var ise.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Yükleyelim de nasıl yükleyeceğiz? Sistem kurulu sürücüye yükleme yapmaya izin vermiyor. Adata da böyle birşey olmuyordu.

agility 3 te sistem çalışırken güncelleme yapmıştım sorun çıkmadı. vertexler için mi durum böyle?

• quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

Yükleyelim de nasıl yükleyeceğiz? Sistem kurulu sürücüye yükleme yapmaya izin vermiyor. Adata da böyle birşey olmuyordu.

agility 3 te sistem çalışırken güncelleme yapmıştım sorun çıkmadı. vertexler için mi durum böyle?

ocz toolbox da update firmware diyorum. primary sürücüde güncelleme yapılamaz diyor.
  • daha ssd alamadık güncelleme haberleri çıkıyor :(

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

ocz toolbox da update firmware diyorum. primary sürücüde güncelleme yapılamaz diyor.

işte bende onu diyorum agility den windows kullanırken ben güncelleme yapmıştım

• OCZ Vertex 3, Vertex 3 Max IOPS, Agility 3, Solid 3, RevoDrive 3, RevoDrive 3 X2, Synapse and Nocti SSD modelleri için ISO kalıp dosyası var. Bu kalıp dosyasını bir CD'ye yazdırarak, bilgisayarı bu CD ile açıyorsunuz ve Firmware güncellemesini yüklüyorsunuz.

Ben geçen hafta OCZ Vertex 3 için Firmware v2.22 sürümünü yükledim ve okumada 555 KB/s, Yazmada 520 MB/s'yi gördüm.

• GÜncellemeyi yine yapamadım. Şu an başka bir diskimde kurulu olan sistemi açtım. OCZ toolbox önce birşeyler indiriyor. Sonra restart ediyor ama açtığımda hala 1.4.1.3 olduğunu görüyorum
  • quote:

GÜncellemeyi yine yapamadım. Şu an başka bir diskimde kurulu olan sistemi açtım. OCZ toolbox önce birşeyler indiriyor. Sonra restart ediyor ama açtığımda hala 1.4.1.3 olduğunu görüyorum

Aynen benimki de öyle oluyordu Benim anakart MSI sorun AHCI ile ilgiliymiş. BIOS ta AHCI yı enabled yaptıktan sonra SATA HotPlug diye birşey vardı. Hepsini enabled yapınca update oldu. Anakartın MSI ise böyle deneyebilirsin çözüm olabilir....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enessezgin

quote:

GÜncellemeyi yine yapamadım. Şu an başka bir diskimde kurulu olan sistemi açtım. OCZ toolbox önce birşeyler indiriyor. Sonra restart ediyor ama açtığımda hala 1.4.1.3 olduğunu görüyorum

Aynen benimki de öyle oluyordu Benim anakart MSI sorun AHCI ile ilgiliymiş. BIOS ta AHCI yı enabled yaptıktan sonra SATA HotPlug diye birşey vardı. Hepsini enabled yapınca update oldu. Anakartın MSI ise böyle deneyebilirsin çözüm olabilir....

Benimki de tekrar restart edince düzeldi
  • quote:

Benimki de tekrar restart edince düzeldi

Selam
    Firmware updatelerinde bazen restart durumlarında yüklenen sürücü yazılımı aktif olmayabiliyor. Eğer bilgisayarınızı tam kapatır ve 1 dk. gibi bir süre sonra açarsanız, firmwarenin yüklenmiş olduğunu görürsünüz.

OCZ Firmware update için en etken ve farklı detaylarını da görmek vede ayarlamak üzre hazırlanmış ISO kalıp dosyasıdır. Bunu sitesinden temin edebilirsiniz.
    Bilginize ve kolay gelsin..
  • Linux için olan isoyu indirip cdye yazarsanız veya usbden boot ederseniz firmware'i rahatlıkla güncelleyebilirsiniz. Ayrıca firmware güncellemesinin gerçekleşmesi için restart yeterli değildir mutlaka bilgisayarın kapatılıp açılması gerekir.

1.3.x firmwareinden 1.4.x e geçtiğimde çok büyük fark olmuştu ama ben 1.4.x'den 1.5.x'e geçişte hiç bir performans artışı görmedim. AS SSD benchmark skorlarım tamamen aynı. 1012 puan. Vertex 4 sahibiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nelson -- 9 Temmuz 2012; 3:02:34 >
  • firmware hakikaten performans arttırıyor. bende ocz vertex 2 vardı. firmware güncellemesi sonucu %8 civarı performans artışı yaşandı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nelson

Linux için olan isoyu indirip cdye yazarsanız veya usbden boot ederseniz firmware'i rahatlıkla güncelleyebilirsiniz. Ayrıca firmware güncellemesinin gerçekleşmesi için restart yeterli değildir mutlaka bilgisayarın kapatılıp açılması gerekir.

1.3.x firmwareinden 1.4.x e geçtiğimde çok büyük fark olmuştu ama ben 1.4.x'den 1.5.x'e geçişte hiç bir performans artışı görmedim. AS SSD benchmark skorlarım tamamen aynı. 1012 puan. Vertex 4 sahibiyim.

Selam
    Sizin Vertex 4 için iyileştirme yapmış veya performans değerlerinin iyi olduğunu öngörmüş olabilirler.
    Burada performans yanında stabil çalışması da çok önemlidir kardeş.

SSD'nizi Atto Bench ile test edin bakalım durum dedir? Yazma ve okuma hızlarını bu yazılımla tam öğrenebilirsiniz.

Ben OCZ Vertex3 SSD 120GB için firmware 2.22 sürümünü yükledikten sonraki değerleri aşağıdaki resimdeki şekilde gördüm.
    Normal şartlarda 550 MB/s okuma, 500-510 MB/s arası yazma hızları elde ediyordum.
    Kolay gelsin..

OCZ Vertex 4 için yayınlanan yeni firmware sürümü performans artışı getiriyor

• Firmware güncelleme nasıl yapılır bilen varsa açıklayabilir mi diske fotmat atmak gerekecek mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreial

Firmware güncelleme nasıl yapılır bilen varsa açıklayabilir mi diske fotmat atmak gerekecek mi

Aşağıdaki konu işinizi görecektir.

http://forum.donanimhaber.com/m_44672896/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackeagle

quote:

Orijinalden alıntı: emreial

Firmware güncelleme nasıl yapılır bilen varsa açıklayabilir mi diske fotmat atmak gerekecek mi

Aşağıdaki konu işinizi görecektir.

http://forum.donanimhaber.com/m_44672896/tm.htm

eywallah.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.