Şimdi Ara

349. DÖNEM (12 ARALIK 2012) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (199. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.090
Cevap
152
Favori
1.181.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öğretmenim tecilim 6 eylülde bitti ve aralık celbi görünüyorum. Gitmekte istiyorum askere ve kısa dönem gitmeyi isterim. Şubeye gitmem gerekiyor mu ya da ne gibi işilemler yapmam lazım. Bulunduğum yer biraz şubeye ters. Yardımlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmedhann

Öğretmenim tecilim 6 eylülde bitti ve aralık celbi görünüyorum. Gitmekte istiyorum askere ve kısa dönem gitmeyi isterim. Şubeye gitmem gerekiyor mu ya da ne gibi işilemler yapmam lazım. Bulunduğum yer biraz şubeye ters. Yardımlarınızı bekliyorum.

Hocam, tecilin bittiyse ve aralık celbi gözüküyorsan şu an için şubeye gitmene gerek yok.. sadece kasım ayı içerisinde gidip sarı zarfı alsan yeterli ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roland Deschain

quote:

Orijinalden alıntı: Svquare

quote:

quote:

quote:

İşletme mezunu olup da asteğmen olabilmiş tanıdığınız var mı?

Kamu yönetimi var tertip

Yakın sayılabilecek bir zamanda mı olmuş acaba?

Tam bilmiyorum ama son iki sene içinde olması gerekiyor...

Genellikle işletme mezunları için asteğmen olma olasılığının sıfıra yakın olduğu söylenir. Belli ki iktisadi ve idari bilimlerden de asteğmen olabilenler hali hazırda mevcut.

Son yoklamaya gittiğimde komando olmak istiyor musun demişlerdi de ben hayır demiştim. Belki de evet deseydim asteğmen olabilme olasılığım artabilirdi.

Bu arada ben de kısmet olur ve Allah izin verir ise Nisan ayında askere gideceğim. Nedense bilhassa doğu illerinde askerlik yapmayı içten içe istiyor gibiyiim.

evet deseydin şansın artarmıydı

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanyıldırım

Tertiplerim nasılsınız bakalım. İşten güçten forumu boşladık yahu. Bir içtima alalım bakalım

içtimamı kaldı tertip
  • quote:

Orijinalden alıntı: closer_232

quote:

Orijinalden alıntı: Roohans

Karda çamurda sürüneceğiz ve üstümüz kirlenecek. Peki ertesi güne kadar nasıl yıkayıp, kuratacağız? Yedek kamuflaj veriyorlar mı?

büyük ihtimalle vermezler tertip.. zaten Aralık celbinin en büyük sorunlarından biri bu... Sabaha kadar kurumasını bekleyecez büyük ihtimal...

bu işler hiç bana gelmez çünkü çok terleyen biriyim
    İyi ki nisanda gidiyorum terlesem bile 10 dakika sonra kurur zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: webmasterrizmir

millet bir saattir 345 343 kd lerin forumlarında geziyorum bi tuhaf oldum bizim gibi iki ay öncesinden ne yaparız ne ederiz konuşmuşlar yerlerin açıklanma zamanında gidelecek yerler yazıldığında bazıları çok buruk endişeli kimi sevinçli baya bir telaş bizde o gün yardırıcaz buralarda az kaldııı heyacan bastı valla

bende 347 lere bakmışım duygulanmıştım. 9 ağustos gece 12 açıklandı onların sonuçlar. Doğu çıkanlar üzgündü:(
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bm34

quote:

hergün dikkat ediyorum nedense hep saat 16.30 19.00 arası forumda bir tenhalık bir rehavet kimse olmuyor kimler kaytarıyo birazdan akşam içtiması alınacak ona göre

Hocam trafiktten eve dönemiyorum. İstanbul ekim ayında daha bir kalabalık oluyor. İki saatte eve zor ulaştım. Binecek bir ayak boyu yer bulana kadar metrobüs bekledim Metrobüse binmek için turnike kuyruğu ne oluyor ya bu şehirde.

Allahtan şirketin servisi var, yoksa çekilmezdi bağcılar üsküdar arası

Bağcılar üsküdar mı. Birtek ben seyrüsefer yapıyorum sanırdım

Bağcılar trafiğinin anlamlı hatıraları vardır bende

• quote:

Orijinalden alıntı: celloman13

quote:

Orijinalden alıntı: aecevit

VE BİR ŞEY DAHA DÜN GÖRÜŞTÜĞÜM TSK DAN AYRILAN ASTEĞMEN SINAV GÜNÜ SİZ SINAV OLURKEN ORTADA YANINDA YAVERİYLE BİR KOMANDO DOLANIR SİZİ KOLAÇAN EDER SORULAR SORAR (NE İŞ YAPIYORSUN NERELİSİN KOMANDO OLMAK İSTERMİSİN KAÇ KARDEŞSİNİZ FELAN FEŞMEKAN) EĞER GÖRÜNÜM OLARAK FİZİKİ OLARAK VE DÜŞÜNCE OLARAK KOMANDOLUĞA UYGUNSAN YAVERİNE İŞARET EDİP NOT ALIRLAR SENİN RUHUN BİLE DUYMAZ KOMANDO YAPARLAR DEDİ. AYRICA KOMANDO OLMAK İSTEMEYİP NUMARASIZ GÖZLÜKLE SINAVA GİREN ADAMLAR OLDUĞUNU ÖĞRENDİM GÖZLÜKLÜLERİ KOMANDO ALMIYORLARMIŞ

Olabilir mantıklıca ben olsam bende böyle bir yolla seçimimi yapardım...
    ..

347 lerin orda yazmış arkadaş. ne diyosunuz ??

Şunu diyorum eğer aöf den yedek subay komando yapacaklarsa ben varım arkadaşım
    tipim de uygun

• quote:

Orijinalden alıntı: Roohans

quote:

Orijinalden alıntı: Gentlement39

bende şimdi ortopedik rahatsızlık var. spor ayakkabı haricinde ne giyersem ayağıma vuruyor anında!!! ister timberland olsun ister cat... bütün botlar vuruyor ve yara yapıyor ayağımda!!! bu sorunumu hiç söyleyemedim şubedeki adama!!! askerde bu sorundan nasıl kurtulabilirim ??

Silikon tabanlık ve omuz vatkası.

Botları 1 numara büyük alıp, ayağını vuran yerlere vatka koymak çözüm oluyormuş.

teşekkürler tertip
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETAACK

quote:

quote:

VE BİR ŞEY DAHA DÜN GÖRÜŞTÜĞÜM TSK DAN AYRILAN ASTEĞMEN SINAV GÜNÜ SİZ SINAV OLURKEN ORTADA YANINDA YAVERİYLE BİR KOMANDO DOLANIR SİZİ KOLAÇAN EDER SORULAR SORAR (NE İŞ YAPIYORSUN NERELİSİN KOMANDO OLMAK İSTERMİSİN KAÇ KARDEŞSİNİZ FELAN FEŞMEKAN) EĞER GÖRÜNÜM OLARAK FİZİKİ OLARAK VE DÜŞÜNCE OLARAK KOMANDOLUĞA UYGUNSAN YAVERİNE İŞARET EDİP NOT ALIRLAR SENİN RUHUN BİLE DUYMAZ KOMANDO YAPARLAR DEDİ. AYRICA KOMANDO OLMAK İSTEMEYİP NUMARASIZ GÖZLÜKLE SINAVA GİREN ADAMLAR OLDUĞUNU ÖĞRENDİM GÖZLÜKLÜLERİ KOMANDO ALMIYORLARMIŞ

..

tipim de uygun

tipim derken

• quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

quote:

quote:

quote:

..

tipim de uygun

tipim derken

Boy:195cm
    kilo:95

• quote:

Orijinalden alıntı: Shaqtr81

quote:

Orijinalden alıntı: difficult1

quote:

Orijinalden alıntı: hlsp

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: difficult1

Bu kulak tıkacı olayında şunu merak ediyorum. Madem sesi izole ediyor, sabah "koğuş kalk!"ı nasıl duyacağız yahu

önce bağırır kalkmazsan elle , ayakla dürte dürte kaldırırlar ama illaki kaldırırlar bir şekilde

Aynen öyle hele bir de komutan görürse yataktan bile atar merak etmeyin uyutmazlar kaldırırlar.

Hahaha iyi o zaman rahatça kulak tıkaçlarını takabiliriz :D

Ben kulak tıkacını 2-3 sene kullandım ve gerektiğinde hala kullanıyorum. (3M 1100 marka olanı.Tavsiye ederim.) Sesi zannedildiği kadar kesmiyor.Serçe parmaklarınla kulaklarını tıkamak kadar bile kesmez sesi. Sadece belli bir desibele kadarki sesleri keser, yüksek sesleri ise azaltır.Yani uykun hafifse(benim çok hafiftir) veya derin uykuda değilsen koğuş kalk sesini de, sağlam horlayan biri varsa onun sesini de duyarsın.Ancak askerde günün yorgunluğu, sabah erken kalkmak gibi faktörler daha derin bir uyku uyumayı sağlar herhalde.

Teşekkürler bilgi için.

• quote:

quote:

quote:

quote:

hergün dikkat ediyorum nedense hep saat 16.30 19.00 arası forumda bir tenhalık bir rehavet kimse olmuyor kimler kaytarıyo birazdan akşam içtiması alınacak ona göre

Hocam trafiktten eve dönemiyorum. İstanbul ekim ayında daha bir kalabalık oluyor. İki saatte eve zor ulaştım. Binecek bir ayak boyu yer bulana kadar metrobüs bekledim Metrobüse binmek için turnike kuyruğu ne oluyor ya bu şehirde.

Allahtan şirketin servisi var, yoksa çekilmezdi bağcılar üsküdar arası

Bağcılar üsküdar mı. Birtek ben seyrüsefer yapıyorum sanırdım

Bağcılar trafiğinin anlamlı hatıraları vardır bende

Evet her sabah üsküdardan bağcılar, akşam da bağcılardan üsküdar hergün boğaz havası alıyorum yani

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kamu yönetimi var tertip

Genellikle işletme mezunları için asteğmen olma olasılığının sıfıra yakın olduğu söylenir. Belli ki iktisadi ve idari bilimlerden de asteğmen olabilenler hali hazırda mevcut.

Son yoklamaya gittiğimde komando olmak istiyor musun demişlerdi de ben hayır demiştim. Belki de evet deseydim asteğmen olabilme olasılığım artabilirdi.

Bu arada ben de kısmet olur ve Allah izin verir ise Nisan ayında askere gideceğim. Nedense bilhassa doğu illerinde askerlik yapmayı içten içe istiyor gibiyiim.

Sonuçta komando olmayı göze almış birini komando asteğmen yapma olasılıkları çok daha fazla olurdu diye düşünüyorum.

• quote:

millet bir saattir 345 343 kd lerin forumlarında geziyorum bi tuhaf oldum bizim gibi iki ay öncesinden ne yaparız ne ederiz konuşmuşlar yerlerin açıklanma zamanında gidelecek yerler yazıldığında bazıları çok buruk endişeli kimi sevinçli baya bir telaş bizde o gün yardırıcaz buralarda az kaldııı heyacan bastı valla

aynen tertip fena stres bastı simdididen. dün de arkadaşım geldi izine.dedim askerlik nasil gidiyor. dediki ne tipler çıkacak karşına tahmin bile edemezsin. direkt moralim bozuldu. onların orda kısa dönem pek yokmuş o yüzden pek bilgi alamadım o konuda. side de jandarma. rahat onun askerliği

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

bende 347 lere bakmışım duygulanmıştım. 9 ağustos gece 12 açıklandı onların sonuçlar. Doğu çıkanlar üzgündü:(

ya tertip bende senn yazıyı okuyunca baktım da heycanlandım ya hakkımızda hayrlısı olur inşallah. bakalım biz nasl olcaz o zaman

• quote:

quote:

quote:

ya tertip bende senn yazıyı okuyunca baktım da heycanlandım ya hakkımızda hayrlısı olur inşallah. bakalım biz nasl olcaz o zaman

aynen :D bende baktım da bir acayip oldum valla :D hele ki 9 ağustos gecesi :D çook fena...

• yani bakınca yer olarak ilk başta kötü olarak düşündüğümz yerler komutanlardan dolayı iiyi olabiliyor anlatılanlardan görülen o. ama yer çevre olarak ii görülen yerlerde var. yani bi tercih yapacak olsak hangisi seçilebilr sizce? iyi komutan olması daha önemli bence.
  • quote:

yani bakınca yer olarak ilk başta kötü olarak düşündüğümz yerler komutanlardan dolayı iiyi olabiliyor anlatılanlardan görülen o. ama yer çevre olarak ii görülen yerlerde var. yani bi tercih yapacak olsak hangisi seçilebilr sizce? iyi komutan olması daha önemli bence.

yada evime yakın yer olsa daha mı ii olur ki. 5 ay nasıl olsa gecer
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kamu yönetimi var tertip

Sonuçta komando olmayı göze almış birini komando asteğmen yapma olasılıkları çok daha fazla olurdu diye düşünüyorum.

bu tercihimiz son yoklamada son mu buluyor askere gidene kadar bu tercih bir daha önümüze gelmiyor mu?

• 
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.