Şimdi Ara

349. DÖNEM (12 ARALIK 2012) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (1297. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.091
Cevap
152
Favori
1.181.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12951296129712981299
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hepimize hayırlı olsun çok şükür bitirdik vatani görevimizi
  • Tertipler bu yol paralarını ve mayıs ayı maaşını nasıl alıcaz ? bölükteki yazıcı arkadasım 76 tl alıcaksın demişti, herkesin yol ücretleri önceden belirlenmişti. Fakat verilen bir şey yok. Bankamatik kartı da verilmedi. Askerlik şubesinden mi alıcaz acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wanted61

Sayfayı yer imlerine kayıt edeli 24 gün olmuş, her açtığımda 138.sayfa açılıyor. Daha dün gibi geliyor, inşallah askerde de günler böyle çabuk geçer. Geçeceğine inanıyorum, o gün gelecek ben bu mesajı alıntılayıp, bitti diye mesaj atacağım

155 gün; 22 hafta; 5 ay; 1,5 mevsim; 0,4 yıl

Vay beee

Bitti de üzerinden 3 hafta geçecek neredeyse...

• tezkereyi alanlar askerlik şubesine gidecekler mi??
  • quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

tezkereyi alanlar askerlik şubesine gidecekler mi??

şu soru kaç kere soruldu cevaplayan yok....
  • quote:

Orijinalden alıntı: eXPLoSioN26

Tertipler bu yol paralarını ve mayıs ayı maaşını nasıl alıcaz ? bölükteki yazıcı arkadasım 76 tl alıcaksın demişti, herkesin yol ücretleri önceden belirlenmişti. Fakat verilen bir şey yok. Bankamatik kartı da verilmedi. Askerlik şubesinden mi alıcaz acaba ?

Biz mayıs ayı başında yol parasını almıştık zaten.Şimdi mayıs ayının maaşını alacağız ptt şubesine yatarmış.
  • millet askerlikle ilişiğimizin olup olmadığını e-devletten öğrenebiliyor muyuz? ben biraz kurcaladım ama alakasız şeyler buldum.

illa şubeye gitmemiz şart mı?

ne zaman düşer askerliği yapmış olduğumuza dair bilgiler?

herkese geçmiş olsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: martin_eden

quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

tezkereyi alanlar askerlik şubesine gidecekler mi??

şu soru kaç kere soruldu cevaplayan yok....

• Askerlik şubesine gitmenize gerek yokmuş arkadaşlar.Benim bir arkadaşım gitti öyle demişler.

Benim bir sorum olacak,askere gitmeden önce çalışıyorum ben SSK lıydım gittik geldik 60/g sigortalı diye birşey olmuşum.Anlamadım biz şimdi para falan mı yatırıcaz bir yerlere? Bilen varmı bu durumu?
  • https://sgk.ziraatbank.com.tr/

Şu siteden GSS prim 13 şıkkı seçilerek sorgulanabiliyormuş.300 lira borcum çıktı
  • oo tertiplerim :) hepinize buyuk gecmis olsun. hepinizede yapilan yeni muhabbet turu asil askerlik simdi basliyor muhabbeti onu bunu bilmemde 1 haftadir is aramaktayim tik yok :) anlasilan isim is hadi.bakalim hayirlisi. Ayrica arkadaslar askerlik subesine gitmenize gerek yok yedeklik yoklamasida kalkmis bilgilerinize
    ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla tertipler omuzlarımdan büyük bir yük kalkmış gibi. Hayatımda bir engel vardı ve onu aştım gibi hissediyorum. Şimdi önüm açık ve ilerliyor gibiyim.

Cidden bu askerlik insanın hayatında çok büyük engel.

Aralık döneminde kısa dönem gitmek bence en doğru tercih oldu. Hem kısa dönemlerin sayısı fazlaydı hem de kış mevsimini askerde geçirdik. Askerlik bittiğinde ise yaz ayı gelmiş ve rahatlamak için tatile çıkılabilecek bir dönemdeyiz.

Çevremdeki insanlar asıl askerlik şimdi başlıyor diyorlar ama ben zaten senelerdir bu askerliğin içindeydim. Kaldığım yerden devam ediyorum.

Tüm tertiplerime sevgiler saygılar.
  • Tüm dedeler e selamlar.

Kıbrıs yanıyor. Paraf yedim üç bes nöbetindeyim.

Ayrıca bir haftadır ormanda intikaldeyiz.

bitsin de gidelim artık.

• askerlik bitti ama hala şu psikolojiyi atamadım üstümden rüyalarıma giriyor
  • vay be 6 ay önce ne dolanıyordum bu konuda :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: genelkurmay89

oo tertiplerim :) hepinize buyuk gecmis olsun. hepinizede yapilan yeni muhabbet turu asil askerlik simdi basliyor muhabbeti onu bunu bilmemde 1 haftadir is aramaktayim tik yok :) anlasilan isim is hadi.bakalim hayirlisi. Ayrica arkadaslar askerlik subesine gitmenize gerek yok yedeklik yoklamasida kalkmis bilgilerinize
    ...

Devrem aynı dert bende de var. Bakalım sağlam bir yerden haber bekliyorum.

• Şaka maka bitirdik geldik be arkadaşlar...
  • Ne günlerdi be. Donum yeşil mi olsun beyaz mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

Ne günlerdi be. Donum yeşil mi olsun beyaz mı

Hahahahah Baya ciddi ciddi tartışıyorduk bu tarz şeyleri.. Sonunda bitti çok şükür devrem
  • Darisi bizim basimiza atarsa 80 :d

• 
Sayfa: önceki 12951296129712981299
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.