Şimdi Ara

bozulan panasonic 50st50 plazma yerine ne almalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
3.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 ay içinde bozulduğu için (7 ışık arızası verdi) değişim yada iade yapılabiliyor. az önce aradı teknosa.
    2589 tl ye almıştım 50st50 panasonic plazmayı. voltaja karşı dayanıksızmış plazmalar söylenene göre.
    led mi alsam diyorum . arızalanınca öyle düşündüm. yoksa görüntüsünden çok memnundum. bir de buzzing sesi rahatsız edici.

50 st50 şu anda 2800 lerde teknosada. yani değişim itsersem 2589 dan değişecek yine. öyle mi yapsam?
    yoksa gidip başka birşey alacak olursam ne almamı tavsiye edersiniz?
    samsung un bir led modeli mi?

samsung 46es6140 aynı ücrete inmiş durumda. para iadesi alıp onu mu alsam?

http://teknosa.com/kategori/ses_ve_goruntu/led_tv/1053/110012290/samsung_46es6140_fhd_3d_led_lcd_tv_2_gozluk

• bence plazmadan vazgeçme..yine 50st50 al..yanına birde tunçmatik regülator al..plazmadan sonra lede dönersen çok pişman olursun sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gececi4337

bence plazmadan vazgeçme..yine 50st50 al..yanına birde tunçmatik regülator al..plazmadan sonra lede dönersen çok pişman olursun sanırım

haklısınız aslında
    tunçmaik 1kva regülatörüm var zaten ama nasıl olduysa buna rağmen bozuldu.

panasonic servis elektrikle alakalı değil tamamen şanssızlık filan diyor gerçi
  • Regulatöre rağmen bozulmuşsa Tv den kaynaklanan sorun vardı belkide siz aynısı ile değişim yaptırın
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanoute

1 ay içinde bozulduğu için (7 ışık arızası verdi) değişim yada iade yapılabiliyor. az önce aradı teknosa.
    2589 tl ye almıştım 50st50 panasonic plazmayı. voltaja karşı dayanıksızmış plazmalar söylenene göre.
    led mi alsam diyorum . arızalanınca öyle düşündüm. yoksa görüntüsünden çok memnundum. bir de buzzing sesi rahatsız edici.

50 st50 şu anda 2800 lerde teknosada. yani değişim itsersem 2589 dan değişecek yine. öyle mi yapsam?

http://teknosa.com/kategori/ses_ve_goruntu/led_tv/1053/110012290/samsung_46es6140_fhd_3d_led_lcd_tv_2_gozluk

Bence kesinlikle birebir değişim yaptır.Benim tvde 8. gün ışık hatasından dolayı arızalandı ve değişim yapıldı( gerçi biraz uğraştırdılar ama).
    Plazmaya alışınca ledlere alışamıyor insan.
    Fiyat farkı kesinlikle olmuyor ve yetkili servis yenisini gelip kuruyor ve eskisini götürüyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: salihefe

quote:

1 ay içinde bozulduğu için (7 ışık arızası verdi) değişim yada iade yapılabiliyor. az önce aradı teknosa.

Bence kesinlikle birebir değişim yaptır.Benim tvde 8. gün ışık hatasından dolayı arızalandı ve değişim yapıldı( gerçi biraz uğraştırdılar ama).
    Fiyat farkı kesinlikle olmuyor ve yetkili servis yenisini gelip kuruyor ve eskisini götürüyor...

dostum bende 1 aydır değiştirecekler :)
    teknosa.com sitsesinden almıştım.
    halen değiştirmediler.
    ne avrupa kupası izledim ne wimbledon.

bekliyorum bakalım.
    siznkini nasıl değiştirdiler böyla çabucak? mağazadan mı aldınız?

• quote:

quote:

quote:

halen değiştirmediler.

bekliyorum bakalım.

Arkadaşım öncelikle servisten 30 gün içinde bozulduğu için değişim raporu alıyorsun.(muhtemelen almışsındır).
    Tüketici hakem heyetine gidip AYIPLI MAL DEĞİŞİMİ için İHTARNAME alıyorsun.Doldururken BİREBİR DEĞİŞİM seçeneğini seçeceksin.
    TEKNOSA'ya İADELİ TAHAHÜTLÜ olarak gönderiyorsun.
    İhtarname ellerine geçtikten engeç 7 gün içinde sana resmi olarak cevap vermeleri gerekiyorki yok vermiyoruz deme şansları ileride doğacak kanuni ihtilafta yükümlülüklerini yerine getirmediklerinin ispatı olacağından sıfır gibidir.
    Bu arada TEKNOSA ASSİST ile telefonda görüşüp mutlaka birebir değişim istediğini ve kapalı kutu olması gerektiğini, bunu kanunen yapmaları gerektiğini ısrarla belirtin ve kesinlikle başka bir ürün veya para iadesi istemediğinizi ısrarla söyleyin.
    Neticede ürünü size TEKNOSA değil PANASONİC gönderiyor.
    Ben 42gw30'u endüşük fiyat olan 1399 tl'den almıştım.Çok söylediler elimizde yok,para iadesi yapalım veye başka ürün alın gibi ama ben para iadesi ve başka ürün istemediğimi ısrarla belirtim.Kanunen ellerinde yoksa bir üst model vermeleri gerekiyorki bunu hiç istemezler.
    Sonuçta servis yenisini getirip kurdu ve eskisini alıp gitti...

HAKKINI SONUNA KADAR ARA VE ASLA PES ETME...

• quote:

quote:

quote:

quote:

halen değiştirmediler.

bekliyorum bakalım.

Arkadaşım öncelikle servisten 30 gün içinde bozulduğu için değişim raporu alıyorsun.(muhtemelen almışsındır).
    Tüketici hakem heyetine gidip AYIPLI MAL DEĞİŞİMİ için İHTARNAME alıyorsun.Doldururken BİREBİR DEĞİŞİM seçeneğini seçeceksin.
    TEKNOSA'ya İADELİ TAHAHÜTLÜ olarak gönderiyorsun.
    İhtarname ellerine geçtikten engeç 7 gün içinde sana resmi olarak cevap vermeleri gerekiyorki yok vermiyoruz deme şansları ileride doğacak kanuni ihtilafta yükümlülüklerini yerine getirmediklerinin ispatı olacağından sıfır gibidir.
    Bu arada TEKNOSA ASSİST ile telefonda görüşüp mutlaka birebir değişim istediğini ve kapalı kutu olması gerektiğini, bunu kanunen yapmaları gerektiğini ısrarla belirtin ve kesinlikle başka bir ürün veya para iadesi istemediğinizi ısrarla söyleyin.
    Neticede ürünü size TEKNOSA değil PANASONİC gönderiyor.
    Ben 42gw30'u endüşük fiyat olan 1399 tl'den almıştım.Çok söylediler elimizde yok,para iadesi yapalım veye başka ürün alın gibi ama ben para iadesi ve başka ürün istemediğimi ısrarla belirtim.Kanunen ellerinde yoksa bir üst model vermeleri gerekiyorki bunu hiç istemezler.
    Sonuçta servis yenisini getirip kurdu ve eskisini alıp gitti...

HAKKINI SONUNA KADAR ARA VE ASLA PES ETME...

tüketici hakem heyetine gitmedim
    telefonla çözülecek sandım ama hala arayan soran yok .bu haftda bişey yapmazlarsa gidecem hakem heyetine.
    yenisini verecekler sanırım. öyle demişti telefondaki bayan. para iadesi mi değişim mi istiyorsunuz dedi

• Arkadaşım kusura bakma ama o şerefsizler senin iyi niyetini suistimal ediyorlar, onlara güzel bir ana-avrat söv bak ertesi gün televizyonun gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: civan76

Arkadaşım kusura bakma ama o şerefsizler senin iyi niyetini suistimal ediyorlar, onlara güzel bir ana-avrat söv bak ertesi gün televizyonun gelir.

aklımdan geçmedi değil. :)her seferinde işleminizin hızlandırılmasını bildiiriyorum diyorlar.
    ama sonra ben aramazsam arayan soran yok
  • Arkadaşlar Slm,

3 hafta önce aldığım 50ST50 bu akşam sapıttı. bir anda sanki kumandaya sürekli basıyormuşum gibi TV kendi kendine sürekli açıp kapanmaya başladı.
    Tv'yi ana düğmesinden kapattım birkaç dakika sonra açtım düzeldi.
    Kumandadan kapttım sonra yine açılıp kapanmaya başladı.

bu tarz bir olayla karşılaşan veya yorumu olan var mı ?

daha 1 ay olmadan servise gitsin istemiyorum.

bu arada kumanda mı takıldı diye düşünerek pili çıkarıp bekledim ama sonuç değişmedi.

yorumlarınızı bekliyorum.

tşkrl
  • quote:

Orijinalden alıntı: elamut

Arkadaşlar Slm,

3 hafta önce aldığım 50ST50 bu akşam sapıttı. bir anda sanki kumandaya sürekli basıyormuşum gibi TV kendi kendine sürekli açıp kapanmaya başladı.

bu arada kumanda mı takıldı diye düşünerek pili çıkarıp bekledim ama sonuç değişmedi.

tşkrl

Sorununuz ne durumda? Çözebildiniz mi?
  • Yo.halen yollamadı teknosa
    Mahkemeye vermek lazın belki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu bahsettiğiniz ışık hatası ne oluyor?plazmalara özgü bir hata mı?ledlerdeki ışık sızması gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttimess

quote:

Arkadaşlar Slm,

tşkrl

Slm,

forumu biraz karıştırdım prizle ilgili sorun olabileceği yorumları vardı. akım korumalı kablonun takılı olduğu prizi değiştirdim.

bir daha aynı olay olmadı.

sanırım kablonun oturduğu yer biraz sorunluymuş sonradan fark ettim.

tekrar olursa Albani üstat Remote arızası olabileceğini belirtti. inşallah olmaz bakalım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ttimess

quote:

Arkadaşlar Slm,

tşkrl

Slm,

forumu biraz karıştırdım prizle ilgili sorun olabileceği yorumları vardı. akım korumalı kablonun takılı olduğu prizi değiştirdim.

bir daha aynı olay olmadı.

sanırım kablonun oturduğu yer biraz sorunluymuş sonradan fark ettim.

tekrar olursa Albani üstat Remote arızası olabileceğini belirtti. inşallah olmaz bakalım.

Geçmiş olsun. İnşallah bir daha olmaz.

• merhaba,
    arkadaşlar hatırlarsanız 50st50 plazma tv m 1 ay önce arızalanmıştı aldıktan sonra 25.günde.7 kırmızı ışık hatası
    teknosa değiştirdi. ama tam 1 ay sonra. yenisini yolladı. bugün tv ve panasonic servis geldi öğleden sonra 16 gibi.
    çalıştı. imzaladık formu gittiler.
    1 saat geçmedi yine aynı arıza oldu. 7 defa kırmızı ışık yanıp sönüyor. hiçbir şekilde açılmıyor.

bu nasıl iş? beni mi buluyor? napacaz bakalım. yine teknosa servis günleri başlıyor.

1 saatte bozuldu televizyon.diğer bir sürü elekrronk eşyam var. laptoptan, hifi müzik sistemine ,uydu receverından klimaya vs..
    onlarda problem yok.
    üstelik tunçmatk regülatörüm var.
    oruç oruç canım sıkıldı.

eğer teknosadan hediye çeki şansım varsa sony led alacam. panasonic plazma gidiyor çünkü.geçen seferki 25 gün sonra bozulmuştu . bu 1 saatte bozuldu

arkadaşlar benim size tavsiyem plazma tv lerden uzak durun. led alın görüntüsü daha kötü de olsa

gelen ürün sıfır değil gibiydi. çünkü üzerinde etiketleri eksikti. eskisinde wifi,24 p, 100 000 hours gibi şeyler yazıyordu. bunda yoktu ve dış kutusu da çok yıpranmıştı. ama servis sıfır diynce bişey diyemedim tabi.

• teknosada müşteri hizmetleri yerne yetkiili birine ulaşma şansım var mı?
    benimki biraz özel bir durum oldu çünkü
  • Arkadaşlar aranıza ben de katıldım. 50ST50 kendiliğinden kapanıyor sonra ilk açmadaki gibi ışık yanıp sönüyor fakat açılmıyor. Tüm ST50'lerde olan bir sorun mudur acaba merak ettim. Bu arada değişim olsa yenisinde de aynı sorun olması korkutuyor.. bakalım görücez..
  • kırmızı ışık hatası dediğiniz kumandaya uzun süre basmanıza rağmen tv nin açılmaması sanırım...bende arada oluyor böyle durum ama umursamıyorum :) rodajı yapmışım ayrıca nazar değmesin buzzing denen şeyin zerresi bile yok bende o yüzden bu olayı çok umursamadım normalde 3-5 gözkırpmada yeşile dönüyor ama arada sapıtıyor bence önemsiz ..

Kanaute: Sanırım size ürün değişiminde başka çıkma birşey getirmişler bence teknosayı panasonic tr kime ulaşabiliyorsanız arayın çamura yatın..Koskoca dediğimiz şirketlerde eleman hataları sonucu neler olabiliyor..

Düşünsenize arabayı FORD yetkili servise bırakıyoruz sonra aldığımızda bakıyoruz başka bir aracın ruhsatı arabada ( diğer aracın sahibini yolda polis çevirse başına neler gelecek)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VirtualFrog -- 2 Ağustos 2012; 13:44:26 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.