Şimdi Ara

HTC'ye karşı açtığı davada Apple'a kötü haber İngiltere'den

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
2.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Teknoloji dünyasında yaşanan patent savaşları, bir bir neticeleniyor. Son olarak Apple’ın ITC nezdinde yaptığı HTC’nin telefonlarının ABD sınırları içerisinde yasaklanma talebinin reddedilmesinden sonra Apple’a bir kötü haber de İngiltere’den geldi.

Bloomberg’in haberine göre Apple’ın aralarında “slide to unlock” özelliğini de kapsayan dokunmatik ekranlarla ilgili dört patentin HTC tarafından ihlal edildiği gerekçesiyle açtığı davada İngiliz adaleti HTC lehine karar verdi. Hakim Christopher Floyd’un açıkladığı kararda HTC’nin Apple’ın ilgili 4 patentini ihlal etmediğinin yanı sıra bu patentlerden üçünün de geçersiz olduğuna hükmedildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan HTC’nin basın sözcüsü Andrea Sommer ise, kararla ilgili memnuniyetlerini dile getirirken Apple’ın rekabeti pazar yerine mahkeme salonlarında sürdürmeye çalışmasından üzgün olduklarını ifade etti.

Diğer taraftan aynı patentlerle ilgili açılan bir başka dava ise önümüzde aylarda Almanya’da görüşülecek.

• Apple boşuna kulaç atıyorsun.. Adalet yerini bulacak bu para hırsından vazgeç!

• Nedense htc ile apple ı çok seviyorum diğer firmalara göre.Özellikle htc yazılım desteği konusunda diğer android telefon üreticilerine göre çok daha iyi.Aynı zamanda tasarım anlamındada çok iyi ve tasarımları kendine özgün.

• Bu Apple ne çirkef bir firma ya. İyi olmuş.

• Abd'deki gibi yanlı mahkeme bulamadıkları için diğer ülkelerde işleri zor.
    Htc'nin de dediği gibi, piyasada rekabet edemeyince mahkemelerde sürünmesi komik.
    Adam gibi ürün piyasaya sür piyasada rekabet et. Ama apple'dan bahsediyoruz...

• ios kullanicisiyim ama baydin artik apple ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuduz köpek gibi.Nereye saldırıcaklarını şaşırmışlar.
  • bu apple kadar çirkef bir firma yok. dandik ürünleri alla pulla reklamla çak, önüne gelene dava aç, müşteri ık dese para al, insanlar bile bile bu cendereye nasıl giriyorlar birde bundan memnun oluyorlar anlamak mümkün değil.

• Apple başkalarını kaşıyor ama bunun sonucunda yolunan taraf kendileri olacak haberleri yok.

• 4S kullanıcısıyım ama bu haberler hiçte hoş değil.Bir firma ürünleriyle yarısmalı , mahkeme acarak değil.Yönetim değişti Steve JOBS gitti.Tim Cook yüzünden bence hepsi.Adam kendini beğenmiş bir tip bana göre.
  • Apple efendi orası Amerika değil, İngiltere.....

• 4s kullanıyorum suan icin memnunum ama 2 sene sonRa ne olur bilemiyorum sanırım htc alırım malzeme kalitesi Samsunga göre cok daha iyi

• apple akıllıdır ama bu aralar alkol almış gibi davranıyor

• Apple'ın kafasımı güzel acaba,sensation kullanıyorum bi suru modelinide inceledim ama htcde slide to unlock hic gormedim, varmı o klasik yana kaydırmayla acılan telefonu,bilen aydınlatsın beni.

• hakimin patentlerden üçünün geçersiz olduğuna hükmetmesi çok ilginç. heralde apple'ın saçma sapan şeylere patent almasına kızmış olmalı.

• hakim ustura kemal gibi havada uçarak osmanlı tokadını yapıştırmış apple'a, hahahahahah. beter olsunlar.

• Apple'ın kafasımı güzel acaba,sensation kullanıyorum bi suru modelinide inceledim ama htcde slide to unlock hic gormedim, varmı o klasik yana kaydırmayla acılan telefonu,bilen aydınlatsın beni.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şahi_13

Apple'ın kafasımı güzel acaba,sensation kullanıyorum bi suru modelinide inceledim ama htcde slide to unlock hic gormedim, varmı o klasik yana kaydırmayla acılan telefonu,bilen aydınlatsın beni.

Apple romlu bir HTC görüp dava açmıştır.

• HTC bu Samsung degil, her yigidin bilegi bukulmez. Apple htc ye biraz temkinli dursa iyi olur cunku Apple coklu dokunmatigi kullanmazken piyasada iPhone yokken htc kullaniyordu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 5 Temmuz 2012; 14:11:16 >
  • slide to unlock, fotoğraf yönetimi ve çoklu dokunmatik işlevleri ile ilgili avucunu yalalım apple.

hakim bilgisayar programının patenti olmaz diyip kesip atmış.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.