Şimdi Ara

Formatla Silinen Dosya Nasıl Geri Gelir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
13.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkese merhabalar. Yıllardır babamın tuttuğu hesaplar var. Şirket , iş , borç , alacak vs. Bu zamana kadar bilgisayarlara bakım yapacakken hep yedeklerdim bu excel dosyalarını. Yaklaşık 7-8 senedir hep yedeklerdim de geçen ay üst üste -1 2 gün arayla - pc'ye format atınca yedekleride flash'Tan pc'ye atıp silince , format ta atınca yedekleri almayı unuttuğumdan bütün hepsi gitti...

Daha doğrusu 2011'in Ocak ayı kaldı . Yani 1.5 seneden fazla kayıp not var. Bunları nasıl Format atılmış HDD'ye geri getiririm... Ciddi olarak önemli bu iş benim için... Eğer buradan bilgi verirseniz gerçekten çok iyi olur

• http://download.pcinspector.de/pci_filerecovery.exe

şu programla bi tarama yapıver..
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdmdmbek

http://download.pcinspector.de/pci_filerecovery.exe

şu programla bi tarama yapıver..

Denedim ama geçmişi gösteriyor... Bana formattan sonrası lazım
  • şimdi harddiske bişi kaydetmemen lazım artık üstüne yazar mı bilmiyorum. Programlar var da hangisi işe yarar bilemem ondan googledan arat.
  • recovery my files,recuva gibi kurtarma programlarını deneyin derinlemesine tarama yapın recuva kullanışlıdır defalarca biçimlendirdiğim flash bellekte yinede bilgiler buldu üzerine yazmadıkça zarar görmez derinlemesşne taramayı açın uzun sürer ama dosya varsa bulabilir.
  • Muhtemelen geri getiremezsiniz tek başınıza... Daha önce pek çok kez yaşadım bunu forumda da bizzat olarak da...

Eğer belgeler çok çok önemliyse ve boyutları da büyük değilse daha ucuza halledilir... Bunları bulan şirketler var, ücret karşılığı veri kurtarıyorlar onlara başvurabilirsiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

recovery my files,recuva gibi kurtarma programlarını deneyin derinlemesine tarama yapın recuva kullanışlıdır defalarca biçimlendirdiğim flash bellekte yinede bilgiler buldu üzerine yazmadıkça zarar görmez derinlemesşne taramayı açın uzun sürer ama dosya varsa bulabilir.

Bu arada bu programları denediniz mi bilmiyorum ama ben defalarca denedim böyle durum başıma geldiğinde hiçbiri çalışmadı, ayrıca geçmişte de forumda onlarca kez denendi yine işe yaramadı....

Arkadaş denesin bunları tabi ama %99 ihtimalle işine yaramayacaktır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

Muhtemelen geri getiremezsiniz tek başınıza... Daha önce pek çok kez yaşadım bunu forumda da bizzat olarak da...

Eğer belgeler çok çok önemliyse ve boyutları da büyük değilse daha ucuza halledilir... Bunları bulan şirketler var, ücret karşılığı veri kurtarıyorlar onlara başvurabilirsiniz...

bu şirketler peki güvenilir mi, kendim kurtaramazsam böyle bi şirkete vereceğim o zaman. laptobın içini açıp hdd yi sökmeleri gerekiyor mu acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

recovery my files,recuva gibi kurtarma programlarını deneyin derinlemesine tarama yapın recuva kullanışlıdır defalarca biçimlendirdiğim flash bellekte yinede bilgiler buldu üzerine yazmadıkça zarar görmez derinlemesşne taramayı açın uzun sürer ama dosya varsa bulabilir.

Üzerine yazdım ... Yaklaşık 6-7 GB'lık , MacBook Pro'da ki fotoğrafları yedekledim oraya. Aslında suç bende değil babamda . E-Mail adresimde bir yedek vardı . Kendi hatasını hiç bir zaman kabul etmeyen bir kişidir kendisi ...

Olay ise şöyle oldu ; Eve misafir gelmiş . Babamda ufak bir kız çocuğuna çık yukarıda bilgisayar var ,stersen kullan demiş . Eeee buda çocuk affeder mi hiç ? Girmiş ve bozmuş . Kitlenip duruyordu. Geldim format attım .

Babama da kızdım ; Dedim baba neden çoluk çocugu odama gönderiyorsun. Ben genç adamım sevmiyorum kimse odama izinsiz girmesin . Hatta babamla da sorun yaşıyoruz. Sürekli odamda . Kendisi sabah namazına kalkar , taa saat 6 - 7'e ye kadar intertte günün haberlerini okur yatar , ben uyandığımda yine kendisini görürüm. Geçen gün isyan ettim zaten . Baba ben genç adamım çoluk çocuk geldi mi hep şımartıyorsun ( kendisi çocukları çok sever ) geliyorlar buraya kurcalıyorlar dolu elektronik aletler var filan. Bana bir ton laf söylüyor . Yakın zamanda kendi bilgisayarını atacağım aşağı kata . Az kaldı .

Özetle : Suçun tamamı onda !

• quote:

Orijinalden alıntı: Bjk@@N

quote:

Muhtemelen geri getiremezsiniz tek başınıza... Daha önce pek çok kez yaşadım bunu forumda da bizzat olarak da...

bu şirketler peki güvenilir mi, kendim kurtaramazsam böyle bi şirkete vereceğim o zaman. laptobın içini açıp hdd yi sökmeleri gerekiyor mu acaba.

Hiç yaptırmadığım için kesin bir şey söylemeyemem ama bir çoğu kayıtlı olarak çalışıyordur diye tahmin ediyorum... Biraz araştırmanız gerekecektir... Sertifika vs. ile bu işi yapan şirketler vardı...

İletişim numaralarından veya maillerinden bilgi alman lazım...

• quote:

quote:

quote:

Hiç yaptırmadığım için kesin bir şey söylemeyemem ama bir çoğu kayıtlı olarak çalışıyordur diye tahmin ediyorum... Biraz araştırmanız gerekecektir... Sertifika vs. ile bu işi yapan şirketler vardı...

Bu arada babamın çalıştığı şirketin bilgi işlem merkezi daha etkili bir sonuç alabilir mi acaba . ?

• quote:

Orijinalden alıntı: TheMarjinaLs

quote:

quote:

quote:

Bu arada babamın çalıştığı şirketin bilgi işlem merkezi daha etkili bir sonuç alabilir mi acaba . ?

Sonuç almak derken iletişime geçme anlamında mı yoksa verileri kurtarma anlamında mı dedin bilmiyorum ama eğer ciddi uzman değillerse bu verileri kurtaramazlar...

Ha onlar iletişime geçsin, daha ciddi olur diyorsan orası ayrı...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sonuç almak derken iletişime geçme anlamında mı yoksa verileri kurtarma anlamında mı dedin bilmiyorum ama eğer ciddi uzman değillerse bu verileri kurtaramazlar...

Sonuçtan kastım kurtarmaları konusunda ... Bu arada ciddi bir şirketin bilgi işleminden bahsediyorum. Öyle merdiven altı değil . Yani koca şirketin bilgi işlemi ... Yapar herhalde

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sonuçtan kastım kurtarmaları konusunda ... Bu arada ciddi bir şirketin bilgi işleminden bahsediyorum. Öyle merdiven altı değil . Yani koca şirketin bilgi işlemi ... Yapar herhalde

Konuşmanız lazım bu ciddi anlamda ilgi isteyen bir iş... Çok az şirketin bilgi işlem bölümü yapabilir bence... Apple, samsung, sony falansa belki ama yoksa sanmıyorum...

• ekle msnmi konuşalım. Çok kasma kolay iş ama olursa olur olmazsa olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kunter

ekle msnmi konuşalım. Çok kasma kolay iş ama olursa olur olmazsa olmaz.

Kolay iş mi ?

Sonucu bildirir misiniz hocam...
  • Şu anlamda kolay iş yapılacak işler basit. Çok uzun sürüyor sadece. Ama 3-5 kere tıklıyorsunuz alttarafı. Ha sonra sonuç ne olur bilinmez. Çok istediğiniz dosya da kurtulabilir, kurtulamayabilir de. Dosya silinmesinden sonra oraya yazdıkları ile ilgili bir olay. Kullanıcı açısından bakarsak "ŞANS" işi.
  • http://www.saracbilisim.com/hizmetler/veri-kurtarma/

burayı buldum yarın arayıp konuşacağım. hdd 640 gb olduğu için çok uzun sürüyor tarama işi. şuana kadar bulduğu dosyalarda varsayılan dosyaları buldu. bütün hayatımda yaptığım herşeyin fotoları resimler videolar gitti ya ben 25 yılı nasıl getireceğim :(((((

recover my files ile tarıyorum recuva ile daha mı iyi sonuç alırım acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kunter

ekle msnmi konuşalım. Çok kasma kolay iş ama olursa olur olmazsa olmaz.

Abi ekledim de ekleyemedim aslında Eklenmedi yanı mail adresi . Ben sana PM'den benim e-mail adresini gönderdim....

Ayrıca az önce Flash Belleklerin tümüne baktım . Bütün saçma şeyler var , bir tek o yok . Ayrıca benim MacBook Pro'da da olacaktı -oraya da yedeklemiştim - ama bulamıyorum. Çıldırmak üzereyim...

Mac'i nasıl gözden geçirebilirim acaba ? Bir program önerisi yapacak varmıdır ?
  • quote:

Arkadaşlar herkese merhabalar. Yıllardır babamın tuttuğu hesaplar var. Şirket , iş , borç , alacak vs. Bu zamana kadar bilgisayarlara bakım yapacakken hep yedeklerdim bu excel dosyalarını. Yaklaşık 7-8 senedir hep yedeklerdim de geçen ay üst üste -1 2 gün arayla - pc'ye format atınca yedekleride flash'Tan pc'ye atıp silince , format ta atınca yedekleri almayı unuttuğumdan bütün hepsi gitti...

Daha doğrusu 2011'in Ocak ayı kaldı . Yani 1.5 seneden fazla kayıp not var. Bunları nasıl Format atılmış HDD'ye geri getiririm... Ciddi olarak önemli bu iş benim için... Eğer buradan bilgi verirseniz gerçekten çok iyi olur

ben o bahsedilen hdd firmalarına veri kurtarma için diskimi gönderdim, aldığım sonuç %90 veriler kurtarıldı, bende bir kaç .pst dosyası ve klasör kaybolmuştu geri getirdiler. Zaten adamlar önce diskine bakıyor eğer kurtarılabilecekse veya ne kadar kurtarılıcaksa sana bilgisini ve fiyatını veriyorlar eğer kabul edersen kurtarılmış bir şekilde geri veriyorlar. Yapman gereken sadece diskini çıkartıp kargoyla bu şirketlerden birine ulaştırmak. Zaten bildiğim kadarıyla bu işi prof. yapan istanbulda 3-5 yer birde Kayseri'de bir yer var diye biliyorum. Çok önemli dosyalarım diyorsan bi gönder bakalım sana nasıl geri dönüş yapılacak.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.