Şimdi Ara

iPhone 4s alev alıp kullanıcısını dumana boğuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kaynak:http://www.kauppalehti.fi/etusivu/sk24+iphone+syttyi+itsekseen+tuleen/201207207679

iPhone 4s alev alıp kullanıcısını dumana boğuyor

Bu tip haberlere asla inanmazdım ama ilk defa güvenlik kamerası kayıtlarıyla olay anını ve gerçekleşme şeklini görünce epey şaşırdım doğrusu. Neyse ki çocuk cebinden çıkarıp atmayı başarıyor ciddi bir yanık almadan. Şans işte milyonda bir tane böyle çıkıyor sanırım.

• belki replikadir,belki eleman bataryayi degistirip yan sanayi olanini kullanmistir,belki bazi parca degistirilmistir.belkide dedigin gibi milyonda bir saglam bir iphone dur.demek istedigim tonla varyasyon var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • acaba bundan öncesi ney ??
    yan sanayi batarymı kullandı
    yoksa forumdaki bazı arkadaşlar gibi cihazımı suya düşürdüm sonra pirince soktum çıkardım çalıştı diyip devammı etti .....
    indiği arabanın torpidosunda sıcaktamı bıraktı veya direk güneş ışığında
    şarj cihazı acaba orijinalmi
    fırlattığı gerçekten iphone 4s mi :)

ben nokia N8 in meşale gibi yandığına şahit oldum adam elinden bırakamadı bile telefonu eli yandı herifin ama tamamen kullanıcı hatasıydı o da
  • Bana bu video önceden hazırlanmış bir senaryo gibi geldi. Davranışlar çok yapmacık. Belki Apple'ı kandırırız alırız bi kaç milyon dolarını demek için bile yapılmış olabilir.

Orjinal bataryasının yada orjinal herhangi bir parçasının alev alması yada patlamasına ihtimal vermiyorum.
  • Video güvenlik kamerasından alınmış herhangi bir sahtecilik falan yok bu anlamda olay gerçek yani. Bu tip durumlara imkansız demek yanlış olur yukarıda da söylendiği gibi türlü sebepleri olabilir yaşanan bu durumun. Daha önce Avustralyalı bir yolcunun uçuş esnasında iPhone 4s'i benzeri bir sorunu yaşamıştı. Kırmızı ve beyaz dumanlar çıkmış uçakta panik yaratmıştı onun sebebinin kullanıcının telefonu yetkisiz kişilere tamir ettirmesinin yol açtığı ortaya çıkmıştı. Bu tip ufak detaylar insanın gözüne önemsiz gelse de böylesi sonuçlar doğurabiliyor. İlerleyen günlerde zaten Apple durumu inceleyip rapor sunup aynı haber sitesinde paylaşılmasını sağlayacaktır. O zaman öğrenebiliriz buna neyin sebep olduğunu.
  • sıvılı cihazı pirince sokup devam eden arkadaşlar olduğu sürece daha çok görürüz böyle manzaraları
  • 4s olduğu ne malum ben anlamadım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi portakallıördekrostosu -- 5 Temmuz 2012; 1:42:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IcMn

sıvılı cihazı pirince sokup devam eden arkadaşlar olduğu sürece daha çok görürüz böyle manzaraları

Ne yapılması lazım peki arkadasım?!

• viral anti-reklam kokusu
  • quote:

Orijinalden alıntı: l3ortacine16

quote:

Orijinalden alıntı: IcMn

sıvılı cihazı pirince sokup devam eden arkadaşlar olduğu sürece daha çok görürüz böyle manzaraları

Ne yapılması lazım peki arkadasım?!

gayet basit
    pirince sokup devam etmemesi lazım ?!!11!11!!1
  • Videonun linkini atar misiniz?

• Yahu bu kadar saçma şeymi olur.Davranışlardan anlamıyorsunuz heralde.Bildiğin yapmacık hareketler.Ayrıca onun Orjinal 4S olup olmadıgını , bataryasının değişip değişmediğini, ısıya maruz kalmadıgını(yüksek) vs. nerden biliyorsunuz.Bende simdi video çeker yaparım zor birşey değil. kulaklık soketinin içine kibrit atarım ekranı patlatırım ne olcak sanki.Bunlar cok sacma amacları para almak ve bu amacları imkansız !
  • Sen videoyu görünce inandım demişsin de videoda hazırlanır sorun değil yani. Videoyu izledim, bilemiyorum fake mi değil mi fakat öncesi lazım. Belki de adam suya düşürdü, sırf Apple'dan yeni bir telefon alma isteğiyle gündeme gelmek için böyle bişey yaptı
  • Video olmasa habere daha cok inanirdim.
    Video bariz kurgu.
    Adam yolcu koltugunda oturuyor ve sag eli sürekli acma kolunda, belliki komut bekliyor, arabadan indiginde yürümesi zaten olaya noktayi koyuyor.

• Video fake arkadaşlar.Baksanıza güvenlik kamerası aşagı yukarı hareket ediyor
  • samsungun yeni reklamı mı bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zantanriyar

Video fake arkadaşlar.Baksanıza güvenlik kamerası aşagı yukarı hareket ediyor

Videoda ingilizce olarak yazılmış lakin okumadınız galiba. Video güvenlik kamerası kayıtlarından olayın akabinde başka bir telefonla çekiliyor. Kaymalar bu yüzden meydana geliyor. Orijinal videoda böyle bir durum söz konusu değil. Ben de birkaç nesildir iPhone kullanıyorum lakin ölümüne savunmak gereksiz çünkü bu tür durumlar her telefonun başına gelebilir. Bu markaya çamur atmak diye algılanmamalı. Daha bir süre önce Avustralyalı bir yolcu uçakta aynı sorunu yaşadı; telefondan kırmızı ve beyaz dumanlar çıkınca uçakta panik yaşandı. Olmaz olamaz diye düşünmemek lazım gayet tabi bir kullanıcı hatası varsa, bir şeyler ters gitmişse bu tür olaylar yaşanabilir. Bunun dışında böyle bir olayın yaşanma ihtimali zaten milyonda bir falandır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nessarien

quote:

Videoda ingilizce olarak yazılmış lakin okumadınız galiba. Video güvenlik kamerası kayıtlarından olayın akabinde başka bir telefonla çekiliyor. Kaymalar bu yüzden meydana geliyor. Orijinal videoda böyle bir durum söz konusu değil. Ben de birkaç nesildir iPhone kullanıyorum lakin ölümüne savunmak gereksiz çünkü bu tür durumlar her telefonun başına gelebilir. Bu markaya çamur atmak diye algılanmamalı. Daha bir süre önce Avustralyalı bir yolcu uçakta aynı sorunu yaşadı; telefondan kırmızı ve beyaz dumanlar çıkınca uçakta panik yaşandı. Olmaz olamaz diye düşünmemek lazım gayet tabi bir kullanıcı hatası varsa, bir şeyler ters gitmişse bu tür olaylar yaşanabilir. Bunun dışında böyle bir olayın yaşanma ihtimali zaten milyonda bir falandır.

Güzel kardeşim kim dedi ki Iphone u savunduğumu? Iphone sahibiyim evet,ama fanlık yapacak yaşlarda değilim
    Ayrıca dediğin gibi yazıya dikkat etmedim,söylediğin gibi olabilir,haklısın,pil bu belli olmaz ne olacağı..
  • Benim iPhone niye patlamiyo abi ???

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nessarien

quote:

Güzel kardeşim kim dedi ki Iphone u savunduğumu? Iphone sahibiyim evet,ama fanlık yapacak yaşlarda değilim
    Ayrıca dediğin gibi yazıya dikkat etmedim,söylediğin gibi olabilir,haklısın,pil bu belli olmaz ne olacağı..

Aa yanlış anladın sanırım ben o yorumu sana yapmadım :) Ben sadece ilk üç cümleyle sana yanıt verip durumu açıkladım, akabinde yazdıklarım konuya genel anlamda yaptığım bir yorumlama sadece

Aynen öyle batarya bu neticede. Her güç kaynağı gibi yanlış adımlar atıldığında kötü sonuçlar doğurması pek de imkansız değil.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.