Şimdi Ara

Google, bahar temizliği kapsamında hizmetlerini sonlandırmaya devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Gerek tüketiciye farklı tecrübeler sunmak gerekse de rakip hizmetler ile rekabet edebilmek amacıyla farklı tarihlerde onlarca servisini faaliyete sokan Google, bahar temizliği adını verdiği girişim kapsamında pek çoğunu kapatmaya devam ediyor. Geçen güz döneminde başlayan temizlik çerçevesinde 30'dan fazla hizmete son verildi.

Google'ın son olarak kapattığı hizmetler, Google Mini, Googla Talk Chatback, Google Video, iGoogle, Symbian Search uygulaması.

Google Mini, 2005 yılında Enterprise Search hizmetinin bir parçası olarak hayata geçirilmişti. 31 Temmuz itibariyle son verilecek hizmetin yerine şu anda Google Search Appliance, Google Site Search ve Google Commerce Search alternatifleri kullanılıyor.

Google Talk Chatback hizmeti ise web sitesi sahiplerinin sitelerine Google Talk kodlarını entegre etmesini sağlıyordu. Bu hizmetin yerine Weebo çubuğu kullanılacak.

Google Video ise YouTube alımının sonrasında popülerliğini kaybetti ve 20 Ağustos'a kadar kullanıcıların içeriklerini taşıması gerekiyor. Sonrasında tüm içerik YouTube'a taşınacak ve kapanacak.

2005 yılında faaliyete geçen iGoogle ise kullanıcıların sayfalarına uygulamaları kişisel olarak yerleştirmelerini sağlıyordu. Chrome ve Android platformlarının modern uygulamalarla bu hizmeti sunması nedeniyle bu hizmet de kepenklerini kapatacak.

Son olarak Symbian için geliştirilen Search uygulaması da yayın hayatına son veriyor. Google kullanıcıların web üzerinden Google anasayfasına bağlanmasını tavsiye ediyor.

• Gayet iyi olmus, cogunun kullanildigi mechul zaten. Ama google videodan film izlerdik eskiden, o acidan kötü olmus. artik o paralarla daha yararli isler yapar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TqMaqe

Gayet iyi olmus, cogunun kullanildigi mechul zaten. Ama google videodan film izlerdik eskiden, o acidan kötü olmus. artik o paralarla daha yararli isler yapar.

Sanırım google youtube'u satın aldıktan sonra google video platformuna ihtiyaçları kalmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

quote:

Orijinalden alıntı: TqMaqe

Gayet iyi olmus, cogunun kullanildigi mechul zaten. Ama google videodan film izlerdik eskiden, o acidan kötü olmus. artik o paralarla daha yararli isler yapar.

Sanırım google youtube'u satın aldıktan sonra google video platformuna ihtiyaçları kalmadı.

Basindan beri ihtiyac yoktu bence. Rekabet icin acildi ve sonunda youtube satin alindi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Temizlik iyi olmuş, ancak ben iGoogle'nın gitmesine üzülüyorum gerçekten ilk günden beri kullandığım bir özellik :)

• quote:

Orijinalden alıntı: isyankar_emre

Temizlik iyi olmuş, ancak ben iGoogle'nın gitmesine üzülüyorum gerçekten ilk günden beri kullandığım bir özellik :)

Ben de buna üzülmüştüm...
  • igoogle iyiydi ama neden apple başında i var diye patent davası açmadı merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

quote:

Orijinalden alıntı: isyankar_emre Temizlik iyi olmuş, ancak ben iGooglenın gitmesine üzülüyorum gerçekten ilk günden beri kullandığım bir özellik :)
    Ben de buna üzülmüştüm...

i google durmalıydı bence de ...

• Birini kapiyor sonra ismini vs degistirip digerini kuruyor

Bu google cok iyi para kazaniyor
  • Yıllardır iGoogle özelliklerinin Chrome'a gelmesini bekliyorum. Sonra adamlar özellikleri getirmeden getirdik diye açıklama yapıp, diğerini kapatıyor. Ne yapıyorsun Google?

• igoogle kullandığım güzel bir hizmetti...

• iGoogle!ı hiç kullanmazdım gereksizdi bence, Google video zaten kısmen kapatılmıştı sadece eski videolar vardı upload olayı bitmişti artık downloadta bitince tarihe karışmış olacak. Benim en üzüldüğüm Firefox için Google Toolbar'ın sonlandırılmasıydı.

• video google içeriklerini bare youtube'ye aktarsa
    çünkü az buz değil ciddi sayılabilinecek bir arşiv var orada !

• Bende iyibir igoogle kullanıcısıyım kapatılmasına üzüldüm acıkcası cok faydalı gadget ler var sayfamda kullanıyorumda.Hayırlısı olsun belki daha güzel seyler cıkacak google yapıyorsa bir bildiği vardır.

• arama motoru kalsında
  • silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C3B427E7B -- 11 Haziran 2018; 19:25:55 >
  • Gerekli düzenlemeleri yapmalılar tabi. Hizmet kalabalığından başka bir şey değil şu an..
  • iGoogle kalsaymış keşke.
  • Gmail ve arama motoru dursunda gerisi beni bağlamaz
  • Gerekli gereksiz cikartiyor google bunlari sonra da kaldiriyor sonra bir ikisini birlestirip biraz gelistirip tekrar cikartiyor zaten symbian icin search nedir aga ya adam browser kullansin oradan aradiktan sonra sanki girmeyecek siteye bakacak mi oyle garip isler yapar arada bir bu google

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.