Piranha Business Tab 7 hakkında görüşleriniz ?
548 Cevap138512 Görüntüleme19 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

211 Mesaj
4 Temmuz 2012; 14:12:58 

Fiyatı ve özellikleri hoşuma gitti kullanan varmıdır tavsiye edermisiniz ?

211 Mesaj
5 Temmuz 2012; 10:19:43 

....

177 Mesaj
5 Temmuz 2012; 21:40:44 

daybuyday den satın aldım bugün kargoya verildi gelsin bir bakalım.

ASUS N53SN-SZ129V KULLANICISI
AMD Phenom II X6 1090T , ASUS M5A97-Evo AM3 , CORSAIR VENGEANCE 8GB (2X4GB) 1600Mhz Dual Kit, POWERCOLOR ATI Radeon HD7850 2 GB ,Team Xtreem S3 120GB SSD, Seagate Barracuda 1 TB HDD, WD Green Power 2 TB HDD, SilverStone Precision PS06 Pencereli Mid Tower Kasa, Cougar CM-700 700W PSU

344 Mesaj
6 Temmuz 2012; 2:25:45 

cihaz 05/07 itibariyle teslim edildi. kapasitif ekran ve bir tableti ilk kez bu kadar uzun sure kullandım. toplam 1 saat elimdeydi. kutusuna koydum tekrar. öncelikle, almadan evvel yabancı steler dahil her yerde a13 işlemcide hdmi yok yazıyordu ama nasılsa bunun ozelliklerde vardı. işte nasıl aksine tüm olumsuz yazılara ragmen; bu cihazda hdmi yok. ozelliklerinde otg kablo yani mini usbyi, usb çıkısına cevirip usb aygıtına ceviren kablo var yazsa da; o kablo yok kutuda. ilk etapta moralim bozuldu, eksiklige ugras dur artık dedim. almadan evvel de lablo ile usb bellek,hdd tasımak pek iyi fikir gibi degildi, neyse ki 8 gb hafızası var diyordum. paketi acıp tablete bakınca yine sevindim. cunku; otg gerekmeksizin zaten 1 usb cıkısı var. 4gb bellegimi takıp içindeki dosyalara da ulastım, ek ayar yapmadan 3g,mkv,avi film de oynattım. görüntü şahane. yalnız, olumsuz goruslerim ve varsa oneri duzeltilebilirse memnun kalırım. şu an kullandıgım bir de turkcell t10 android yuklu kagıt ustunde rezistif ekrana sahip oldugu yazılı bir telefonum var. bu telefonu almadan evvel, kapasitif mutlaka gerekir mi diye arastırma yapıp sordugumda, spacelord nickli dh kullanıcısı angry birds, fruit ninja gibi oyunlar oynanmaz yoksa gibi bir yorum yazmıstı. buna ragmen aldıgım t10dan cok cok memnunun. rezistif ekranı var ama dokunmatik oyunları sorunsuzca zevkle oynuyorum. gel gelelim, ilk kapasitif deneyimim piranha ile açıkcası kapasitif ekran farkını pek anlamadım. aslında 1 yıl once gigabyte i350 pda nın rezistif ekranı tam kaleme gore tasarlanmıs ve elle kontrol cok zor. ancak, turkcell t10 sonrası bu piranha tableti kullanırken sadece parmagı hafif degdirmek yeterli izlenimi edindim. bir de kapasitife normal rezistif ekran kalemi işlemez diye bilirim. piranhanın sadece panoromik foto cekerken arka kamerasını devreye sokabildim. normal foto cekiminde ön kamera devrede. zaten kameralar da goruntulu gorusme icin uygundur. foto boyutu maksimum vga boyutunda. belki yazılımla arttırılı bilemem.

sizden asıl çözüm istedigimse, ses sEviyesi sonda olmasına ragmen, filmlerde ve oyunlarda da uygulamanın sesi sonda ama hoparlaru elim vs. kapatmasa da sesi duymak oldukca güç. bunun bir gelişmiş ayarı var mıdır? kulaklıkla duyuluyor veya kulaklık girisine harici hoparlor takılabilir. ama cep telefonumdan biri olan huawai u310 bile daha fazla ses cıkarıyor calarken. film izlerken, ekranın altında bulunan geri donme,ses acma kapama, ana ekrana donme,saatin bulundugun toolbar kayboluyor ama o boyut kadar filmde alttan bosluk kalıyor. film boyunu ekrana komple cevrelemesi seklinde ayarlıyorum ama dedigim gibi saatin oldugu bar kadar bosluk kalıyor. şu sesi kendi hoparlorunden nasıl arttırabilirim en onemlisi de bu.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

211 Mesaj
6 Temmuz 2012; 10:11:12 

quote:

Orijinalden alıntı: lesmiserable

daybuyday den satın aldım bugün kargoya verildi gelsin bir bakalım.

sonuç nedir hocam geldimi

211 Mesaj
6 Temmuz 2012; 10:13:10 

quote:

Orijinalden alıntı: lacinalper

cihaz 05/07 itibariyle teslim edildi. kapasitif ekran ve bir tableti ilk kez bu kadar uzun sure kullandım. toplam 1 saat elimdeydi. kutusuna koydum tekrar. öncelikle, almadan evvel yabancı steler dahil her yerde a13 işlemcide hdmi yok yazıyordu ama nasılsa bunun ozelliklerde vardı. işte nasıl aksine tüm olumsuz yazılara ragmen; bu cihazda hdmi yok. ozelliklerinde otg kablo yani mini usbyi, usb çıkısına cevirip usb aygıtına ceviren kablo var yazsa da; o kablo yok kutuda. ilk etapta moralim bozuldu, eksiklige ugras dur artık dedim. almadan evvel de lablo ile usb bellek,hdd tasımak pek iyi fikir gibi degildi, neyse ki 8 gb hafızası var diyordum. paketi acıp tablete bakınca yine sevindim. cunku; otg gerekmeksizin zaten 1 usb cıkısı var. 4gb bellegimi takıp içindeki dosyalara da ulastım, ek ayar yapmadan 3g,mkv,avi film de oynattım. görüntü şahane. yalnız, olumsuz goruslerim ve varsa oneri duzeltilebilirse memnun kalırım. şu an kullandıgım bir de turkcell t10 android yuklu kagıt ustunde rezistif ekrana sahip oldugu yazılı bir telefonum var. bu telefonu almadan evvel, kapasitif mutlaka gerekir mi diye arastırma yapıp sordugumda, spacelord nickli dh kullanıcısı angry birds, fruit ninja gibi oyunlar oynanmaz yoksa gibi bir yorum yazmıstı. buna ragmen aldıgım t10dan cok cok memnunun. rezistif ekranı var ama dokunmatik oyunları sorunsuzca zevkle oynuyorum. gel gelelim, ilk kapasitif deneyimim piranha ile açıkcası kapasitif ekran farkını pek anlamadım. aslında 1 yıl once gigabyte i350 pda nın rezistif ekranı tam kaleme gore tasarlanmıs ve elle kontrol cok zor. ancak, turkcell t10 sonrası bu piranha tableti kullanırken sadece parmagı hafif degdirmek yeterli izlenimi edindim. bir de kapasitife normal rezistif ekran kalemi işlemez diye bilirim. piranhanın sadece panoromik foto cekerken arka kamerasını devreye sokabildim. normal foto cekiminde ön kamera devrede. zaten kameralar da goruntulu gorusme icin uygundur. foto boyutu maksimum vga boyutunda. belki yazılımla arttırılı bilemem.

sizden asıl çözüm istedigimse, ses sEviyesi sonda olmasına ragmen, filmlerde ve oyunlarda da uygulamanın sesi sonda ama hoparlaru elim vs. kapatmasa da sesi duymak oldukca güç. bunun bir gelişmiş ayarı var mıdır? kulaklıkla duyuluyor veya kulaklık girisine harici hoparlor takılabilir. ama cep telefonumdan biri olan huawai u310 bile daha fazla ses cıkarıyor calarken. film izlerken, ekranın altında bulunan geri donme,ses acma kapama, ana ekrana donme,saatin bulundugun toolbar kayboluyor ama o boyut kadar filmde alttan bosluk kalıyor. film boyunu ekrana komple cevrelemesi seklinde ayarlıyorum ama dedigim gibi saatin oldugu bar kadar bosluk kalıyor. şu sesi kendi hoparlorunden nasıl arttırabilirim en onemlisi de bu.

olumlu olumsuz tarafları sonucun da 300 tl ye al dermisin hocam 5 tane falan alıcam dükkanda kullanmak için

344 Mesaj
6 Temmuz 2012; 13:28:08 

quote:

Orijinalden alıntı: fk7

olumlu olumsuz tarafları sonucun da 300 tl ye al dermisin hocam 5 tane falan alıcam dükkanda kullanmak için

alınır derim. cunku standart 2 yıl garantiye ilaveten kagıt ustunde piranha +3 yıl daha satıyor. yani 5 yıl garantili ve birebir degisim imkanı var. detayları eve gidip anlayınca yazarım. benim alıs fiyatım 88TL+9,5TL avantajıxten gelecek tutar. 1gb ddr3 ram+hdmi ve usb cıkısı , cift kamera zaten epey fark attırıyor yurtdısından getirtilen ainol vs. gore.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

211 Mesaj
6 Temmuz 2012; 15:02:47 

quote:

alınır derim. cunku standart 2 yıl garantiye ilaveten kagıt ustunde piranha +3 yıl daha satıyor. yani 5 yıl garantili ve birebir degisim imkanı var. detayları eve gidip anlayınca yazarım. benim alıs fiyatım 88TL+9,5TL avantajıxten gelecek tutar. 1gb ddr3 ram+hdmi ve usb cıkısı , cift kamera zaten epey fark attırıyor yurtdısından getirtilen ainol vs. gore.

peki saol hepsiburadadan almayı düşünüyorumda önerdiğin bi yer varmıdır ?

344 Mesaj
6 Temmuz 2012; 21:38:36 

ben daybuydayden alırken baska yerde satıldıgını gormemistim. simdi sizin mesaj ustune gir de hb de gordum. ama worldun puan ve hbnin cek kampanyası denk gelirse 299tl belki daha asagı gelmesiyle caip olur. yoksa daybuyday 229tl ye sattı. baska satan yer bilmiyorum

1013 Mesaj
7 Temmuz 2012; 19:31:38 

quote:

Orijinalden alıntı: fk7

peki saol hepsiburadadan almayı düşünüyorumda önerdiğin bi yer varmıdır ?

http://www.ucuzcity.com...HAFIZA-CIFT-KAMERA-HDMI

buradan alabilirsiniz ben daha önce defalarca alışveriş yaptım fakat bu piranhanın bu ürününü tavsiye edermisiniz gördüğünüz eksileri nelerdir veya diğerlerinden ayıran artıları. Bende artes i708 var zaten kardeşimede bunu almayı düşünüyorum. Yorum yapanlara şimdiden teşekkürler.

986 Mesaj
8 Temmuz 2012; 10:28:33 

quote:

Rezistif ekran (ben bunlara abanmatik ekran diyorum)
Kapasitif ekran (bunada dokunmatik ekran diyorum)

Rezistif ekran kabaca 2 katmandan oluşur üst katman sizin temas ettiğiniz petimsi esnek plastikten oluşur alt katman ise devre katmanıdır bu 2 katman arasında sıvı vardır ve birbirine temas etmez taki siz dokunana kadar dokunduğunuz anda 2 katman dokunduğunuz noktada birbirine temas eder ve bu olayı yazılıma çevirir. Rezistif ekranların esnek üst katmanları dokuna dokuna esner ve bir süre sonra iyice esneyen katman dalgalı bir hal alır ve siz bu ekrana dokunduğunuz zaman sizin dokunduğunuz noktadaki 2 katman birbirine temas etmeden başka bir nokta daha çukurda olduğu için ilk orası temas eder ve dokunmatiğiniz bozulur bu ekranlarda daha fazla baskı uygulamanız gerekir ve ince çalışamassınız bu yüzden yanlarına ürünle birlikte kalem verilir.

Kapasitif ekran ise dokunduğunuz katman camdan oluşur ve ekran akımı algılar böylece hem hassas çalışırsınız hem güç uygulanmaya gerek kalmaz ayrıca ekranı cam olduğu için sağlamdır. Ekrana akımlı bir şeyi dokundurmassanız çalışmıcağı için yanlışlıkla parmağınızdan başka temas eden cismi algılamaz böylece hatayı en aza indirirsiniz peki eksisi nedir oda dokunmadığınız halde enerji yemesidir ancak rezistifte dokunmassanız enerji harcamazlar. Bu yüzden kapasitif ekranlılarda kalem işlemez bu ekranlar için 5-10 tl lik özel akımlı uca sahip kalemler vardır piyasada.

Ancak bazı rezistiflerin ekranları sağlam olurlar mesela nokia 5800, t10 gibi ancak piyasadaki rezistiflerin %98 i kapasitifi geçemez. Ses olayına birşey yapılamaz çoğu tabletin hoparlörü kalitesiz zaten. Birde mobee s1200 modelini inceleyin derim.

177 Mesaj
8 Temmuz 2012; 14:37:29 

DayBuyDay den aldıgım Business Tap 7 dün geldi. Heyecanla açtım ve ne göreyim ekranın ortasında mavi; ben burdayım diyen bir ölü piksel. 5-10 dk inceledim. Hız olarak iyiyidi. Üzerinde dahili usb çıkışı var bu güzel olmuş USB Ogt kabloya gerek kalmamış. Direk tak 3G modem öyle kablo ucunda sallanmadan kullanabilirsin. 2.5" 1 Tb WD harici HDD taktım tanıdı ve içinden bir video dosyası açtım. Açılış hızlıydı takılmadan izledim biraz... Ama ses çok az çogu kullanıcıyı tatmin etmeyeceğini düşünüyorum. Farklı bir ayar varsa ses yükseltmek için onu bilemiyorum. Son olarak karanlık ortamda LCD ekran kenarlarında fena halde ışık sızması vardı. Ama 200-300 tl den fazla para vermek istemiyorsanız alınabilir diye düşünüyorum. Ben değişim isteğiyle geri gönderdim daybuyday e umarım değişim yapabilirler...

AMD Phenom II X6 1090T , ASUS M5A97-Evo AM3 , CORSAIR VENGEANCE 8GB (2X4GB) 1600Mhz Dual Kit, POWERCOLOR ATI Radeon HD7850 2 GB ,Team Xtreem S3 120GB SSD, Seagate Barracuda 1 TB HDD, WD Green Power 2 TB HDD, SilverStone Precision PS06 Pencereli Mid Tower Kasa, Cougar CM-700 700W PSU

344 Mesaj
8 Temmuz 2012; 18:13:02 

arkadaslar, ses olayını çözdüm diyebilirim. google da: android ses diye aram yaptım. yukledigim volume + programını yukledikten sonra programda bulunan speaker bolumunde tum secenkeleri 100 yaptim. bariz fark oldu eski sese gore. şimdilik bu programla yaptıgım ayar, sürekli hale geldi yani her actıgımda tableti ayar yapmam gerekmiyor.

kılavuzunda 32gb kadar harici hdd destekler yazsa da 1tl 2.5" tanıması harika olmus.

beni gıcık eden ekranı. rezistif sonrası gecis yaptıgım bu kapasitif tablet yanlıs secimdir belkide kapasitifi tanımak icin. ekranın ortasında parmakla suruklemede sorun yok. yalnız, ekranın altında ses ve ana ekrana donus ikonlarını secerken veya ekran ortasında mesela video oynatıcıda gorunutunun ekranı doldurmasını sececegim zaman birkac defa dokunmam gerekiyor. benim de ekran tam siyahken görülmesi cok zor olabilecek beyaz noktacık goruyorum. ama bunu onemsemiyorum. gormek icin o noktacıkları farklı zamanlarda gorunebildigi icin ekranı da yatay tutmam gerek.

bir de, cihazın fotografını cekip eklemem telefonla zor geliyor acıkcası. telefonun kablosu yok. cektiktan sonra hafıa kartı takıp cıkarmak zor geliyor.

326 Mesaj
9 Temmuz 2012; 21:01:58 

Nt mağazalarında 199 TL'den satılıyor hocam almak isteyenlere duyurulur.

27 Mesaj
10 Temmuz 2012; 7:33:16 

quote:

Orijinalden alıntı: sefa.yilmaz

Nt mağazalarında 199 TL'den satılıyor hocam almak isteyenlere duyurulur.

O Pro tab. özellikleri biraz daha düşük diye biliyorum.Yalnız business tab 9 var 300 tl ye ama çözünürlük aynı.9" ekrana az bence 800*480

tek farkı rami 512 heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m@kif -- 10 Temmuz 2012; 7:35:45 >

27 Mesaj
10 Temmuz 2012; 8:47:06 

şarja takılıyken dokunmatiği bozuluyor mu acep?

piranha business tab7 - mobee s1200 - reedpad3 lite : 3 ünden birini almayı düşünüyorum da yakında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m@kif -- 10 Temmuz 2012; 9:44:43 >

266 Mesaj
10 Temmuz 2012; 10:08:40 

quote:

Orijinalden alıntı: m@kif

şarja takılıyken dokunmatiği bozuluyor mu acep?

piranha business tab7 - mobee s1200 - reedpad3 lite : 3 ünden birini almayı düşünüyorum da yakında

arkadaşlar Piranha Business Tab 7'yi 180 TL'ye daybuyday'den sizin adınıza alabilirim

cine maksimum bilet kodu satılır, tane 4,50 TL

79 Mesaj
10 Temmuz 2012; 20:02:27 

quote:

Orijinalden alıntı: çaylaq

arkadaşlar Piranha Business Tab 7'yi 180 TL'ye daybuyday'den sizin adınıza alabilirim

hacı nasıl olacak o iş?

374 Mesaj
11 Temmuz 2012; 10:30:26 

ürünü alan arkadaşlar detaylı inceleme koyabilirler mi acaba..
+g sensör düzgün çalışıyor mu?
+şarzı ne şartlarda kaç saat gidiyor...
+ekranın dışarda güneş ışığında değilde gölgede görünümü nasıl?
+wi-fi çekiş gücü nasıl?
+kalınlık ağırlık kasa malzemesi gibi fiziksel özellikleri nasıl?
+root olayına bakan oldumu?

19 Mesaj
12 Temmuz 2012; 0:00:21 

quote:

Orijinalden alıntı: çaylaq

nasıl olcak bi anlat talip olabilirim.
ozgur_ozgenc@hotmail.com

19 Mesaj
12 Temmuz 2012; 0:07:55 

belki faydası olur.
ayrıca 3g gongele wın jet vodem ile bağlanabiliyor mu?

http://media.piranha.co...nch_User_Manual_Web.pdf

266 Mesaj
12 Temmuz 2012; 8:38:14 

quote:

Orijinalden alıntı: ozgurozgenc
nasıl olcak bi anlat talip olabilirim.
ozgur_ozgenc@hotmail.com

mail gönderildi

cine maksimum bilet kodu satılır, tane 4,50 TL

23 Mesaj
12 Temmuz 2012; 10:22:45 

arkadaşlar ben bu modelin alt modeli olanını aldım hediye olarak.sadece donanım olarak biraz bilgi vereceğim çok inceleyemedim.bendeki p1010 ile kıyasladığımda çözünürlük düşük ama yeterli olmasına rağmen ekran kalitesi çok iyi değil en büyük dezavantajıda o.dokunmatik kaliteli hızı yeterli uygulamalarda şimdilik sorun görmedim.199 TL nt'de kampanyası vardı ve android giriş için oldukça yeterli. p1010 ile performans olarak rahat yarışır ve geçer ancak ekran konusunda beklentiniz yüksek olmasın.ışık sızması ekranı 150-160 derece falan çevirdiğinizde görünüyor ama cihazı zaten o şekilde kullanamıyorsunuz yani önemli bir sorun teşkil etmiyor benim görüşüm.uzun vadede ömrü ne kadar olur bunu kestirmek güç şuan için ama bence piranha iyi iş çıkarmış.pratik işlerinizi halledebilmeniz için ideal,çok daha pahalı cihazlar almanıza gerek yok diye düşünüyorum

3 Mesaj
12 Temmuz 2012; 12:20:16 

arkadaslar acaba hangi 3g modemleri destekledigini bilen var mi_?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

37 Mesaj
15 Temmuz 2012; 15:34:32 

Merhaba;

Bende piranha business tab 7 tablet aldım. Uzun zaman çin malı tabletleri forumlarda araştırdım. Bu üründe Piranha markasının arkasında olduğuna hem kalite hemde servis hizmetlerinin iyi olduğuna inanarak aldım.

İlk düşüncelerim şöyle olacak ki marka tabletlerle İpad, asus, samsung.. vs ile kıyaslanmasının yanlış olacağı. Fakat bu çin malı ürünlerde de kalitelilerinin bulunması.

Düşüncelerim;

1- Ürün ambalajı iyi
2- İçerik yeterli kablo ve şarj cihazı ( Ekstra hdmi, otg..vs ile fiyat yükselecek ihtiyacı olan temin edebilir)
3- Ürün dış görünüşü ve kalitesi yeterli. Uzun süre kullanımlarda ekranda ve girişlerde neler olacak göreceğiz.
4- Dış kasası piyano black albenisi yüksek, bir çok çin malı plastik ve kasa-giriş yerlerinde sıkıntı var.

Yaptığım bencmarklarda gözlerim şöyle;

1- Sesi inanılmaz düşük küçük telefonlarda inanılmaz sesler varken bu boyutta bir cihazda çok zayıf olması ve tek hoparlör olması çok kötü. Eksi özellik.
2- Sensörler iyi çok hızlı değil ama tepkileri yeterli seviyede.
3- Ekran çözünürlüğünü biliyorsunuz. 800*480 ekran parlaklığı yeterli seviyede.
4- İşlemci A13 ve 1 gb DDR3 ile diğer ürünlerden üste çıkıyor. Uygulamalarda çok sıkıntı yaşatmadı.
5- Usbden şarj olabiliyor.
6- Pil ömrü felaket internette ve android market uygulamaları yüklerken inanılmaz hızlı bitiyor. 1 saat civarına gitti. Pilden yeterliliğinden bence sınıfta kaldı.
7- Hareketli duvar kağıtlarında ikonlara basma sırasında hassas değil bir iki kez basmanız gerekiyor.
8- Kullanımda pil çok ısınıyor. Sanıyorum donanım ihtiyacından dolayı ısınma yüksek. Yaz günü hiç çekilmiyor. Kışın iyi olabilir :) İşin şakası pilin çok ısınması hayra alamet değil.

Size ilk yapmış olduğun kapasitif ekran, benchmark ve ekran görüntülerini sizlerle paylaşacağım.

Sonuç:

Uygun fiyata alınabilecek marka ve kalite olarak iyi bir ürün ekstra +3 yıl ve kullanım hatalarına karşı garantili olaması tercih etme sebebiniz olabilir.
Unutmayın ki elektronik ürünler birazda şans olayı. Aldığınız ürün kişiye göre değişiklik ( ölü piksel, donanım problemleri, montaj...) gösterecektir.

0

Ekteki dosya (1)

10 Mesaj
15 Temmuz 2012; 15:58:04 

Videoyu merakla bekliyorum. Şuan bu cihazı DayBuyDay den indirimli almak veya yurt dışından Ainol Novo7 Aurora II almak arasında kalmış durumdayım.

37 Mesaj
15 Temmuz 2012; 21:33:26 

Çoklu Ekran Dokunma - Multitouch Screen Benchmark

0

Ekteki dosya (1)

37 Mesaj
15 Temmuz 2012; 21:34:34 

Masaüstü

0

Ekteki dosya (1)

211 Mesaj
15 Temmuz 2012; 21:55:03 

hocam şmdi 7 tane birden falan alıcam o yüzden endişe edyorum szce iş için yeterlimidr?

10 Mesaj
15 Temmuz 2012; 22:08:19 

DayBuyDay sitesinden siparişimi verdim. Bakalım nasıl bir şey gelecek.

Yurt dışından alımlarda problem çıkması durumunda çok baş ağrısı çekileceği malum. Almışken arkasında destek olan bir mal almak daha mantıklı geldi.

Bu arada, cihazın farklı açılardan resmini çekmeniz veya genel bir video çekmeniz mümkün mü acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enewwss -- 15 Temmuz 2012; 22:11:09 >

37 Mesaj
16 Temmuz 2012; 9:59:52 

Yurtdışından getirme işlemleri kolay sanılıyor. Bugünler gümrükte bu işlemler çok sıkı kontrol ediliyor. 100$/100€ altı vergiden muaf olarak değerlendirilsede bu konu çok hassas gümrük memuru tarafından kırmızı ürün olabiliyor. Ben bizzat yaşadım. Gümrük beyannamesi açtırmak zorunda kaldım.

Bu küçük bilgilendirme sonrasında ürünün testlerim devam ediyor. Biraz cihazı zorlamaya çalışıyorum. Şuan SD doldurmak ile uğraştığımdan biraz foto ve videolar geçikmesi söz konusu. SD mümkün olduğunca dolduğundaki performansını görmek lazım.

Benim bu cihazda benim gördüğüm eksiklikler:

1- Şarj çabuk bitiyor. Wi-Fi kapalı iken sıkıntı yok oyun oynayabilirsiniz. Fakat internete girdiğinizde V12 amerikanlar gibi pil yiyor.
2- Pil çok ısınıyor. Elinizle tutma sıkıntı olabilir. Bunu piranhaya soracağım. Normal mi?
3- Dün başlayan bir sıkıntıda ekrana dokunduğunuzda click sesi yerine ilginç sesler çıkartmaya başladı. Cızırtılı bir süre sonra ses geri geliyor.

Bende Daybuyday fiyatı ile iyi bir cihaz.

147 Mesaj
16 Temmuz 2012; 14:24:03 

İnternete girmek için Usb ye avea jet modemi taktım, ancak hiçbir şey olmadı. Bu şekilde internete girmek mümkün mü acaba bilen varmı?Yosak sadece wifi ile mi internete giriliyor.

10 Mesaj
16 Temmuz 2012; 16:47:09 

quote:

Orijinalden alıntı: muhendis35

Yurtdışından getirme işlemleri kolay sanılıyor. Bugünler gümrükte bu işlemler çok sıkı kontrol ediliyor. 100$/100€ altı vergiden muaf olarak değerlendirilsede bu konu çok hassas gümrük memuru tarafından kırmızı ürün olabiliyor. Ben bizzat yaşadım. Gümrük beyannamesi açtırmak zorunda kaldım.

Bu küçük bilgilendirme sonrasında ürünün testlerim devam ediyor. Biraz cihazı zorlamaya çalışıyorum. Şuan SD doldurmak ile uğraştığımdan biraz foto ve videolar geçikmesi söz konusu. SD mümkün olduğunca dolduğundaki performansını görmek lazım.

Benim bu cihazda benim gördüğüm eksiklikler:

1- Şarj çabuk bitiyor. Wi-Fi kapalı iken sıkıntı yok oyun oynayabilirsiniz. Fakat internete girdiğinizde V12 amerikanlar gibi pil yiyor.
2- Pil çok ısınıyor. Elinizle tutma sıkıntı olabilir. Bunu piranhaya soracağım. Normal mi?
3- Dün başlayan bir sıkıntıda ekrana dokunduğunuzda click sesi yerine ilginç sesler çıkartmaya başladı. Cızırtılı bir süre sonra ses geri geliyor.

Bende Daybuyday fiyatı ile iyi bir cihaz.

Peki cihazın birkaç açıdan resimlerini ekleyebilmeniz mümkün mü?

19 Mesaj
18 Temmuz 2012; 13:56:53 

cihazı yaklaşık 30 saatitir inceliyorum ürünün dış görünüşü malzeme kaliyesi çok güzel herkesin dediği gibi sesi çok az dışarı veriyor kulallıkla 2 flim ( salt ve machanic) peş peşe seyrettim gayet ekran görüntüsü güzeldi. ışınma sorunu var ama bana abartı gelmedi neticede laptopta belli nbir süre calışınca ısınıyor. sarj wifi kapalı video da 6 saat kadar gitti.kutu içerinde ogt kablo çıkmadı ama ekran koruyucu jelatin vardı ben sonra dan anladım.hala internete girebilme imkanın olmadı olunca görüşlerimi palyaşırım

211 Mesaj
18 Temmuz 2012; 20:06:01 

quote:

Orijinalden alıntı: ozgurozgenc

cihazı yaklaşık 30 saatitir inceliyorum ürünün dış görünüşü malzeme kaliyesi çok güzel herkesin dediği gibi sesi çok az dışarı veriyor kulallıkla 2 flim ( salt ve machanic) peş peşe seyrettim gayet ekran görüntüsü güzeldi. ışınma sorunu var ama bana abartı gelmedi neticede laptopta belli nbir süre calışınca ısınıyor. sarj wifi kapalı video da 6 saat kadar gitti.kutu içerinde ogt kablo çıkmadı ama ekran koruyucu jelatin vardı ben sonra dan anladım.hala internete girebilme imkanın olmadı olunca görüşlerimi palyaşırım

uzun süre kullanıcak insana tavsiye edermisin hocam =?

33 Mesaj
19 Temmuz 2012; 9:40:15 

Oblio nun 4 ay önce çıkardığı ürünün kopyası olmuş

Cihazlar çok iyi ama ben Piranha ya yakıştıramadım. Oblio'yu taklit etmiş.

Buda Oblio firmasının büyüklüğünü gösteriyor bence.

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#61253455

Oblio yeni özellikleriyle bu tabletin aynısını 249 TL ye veriyor. Hatta kampanyada 199 TL'den alanlar var.

Ama cihazlar çok iyi tasarlanmış. Alan arakdaşlara hayırlı olsun...

Şimdi İPAD cakması dediğimiz tabir Piranha yı tablette Oblio çakması mı olarak lanse edecek

10 Mesaj
19 Temmuz 2012; 10:35:31 

@emirhanasci

Detaylar için teşekkürler :)

19 Mesaj
19 Temmuz 2012; 19:30:59 

bunu söylemek için erken ama şuana kadar olumlu 3g internet olayının çözünce daha iyi olacak

37 Mesaj
21 Temmuz 2012; 0:48:20 

Piranhanın sunmuş olduğu Piranha Plus paketi, almak istiyorum. Defalarca müşteri hizmetlerini aradım. Websitemizde sorun yok diyor ama kaç tane farklı makinede almaya denedim hata veriyor. Halen alamadım. Ayrıca müşteri hizmetleri ile görüşmek için inatla bekledim 19 dakika sonra biri çıktı oda yardımcı olamadı. Şuan 3 cevap maili bekliyorum 1 haftadır yanıt yok. Üstelik plus paket alan 1 hafta içinde servis süresi taahüt ediyorlar. Hiç böyle bir destek gösterebileceklerini sanmıyorum.

Plus paket alan var ise bilgi vermesini bekliyorum. Nasıl aldı ise bizlerede tarif etsin

48 Mesaj
23 Temmuz 2012; 18:19:12 

Şarjı biraz az gidiyor gibi geldi bana. 2 saat angry birds oynandığında bitiyor. İlk zamanlar için normal mi yoksa bir sorun söz konusu mu.

436 Mesaj
25 Temmuz 2012; 13:24:04 

Oblio'nun Mint Plus 7'si varken Piranha alınmaz. Hem fiyat farkı var hem de şarj süresi farkı. Alacak arkadaşların Teknosa'ya gidip Oblio Mint Plus 7'yi incelemelerini tavsiye ederim.
Üstelik Oblio'nun kutusundan mini HDMI kablo çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zazian_12 -- 25 Temmuz 2012; 13:25:31 >

YOLDİ

7 Mesaj
26 Temmuz 2012; 11:30:57 

Arkadaşlar şöyle diyim başıma bir Firebrand tablet rezaleti geldi. Ucuz tablet alırkan 2 kere düşünün derim yada iyice araştırıp ürünlerin özelliklerini inceleyin derim tavsiye benden sizlere fiyattan önce performans önemli !!!

48 Mesaj
26 Temmuz 2012; 12:27:15 

Ben iade ettim. Şarj süresi çok yetersizdi ve usb bölümü sıkıntılı hiçbir flash diski okumuyor. Umarım iadem kabul edilir. 7 gün içerisinde göndermiş oldum. Bu sebeplerle iade kabul edilirmi.

12 Mesaj
26 Temmuz 2012; 13:36:39 

fiyat aralığınız 200-300 lira ise oblio mint plus ı öneririm. başka bir konuda da yazdım şimdi de yazıyorum firebrand falan hikaye tablet alırken kapasitif ekran tercih etmenizi öneririm rezistif ekran artık demode oldu..

37 Mesaj
28 Temmuz 2012; 2:29:12 

Çin malı tabletlerden çokta bir beklentimiz olmamalı diye düşünüyorum. Ekran performans tatminkar. Pil süresi wifida başarısız başka tabletlerde nasıldır bilmiyorum ana bir samsung veya ipad kıyaslaması yapılmamalı.

37 Mesaj
28 Temmuz 2012; 2:34:03 

Ayrıca sizlere sormak istediğim bir konu var. Bluetooth çalıştıran oldu mu. Ben bazı forumlarda wifi ile bluetooth bağlandığı markette böyle uygulamalar var. Kurdum ama olmadı. Yapabilen varsa yardımcı olsun.

177 Mesaj
28 Temmuz 2012; 8:37:32 

arkadaşlar bende bu cihaza sahibim. sizlerde cihazın donanım içeriğini herhangi bir programla kontrol ettiniz mi? "android asistant ve system tuner vb." programlarla kontrol ettim. İşlemci tek çekirdek ve işlemci hızı 1 ghz görünüyor, ellek miktarı ise kullanılabilen 814 mb... sizde durum nedir. Bu arada ben avea jet ile denedim mobil ağı buldu apn leri atadı ama sanırım pc üzerinden bağlantı öncesi pin isteme özelliğini kapatmam lazım. birde öyle deniyeceğim...

37 Mesaj
28 Temmuz 2012; 16:01:18 

Aynı özellikler bende de görünüyor. Sanırım overclock ile çıkabileceği değeri özelliklerin de yazmışlar. Tek rahatsız edici özelliği ısınma donanım çok güç çekiyor. Cep telefonundan hotspot ile internete bağlanıyorum. O zamanda telefonum çok ısınıyor.

177 Mesaj
29 Temmuz 2012; 19:10:37 

quote:

Orijinalden alıntı: muhendis35

Aynı özellikler bende de görünüyor. Sanırım overclock ile çıkabileceği değeri özelliklerin de yazmışlar. Tek rahatsız edici özelliği ısınma donanım çok güç çekiyor. Cep telefonundan hotspot ile internete bağlanıyorum. O zamanda telefonum çok ısınıyor.

Evet cihaz dediginiz gibi ısınıyor. İlerde sorun çıkarmaz umarım. Bu arada ben piranha plus satın aldım var mı baska alan. Birde ben bir cok gameloft oyununu açamadım; uyumsuz diyor ne is anlamadim. Gameloft live bile acilmiyor. Acabildigim sadece asphalt 7 ve real football 2012. mesela satin aldigim asphalt 6 calismadi uyumsuz diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lesmiserable -- 29 Temmuz 2012; 19:14:04 >

19 Mesaj
29 Temmuz 2012; 19:50:59 

selam arkadaşlar cihazı uzun süredir sahip ve inceliyorum. filim seyretmek için çok ideal . internet olayına gelince 3g harici desteği olmasına rağmen 3 g ile cihazlar (aveajet, wınn vb.) uyunm sağlamdı küçükçekmecedeki piranha ana servisinde götürdüm çihazda hiç bir problemin olmadığını ama 3g destek yazılımın eksik olduğunu bunun tüm tab.ler için geçerli olduğunu 1 ay içerde yeni yazılımın geliceğini ve sorunun çözüleceğini garanti ettiler. bende wifi olayına koyuldum ama çevremde beleş vifi yoktu. çözüm cep telimden joikuspot proğramını tele kurarak cep telimin wifi yayının yapmasının sağladım sorum çözüldü. Şuan internette tab den girebiliyorum.
gelelim diğer özellikler görsel açıdan çarpıcı herkesin beğenisi fiyatıylada ilgisini çekti. içinde 8 adet filim attım çok rahat seyrediyorum. arkadaşların belirtiği gibi sesi inalılmaz düşük ama kulaklıkla bu sorunda gideriliyor. oyunla aram yok oyuzden buna bişey demicem. fiyat performans yerli servis olması büyük avantaj. herkese tavsiye ederim.
Bu arada elimde fazla bir tab daha var çifte sipariş olayı isteyene satabilirim.iletiliiş ozgur_ozgenc@hotmail.com

27 Mesaj
30 Temmuz 2012; 11:34:18 

HB da Ainollar varken bu tablet alınmaz artık.

177 Mesaj
30 Temmuz 2012; 13:04:48 

quote:

Orijinalden alıntı: m@kif

HB da Ainollar varken bu tablet alınmaz artık.

aurora 2 418, elf 2 329 ben aldım business i 190 tl ye çok para vermek istesem zaten gidip ne piranha ne ainol alırdım. gider asus, acer, sony apple alırdım ama ne gerek nefsimizi köreltmek amaç... 1 laptop, 1 netbook, 1 desktop , 1 psp, 1 ps3 dedik hadi bide tablet olsun :)

37 Mesaj
30 Temmuz 2012; 14:24:58 

Bu işin sonu yok. Devamlı donanım özellikleri değişecek. Bugün piranha oblio ainol. Bir bilgisayarı aldığınız gün demode olmuş bir cihazdır. Beklentilerinize ne hitap edecekse bütçenize göre mekanik yapıp ürün seçin. Her ürünün birçok eksiği var. Önemli olan alacak olan arkadaşlara önceden görülmüş deneyimleri paylaşmak. Aldıklarında ne olacağını bilerek alsınlar.

177 Mesaj
30 Temmuz 2012; 14:35:49 

Evet mühendis 35 e katılıyorum. Kolay iş bugün piranha alınmaz, ainol alınır demek yarın aynı arkadaşlar ainol alınmaz artık ..... alınır da diyeceklerdir. Fiyat performans önemli olan... Verdiğiniz yada verebileceğini paraya alabildiğiniz yada aldığınız performanstan memnunsanız sorun yok o zaman.
.
Cihaz hakkında deneyimler öneriler paylaşılmalı burada.. Ainol almak isteyen gider alır. Bende bakım bundan önce ainollere ve alırken sadece yurt dışı seçeneği vardı ve güvenemediğim için bana uyanı aldım. Herkesin aklı fikri var buraya "HB da Ainollar varken bu tablet alınmaz artık." yazmak nasıl bir tatmin hissi veriyor onu anlamış değilim :) Gereksiz zaman kaybı böyle yorumlar...

27 Mesaj
30 Temmuz 2012; 20:52:00 

piranha hb da 300tl olduğu için demiştim ben.Ayrıca tornado ile aynı özellikler var ve tornados 240 tl.Yani çok fiyat farkı yok.Tornados ta 3700mAh pil var bir de.

37 Mesaj
30 Temmuz 2012; 21:51:25