- x
bimeks mi teknosa mı
214 Cevap55438 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1 [3]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

676 Mesaj
27 Şubat 2007; 22:41:26 

Beyler böyle genelleme yaparak Bimeks veya Teknosa iyi -kötü değilde, herkes hangi şehir hangi mağazada sorunla karşılaştı veya ne gibi kötü yanlarına şahit oldu bu şekilde yazarsa daha iyi olur. En azından ordaki personelden çok şikayet var diye çeki düzen verirler. mesela ben bimeks bornova-kipa ve forum bornova mağazalarının personelini çok tutuyorum.bilgili ve ilgililer. Ama her mağazada var bu 2. defa gittiğinde korkuyorlar üründe sorunmu var acaba bu neden geldi gibisinden senden uzak duruyorlar. Bimeksin personeli iyi yalnız mağaza müdürleri berbat. çok katılar. O kadar alışveriş yapıyorsun. 1 kıytırık mause bile hediye vermiyorlar. Neymiş yetkimiz yokmuş. bende seni bişey zannetmiştim. o zaman dolaşma ortalıkda diyesi geliyor insanın. Aslında varda işine gelmiyor. personel in, müdürler istifa

Lenovo Club

1 Mesaj
7 Mart 2007; 12:50:33 

arkadaslar ankara carrefour bimeksten foto.makinası ladım garanti süresinde arızalandı,05,02,07 de makinayı götürdüm,aldılar ve ürünle ilgili bilgi vereceklerini söylediler 1 ay oldu hala makina gelmedi ve hiçbir bilgi vermediler.arıyorum makina ne oldu diye biz size yarın haber verceğiz diyerekten atlatıyolar.genelde bimeks övülmüş ama satış sonrası hizmetlere bakmak lazım diye düşünüyorum.bimeksten çok ürün aldım her şey satana kadarmış,arızalandıktan sonra başlarından savıyolar açıkcası.ankaradaki arkadaşlara bieks i hiç tavsiye etmiyorum,yinede tercih sizin.

2441 Mesaj
7 Mart 2007; 13:22:53 

Direk fiyatları ve dükkan bazında ürün çeşidini karşılaştırırsak Bimeks ezer bence,birde bimekslerde çoğu ürünün açık bir vaziyette kullanıma hazır olduğunu düşünürsek tadından yenmeyecek oluşum(birde 1000$lık alışverişe şu ürün %70 indirimli tarzında ki kampanyaları olmasa)

367 Mesaj
7 Mart 2007; 16:47:41 

TEKNOSA YA KESİNLİKLE HAYIR.

BENCE VATAN BİLGİSAYAR EN İYİSİ.

1 Mesaj
12 Mart 2007; 18:30:36 

bimeksin üç kagıtçiliginin bir kurbanıda benim...İstanbulda oturan arkadaşların dikkatine...alış verişler
inizde başka magazaları tercih etmenizi tavsiye ederim...18 şubatta BİMEKS YEŞİLKÖYDEN bir wireless klavye takımı aldım orada deneme imkkanı yoKtu,kutahya'ya gelince kurdugumda klavyenin bazı tuşlarını çalışmadıgını ve mousunda 5 dakika sonra devreden çıktıgını gördüm.hemen ertesi günde faturayı ekleyip kargoyla gönderdim...o gönderiş hala ne yenisi nede ücreti gelmedi;bir şeydegil ne arıyorlar nede email atıyorlar.iki defa telefon ettim teknik servislerine göndereceklerini söylediler hala ses yok..TEK TESELLİM ORADAN BİR PLAZMA TV ALACAKTIM ama markasına kararverememiştim almadım tek karım o oldu almiş olsam ondada bir problem çıksa yanmıştım.elinizde mal ortada kalıyorsunuz..tavsiyem tansaş gibi müşteri memnuniyeti garantisi veren firmalarla alışveriş yapın..BİMEKSten uzak durunnn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan61 -- 12 Mart 2007; 18:32:50 >

BİMEKS 'TEN UZAK DURUN

684 Mesaj
12 Mart 2007; 19:50:18 

Bende bugün başıma gelen bir olayı anlatayım Gülüyorum ama sinirden gülüyorum. 4 gün önce arkadaşımla beraber kendimize Bimeks' ten birer tane Laptop aldık. Yaşadığınız yer Antalya olunca fazla bir seçeneğiniz olmuyor. İnternet deseniz defalarca internetten mal aldım ama söz konusu 2.000.-YTL üzeri bir Laptop olunca birde ölü piksel riski işin içine girince fazla bir seçenek kalmıyor.

Neyse dediğim gibi 4 gün önce aldık laptopları. Benim kullandığım makinada bir sorun olmadı. Arkadaşın aldığı laptop 1gb tek ram takılınca problem çıkarmaya başladı. Başka 1gb ram taktık, ram slotu değiştirdik, işletim sistemi değiştirdik olmuyor. Netten güncel BIOS sürümünü kontrol ettik yükledik sonuç deişmedi. Sonunda notebook' un sorunlu olduğuna kanaat getirp bugün mağazaya gittik.

Bu arada ürünleri aldıktan sonra arkadaşı uyardım. "İlk aşamada pili filan şarj etme. Evrak kutuyu filan atma. Çalıştır dene problemin yoksa pili şarj edip kullanmaya başla. Terslik olursa iade almaları kolay olur" diye. Yani notebook Bimeks' e eksiksiz bize teslim edldiği şekilde götürüldü.

Ben gayet rahat "noolacak 4 günlük makina değiştirirler veya iade alırlar" diye düşünüyorum Genel Merkez' lerine telefon ettiler. Bize söylene aynen şu "Notebook' u servis fişi karşılığında bize bırakacaksınız. Biz Notebook' u Yetkili Servisine göndereceğiz. Oradan sorunlu olduğuna dair bir yazı gelirse ürünü değiştireceğiz veya iade alacağız. Bu süre 15-30 gün arasında sürebilir." Tüketici Haklarıymış, müşteri memnuniyetiymiş hak getire. Bende nazikçe ya şimdi ürünü değiştirmelerini ya da konuyu Tüketici Hakları Hakem Heyetine aksettireceğimizi ve bu aşamada sonrada kesinlikle "anlaşma" gibi bir yolu düşünmeyip konun mahkeme sürecine yansıması için elimizden geleni yapacağımızı ve ürünün bedelini yasal faizleri ve yargılam giderleriyle tahsil etmenin büyük zevk olacağını söyledim. Konu öyledi böyleydiye filan döndü. "Görüşürüz" diyip dükkandan çıktık.

Avukat arkadaşıma telefon edip ne yapabileceğimizi sordum. Varsa yetkli servise götürüp ürün için "sorunlu" raporu almamızı ve Tüketici Hakem heyetine başvurmamızı söyledi. Servisi bulduk ettik. Notebook' un 1gb ram ile çalışmadığını problemli olduğunu belirtip test etmelerini söyledik. Servisteki arkadaş biryerlere telefon etti "elimizde 1gb notebook rami omadığı için test edemiyoruz" gibi mantık dışı birşeyler söyleyince gözüm dönüyordu. Sobra içeriye başka birisi geldi. Aldı notebbok' u BIOS yükledi elimizdeki ramle denedi problem ortadan kalktı. Serviste güncel bir BIOS vardı sanırım. Neyse Allah' ın sevgili kuluymuşuz ki problem "kendi çabalarımızla" zorda olsa çözüldü.

Şimdi kendinizi bizim yerinize koyun arkadaşlar. Sorunu çözülmedi varsayın ikibin küsür YTL verip mal alıyorsunuz. Direkt hatalı (gibi) çıkıyor ve adamlar 15-30 gün gibi bir süreçte iade edebileceklerini söylüyorlar. Bu ürün gerçekten hatalı olsaydı ne yapardınız? Nasıl hissederdiniz? 4 gün önce aldığınız malı servise sokmak zorunda mısınız? Hadi soktunuz bir ay beklemek zorunda mısınız? Nasıl bir rezilliktir bu?

KISACA BİMEKS' ten UZAK DURUN

Sigma 8mm f/3.5 EX DG Fisheye // Sigma 10-20MM F/4-5.6 EX DC HSM // Nikkor 16-85mm f/3.5-5.6G AF-S DX ED VR // Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD XLD

53 Mesaj
12 Mart 2007; 20:10:45 

bimeks

2174 Mesaj
12 Mart 2007; 20:18:35 

genelde ürünler pahalı buralarda...kampanyalar hariç....kampanyada malun nerde en ... ürünler var onlar kampanya oluyor (istisnalar hariç..)

2607 Mesaj
12 Mart 2007; 23:26:27 

sizde bi karar verin bimeksten teknosaya gold bilgisayardan vatan bilgisayara (en azı bu) hepsini karaladınız ( ama haklısınız ) en iyissi ney o zaman

BMW M POWER TEAM
strobist = SmT #

84 Mesaj
18 Mart 2007; 16:51:10 

ben ikisinide tutmadım, hatta tum elektronik magaza elemanları resmen cahil.. teknosa mı bimeks mi diye soracak olursan kesinlikle bimeks.. su anda oradan alısvers yapmayı planlıyorum; cunku hem aynı mal, hem aynı fiyat ama guzel kampanyalar yapıyorlar.. (word karta yuzde 8 ındırım gibi)

serdugan

41 Mesaj
18 Mart 2007; 19:05:41 

bimekslerde yapılan alışveriş sonrası yhine seninle ilgileniyolar. ama teknosalarda satıncaya kadar ilgi çok güzel ama sonra kendine iyi bir servis yada tamirci bulman gerekiyor.

1449 Mesaj
18 Mart 2007; 19:38:33 

quote:

Orjinalden alıntı: CHATPATH

Bence bu başlık başlı başına BİMEKS e hakarettir:)

cewap ancak bu kdr guzel acıklanabılırdı

79 Mesaj
19 Mart 2007; 11:17:14 

Geçen sene televizyon alacaktım. Teknosaya gittim. Bana 800-1000 YTL arası tüplü güzel bir televizyon lazım dedim. Sony- Samsung olur diye belirttim. Adam beni dinledi. Ben size başka birşey göstereyim dedi, gitti 3000 YTL LCD ekranı gösterdi bak bu alıncak tv diye başladı anlatmaya. Ben dumur oldum. LCD ne biliyorum ama para yok deyince yüzüme bakmadı. Sonra Teknosada çalışan bir arkadaş dedi bunlar alışıyor milletin 5000-6000 YTL tv'ye para vermesine az parası olana bakmıyorlar bile.

Bimeks'ten ise Dizüstü bilgisayar aldım. 20 gün sonra Performansını beğenmedim diye geri getirebilir miyim dedim? İlk başta yok olmaz geçti dediler aam sonra tamam getirin kırık dökük yok ise değiştiririz dediler. Cevaplarını bekliyorum.

KISACA: BİMEKS!!!

10329 Mesaj
3 Nisan 2007; 0:07:28 

quote:

Orjinalden alıntı: ERDA

TEKNOSA YA KESİNLİKLE HAYIR.

BENCE VATAN BİLGİSAYAR EN İYİSİ.

+1. vatan bilgisayardan sandisk 2 gb cruzer titanium u3 flash bellek almıstım. tam 1 ayın sonunda (32.gun) yandı. servise götürdüm. incelemeye aldılar bellegi. aradan 20 gun gecti baktılar tamir olmadı. yenisini verdiler. hiç bir ucret talep etmeden. teknosa ve bimeksin aynı seyi yapacagını hiç mi hiç zannetmiyorum.

kısacası teknosa ve bimeksten bröşürden başka birşey alınmaz.

2 Mesaj
22 Nisan 2007; 21:59:52 

tabikiiiiiii bimeks teknosa gün geçtikçe müşteri kaybediyor bence müşteriye değil çalışanına dahi değer vermiyo şuan bana göre piyasadaki tek lider bimeks niyemi en ucuz onlar müşteri memnuniyetleri onda çalışanların bilgileri mükemmel bence tek alışveriş yapılabilecek yer BİMEKS.....

BİMEKS 1:NUMARA

Ekteki dosya (1)

2 Mesaj
22 Nisan 2007; 22:02:37 

SONUCA GELİNCE ARKADAŞLAR

1.BİMEKS
2.TEKNOSA
3.VATAN,GOLD VE DİĞERLERİ

Ekteki dosya (1)

237 Mesaj
22 Nisan 2007; 22:56:51 

tüm teknosa karşıtlarına rağmen teknosadan aldım. öyle uygun düştü kartıma 15 taksit yapıyodu. inş bişi olmaz bakalım.

2176 Mesaj
23 Nisan 2007; 1:13:13 

quote:

Orjinalden alıntı: |TiMSaH|

tüm teknosa karşıtlarına rağmen teknosadan aldım. öyle uygun düştü kartıma 15 taksit yapıyodu. inş bişi olmaz bakalım.

illa bişey olacak değil yaaa hayırlı olsun
kız arkadaşıma pavilion 189 alacakdık gittik bimekse fiyat öğrendik daha sonra teknosaya gtitik pavilion 6189 varmı dedik adamlar baktılar bulamadılar birini çağırdılar güya hp uzmanıymışda.... dediki HP nin öyle bir ürünü yok piyasada ben teknosanın hp zamnıyım flen saçmalamaya bşladı. bizde hııı sende haklısın dedik.
neymiş onun özelliği dedik 2gb rem var dedi.
bide üstün üstelik 2 gb rem önemli değil 2 gb rem alanlar boşuna alıyor 1 gb remle hiç alakası yok felen demeye başlayınca en yakın çıkışa gittik
daha sonra bimeksden aldık
müşteri hizmeti ve menuniyeti gayet güzeldi. üstünede bide office 2003 orjinal hediye etttiler
tabikide BİMEKS

696 Mesaj
24 Nisan 2007; 12:05:59 

tabıkı bimeks. teknosanın kazıkcı oldugunu herkez bılır.

I am Alpha and Omega

2659 Mesaj
24 Nisan 2007; 12:19:05 

Bimeks.Yesilkoy bimeksten apple macbook aldım ve personel apple centerdakilerden daha deneyimli idi.Çalısanmlarının guleryuzu bile yeter.Teknosa ise macden habersiz.

Apple MacBook Pro Retina Display 2.6Ghz 15'' // Apple 27'' Thunderbolt Display // iPhone 5S 32 GB Gold // iPod Nano 5th Gen 8GB // iPod Shuffle 2nd Gen.// iPad Mini Retina 32 GB Wifi/3G // Apple TV 3 // iPod Classic 160 GB // www.mertkutluk.com

318 Mesaj
24 Nisan 2007; 20:38:57 

bencede bimeks, telefondan sipariş verdim ve gerçekten çok ilgilendiler, üstelik telefonlara hemen cevap veriyolar buda çok hoşuma gitti adres bilgilerini teyit etmek için bile üşenmeden tekrar tekrar aradılar. Kampanyalarıda çok süper oluyo teknosa gibi kazıkçı değiller. ben ürünü bimeksten kampanya ile 644 ytl ye aldım teknosada 1.080 ytl yuhhh be kardeşim bu kadarda olmazki göz göre göre. Arkadaşlar bilinçli olarak alışveris yapalım sonra çok tırmalarız!!!

AMD PHENOM II X3 720 TRIBLE-CORE 2.8GHz 7.5MB AM3 & GIGABYTE GA-770TA-UD3 & PATRIOT Signature Line 2 GB 1600 MHz DDR3 CL9 & ASUS EAH5770 V2 1GB & WESTERN DIGITAL 1TB SATA2 Caviar Black(WD1001FALS) & LG GSA-H42N 18X DVDRAM & MUSHKiN ENHANCED 400W MODULER PSU & ASUS 22 VW222S LCD & CREATiVE X-Fi XTREME MUSiC & LOGiTECH Z-5500 DiGiTAL 5.1

589 Mesaj
27 Nisan 2007; 20:15:15 

Genel bilgi olsun diye söylüyorum. Bu tür firmaların hepsi SATICI.
Yani tüketici kanunu ve ilgili yönetmeliklere göre SATICI sıfatı ile satış sonrasında herhangi bir hizmet vermek zorunda filan değiller.
O yüzden arızalanan ürünle kapılarına giderseniz sizi geri çevirebilirler... Bakınız: BEYAZ EŞYA SEKTÖRÜ...

Yönetmelikte ancak yetkili teknik servis yoksa SATICI sorumlu diyor. Bu nedenle yetkili teknik servise gitmek zorundayız.
Onlar ayıp tespit eder de lütfedip rapor verirlerse ne ala. Yoksa SATICI kendi başına ben tespit ettim ahanda şurası bozuk dese götürüp o malı tedarik ettiği distribütöre iade filan edemez. O zaman da doğal olarak rapordu filandı fırttı diye önce yetkili teknik servise şutlar ya da kendileri götürürler.

Hoş kanun bence bu nokta da açık noktalar barındırıyor....
Yetkili teknik servis ürünün iadesini onaylarsa bu zaten kendilerine zarar veren bir durum. Neden harakiri yapsın ki???

Tabii bir diğer konuda kapıdan ve mesafeli satışlar hariç hiç bir ürünü "Canım istemiyor!" diye iade edemeyiz.
Mağazadan yapılan alışverişlerde iade kanuna göre hakkımız olmayınca o konuda da bu tür kurumsal firmaların eline düşüyoruz.
Lütfeder onaylarlarsa iade edebiliriz.

Kısaca hangisinden alırsanız alın tüketici koruma kanunu filan hikaye... Ellerindeyiz....
Bence EN İNSAFLI HANGİSİ diye tartışalım.

Alışveriş yapmadığım için bilmiyorum ama anlaşılan bunların içinde en insaflısı gene Bimeks,Vatan soonra GOLD ve TEKNOSA....

Asıl DARTY, EP, Media Markt filan gibi yabancılar ne alemler acaba??? Yok mu alışveriş eden????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sobriquet -- 27 Nisan 2007; 22:17:40 >

Mercedes C180 CGI + 7G-TRONIC (W204)

672 Mesaj
27 Nisan 2007; 22:08:53 

Kesinlikle Tekmar ismi hiç geçmemiş sadece İzmirde oldugu ıcın herhalde.
Onun sonrasında bimeks we vatan derim sonrada şubesine göre teknosa...
Teknosa da başımdan geçen bı olayı anlatıyım.Philips mp3 player aldım kardeşime... ki satıs sırasında gercekten mukemmel cumleler abartılar uff dıosun ne alıyorum yaw ucak mı bole bır ılgı yok... ewe geldım actım mp3 playerı 1 kere acıldı sonra tık yok.Ertesi gun goturdum hemen (İzmir çankaya teknosa)oncekı gun satısı yapan bayanın yanında bıttım hemen.Anlattım derdımı magaza sorumlusu gıbı bısıy cagırdı.Beyfendi cok ugrastı acmak ıcın makınayı hatta pil actırdı ordan (ben sesımı cıkarmıyorum acılmıcagını bılıyorum sankı) bayagı bır ugrastı beceremedı ama bı snyelıgıne acsa ahanda calıstı bozuk deıl bu al gıt dıcek gıbı bı halı wardı.
Neyse magaza urun kalmamıs napcaz 2gblıgı war alırmısın dedıler (farkını odeyıp dogal olarak)hyr dedım ben aynısından ıstıyorum die ısrar edınce yrn otekı subeden ıstıyelım gel al dedıler ben dedım yok olmaz sımdı alıcam bu urunu.Tmm o zaman bız fiş yazalım konak magazasında urun war ordan alırsınız dedıler bende olur dedım aldım fısı gıttım aldım...
Israr edıp hakkın olanı arayınca bı problem cıkmıyor...

mesele çene de bıtıor yanı :)
bir arkadasım 2 kez overclock yaparken işlemcı yaktı 2sınde de degıstırdı bu bozuk dıe...ama nerden almıstı hatırlamıyorum...

303 Mesaj
28 Nisan 2007; 2:14:48 

quote:

Orjinalden alıntı: gyrmann

bimeks de cok iç aiçici biy yer değil dogrusu.kız arkadasim ordan notebook almişti ve ilk haftasinda(acemiyken)lap top a format atmak gerekti.bende yaninda olamadiğim için bimeks gotur hallederler herhalde dedim.
düşün daha 1 hafta olmuş(hatta 5 gun)ancak aç gözlü adamlar format atmak içinki(durum formatlik diil di)hemen 50 ytl istediler.
arkadaşlar bu bence cok buyuk bir ayıptır.bilg.bimeksten alinmiş,parayi verene kadar mukemmel guler yuzlu ,sorun yaşarsanız hemen teknık ekibimiz halleder hiç merak etmeyin diyen adamlar 5 gun soora 45 dakikalık bir işlem için,50 ytl istiolar.bu gupegunduz soygundur.nitekim telefonda anlatarak sorunu hallettirdim.
ancak teknosa da farkli diil açıkçası.bizzat alişveriş yapmadim ama yapan arkadaşlarım satiş sonrasi hizmetten hiç memnun kalmadilar.
bence gold cok daha iyi öalişan bir firma arkadaşim.tercihin ordan yana kullanabilirisn.en azından ben bir hatalarini gormedım.
dikkatli olmani tavsiye ederim.teknosa ya giden urun 25 gun sonra gelir.(2 arkadasımın fs notebookarı böyle oldu),bimeksde de ben boyle bir olay yaşadım.
dediim gibi dıkkatli ol ki sonradan başin ağrımasın

teknosadan notebook aldım 64 mb ekran kartı olan ürüne 256 mb ekran kartı var dediler.teknosadan uzak durun bence. bimeks bence süper.

www.ibrahimkaraaslan.com

1132 Mesaj
28 Nisan 2007; 9:33:38 

Bimeks ve pcdepo en iyisi.

Cehennemden kombine aldık

23 Mesaj
28 Nisan 2007; 17:08:16 

bizi rezil eden teknosa'ya, kont bilişim denen servisine, dell'e artık diyecek kelime, beddua bulamıyorum, arızalı sattıkları dell inspiron 6400 notebooku tam 4 defa onlara yolladık, haklı oldugumuzu bildikleri halde degistirmediler, tamir edip işlemci değiştirip yolladılar, defolu malı itelediler bize..2 milyar para ödedik, 6 aydır bilgisayarı kullanamıyoruz....Kesinlikle ilgisizler, bilgisizler, cahiller...

yurtdışından çeşitli kampayalardan topladıkları notebookları, ürünleri,
ya da tamir görmüş ürünleri tekrar sundukları notebookları, ürrünleri ile karşılaşmak istemiyoruz......

TEKNOSA ve BIMEKS'TEN alısverıs yapmayın

5230 Mesaj
29 Nisan 2007; 2:47:26 

quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR

+1. vatan bilgisayardan sandisk 2 gb cruzer titanium u3 flash bellek almıstım. tam 1 ayın sonunda (32.gun) yandı. servise götürdüm. incelemeye aldılar bellegi. aradan 20 gun gecti baktılar tamir olmadı. yenisini verdiler. hiç bir ucret talep etmeden. teknosa ve bimeksin aynı seyi yapacagını hiç mi hiç zannetmiyorum.

kısacası teknosa ve bimeksten bröşürden başka birşey alınmaz.

teknosadan 70 ytlye sandisk micro 2 gb usb bellek aldım.ikinci ayında bilgisaayrdan veri atamamaya başladım.teknosaya bıraktım.hemen değiştiremediklerini söylediler.numaramı bıraktım.1 ay geçtiğinde ses seda çıkmamıştı.dükkana gittim.adama dedim kimse aramadı beni falan oldumu olmadımı bi kendim sorayım dedim dedim.adam aramamışlarsa hallolmamıştır dedi.bir ay oldu olmuştur falan.adam en son baktı benden kurtuluş yok yanındakilere sordurttu.hemen flashdiskim geldi.
tam adamlara patlayacaktım hani aranacaktı falan diye bana verilen kağıda baktığımda numaranın yanlış yazıldığnı gördüm.adam dedi siz bıraktıktan sonra ben kontrol ettim.hemen yenisiyle değiştirdim fakat telefonunuza ulaşamadığımdan ürünü teslim edemedim dedi.bende teşekkür edip aldım.yani 20 gün bile beklemeyecektim tel numaram doğru olsaydı

332 Mesaj
29 Nisan 2007; 13:14:29 

tabiki bimeks

BİMEKS +1

@ VOLKSWAGEN CLUB

2005 VW CADDY COMBI TDI

4123 Mesaj
29 Nisan 2007; 14:23:48 

teknosa(kat) bir yer gerçekten. geçen sene bende uğraştım bir ara. ama bimeks'ten geçen hafta bir hp aldık. anakart'tan ses geliyordu, ertesi gün götürdük geri verdik. hiçbir sorun çıkmadı. teknosa makinayı bile almadan açtırmıyor, ölü piksel var mı yok mu diye?...

589 Mesaj
29 Nisan 2007; 16:21:19 

KONT mesela artık ACER servisi değil sadece distribütör kalacakmış.
İşi ellerine yüzlerine bulaştırdıkları için almışlar. Yakında belki DELL'de öyle olur.

Aslında Bimeks mi Teknosa mı diye tartışacağımıza belki de üretici markaları ve tüm zinciri tartışmak lazım. Ürün alırken dikkatli olmalıyız. Bu bir zincir ve mağdur eden markalar belirgin.
Mesela bu forumlarda ben Fujitsu Siemens adını çok duydum. Demek ki Bimeks'ten de alsak Teknosa'dan da alsak bu marka iyi hizmet vermiyor. Haaa insafa gelmekten kastım odur ki Bimeks Teknosa'ya göre daha insaflı davranıp "Evet bu Fujitsu Siemens berbat bir notebook, tüketiciyi mağdur ediyor!" diyebiliyor ve zararı göze alıp iade alabiliyorsa işte ben ona tüketiciye karşı insaf derim!

SATICI yüklenebiliyorsa güçlü ise bence bu insafı zarar pahasına gösterebilmeli.
Ama size söyleyim koskoca TEKNOSA buna hayır diyorsa bu işte ya zarar çok büyük ya da SABANCI gibi kocaman bir yapı bile 3-5 kuruşun peşinde....

Ek olarak kampanyalar hakkında söylediklerinize de kısmen katılıyorum. Belki markaların Türkiye büroları karlı bir iş yapalım diye yurtdışında tutmayan modelleri bizim pazara yönlendirebilirler... Ama bu ürünlerin Refurbished ya da benzer statüde olabileceklerine en azından bu kadar insafsızlığa prim vereceklerini sanmıyorum. En azından bunu SATICI takımı bilemeyebilir.

Düşünün ki ucuz bir mal var ortada Teknosa satmazsa Bimeks satacak ikisi satmazsa Vatan ya da GOLD burada ana konu sanırım sadece ucuz olduğu için alım gücümüzün zayıflığı nedeniyle bizim bu ürünlere sıcak bakmamız. Sonuçta tüketici alıyorsa satıcı satar.

Bahsettiğiniz gibi olsa ürünler hepsi ellerinde kalırdı. Bir daha da böyle işe girişmezlerdi. Ama bazen etrafımdaki insanlardan duyuyorum böyle ürünler bir de karaborsa oluyor. Kim alıyor bunları tabi ki bedava birşey dağıtılınca birbirini ezebilen yurdum insanı dolayısı ile "Her kör satıcının bir de kör alıcı oluyor!" demek ki...

quote:

Orjinalden alıntı: alabörek

bizi rezil eden teknosa'ya, kont bilişim denen servisine, dell'e artık diyecek kelime, beddua bulamıyorum, arızalı sattıkları dell inspiron 6400 notebooku tam 4 defa onlara yolladık, haklı oldugumuzu bildikleri halde degistirmediler, tamir edip işlemci değiştirip yolladılar, defolu malı itelediler bize..2 milyar para ödedik, 6 aydır bilgisayarı kullanamıyoruz....Kesinlikle ilgisizler, bilgisizler, cahiller...

yurtdışından çeşitli kampayalardan topladıkları notebookları, ürünleri,
ya da tamir görmüş ürünleri tekrar sundukları notebookları, ürrünleri ile karşılaşmak istemiyoruz......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sobriquet -- 29 Nisan 2007; 18:29:52 >

2 Mesaj
11 Mayıs 2007; 23:26:54 

9 mayısta bimeksten hp laptop aldım.msn de görüntülü konuşma yaparken ses iletişimi problemi yaşıyom,gamyun a rumuzumla giremiyom güvenlik ayarını yükle diyo habire yüklüyom olmuyo,google ı ilk açılış sayfası olarak kaydediyom,her e yı tıkladığımda google gelmiyo,sürekli virüs uyarısı alıyom ve norton hep çalışıyo,apache web cam cd si yüklüyemiyom.kısaca bu bilgisayar bozuk.yarın gidip değiştirme talep edecem.okudum 12 içinde bir sorun belirtmeden ürün iade edebilirsiniz diyorlar.bakalım yarın bimeks ne kadar büyük.

2 Mesaj
14 Mayıs 2007; 15:50:45 

02 04 02007 23:26:09 tarihinde Yalova Gold olarak tanımladığım alışveriş Yalova Gold bilgisayardan değil,
www.gold.com.tr adresinde alınmıştır.

İlgili firmadan özür dilenmektedir.

4132 Mesaj
14 Mayıs 2007; 16:03:07 

teknosadan da alsanız bimeksten de alsanız
sadece ilk 15gün orası muhatabınız,
sonrası servislerin işi,
o yüzden hangi markaya hangi servisin baktığı daha önemlidir,
ama elbette ilk 15 gün de çok önemlidir, genelde bi sorun varsa aldığınzda vardır,
daha sonradan sorun çıkma oranı düşüktür.

bana kalırsa teknosa dan almayın
çünkü ilk 15gün içinde iade veya değişim konusunda çok fazla sorun çıkarıyorlar.

ama özellikle belirtiyorum "mavi bilgisayar"dan kesinlikle ama kesinlikle uzak durun,
huzurunuz bozulmasın.

╚═╦═══╗═║═══║═══════║═══║═╦═══╦═╝
══║═══║═║═══║═╔═══╗═║═══║═║═══║══
══╠═══╣═╚═══╣═║═══║═║═══║═║╔══╝══
══║═══║═════║═║═══║═║═══║═║╚═╗═══
══╝═══║═════║═║═══║═╚═══╝═║══║═══
╔═════║═════║═║══════════════║══╗
ÅÿηՄя

589 Mesaj
14 Mayıs 2007; 19:49:55 

15 gün diye bir süre yok. Satıcı üründe ayıp yoksa hiç birşeye bulaşmaz.
Tüketici kanundaki süre 30 gün... 15 diye bir rakam yok. O eskiden 4077'de idi.

676 Mesaj
14 Mayıs 2007; 20:31:13 

Türkiyedeki bilgisayar ve ürünleri satan büyük firmaların hepside aslında küçücük firmalar. Kıytırık bir webcam aldın diyelim, görüntüsü seni tatmin etmedi iade edip daha iyi bir ürünle değişmek istiyorsun değişmezler. Onlar için müşteriyi memmun etmekten çok 20 YTL(webcam değeri) kazanmak önemli. Oysa bilmiyorki o ürünü değişse müşteri devamlı orayı tercih edecek.

Lenovo Club

2 Mesaj
14 Mayıs 2007; 22:30:55 

bimeks e gittim.zafer e çok teşk,tabiii gökhan,selçuk ta çok ilgilendi.devamlı bimeks le yürüyün arkadaşlar.

2694 Mesaj
14 Mayıs 2007; 23:07:38 

teknosa'dan aldığım monitör çizik, cep telefonu da kullanılmış çıktığından beri teknoloji alışverişlerimi teknosa'dan yapmıyorum...

çizik monitör satan: teknosa web sitesi
kullanılmış telefon satan: ankara armada teknosa
ayrıca internetten alınan ürünün garantisi yoktur diyen: ankara arcadium teknosa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIR_Lama -- 14 Mayıs 2007; 23:10:12 >

PSN/XBL: Gokhanca

929 Mesaj
15 Mayıs 2007; 0:06:47 

bende laptop umu teknosadan aldım kredi kartına peşin fiyatana 16 taksit yaptılar aynı laptopu vatanda baktım orda en sevmediğim şey card finansınız yoka size hemen kredi kartı pazarlamaya kalkmaları ama şuda var memnun olan larda var sonuçta nerden alırsak alalım bence çok dikkat etmek lazım bence en iyi yer kapalı kutuda en hesaplı veren yer bimeks teknosa vatan gold hepsi aynı al birini vur ötekine

4141 Mesaj
16 Mayıs 2007; 8:07:07 

Bİmeks

Tebessüm, iki insan arasındaki en kısa mesafedir.

4141 Mesaj
16 Mayıs 2007; 8:09:56 

quote:

Orjinalden alıntı: MAG

teknosadan da alsanız bimeksten de alsanız
sadece ilk 15gün orası muhatabınız,
sonrası servislerin işi,
o yüzden hangi markaya hangi servisin baktığı daha önemlidir,
ama elbette ilk 15 gün de çok önemlidir, genelde bi sorun varsa aldığınzda vardır,
daha sonradan sorun çıkma oranı düşüktür.

bana kalırsa teknosa dan almayın
çünkü ilk 15gün içinde iade veya değişim konusunda çok fazla sorun çıkarıyorlar.

ama özellikle belirtiyorum "mavi bilgisayar"dan kesinlikle ama kesinlikle uzak durun,
huzurunuz bozulmasın.

Tebessüm, iki insan arasındaki en kısa mesafedir.

1 Mesaj
4 Haziran 2007; 19:50:24 

Cep telefonum eskidiği için yeni bir telefon almak için epeyce araştırma yaptım. Nokia N73 isteklerime cevap veriyordu ama onun da pek çok problem çıkardığını öğrendikten sonra nihayet Sony Ericsson P1 de karar kıldım ve bu arada bu telefon Türkiye'ye gelene kadar geçici bir telefon olarak Teknosa'dan Philips S220 adlı ucuz bir telefon aldım. Telefonun dış görünüşü fena değildi, gel gelelim evde pili takıp telefonu açtıktan sonra kesinlikle hayal kırıklığına uğradım. FM radyosu var ancak sadece tekli bir kulaklıktan dinlenebiliyor ve ses dışarı verilmiyor, çok aramama rağmen volum kontrolü dahi bulamadım. Takvim yok, arka planda duvar kağıdı olark 6 adet saçma sapan resimden birine mahkum oluyorsun, ekran koruma diye koymuş oldukları aynı duvar kağıtları birkaç saniye görünüp sonra ekran tamamen karararıyor.Zil sesleri rezalet, Hepsinden önemlisi telefon görüşmesi yaparken karşı telefonda eko yaptırıyor, yani karşı taraf kendi telefonunda kendi sesinin yankısını duyuyor.Sonuç olarak bu telefonu iade etmeye karar verdim, ancak Teknosa'nın geri alacağındn epeyce kuşkuluydum. 3 gün sonra çekinerek gittiğim İstanbul Haramidere Teknosa'da yetkili müdür tarafından güleryüzle karşılandım, sıkıntımı söyledim, normalde sesteki yankı olayından dolayı servise gitmem gerektiğini, ancak durumumu anlayışla karşılayıp başka bir telefon alabileceğimi söyledi. Bende 6 ytl fark verip Sony Ericsson J230i telefonu aldım.
Bu telefondan ve Özellikle Teknosa'dan çok memnun kaldım, önyargılarım için üzüldüm. Bu gün başımdan geçen bu olayı da buraya aktarmak ve sizlerle paylaşmak istedim.
1- Philips S220 beklentilerinize cevap veremiyebilir, almadan önce iyice inceleyin.
2-Aşağı yukarı aynı fiyatta olan Sony Ericsson J230i daha üstün bir telefon.
3-Teknosa müşteri memnuniyetine önem veriyor. Bunu bizzat yaşadım.

2441 Mesaj
4 Haziran 2007; 20:09:52 

Arkadaşlar sorunlara cevap vermiyorlar çoğu ama bence biraz da sizde kabahat var.
Şimdi laptop aldığınız zaman kurulumun tamamlanması için laptopu açmanız gerekiyor,bu işlemi aldığınız dükkanda yapacaksınız.

Biz şimdiye kadar 3 farklı yerden toplamda 4 adet sıfır laptop aldık.
(Dell Kayseride bir teknoloji mağazasından-2 tane Hp Kayseride Bimeksden-Acer Ankara Vatandan)

Bunların hepsinin kurulumlarını izledim,kurulum sonrası paint ile farklı renklerde ölü piksel olup-olmadığına baktım,tüm klavyeyi tek tek denedim-wirelesslarını kontrol ettim-fazladan bir ses çıkartıp-çıkartmadıklarına baktım-sıcaklık oluşumunu bir süre kontrol ettim.Tabi bunları alacağımız personelin gözü önünde yaptım.

Şimdi bu aletlerin birinde bir sorun olsa ve dükkan geri alım yapamayacağını ileri sürse,Tüketici haklarına başvurmam halinde denediklerim benim delilim olacak.Bunları yapın çünkü çoğu dükkan gerçekten cahil personel bulunduruyor.Sorularınıza cevap alamıyorsunuz.Geri gelme durumunuzda yine aynı cehaletle karşılaşma ihtimaliniz yüksek(hepsi yada herkes için söylemiyorum bunu).

44 Mesaj
4 Haziran 2007; 20:36:23 

Şimdiye kadar Bimeks'ten hiç alışveriş yapmadım ama Teknosa'dan pek çok elektronik eşya aldım. Gerçek şu ki ürünü satarken gösterdikleri ilgiyi bir sorun çıktığında göstermeye yanaşmıyorlar. Bunun yalnızca bir şube problemi olduğunu sanmıyorum, bence bu şirket politikaları olmuş. Çalışanlar sattıkları ürünün sorumluluğunu almak istemiyor ve agresifleşiyorlar.
Sattıkları tüm ürünler problemli değil- örneğin philips marka dvdim ve ses sistemim 2.5 yıldır sorunsuz çalışıyor-, ancak sorunlu ürünleri de var- örneğin lexmark yazıcım(neredeyse 1 ay boyunca bugün git yarın gel mantığıyla oyalayıp sonunda kartuşu bitmiş dediler.habluki aldığımızdan beri belki 2 deneme sayfası basmıştık)
. En son olarak dizüstü bilhisayarımı-istemeye istemeye Teknosa'dan aldım, şimdilik bir problem yaşamadım ama elimde bilgisayarım mağazadan ayrılırken 2 farklı müşteri bozulan telefonları için haklarını aramaya dahası satıcıların umursamaz, aşağılayıcı ve sinir bozucu tavırlarıyla mücadele etmeye çalışıyorlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mokona -- 4 Haziran 2007; 20:45:51 >

5501 Mesaj
4 Haziran 2007; 22:37:32 

quote:

Orjinalden alıntı: mokona

Şimdiye kadar Bimeks'ten hiç alışveriş yapmadım ama Teknosa'dan pek çok elektronik eşya aldım. Gerçek şu ki ürünü satarken gösterdikleri ilgiyi bir sorun çıktığında göstermeye yanaşmıyorlar. Bunun yalnızca bir şube problemi olduğunu sanmıyorum, bence bu şirket politikaları olmuş. Çalışanlar sattıkları ürünün sorumluluğunu almak istemiyor ve agresifleşiyorlar.

+1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ganeja -- 4 Haziran 2007; 22:39:28 >

David Coverdaleden Soldier of Fortuneyi indirip dinleyin..iyi gelecektir
olmazsa neşet babadan..yalan dünyayı..dinleyin..aynı etkiyi yapıyor..

32 Mesaj
4 Haziran 2007; 23:06:59 

Bimeks'ten 5 ay içerisinde değişik markalardan 8 adet laptop bir tanede PPC aldık , Teknosa'ya göre fiyatlar çok iyiydi, artı olarak yanlarında verdikleri hediyeler cabası, özellikle Bimeks Teknoport'ta, notebookların 3 tanesini ve PPC yi KDV indirimi kampanyasından aldık.. Servis konusunda şu ana kadar ters bir olayla karşılaşmadık.. Tavsiyem BİMEKS...

11495 Mesaj
4 Haziran 2007; 23:21:17 

ben teknosadan aldım bir sorunla karşılaşmadım:)

3462 Mesaj
4 Haziran 2007; 23:31:45 

quote:

Orjinalden alıntı: FIR_Lama

teknosa'dan aldığım monitör çizik, cep telefonu da kullanılmış çıktığından beri teknoloji alışverişlerimi teknosa'dan yapmıyorum...

çizik monitör satan: teknosa web sitesi
kullanılmış telefon satan: ankara armada teknosa
ayrıca internetten alınan ürünün garantisi yoktur diyen: ankara arcadium teknosa

"ayrıca internetten alınan ürünün garantisi yoktur diyen: ankara arcadium teknosa" bunu diyen satici arkadasta TAM GERIZEKALIYMIS...

954 Mesaj
5 Haziran 2007; 0:05:24 

bazı şikayetler olmuş olabilir.Ama eğer önce karfur sora teknosa yaparsanız teknosanında güzel olduğunu anlarsınız :)

ben laptop almadım.KSK şubesinden kamera aldım yaklaşık 1 milyar gibi bişiydi.Kadın açılışta güzel güzel anlattı ve aynı kadın her gittiğimde bana bişe alırken yardımcı oluo kamerayı soruo şahsen ben çok memnunum teknosa'dan

Karşıyaka'lı...

9 Mesaj
6 Haziran 2007; 22:26:58 

Arkadaslar bana gore mavı bılgısayar daha ıyı hem fıyatları teknosa vede bimekse gore oldukca daha ıyı

75 Mesaj
8 Haziran 2007; 0:46:50 

hepinize selam benden bimeks teknosadan iyidir ama çeşitlilik açısından biraz zayıf belli markalrı satıyor gerçi teknosa da öyleydi hatta bi aralar canon ürünleri yoktu ama şimdi raflarında görebiliyoruz ben olsam vatan computeri secerdim Türkiyeye gelen en son ürünler ilk önce vatan bilgisyara geliyor vista örneginde oldugu gibi hem fiyat açısındanda çok iyi belli gün ve haftalarda kamoanyalarda yapıyor örn;adana da şube açtıgında 190 dolara escort bilgisyar sattı monitör dahil bide cüzdanınızda card finans varsa on numara daha ne diyeyim.

Akrebin kıskacında yoğurmuş bizi kader;
Aldırma, böyle gelmiş, bu dünya böyle gider!

141 Mesaj
8 Haziran 2007; 15:16:46 

Daha birşey deme zaten bu kadar bozuk yazarak diyeceklerini demeye çalışmışsın kendince.

1847 Mesaj
8 Haziran 2007; 17:42:32 

Teknosa'ya gittiğimde çoğu zaman şikayette bulunan veya aldığı ürünü değiştirmek isteyen müşterilerin tartışmalarına tanık oluyorum. En son geçen hafta uğramıştım bu defa bir müşteri notebook'unu iade etmek istiyordu tartışma çıktı satış görevlileriyle. Anlayacağınız ürünü satıncaya kadar itina ve ilgi gösteriyorlar sonrasında sizi tanımamazlıktan geliyorlar.

157 Mesaj
9 Haziran 2007; 12:05:17 

yaw arkadaşlar bencede bimeks açın google yazın teknosadan bakın kaç şikayet war kaç adamla davalık olmuşlar bunlarıda göz önünde bulundurmalısınız

Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır

344 Mesaj
17 Haziran 2007; 20:04:59 

arkadaslar bence de teknosadan birsey almayın.Benim kuzenimin bir laptopu vardı alalı 1 hafta olmustu bilgisayar hemen bozuldu servise goturelim dedik serviste 15 gun kaldı laptopu aldıktan sonra bir baktım laptop daha kotu olmus bilgisyar asırı derecede yavaslamıs surekli kilitleniyor musteri hizmetlerini bir daha arayalım dedik adamlar hic yardım etmediler.
Ama Bimeksden bir bilgisyar aldıgımızda basıma kotu birsey gelmedi diledigimi musteri hizmetlerine soruyordum adamlar surekli ilgileniyorlardı
İste bu farkdan dolayı bimeks diyorum

10613 Mesaj
17 Haziran 2007; 20:16:59 

Bimeks tabiki.

Maxi Cep

764 Mesaj
17 Haziran 2007; 21:21:39 

bn bimeks den bı handy cam aldım ALLAH tan bır sorunla karsılasmadım da adamlarla tekrardan muhattap olmadım. teknosa dan da bı web cam almıstım 1 hafta kullandım kalıtesınden memnun kalmadım gıttım verdım ustune para katıp baska bır webcam aldım ve hıc bırsey demeden kabul ettıler

Lenovo IdeaPad Y570
CPU: Intel Core i5-2430M || RAM: 6GB DDR3-1333MHz || HDD: 500GB WD Scorpio Blue || GPU: 2 GB nVidia GeForce GT 555M GDDR5
Display: 15,6" HD LED Backlight || Speaker: 2.0 JBL with SRS Premium Sound || ODD: DVD Super Multi || OS: Windows 7 Home Basic SP1 64-bit

15 Mesaj
22 Haziran 2007; 15:11:46 

bencede arkdaşlar teknosadan bişi aldım 2 günde bozuldu bimeksden aldım 3 yıl dayandı

15 Mesaj
22 Haziran 2007; 15:15:15 

yani sonuç bimeks bende bi kere teknosadan bişi aldım tekrardan nedense adam beni gıcık etti as kala dövüodum adamı ama bimeks çok farkle arkadaşlar

15 Mesaj
22 Haziran 2007; 15:17:37