Şimdi Ara

PROJECT NAME : WHITE

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
6
Favori
8.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.. Uzun zamandır aklımda olan projeme hem uygun vaktin olmasından hemde gerekli donanımların tamamlanamsından sonra sonunda başlama fırsatı buldum. Resimleri eklerken çok birşeyler yazmayacağım.. Çalışmanın adımlarını farklı açılardan resimlemeye çalıştım.Onun için bol bol resim ekleyeceğim.Genel olarak yapacaklarımdan bahsedersek..
    Kullandığım kasa Aerocool Xpredator kasanın üst kısmına 360mm rad yuvası açıp grill ve 360mm Rad takacağım..
    Aynı şekilde kasanın daha önceden söktüğüm HDD yuvalarının olduğu kasanın alt kısmına yine 240mm rad için yuvası açıp grill ve 240mm rad takacağım.
    Ayrıca kasanın Plexi olan kapağı dahada genişletip 5mm düz plexi takacağım.
    Son olarak kasaya ufak dokunuşlarla bazı kısımları beyaza boyayacağım..

NOT: Sıvı soğutma parçalarını seçerken tavsiye ve yönlendirmelerinden dolayı ve ayrıca attım her PM için ilgiyle cevap veren 'Digitaldrop' Onur Abiye ayrıca Çok teşekkür ederim.Kendisinin çok yardımı dokundu bana :)

Şimdi gelelim Sistem Bİleşenlerine Ve sıvı Soğutma Sistemine.

SİSTEM BİLEŞENLERİ
    İşlemci ----------- Core İ5 2500K
    Anakart ---------- Msı P67A-GD55(b3)
    Ekran Kartı ------ Sapphire HD 6970 2gb
    Ram ------------- Geil Value Plus 2x2gb 1600 Mhz
    HDD ------------- Samsung Spinpoint F3 1Tb
    Güç Kaynağı ---- SeaSonic 750w 80+ Bronze
    Kasa ------------- Aerocool Xpredator

SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ
    CPU Blok ---- XSPC Raystorm
    GPU Blok ---- XSPC Razor 6970
    POMPA ------- Alphacool VPP655 - G1/4 complete D5 HF Top
    Rezervuar --- EK Multioption X2 Res 150 Basic
    RAD 1 -------- EK Rad XT 360mm
    RAD 2 -------- Alphacool Nexxxos 2 Extreme 240mm
    Hortum ------- Mastekleer Hıgh Flexible Tubing 1/2 3/4
    Rakorlar ------ EK-PSC 13mm - G1/4 E-Nickel Rakor (10 adet)
    Fanlar --------- Arctic Cooling Arctic Fan F12 ( 5 adet )
    Fan 2 ---------- Bitfenix SPECTRE 140mm

EXTRALAR
    Slevee -------- Bİtfenix Alchemy White/Black Slevee Kits.
    RAD GRİLLS --- AC RYAN 360mm ve 240mm Rad Grills
    Termal Macun --- Artic Coolin 20g MX-4
    HDD Cooler ----- Aerocool AVN-1000

PROJENİN BİTMİŞ HALİ

Bunlarda Çalışma Resimleri..

Donanımlarımızı tanıyalım :)

Aile foğrafı

Ekran kartını yatırdım ameliyat masasına

Sıra geldi anakarta

Ortak kareler

Radyator için kesim alanı.
    Odanın şuanki dağınık hali

Sırada Radyatorler için yuva açmak var.. biraz uğraştıracak ama şimdi kasayı biçmeye gidiyorum :)
    Resim uplama sorununu hallettiktek sonra sonunda kasayı haşat etmeye gidiyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Squadd -- 18 Temmuz 2012; 18:28:08 >

• Kolay gelsin güzel bir çalışma olacak gibi. Ben de gelecek hafta başlayacağım gibi duruyor.

Benim merak ettiğim nokta rakorlar. Rakorlar hakkında yorum yaparsan sevinirim bende de var onlardan ama elime bitspower geçti onu görünce kullanasım gelmedi sır bu yüzden rakorları değiştirecektim sen sistemi kurunca sorunsuz tutuyor dersen hiç uğraşmayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poyri!!!

Kolay gelsin güzel bir çalışma olacak gibi. Ben de gelecek hafta başlayacağım gibi duruyor.

Benim merak ettiğim nokta rakorlar. Rakorlar hakkında yorum yaparsan sevinirim bende de var onlardan ama elime bitspower geçti onu görünce kullanasım gelmedi sır bu yüzden rakorları değiştirecektim sen sistemi kurunca sorunsuz tutuyor dersen hiç uğraşmayacağım.

valla ben onu merak edip rakorları hortuma takıp epey bi güç uyguladım çıkarmı çıkmazmı diye ama.. banamısın demedi sistemede takıp denemek lazım.. oda 2-3 güne anca hazır olur..
  • iyidir sivi sogutma tabi vakti olanlara zamaninda cok dusundum bu aralar bilgisayari ayda uc saat anca calistirdigim icin hepden uzak kaldim
  • Resimler iştah açıcı cidden ama seni biraz daha uğraştıracak çünkü biz bakamıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: cianni

Resimler iştah açıcı cidden ama seni biraz daha uğraştıracak çünkü biz bakamıyoruz

şimdi onlar için uğraşıyorum abload.de ye upload ediyorum :) inşallah büyük görünürler .
  • hizliresim yada tinypic kullan. hizliresim nadiren sorun çıkartabiliyor, sorun çıkan resimleride tinypic e yüklersin
  • resimleride sonunda büyütebildim :)
  • Eline sağlık çalışma güzel gidiyor, umarım istediğin gibi birşey ortaya çıkar sonuç olarak
  • Teşekkürler hocam :)
    Kasanın harap olmuş hali...
    Bantsız siyah kısımlar güzelce bayaza boyanacak :)
    Kasanın harap olmuş hali...

Yarın kenar kısımları eğe yardımıyla güzelce düzelttikten sonra rad grıll'i takacağım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Squadd -- 22 Ağustos 2012; 11:02:39 >
  • güzel gidiyor takipteyim
  • beyaz siyah her zaman benimde favorim olmustur..takipteyim bende, fikir calabilirim dikkat:P
  • takipteyim
  • en sondaki fotodada eleman laptopla knight akıyo :D
  • Gerçekten farklı birşeye benzicek gibi
  • @squadd, tum parcalari yada buyuk bi cogunlugunu amerikadan getirmissin galiba. nasil getirdin? gumruk vs sorun olmadi mi? nerden anladin dersen de, xspc,alphacool ve bitfenix turkiyede satilmayan markalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamblerbarbo

@squadd, tum parcalari yada buyuk bi cogunlugunu amerikadan getirmissin galiba. nasil getirdin? gumruk vs sorun olmadi mi? nerden anladin dersen de, xspc,alphacool ve bitfenix turkiyede satilmayan markalar

70 euro sınırı var gümrükte kargo hariç bu fiyatı geçmez ise gümrüğe takılmaz diye düşünüyorum...Kutunun boyutu küçük olursa fiyata çok takılmazlar heralde.Bana gelen kutuların hiçbiri gümrükte açılmamıştı..Faturalarda kutunun içindeydi...Ürünleride şu sitelerden temin ettim :)
    http://www.specialtech.co.uk/
    http://www.watercoolinguk.co.uk/ 1 haftaya elinizde olur ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Squadd

quote:

@squadd, tum parcalari yada buyuk bi cogunlugunu amerikadan getirmissin galiba. nasil getirdin? gumruk vs sorun olmadi mi? nerden anladin dersen de, xspc,alphacool ve bitfenix turkiyede satilmayan markalar

70 euro sınırı var gümrükte kargo hariç bu fiyatı geçmez ise gümrüğe takılmaz diye düşünüyorum...Kutunun boyutu küçük olursa fiyata çok takılmazlar heralde.Bana gelen kutuların hiçbiri gümrükte açılmamıştı..Faturalarda kutunun içindeydi...Ürünleride şu sitelerden temin ettim :)
    http://www.specialtech.co.uk/
    http://www.watercoolinguk.co.uk/ 1 haftaya elinizde olur ..

cok tesekkurler. bende acikcasi amerikadaniste.com a guvenememistim tam olarak, en kotu ihtimal biraz vergi oderiz
  • quote:

cok tesekkurler. bende acikcasi amerikadaniste.com a guvenememistim tam olarak, en kotu ihtimal biraz vergi oderiz

Rica ederim :) verdiğiniz sitede 3 günde express kargo diyor... bu tarz gönderiler gümrükte takılıyor diye okumuştum bir kaç yerde...Yoksa ben verdiğim sitelerden birinde kasa siparişi verecektim ama tr gönderimi yapmıyorlardı..
  • Güzel gidiyor. Takip.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.