Şimdi Ara

PROJECT NAME : WHITE (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
6
Favori
8.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Resurrections

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

quote:

quote:

quote:

Bunun neresi mod anlamıyorum, yap-boz misali birleştiriyorsunuz işte.

Ozaman 3-5 birşey yapta seni görelim emeğe sağlık diyeceğne attığın mesaja bak dengesiz herif anca kıskanın insanları karalamaya çalışın terbiyesiz insan çık git adamın asabını bozma

modifikasyon değişiklilkler yapmaktır sen ne yapmışsın kesmek ve birleştirmek dışında.

her su soğutma takan böyle konu açıyor bir yürüyün gidin Allah aşkına!

açacak tabi burası forum rahatsızlığın varsa kapatırsın hesabını girmesin olur biter adam emek veriyor boyuyor birşeyler yapıyor sen kem gözlerle işkembeden sallıyorsun o zaman sen birşeyler yapta görelim

görmemişlik kötü bir şey ben buna değindim sadece sayın atarlı forum üyesi.

bunun görmemişlikle ne alakası var sen hala forumun amacının ne olduğnu anlamamışsın sayın anlama problemli forum üyesi

forumun amacını biliyorum sen merak etme.

ama modifikasyonla alakası olmayan bir şeyi paylaşarak abes bir davranış sergilemeniz....

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ozaman 3-5 birşey yapta seni görelim emeğe sağlık diyeceğne attığın mesaja bak dengesiz herif anca kıskanın insanları karalamaya çalışın terbiyesiz insan çık git adamın asabını bozma

modifikasyon değişiklilkler yapmaktır sen ne yapmışsın kesmek ve birleştirmek dışında.

her su soğutma takan böyle konu açıyor bir yürüyün gidin Allah aşkına!

açacak tabi burası forum rahatsızlığın varsa kapatırsın hesabını girmesin olur biter adam emek veriyor boyuyor birşeyler yapıyor sen kem gözlerle işkembeden sallıyorsun o zaman sen birşeyler yapta görelim

görmemişlik kötü bir şey ben buna değindim sadece sayın atarlı forum üyesi.

bunun görmemişlikle ne alakası var sen hala forumun amacının ne olduğnu anlamamışsın sayın anlama problemli forum üyesi

forumun amacını biliyorum sen merak etme.

ama modifikasyonla alakası olmayan bir şeyi paylaşarak abes bir davranış sergilemeniz....

sana göre alakası olmayan şeyin burdaki birçok üye ile alakası var hoşuna gitmiyorsa bakmazsın olur biter sen hayatında kaç kere mod yaptın yada böle birşey yaptın da konuşuyorsun ha yaptıysanda koyda şuraya 2-3 ss görelim de sen neymişsin diyelim şampiyon

• Adam daha ne yapsın kasayı kesmiş biçmiş, rengini değiştiriyor. Olay sadece sıvı soğutmadan ibaret değil ki, ama modüler sıvı soğutma da kendi çapında bir moddur.
    Ne kadar zahmetli bir hobi olduğunu uğraşmayan bilemez. H100 gibi alıp monte etmekten ibaret değil malesef, herşeyin hesaplanıp proje haline getirilmesi gerekiyor.
    Bu bölümün amacı zaten projeleri, proje adımlarını ve kasaları sergilemek. Bunu "hava atmak" olarak görüyorsanız bence de bu bölüme hiç uğramayın.
  • quote:

sonuçta bir emek ve paylaşım var ortada saygı duymanız lazımken gereksiz ve terbiyesizce mesaj atmışınız yakıştıramadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkyyy

quote:

sonuçta bir emek ve paylaşım var ortada saygı duymanız lazımken gereksiz ve terbiyesizce mesaj atmışınız yakıştıramadım

bu forumdaki modların çoğu yoktan var etmek olduğu için sadece pc toplayıp üzerine su soğutma takıp, boyayınca pek mod göremiyoruz ortada.

bu daha çok sıradan bir pc toplamak gibi bir şey oluyor.
  • Mod'un açılımı modifikasyondur. Modifikasyon da kelime olarak varolan birşey üzerinde değişiklik, düzeltme yapma anlamına gelir.
    Sıfırdan birşeyler ortaya çıkaran arkadaşların yaptığı modifikasyon değil, custom kasa yapımıdır. Oradaki emek elbette tartışılmaz çok daha fazla.
    Fakat modifikasyon kavramı buradaki gibi hazır bir sistemi alıp değişikliğe uğratıp kişiselleştirme işlemidir. Custom build ile mod kavramlarını karıştırmayınız.
  • bence konun ismini modifikasyon ve custom kasa yapımı yapın o zaman tutar.
    custom kasa yapımı tabirini Umutcan'dan aldım doğru olmaya da bilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: negapozi

bence konun ismini modifikasyon ve custom kasa yapımı yapın o zaman tutar.
    custom kasa yapımı tabirini Umutcan'dan aldım doğru olmaya da bilir

Yurtdışında bu işlem(sıfırdan dizayn ve oluşturma) custom case building olarak geçiyor. Türkçesini isteğe özel kasa yapımı olarak çevirebiliriz aslında.
    Örnek olarak bu bölümde bir üye çok güzel bir şekilde masasına çekmece şeklinde kasa yapmış. Bu custom build'e bir örnektir mesela.
    Aşağıdaki konuda custom case building işleyişini ve planlanmasını anlatmışlar :

http://www.overclockers.com/forums/showthread.php?t=173336

Burada arkadaşımızın yaptığı işlem varolan kasasını modifiye etmektir ki kullandığı tabir doğru bence. Dh'de custom yapımlar için ayrı bir bölüm olmadığı için
    hepsi burada modifikasyon bölümü altında toplanıyor. Doğal olarak böyle ufak tabir karışıklıkları olması normal. Bence daha fazla konuyu saptırmadan
    arkadaşın konusunu temiz tutalım

• Ve sistemin Bitmiş Hali

PROJECT NAME : WHITE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Squadd -- 12 Temmuz 2012; 17:16:11 >

• eline koluna sağlık temiz bir mod oldu kasa az daha büyük olsaydı daha kolay çalışırdınız ama gerçekten titiz bir çalışma sade ve şık bir görünümü var bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: menem

Teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Squadd

quote:

Orijinalden alıntı: menem

Teşekkürler :)

işin açıkcası sıvı soğutmaya her zaman imrenirim ama bir türlü nasip olmadı böyle şeyler...
  • Projeyi baştan beri takip ediyorum çok güzel sonlandı senin adına mutluyum inşallah sorunsuz kullanırsın sistemini, hayırlı olsun.
  • Çok başarılı olmuş. Umarım sorunsuz bir şekilde uzun süre severek kullanırsın.
  • İyi niyetleriniz için hapinizse teşekkür ederim dostlarım :)
  • Umarım sorunsuz bir şekilde kullanırsınız sistemi.Bu sisteme güzel bir monitör gider artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahm-@

Umarım sorunsuz bir şekilde kullanırsınız sistemi.Bu sisteme güzel bir monitör gider artık

Teşekkürler :) bi monitör birde ssd kaldı eksik olarak :) yakın zamanda onlarıda tamamlarım insallah :)
  • Eline sağlık sonuç olarak epey güzel olmuş. Rezervuarı tekrar ters çevirdikten sonra iç borularını tekrar taktın değil mi bu arada ?
  • eline koluna saglik kardes haf x i pazartesu getiriyorum bir a sonra alirim kirmizi siyah biseyler yaparsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sıcaklıklar ne alemde peki
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.