Şimdi Ara

Nokia, Wi-Fi patentlerinin Google Nexus 7'de izinsiz kullanıldığını iddia ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Nokia, Wi-Fi patentlerinin Google Nexus 7'de izinsiz kullanıldığını iddia ediyor

Google, geçtiğimiz hafta düzenlediği geliştirici konferansında ASUS tarafından üretilen ilk tablet bilgisayarı Nexus 7 ME370T'yi resmen duyurmuştu. 199$'lık fiyat etiketi ve Tegra 3 çipsetiyle teknoloji dünyasını uzun süredir meşgul eden cihaz, rakip firmaları da harekete geçirdi.

The Inquirer sitesinin haberine göre; Nokia, IEEE 802.11 Wi-Fi standardıyla alakalı patentlerinin Nexus 7 tarafından ihlal edildiğini iddia ediyor. Ne Google ne de ASUS Finlandiya merkezli üreticinin sahip olduğu Wi-Fi patentleri için lisans ücreti ödememiş.

Apple'ın aksine Nokia'nın ihlal edilen patentler ile alakalı stratejisi daha ılımlı olacak. Teknolojilerini izinsiz kullanan firmaların kendisine başvurması ve lisans için kaydolmasını isteyen mobil sektörün eski lideri, şuan için herhangi bir patent ihlal davası açmayı düşünmüyor.

Google'ın önümüzdeki ay maliyet fiyatından satışa sunacağı Nexus 7, Nokia için yeni bir gelir kapısı olacak. Durumu ASUS açısından değerlendirdiğimizde, Tayvanlı üreticinin diğer tablet bilgisayarları için de lisans ücreti ödemesi gerekebilir. Ancak ortaya atılan bu iddianın gelir elde etmekten çok stratejik olduğu düşünülüyor.

Nokia'nın açıklaması hakkında herhangi bir açıklama yapmayan ASUS ve Google, sessizliğini koruyor. Talep edilen lisans ücreti için şirketlerin önümüzdeki günlerde masaya oturması bekleniyor. 

• işde nokia ya apple gibi cirkeflik yapmamış en azından :)

• Nokia nın ılımlığıyla alakası yok bence nakite ihtiyacı var. Yoksa oda rakibini piyasadan silmek ister

• Nokia'nın bu sınıfta bir ürünü yok bence işi dava boyutuna o yüzden taşımak istemiyordur, kendi elinde apple gibi bu ürününe rakib bir mal olsaydı böyle bir ılımlı durumun olacağını hiç zannetmiyorum.

• Apple ın son olarak Galaxy Nexus u yasaklatması zaten art niyetinin en bariz örneği açık açık sattırmayacağım diyor apple android ürünlerini.

Nokia da eskiden az değildi şuan eli o kadar güçlü değil o yüzden tepki çekmemek için ılımlı olmak zorunda...

• bence lisans ücreti yerine 2 tane üst düzey akıllı telefon göndersinler iş tatlıya bağlansın. Belki nokia cihazları inceler de feyz alır.

• Nokia o kadar kendinden eminki yeri geldiğinde ayağının altına alacaklarını şimdiden yaşasın yaşayabildiği kadar politikasıyla mütevazi davranıyor :)

Windows phone manyak geliyor :)Gerisi teferruat

• quote:

Orijinalden alıntı: osmanefeozkan

Nokia'nın bu sınıfta bir ürünü yok bence işi dava boyutuna o yüzden taşımak istemiyordur, kendi elinde apple gibi bu ürününe rakib bir mal olsaydı böyle bir ılımlı durumun olacağını hiç zannetmiyorum.

Tek doğru yaklaşım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Patent konularını ne zaman görsem hep Apple'ı anarım...

• Nokia nın gelecekteki muhtemel alıcılarından birisi de Samsung oldugu icin Nokia yetkilileri ılımlı yaklasmıs soruna

• quote:

Nokia'nın bu sınıfta bir ürünü yok bence işi dava boyutuna o yüzden taşımak istemiyordur, kendi elinde apple gibi bu ürününe rakib bir mal olsaydı böyle bir ılımlı durumun olacağını hiç zannetmiyorum.

Nokia'nin yerinde Apple olsaydi hemen dava acardi desenize, zaten dava acma masraflari sizin tarafinizdan karsilaniyor (iHayranlar), yani davayi kazanmazsa kaybedecegi hic bir sey yok

• "nokia konektın pipıl" ne demek !?

Nokia, Wi-Fi patentlerinin Google Nexus 7'de izinsiz kullanıldığını iddia ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 3 Temmuz 2012; 20:53:33 >
  • apple da bişey bulur nexus 7 de... mutlaka bi patent ihlali çıkarır yani...

• quote:

Orijinalden alıntı: Statistik

quote:

Nokia'nin yerinde Apple olsaydi hemen dava acardi desenize, zaten dava acma masraflari sizin tarafinizdan karsilaniyor (iHayranlar), yani davayi kazanmazsa kaybedecegi hic bir sey yok

Yanlış anlamadıysam bana apple hastası gözüyle bakıp bu yanıtı verdiniz fakat ben yaklaşık 3 yıl nokia n95 8gb (ve samsung 5233w) kullandım her zaman bu kütüğün onun zamanında çıkan iphone 3 den daha kaliteli ve işlevsel bir cihaz olduğunu söylemişimdir bir iphone 3 ile yapamadığın birçok şeyi n95 8gb fazlasıyla sunmuştu bana bu yüzden dolayı eğer anlamamda bir yanlış yoksa sizi ön yargılarınızdan dolayı kınıyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.