Şimdi Ara

Huawei HG253 DDNS Ayarları ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
5
Favori
20.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu modemi dün akşam kurdular, ddns ayarlarını bir türlü yapamadım. daha önce pirelli kullanıyordum onda hiçbir sorun olmadan no-ip.com un ddns ini kullanıyordum. bunda bütün ayarları yapmama ragmen modem ip mi güncellemiyor kapatıp acınca. bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

• DYNDNS ayarlarımla düzgün çalıştı şifre vs hatası yapmış olma ihtimaliniz yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: guffy

DYNDNS ayarlarımla düzgün çalıştı şifre vs hatası yapmış olma ihtimaliniz yok mu?

yok kontrol ettim, ayarlarıda zaten no-ip support dan aldım... bilmiorum walla neden olmadı superonline nıda aradım ama onlarda konudan bir haber...
  • Merhaba,

Ben az önce konfigurasyonu yapabildim, aşağıdaki şekilde çalışıyor. Sunucu ve alan maddeleri kafa karıştırıyor.

Sunucu: buraya kullanmak istediğin subdomain adını yazıyorsun (örn: equinox)
    Alan: no-ip.org (subdomain tanımlarken seçtiğin domain)
    Kullanıcı Adı: email adresin
    Şifre: şifren :)
    Sunucu adresi: dynupdate.no-ip.com
    Sunucu port: 8245
    Protokol: GNUDip.http
    Servis Adı: no-ip yazdım ben

Umarım işine yarar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpYsiDER

arkadaşlar bu modemi dün akşam kurdular, ddns ayarlarını bir türlü yapamadım. daha önce pirelli kullanıyordum onda hiçbir sorun olmadan no-ip.com un ddns ini kullanıyordum. bunda bütün ayarları yapmama ragmen modem ip mi güncellemiyor kapatıp acınca. bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Nasıl çözdüğünüzü anlatabilir misiniz rica etsem. aynı sorun şu an bende de var.
  • Hocam Allah razı olsun tüm işimi çözdüm sayende.

Teşekkürler.

Edit:

Hocam tüm ayarları aynı şekilde yaptım bir sıkıntı yok gibi gözüküyordu fakat modem restart edince tekrar hostname üzerinden erişemedim. Bir bilgin varmı?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disasterrr -- 11 Haziran 2013; 17:43:08 >
  • dyndns.org'un expire olması, tzo.com'unda dyndns.org tarafından satın alınması yüzünden başka bir free dns aratışım sürüyor. no-ip.biz olarak aldığım adresi modem kullanamıyor. others kısmına bir dns adresi yazıp da kullanabilen varsa lütfen yardımcı olsun. Aksii halde sıperonline'a sabit ip için de aylık 5 tl vermek veya dyndns.org için yıllık 25$ bayılmak gerekecek.
  • Arkadaşlar Huawei HG253s Superonline fiber modemime DynDns ve noip üyeliklerimi vs tanımladım ancak ev dışından (ilginç bir şekilde, domain'i evde girdiğim zaman bağlanıyor) hala bağlanamıyorum.

Konfigürasyonu dün akşam yaptım. Ama DNS'lere eklenmesi mi uzun sürüyor veya başka bir işlem daha mı gerekiyor bilginiz var mı?
  • Bende yapamadım bi türlü :(
  • Bana da lazım oldu DDNS ama beceremedim.
    Çözüm bulan yok mu?
  • merhaba Arkadaşlar. Resimdeki bölümleri doldurmam lazım. ne yazmalıyım?
    değişik kombinasyonlar denedim ama olmadı.
    Huawei HG253 için destek vermiyormuş.
    Superonline da bilmiyor.

sunucu port ne girmek lazım. girince port yönlendirme mi gerekecek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kertenkelek -- 9 Şubat 2015; 23:56:40 >
  • equinox E kullanıcısına yanıt
    selam sunucu portunu neye göre seçtiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: guffy

DYNDNS ayarlarımla düzgün çalıştı şifre vs hatası yapmış olma ihtimaliniz yok mu?

merhaba,

huaweide dyndns ayarlarını nasıl yaptınız?
    bir türlü çalışmadı.
    modem reset yapınca ip güncellenmiyor.
  • Aynı durum bende de var. İlk ay gayet güzel çalıştı ve her ay güncelleme yapmamak için 10USD karşılığı bir paralı account oluşturdum. Sonrasında ise no-ip accout u üzerinde güncel ip adresimi defalarca güncellememe rağmen ip adresim değiştiğinde bağlantımı kaybettim. Açıkçası vaktim olmadığından no-ip ile de olayı takip edemedim. Sorun router mı yoksa no-ip'de mi anlamadım. Bu kadar insan no-ip kullanıyorsa ve benzer sorunlar ile karşılaşıyorsak sorun superonlinedan kaynaklanıyordur diye düşünüyorum. Router üzerinde DDNS ayarlarını yine bu post da bulunan bilgilere göre yapmıştım.
  • arkadaşlar bu soruna çözüm bulabilen var mı?
    yukarıdaki ayarları giriyor olmama rağmen HG253S ile ip güncellenmiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthz -- 16 Mart 2015; 22:07:03 >
  • Statik ip istediniz mi sanki sorun o gibi duruyor

Bende ip camera için istiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MULTİ_tasking

Statik ip istediniz mi sanki sorun o gibi duruyor

Bende ip camera için istiyorum

DynDNS bütün piyasayı eline almış, adamlar adeta tekel. Huawei HG253S modemin içinde DDNS bölümünde DynDNS için özel seçenek var. Ayda 9 TL sabit ip için vereceğime vereceğime "30 host ile senelik 15 USD (40 TL)" veririm daha karlı gibi geldi.

DynDNS den aldım, oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthz -- 17 Mart 2015; 9:34:11 >
  • Selamlar,

https://www.dynu.com/DynamicDNS/IPUpdateClient/HUAWEI-HG533

siteye üye olup ücretsiz dinamik dns hizmeti alıp Huawei HG253 modem için ayarları uygulayabilirsiniz.

Konuyu hortlattım ama ihtiyacı olan olabilir.

Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: klarkkent

Selamlar,

https://www.dynu.com/DynamicDNS/IPUpdateClient/HUAWEI-HG533

siteye üye olup ücretsiz dinamik dns hizmeti alıp Huawei HG253 modem için ayarları uygulayabilirsiniz.

Konuyu hortlattım ama ihtiyacı olan olabilir.

Saygılar.
    Allah razı olsun kardeş. Keşke herkes bu şekilde konu hortlatsa.
    5 dakikada 1 yıldır beklediğim işi hallettim...

• dynu.com ile üye oldum ve çalıştı ancak modemi resetleyince veya ip adresi değişinci dns i güncellemiyor. Çözüm arıyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.