Şimdi Ara

Windows 8 Pro'ya terfi 39.99$ olarak belirlendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
4.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft, kısa süre önce hangi sürümlerin hangi koşullar altında Windows 8 işletim sistemine terfi edebileceğini duyurmuştu. Terfi ile ilgili fiyatlandırma da belli oldu.

Windows ekibinin resmi blogundan yapılan açıklamaya göre 131 ülke pazarında Windows XP, Vista ve 7 sürümlerine sahip olanlar 39.99$ karşılığında Windows 8 Pro sürümüne terfi edebilecek. Terfi sonrasında isteyenler Windows Media Center yazılımını da ücretsiz olarak edinebilecek.

Windows 8 Upgrade Assistant ile Windows 8 Pro kurulumunu adım adım takip etmek de mümkün. Asistan sisteminizi kontrol ediyor, sürümü indiriyor ve kurduktan sonra kurulum dosyasını siliyor.

Windows 7 sürümleri ayarları, kişisel dosyaları ve uygulamaları saklayarak terfi edebiliyor. Vista sürümleri sadece kişisel dosyaları, Vista SP1 sürümleri kişisel dosyaları ve ayarları saklayarak terfi edebiliyor. Windows XP SP3 sürümleri ise sadece kişisel dosyaları koruyarak terfi edebiliyor.

Tüketiciler DVD formatında yeni sürümü talep ederlerse çevrimiçi Windows mağazasından artı 15$ maliyet ile temin edebiliyor. Perakendecilerde ise DVD kutuları 69.99$ şeklinde satılacak.

Terfi kampanyası 31 Ocak 2013 tarihine kadar sürecek. 2 Haziran sonrası yeni bir Windows 7 PC alanlar ise 15$ karşılığında Windows 8 Pro'ya terfi edebiliyor.

• Fiyat gayet makulmuş geçiş için

• 40 $ uygun bir fiyat.

• 40+15 alıyorum :)

• Microsoft'u ilk defa takdir ettim fiyat konusunda
    W7 Ultimate'in fiyatıyla arasında dağlar kadar fark var
  • abi şimdi 20 liraya orijinal xp alıp 40 dolara upgrade edebilecek miyiz? çok iyi olur öyleyse :D

• microsofta günahımı vermem. linux, android gibi işletim sistemlerini ücretsiz dağıtsınlar.

• Yalnız şu var, ucuza XP alıp W8 upgrade yapmak isteyenler saatlerce XP'den W8'e upgrade işlemini beklemek zorunda kalacaklar. Bu kampanya, lisansınızı upgrade ediyor fakat önceki sürümü kurmadan W8'i kuramıyorsunuz. W7 ya da Vista'dan geçiş çok daha kısa olabilir fakat XP'den geçişte saatler alıyor.
    Sıfırdan W8 kurmak, upgrade sürümlerde mümkün değil.

• hemen gecmeyi düşünüyorum....

• Fiyat çok iyi ama benim merak ettiğim upgrade edilmiş sürümle normal sürüm arasında herhangi bir fark olacak mı

• Microsoft fiyatı bu kez iyi tutmuş...
  • fiyat güzelmiş

• oha ya harbi şaşırdım windows 8 e bende geçeyim bari.

• Peki bu konu ve uygulama haber ne alaka?

• nezaman baslıyor terfi işlemi.
    sanırım henuz resmi olarak w8 cıkmadı.

• Vista sp2 kullanıyorum çevrimiçi yükseltirsem her formatta önce vistayı sonra sp1 i sonra da çevrimiçi yükseltmeyi mi yapmam gerekecek? Yani sıfırdan kuramayacağım. Peki mağazadan +15 dolar verip dvd alırsam sıfırdan kurulum yapabilecek miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: labtek38

Vista sp2 kullanıyorum çevrimiçi yükseltirsem her formatta önce vistayı sonra sp1 i sonra da çevrimiçi yükseltmeyi mi yapmam gerekecek? Yani sıfırdan kuramayacağım. Peki mağazadan +15 dolar verip dvd alırsam sıfırdan kurulum yapabilecek miyim?

Recovery disc oluşturabilirsiniz

• Android ciddi ciddi peşinden geliyor.

Microsoft uygun fiyat ile rekabet etmek zorunda.

Yoksa gelişen dünyada rekabet edemez ve Nokia nın konumuna düşer.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

Android ciddi ciddi peşinden geliyor.

Microsoft, Nokia nın konumuna mı düşer?

Güldürmeyin allah aşkına beni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-96C8A0517 -- 3 Temmuz 2012; 17:35:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kmertozan

quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

Android ciddi ciddi peşinden geliyor.

Microsoft, Nokia nın konumuna mı düşer?

Güldürmeyin allah aşkına beni

Aynen. okadar kolay mı windowsun önüne geçmesi. düşünsenize windows bile kendi xp işlemtim sisteminin önüne geçemiyor zaten symbianda eskiden tutulmuyorduki, andorid symbiandan ın eksikliğini gördü iphone'unda pahalı olmasından yararlandı piyasada taht kurdu. symbianın sonunun böyle olması belliydi.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.