Boya Koruma Yaptırmalımıyım..
73 Cevap6172 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

11 Mesaj
3 Temmuz 2012; 0:46:01 

Arkadaşlar 0 km araca boya koruma yaptırmalımıyım...

3591 Mesaj
3 Temmuz 2012; 0:48:33 

Kesinlikle yaptirmalisiniz.boyaya zarar verecek her turlu dis etmenlerden korur ve su tutmaz.(boncuk boncuk olur aracin ustu suda.)

Ancak 1-2 hafta bekleyin ki boya guneste kemiklessin oyle yaptirin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1905 te doğdu bizim aşkımız ,
Sarı kırmızı renkte akar kanımız.
Ölene kadar hep yanındayız,
Haydi kükre aslan hep biz burdayız.

11 Mesaj
3 Temmuz 2012; 0:54:07 

dostum 40 gün oldu arabayı alalı bende yaptırayım diyorum yanlız burada sonax var sizce sonax nasıldır, inşallah pişman olmam

2496 Mesaj
3 Temmuz 2012; 0:54:55 

Kaliteli bir wax alıp kendiniz uygulayın.En kaliteli wax 70 tl en az 50 uygulama yapar paranızda cebinizde kalır.Bu işle ilgili internette arama yaparsanız gerekli bilgiye ulaşırsınız

11 Mesaj
3 Temmuz 2012; 0:58:52 

peki bu wax nedir ayrıca nasıl uygulanır, hadi uyguladık diyelim boyaya herhangi bir zararı olur mu??

739 Mesaj
3 Temmuz 2012; 0:59:32 

1-2 ay beklemesinde fayda var boyası yeni oldugu için

12085 Mesaj
3 Temmuz 2012; 1:07:46 

Bizde geçen hafta yaptırdık bayide.

.:: İzmir Ekonomi Üniversitesi ~ Logistics Management ::.

.:: 2012 Opel Astra J 1.3 95 hp & Olimpik Beyaz & Navi 600 & Cosmo ::.

2496 Mesaj
3 Temmuz 2012; 1:17:12 

Özelden yazdım

3591 Mesaj
3 Temmuz 2012; 1:17:42 

quote:

Orijinalden alıntı: thermesoss

peki bu wax nedir ayrıca nasıl uygulanır, hadi uyguladık diyelim boyaya herhangi bir zararı olur mu??

Hocam oyle sadece waxla falan olmuyor bu isler.kendin yapmak istiyorsan sana anlatayim

Aracini cilali oto sampuani ile bi guzel yikayip iyice kurula.

Ruzgar , gunes , toz almayacak biryere araci cek.

Hizli cila ya da sivi sabunu hem kile hem de uygulayacagin yuzeye sik ve cok bastirmadan yuvarlak cizerek kili uygula.kil boya uzerine isleyen her turlu kus pisligi , sanayi tozlari , normal tozlar vs her turlu lekeyi soke alir.(25 gr 35 tl) 1 araca 25 gr yetiyor.ama kil arastirmasini cok iyi yap.yoksa boyaya hasar verirsin

Ardindan yuzeyde kil uygulamasi yuzunden cizikler olusursa ( buyuk ihtimal olusur) bir guzel pasta at cizikleri alsin.

Son olarakta bir guzel wax at paril paril parlasin :)

Ama bunlar icin mastafin sunlar.35-40 tl kil , 50-100 tl arasi markasina gore polisaj makinasi , 20-50 tl arasi markasina gore wax ve bol zaman :)

Ha o kadar ugrasamam diyorsan ben aracima boya temizleme parlatma ve koruma yaptirdim sonaxta.detay istersen pm atarim.iscilik tr de ki en iyi sonax bayisinden biridir.yaptigi araclari gorsen kafayi yersin ( tunning , hasarli araclar , boya temizleme parlatma ve boyama isleri)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Temmuz 2012; 1:18:53 

quote:

Orijinalden alıntı: ercngc

ekmekmi sandin arkadasim?

739 Mesaj
3 Temmuz 2012; 3:10:21 

quote:

Orijinalden alıntı: +24edition

quote:

ben bu işte uzman değilim ama boya koruma yaptırmak için araştırma yaptıgımda 2 kişiden filan bunu duydum.Yeni boyanın bir süre hava alması gerekir.Direk boya koruma olunca hava ile teması kesiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercngc -- 3 Temmuz 2012; 3:23:06 >

6620 Mesaj
3 Temmuz 2012; 3:23:37 

Bence yaptırmalısınız...

Zararını değil faydasını gördüm.

Engelli araçları (alım,satım,uygunluk vs) hakkındaki her türlü sorunuzu özel mesaj yolu ile sorabilirsiniz...

...Jack_Daniel's...
...more Jack_ Daniel's...
...even more Jack_Daniel's and even more Jack_Daniel's...

8510 Mesaj
3 Temmuz 2012; 8:41:27 

kesinlikle yaptırın

Galaxy Note 3, Mercedes-Benz, XboX360

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...!!!

2887 Mesaj
3 Temmuz 2012; 8:48:02 

İşçiliği düzgün bir yerde yaptırın da nerede yaptırırsanız yaptırın.
İmzamdaki aracımı aldığım zaman Giresun Sonax'ta yaptırdım berbat ettiler..

2010 Honda Civic HB 1.8 I-VTEC A/T Siyah

2700 Mesaj
3 Temmuz 2012; 8:57:15 

Yaptırın

1409 Mesaj
3 Temmuz 2012; 9:06:01 

bence çok pahalı bir uygulama, şahsen ben 2 aracımada yaptırmadım, yaptırmayıda düşünmüyorum. internette araştırdığımda ya da canlı olarak izlediğimde çok başarılı bir uygulama olduğunu gördüm ama sorun şurda. o ödediğiniz paraya değer mi? Belki spor bir bmw, mercedes'im olsa yaptırırım ama sıradan bir araba parlasa ne olacak ya da boyasında leke olmasa. zaten ben 2-3 sene kullanıp araba değiştiriyorum 2.el sahibi daha temiz bir kaportaya sahip olsun diye neden o kadar para bayılıyım.

2011 Renault Megane III 1.5 dci Dynamique
2010 Nissan Qashqai 1.5 dci Tekna Executive

5478 Mesaj
3 Temmuz 2012; 10:02:25 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: +24edition

quote:

ben bu işte uzman değilim ama boya koruma yaptırmak için araştırma yaptıgımda 2 kişiden filan bunu duydum.Yeni boyanın bir süre hava alması gerekir.Direk boya koruma olunca hava ile teması kesiliyor.

Siz araba fabrikadan çıktığı gün son kullanıcıya teslim edildiğini mi sanıyorsunuz?

Sizin dediğiniz bekleme olayı ancak arabanızı siz kendiniz boyatırsanız geçerli olabilir. Boyattıktan sonra boyanın kemikleşmesi beklenebilir.
Ama bayiden alınan sıfır km araba zaten haftalar önce boyanmıştır, gümrük sahalarından günesin altında beklemiştir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1103 Mesaj
3 Temmuz 2012; 10:06:04 

Aklınızda olsun,boya korumayı 6ay-1sene aralıklarla yenilemez iseniz bir işe yaramaz....Yani yaptırdım bitti olmuyor.

Cahillerle yaptığım bütün tartışmaları kaybettim.
[İmam-ı Azam]

1601 Mesaj
3 Temmuz 2012; 10:18:44 

Dün Ümraniye de gördüm.Pasta cila 59 boya koruma 49 TL idi.Piyasadan haberim yok ama fiyat bana ucuz geldi.(autowax tı sanırım yanlışta biliyor olabilirim) 6 ayda bir yapacağımızı farzetsek kendimiz alıp yapmaya ve uğraşmaya değmez.

2010 Civic Elegance OV Next 525 // LG 47LW450U // Lumia 925

***İnsanlar dünyada uykudadırlar,Ölünce uyanırlar!!!

1523 Mesaj
3 Temmuz 2012; 10:24:12 

Bence yaptırmayın zaten boyanın üzerinde vernik tabakası oluyor, birkaç sene sonra matlaşmaya başlayıp kılcal çizikler çıktıgında yaptırmanız daha çok yararınıza olabilir. en önemli şeyde iyi bir yere yaptırmanız

203 Mesaj
3 Temmuz 2012; 11:33:20 

Sıfır arabada kil uygulaması tavsiye edilmez. Sakın dışarda paranı kaptırma, internetden ( erdem boya yada başka sitelerden )
1- İyi yıkama şampuanı ( 30 TL )
2- 3 tane mikrofiber bez. ( 20 TL ) devamlı kendin yıkayacaksan iyi bir kurulama bezi al ( 30 TL)
3- elle wax atmak için sünger. Megarus sarı pedlerini tavsiye ederim ( 2 tanesi 10 tl )
4- fk1000p ( küçük kutu 30 TL civarında 6 ay ara ile 2 defa rahat atarsın )
5- wax silmek içinde megarusun sarı bezini al ( 15 TL )

Al sana 100-130 TL arasında 1 yıllık boya koruma ve yıkama. Toplasan 3 saatini almaz. Yok ben arabayı dışarda yıkatacam dersen

1-wax atma pedi
2-wax silme bezi
3-fk1000p al

40 TL tutar. Dışarda yaptıracağını boya korumadan daha iyi olur.

Bunların dışında
1- Atlas plak2 yada megarusun iç plastik koruyucusu
2- Vinet yada look ile döşeme temizliği
3- İlerde küçük çizikleri doldurmak için SRP adındaki pasta cila
4- 2.senede pasta cilayı kendin yapacaksan kil.
5- tekrar fk1000p alırsın.

Bu arada sıralama
1- arabanı yıka yada yıkat.
2- gölgede, tozsuz yerde kurula
3- waxi çok ince sür, 15 dk bekle, sonra sil.
4 waxi bölge bölge at. mesala önce bagaj kapağına at, bekle, sil.
5 6 ay sonra işlemleri tekrar et.
6 sakın polisaj makinesi felan alma ucuz olanlarla pasta atamazsın. Bir işine yaramaz. Yok ben hobi olarak yapcam dersen, iyi bir makine ve hurda panel bul. Önce orda deneme yap, sakın arabaya direkt dalma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uppermost -- 3 Temmuz 2012; 11:42:30 >

1094 Mesaj
3 Temmuz 2012; 12:12:30 

sıfır araca sadece wax yeterli olur, 1 sene sonra ag srp ile polish geçersin waxı yenilersin.
ag extra gloss protectıon yada fk1000p öneririm. fk yı erdem boya dan temin edeiblirsin.

linkteki ürünün kalıcılığı diğer waxlara göre daha uzundur,
http://www.hepsiburada....KU=OTCSI11176#Gorseller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 3 Temmuz 2012; 12:24:14 >

2496 Mesaj
3 Temmuz 2012; 12:33:46 

Sıfır araca kil+wax en güzeli he kille uğraşamam dersen sadece waxda olur :) Marka olarak FK yada collinite tercih edin derim 2 adet wax sürme pedi 2 adette MF bez aldınız mı tamamdır

3356 Mesaj
3 Temmuz 2012; 12:51:24 

Sıfır araca kil yapmaya gerek yoktur.Sadece boya koruma yaptırmanız yeterldir.

Atam izindeyiz,biz de Mercedes'ciyiz :)
2012 Opel Astra H 1.3 Cdti Easytronic+Ecufast Remap+Esp Off+Bi-Xenon+Cid Screen+İnsignia Washer Jet+Eibach Prokit+Turbo Jant+Hls Modül
184 Hp 250NM Torq Kompressor...
E60 530d 218 Hp 500NM Torq...- Gitti. :(

2037 Mesaj
3 Temmuz 2012; 13:02:00 

Gereklidir ama bence deneyiminiz yoksa veya eliniz yatkın değilse kendiniz yapmayın.Götürün bilenler yapsın

HONDA
Hamamatsu/Japan

1103 Mesaj
3 Temmuz 2012; 13:39:56 

1) Kaliteli birşey yaptıriyim para önemli değil diyorsan: Ziebart'ta DİAMOND GLOSS yaptır ben yaptırmıştım muazzam.

2) Orta karar ekonomik yaptıriyim diyorsan: SONAX

3) Ucuza yaptıriyim diyorsan yıkamacılar yapıyor 70-80 liraya

4) Kendim yaparım diyorsan; Bence kil'e gerek yok al meguiars nxt 2.0 ,hızlı cila ve cilalı şampuan 2de mikrofiber bez ver cilaya

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

5454 Mesaj
3 Temmuz 2012; 16:14:25 

quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

3591 Mesaj
3 Temmuz 2012; 16:24:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

quote:

Neye guldun ? Komik olan ney ? Yanlis bisey yok soyledigimde.sifir aracin boyasina hemen boya koruma yapilmaz bir sure boyanin sertlesmesi ( kemiklesme de denilir) tavsiye edilir.bunu ben degil sonax ziebart gibi yerler soyluyor , mantiklida.boya sertlessin ki boya koruma boyanin uzerinde katman olustursun.

Atrica sifi araca kil atilabililir.disarida 50 cesit pislik yapisiyor aracin uzerine.eger ellerinizde sorun yoksa boyanin uzerinde gezdirin elinizi.hafif puturlesmeler varsa kil sart.

3591 Mesaj
3 Temmuz 2012; 16:30:35 

quote:

Orijinalden alıntı: meganers

1) Kaliteli birşey yaptıriyim para önemli değil diyorsan: Ziebart'ta DİAMOND GLOSS yaptır ben yaptırmıştım muazzam.

4) Kendim yaparım diyorsan; Bence kil'e gerek yok al meguiars nxt 2.0 ,hızlı cila ve cilalı şampuan 2de mikrofiber bez ver cilaya

Hocam ksura bakma ama sonax orta karar ekonomik falan degildir.premium class ( boya temizleme parlatma ve koruma ) sadece dis 600 tl , ic dis komple premium class 1.000 tl dir.nano uygulamasi ic dis 850 , sadece dis 400 tl dir.

Ben 4 ay once premium class yaptirdim aracima (siyah c4) gorenler hayran hayran bakiyor.ayna gibi , pirilnpiril , puruzsuz , butun caamlarda yagmur kaydirici , yag gibi kaygan yuzey , boncuklama var.
On kaput yarisina seffaf folyo koruyucuya 600 tl istiyorlar.komple arac seffaf folyo kaplama 2.000 tl.bu mu ekonomik ? Lutfen fiyatlari bilmeden konusmayalim.

Ziebart sonaxtan kotudur demiyorum asla.ikisi de cok kaliteli firmalardir.sonax ( almanya).yeter ki isciligi iti olan yere gidin uzmrsin sizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !sTaNbLuE -- 3 Temmuz 2012; 16:33:37 >

1103 Mesaj
3 Temmuz 2012; 16:37:07 

quote:

quote:

Hocam ksura bakma ama sonax orta karar ekonomik falan degildir.premium class ( boya temizleme parlatma ve koruma ) sadece dis 600 tl , ic dis komple premium class 1.000 tl dir.nano uygulamasi ic dis 850 , sadece dis 400 tl dir.

Ben 4 ay once premium class yaptirdim aracima (siyah c4) gorenler hayran hayran bakiyor.ayna gibi , pirilnpiril , puruzsuz , butun caamlarda yagmur kaydirici , yag gibi kaygan yuzey , boncuklama var.
On kaput yarisina seffaf folyo koruyucuya 600 tl istiyorlar.komple arac seffaf folyo kaplama 2.000 tl.bu mu ekonomik ? Lutfen fiyatlari bilmeden konusmayalim.

Ziebart sonaxtan kotudur demiyorum asla.ikisi de cok kaliteli firmalardir.sonax ( almanya).yeter ki isciligi iti olan yere gidin uzmrsin sizi.

Benim bildiğim sonax ziebart'a göre orta ekonomik çözümler sunan bir firma yanılıyormuyum?Dikkat ederseniz orta ekonomik dedim, çok ucuz veya ekonomik demedim

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

3591 Mesaj
3 Temmuz 2012; 16:44:06 

quote:

quote:

quote:

Benim bildiğim sonax ziebart'a göre orta ekonomik çözümler sunan bir firma yanılıyormuyum?Dikkat ederseniz orta ekonomik dedim, çok ucuz veya ekonomik demedim

Yaniliyorsunuz.sonax unlu alman firmasidir.yukari da fiyatlari yaZdim 1000 tl ye premium class ic dis uygulama yapiliyor , 2000 tl ye konple arac seffaff koruyucu ile kaplaniyir.850 tl ye nano uygulama var.bu fiyatlar bizim ulkemizde orta ekonomik falan degildir PAHALIdIR.

Ziebart ta sonaxta meguiars ta isinde 1 numaradir.

5478 Mesaj
3 Temmuz 2012; 16:49:34 

quote:

quote:

quote:

Neye guldun ? Komik olan ney ? Yanlis bisey yok soyledigimde.sifir aracin boyasina hemen boya koruma yapilmaz bir sure boyanin sertlesmesi ( kemiklesme de denilir) tavsiye edilir.bunu ben degil sonax ziebart gibi yerler soyluyor , mantiklida.boya sertlessin ki boya koruma boyanin uzerinde katman olustursun.

Atrica sifi araca kil atilabililir.disarida 50 cesit pislik yapisiyor aracin uzerine.eger ellerinizde sorun yoksa boyanin uzerinde gezdirin elinizi.hafif puturlesmeler varsa kil sart.

Sıfır araca kil atılabilir ama boya koruma yapılamaz???

Size yukarıda yazmıştım, fabrikadan çıkan araç size teslim edilene kadar haftalar geçiyor.
Bu süre aracın boyasının kemikleşmesi için yeterli bir süredir.

Sizin biryerlerden duyduğunuz ve savunduğunuz cümle, yeniden boyanmış, daha üzerinde birkaç günlük boya olan araçlar içindir, fabrikadan çıkan araçlar için değildir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

3591 Mesaj
3 Temmuz 2012; 16:56:41 

quote:

Orijinalden alıntı: bal974

quote:

quote:

quote:

Sıfır araca kil atılabilir ama boya koruma yapılamaz???

Size yukarıda yazmıştım, fabrikadan çıkan araç size teslim edilene kadar haftalar geçiyor.
Bu süre aracın boyasının kemikleşmesi için yeterli bir süredir.

Sizin biryerlerden duyduğunuz ve savunduğunuz cümle, yeniden boyanmış, daha üzerinde birkaç günlük boya olan araçlar içindir, fabrikadan çıkan araçlar için değildir.

Neyse uzatmayalim.kil uygulanma sebebini yazdim yukarida.aracin sifir olmasi birsey degistirmez. Ha araci galeriden cikarttiginiz gibi uygulamaya gotururseniz kile gerek yok.

Keniklesme suresinde haklisiniz.zaten haftalar geciyor dogru

246 Mesaj
3 Temmuz 2012; 16:58:43 

Kesinlikle yaptir ve kapat ve tampona koruma yaptir derim.birdaha sıfır araç aldığımda Ankara gmg garajda komple şeffaf kaplaticam.

mazda 3 impressive
ford fiesta 2010 dizel..

246 Mesaj
3 Temmuz 2012; 17:01:06 

quote:

Orijinalden alıntı: kdr_

Sıfır araca kil+wax en güzeli he kille uğraşamam dersen sadece waxda olur :) Marka olarak FK yada collinite tercih edin derim 2 adet wax sürme pedi 2 adette MF bez aldınız mı tamamdır

Hocam bu colli nereden bulunur ya ? Bir türlü bulamıyorum ben illa ingiltereden sipariş mı vermeliyiz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esesmaniac26 -- 3 Temmuz 2012; 17:03:07 >

mazda 3 impressive
ford fiesta 2010 dizel..

888 Mesaj
3 Temmuz 2012; 21:40:15 

boya koruma demişken bende birşey soracağım. İstanbul'da işçiliği iyi olan boya koruma yaptırabileceğim yer biliyormusunuz?

4441 Mesaj
4 Temmuz 2012; 0:15:21 

Ben aracımın siparişi içinde yaptırdım aracı 4 gün yıkatmadım bişey sürmüşler tavsiye ederim ...

Volkswagen Caddy 1.6 TDI Trendline - 2011

Kör bir insana rengi anlatmak ne kadar imkansızsa; cahil bir insan laf anlatmakta o kadar imkansızdır.

2496 Mesaj
4 Temmuz 2012; 0:27:22 

quote:

Orijinalden alıntı: esesmaniac26

quote:

Hocam bu colli nereden bulunur ya ? Bir türlü bulamıyorum ben illa ingiltereden sipariş mı vermeliyiz ?

Türkiyede pek satan olmuyor ara sıra erdem boya getiriyor o da hemen tükeniyor.. 2 sene önce 2 arkadaş internetten sipariş verdik kişi başı kargo dahil 55 tl ye gelmişti sizde bu tarz birşey yapabilirsiniz 2 hafta içindede elinizde olur.

1-2 hafta bekleme olayı sıfır arabada olmaz daha sonradan boyanan arabada olur en az 2 ay wax atmayı önermezler ama polisaj yapılabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdr_ -- 4 Temmuz 2012; 0:28:54 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Temmuz 2012; 0:31:52 

Tabikide yaptırmalısın.bide 0 arabaymış kesin yaptır bence.iti var uğurusuz var hele istanbuldaysan.

3688 Mesaj
4 Temmuz 2012; 0:31:59 

Ziebart yetkilileri, aslında bizim insanlarımız yanlış yapıyor. 0 araca boya korumamı olurmuş diye düşünüyorlar. Halbuki asıl 0 araca boya koruma yapılır diye nedenlerini anlatıyordu. Geçen arkadaşın aracı boya korumadan alırken, aklımdakileri soruyordum bende.

Geç geldi desinler geçmiş olsun demesinler!..

Boy, pos, saç, sakal, bıyık eşkaldir, mühim olan onları taşıyan bedendeki kimlik, kimlikteki saygınlık, vicdandaki doğruluktur.

814 Mesaj
4 Temmuz 2012; 0:37:24 

bence de boya koruma iyi ve gerekli ama, arkadasların dedigi gibi kendiniz de yapabilirsiniz. Size maliyeti 50 lira bile olmayacaktır.

Baumax ve Bauhaus gibi yerler en guzel polisaj makinesini 10 tl'ye kiralıyorlar. Ancak polisaj blraz dikkat ister, surekli gezdirerek yapmak lazım, yoksa boyanın yanma riski var.

888 Mesaj
4 Temmuz 2012; 20:19:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Forza Beşiktaş

boya koruma demişken bende birşey soracağım. İstanbul'da işçiliği iyi olan boya koruma yaptırabileceğim yer biliyormusunuz?

anlaşılan herkes kendisi uyguluyor boya korumayı

1326 Mesaj
4 Temmuz 2012; 23:22:06 

yaptırmadım pişmanım..

Arabam yok kafam rahat..

1691 Mesaj
5 Temmuz 2012; 4:03:16 

Araçların boyası yeni ve taze iken sırf para kazanmak için yaptılar bunu.İnsanlara 0 km alımlarda bedava diye yaptırdıkları şey sadece pasta veya cila , sonuç olarakta insanların aklına yerleşti , arabayı aldık boya koruma yaptırmak şart diye.Boyayı korumak yerine dahada dahada matlaştıran bir işlemdir bu.Neden mi içindeki kimyasallar boyayı inceltir.Ben bu hataya düştüm ve daha sonra yıkamacılıgın iç yüzünü yakından gördüm.Şuan kendi aracım ve etrafımdaki her boya koruma yaptıranların araçları soluklaştı.Yok iyi bir yere yaptırın bişey olmaz vs gibi yalanlara kanmayın.İnsanlar boya koruma adı altında yapılan işlem sonrası , sadece boyanın üzerindeki extra cila sayesinde parlayan arabalarını görünce mutlu oluyorlar.Aracınızı güzelce yıkayın , sonra sonax ın hızlı cilasını alın bölgesel uygulama yaparak sıkın ve süngerle bastırmadan yayın.Daha sonra kuruyan cilayı bildiğimiz atletle yuvarlaya yuvarlaya çıkarın.Birçok cila ve tekniği denedim , hatta makinelerinide aldım ancak en iyi yöntem budur.Cila sürdükten sonra aracı yıkamadığınız sürece cila etkili bir şekilde gündüz gözünde gösterecektir kendini.Cila hem yağmuru kaydırır hemde tozu üzerinde tutar ve hava ile aracın üzerindeki tozu savurursanız tekrar parlak görünümü elde edebilirsiniz.Paranızı sokağa atmayın bu tür tuzaklara kanmayın.Unutmayın cila , pasta , koruma diye söyledikleri yalan işlemlerden sonra araç parlar , çünki yaptıkları işlem sadece ciladır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacksea533 -- 5 Temmuz 2012; 4:04:40 >

...

2496 Mesaj
5 Temmuz 2012; 10:33:11 

quote:

Orijinalden alıntı: blacksea533

Araçların boyası yeni ve taze iken sırf para kazanmak için yaptılar bunu.İnsanlara 0 km alımlarda bedava diye yaptırdıkları şey sadece pasta veya cila , sonuç olarakta insanların aklına yerleşti , arabayı aldık boya koruma yaptırmak şart diye.Boyayı korumak yerine dahada dahada matlaştıran bir işlemdir bu.Neden mi içindeki kimyasallar boyayı inceltir.Ben bu hataya düştüm ve daha sonra yıkamacılıgın iç yüzünü yakından gördüm.Şuan kendi aracım ve etrafımdaki her boya koruma yaptıranların araçları soluklaştı.Yok iyi bir yere yaptırın bişey olmaz vs gibi yalanlara kanmayın.İnsanlar boya koruma adı altında yapılan işlem sonrası , sadece boyanın üzerindeki extra cila sayesinde parlayan arabalarını görünce mutlu oluyorlar.Aracınızı güzelce yıkayın , sonra sonax ın hızlı cilasını alın bölgesel uygulama yaparak sıkın ve süngerle bastırmadan yayın.Daha sonra kuruyan cilayı bildiğimiz atletle yuvarlaya yuvarlaya çıkarın.Birçok cila ve tekniği denedim , hatta makinelerinide aldım ancak en iyi yöntem budur.Cila sürdükten sonra aracı yıkamadığınız sürece cila etkili bir şekilde gündüz gözünde gösterecektir kendini.Cila hem yağmuru kaydırır hemde tozu üzerinde tutar ve hava ile aracın üzerindeki tozu savurursanız tekrar parlak görünümü elde edebilirsiniz.Paranızı sokağa atmayın bu tür tuzaklara kanmayın.Unutmayın cila , pasta , koruma diye söyledikleri yalan işlemlerden sonra araç parlar , çünki yaptıkları işlem sadece ciladır.

Bu dediğiniz olaylar acemiz kişiler tarafında yapılınca gerçekleşiyor.Boyanın tam anlamda parlaması ve mat görünmemesi için yüzeyin çiziksiz hale gelmesi lazım.Bizim ustalarımız ise en ağır pastayı dayayıp 1 saatte işi bitiriyor sonrada cilayı basıyor arada 4-5 yıkama geçiyor o pastanın yaptığı ağır çizikler güneş altında ortaya çıkıyor sizinde dediğiniz gibi mat bir görüntü oluyor.O yüzden yaptırdığınız yerlere dikkat eden öyle her mahalle arasında yaptırmayın işlem bitince aracı ledli el feneri ile test edin üzerinde örümcek ağı tarzında çizikler görünüyorsa o uygulama olmamış demektir..

1691 Mesaj
6 Temmuz 2012; 1:43:03 

quote:

quote:

Bu dediğiniz olaylar acemiz kişiler tarafında yapılınca gerçekleşiyor.Boyanın tam anlamda parlaması ve mat görünmemesi için yüzeyin çiziksiz hale gelmesi lazım.Bizim ustalarımız ise en ağır pastayı dayayıp 1 saatte işi bitiriyor sonrada cilayı basıyor arada 4-5 yıkama geçiyor o pastanın yaptığı ağır çizikler güneş altında ortaya çıkıyor sizinde dediğiniz gibi mat bir görüntü oluyor.O yüzden yaptırdığınız yerlere dikkat eden öyle her mahalle arasında yaptırmayın işlem bitince aracı ledli el feneri ile test edin üzerinde örümcek ağı tarzında çizikler görünüyorsa o uygulama olmamış demektir..

İlk bu işlemi dünyada en iyi yaptığını idda eden bir markaya yaptırdım.Bu işlemlerin hiçbir işe yaramadığı kanısındayım.Pasta zaten bir yıkamadan sonra kendini çekiyor.Cila desen oda aynı , ama en azından cilada hoşbir görünüm kazandırıyor tek işe yarayan yanı bu.Çizikleri filan kapattığı yok pastanın , sadece o an üzerini örtüyor oda en ince olan çizikler.Yıkamadan sonra oda kalmıyor.Bence yapılıcaksa sadece cila yapılmalı , oda boya kendi parlaklığını kaybetmeye başladıktan sonra.

...

1691 Mesaj
6 Temmuz 2012; 1:49:41 

quote:

Kesinlikle yaptirmalisiniz.boyaya zarar verecek her turlu dis etmenlerden korur ve su tutmaz.(boncuk boncuk olur aracin ustu suda.)

Suyun kayması ciladan , yağmurlu havalarda cama temiz bir şekilde az miktarda uygularsanız oda esnafın dediği yağmur kaydırıcı oluyor.Böyle basit uygulamalara 500 tl den 150 ye kadar yapan yer var.Ben sonax ın hızlı cilasını kullanıyorum , meguiars , turtle wax da kullandım ama en iyi sonucu sonax ta aldığım için onu kullanıyorum.Piyasada 15 , 20 tl arası değişiyor gidin alın kendiniz yapın en fazla 1 saatinizi alır.Paranız cebinizde kalsın.

...

3591 Mesaj
6 Temmuz 2012; 9:50:57 

quote:

quote:

Suyun kayması ciladan , yağmurlu havalarda cama temiz bir şekilde az miktarda uygularsanız oda esnafın dediği yağmur kaydırıcı oluyor.Böyle basit uygulamalara 500 tl den 150 ye kadar yapan yer var.Ben sonax ın hızlı cilasını kullanıyorum , meguiars , turtle wax da kullandım ama en iyi sonucu sonax ta aldığım için onu kullanıyorum.Piyasada 15 , 20 tl arası değişiyor gidin alın kendiniz yapın en fazla 1 saatinizi alır.Paranız cebinizde kalsın.

iyi de arkadasim ben sirf onun icin para vermedim.ayrica bu islerde yeterice bilgi sahibiyim merak etmeyiniz.20 tl ye nano life alip kendim uygulamistim onceden 2 arabamizada.ayrica neyin ne oldugunu biliyorum ben.

Ben aracima birinin vurmasi sonucu sonaxta yaptirdim hasarli yeri.ardindan rengi cok matlastigi ve boya yuzeyinin sanayi tozlari , recineler vs gibi bircok pislikten dolayi en kral uygulama olan premium class yaptirdim.normal fiyati 600 tl olan (sadece dis) uygulamayi 300 e yaptirdim.icinde boya temizleme parlatma koruma , aynalar dahil komple yagmur kaydirici, klima dezenfektani, motor temizleme, hatta ic dosemelerin bir kismi temizlendi.(sonax sahibi abim gibidir) sonax hizli cilayi kullaniyorum bende.hem boya korumanin omrunu uzatiyor hemde yuzeyi kayganlastirip parlaklik veriyor.

Yani neyin ne oldugu konusunda fazlasiyla bilgi sahibim , neye ne kadar para verecegemi de iyi biliom.yinede tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !sTaNbLuE -- 6 Temmuz 2012; 9:52:29 >

1691 Mesaj
6 Temmuz 2012; 14:52:13 

quote:

quote:

quote:

iyi de arkadasim ben sirf onun icin para vermedim.ayrica bu islerde yeterice bilgi sahibiyim merak etmeyiniz.20 tl ye nano life alip kendim uygulamistim onceden 2 arabamizada.ayrica neyin ne oldugunu biliyorum ben.

Ben aracima birinin vurmasi sonucu sonaxta yaptirdim hasarli yeri.ardindan rengi cok matlastigi ve boya yuzeyinin sanayi tozlari , recineler vs gibi bircok pislikten dolayi en kral uygulama olan premium class yaptirdim.normal fiyati 600 tl olan (sadece dis) uygulamayi 300 e yaptirdim.icinde boya temizleme parlatma koruma , aynalar dahil komple yagmur kaydirici, klima dezenfektani, motor temizleme, hatta ic dosemelerin bir kismi temizlendi.(sonax sahibi abim gibidir) sonax hizli cilayi kullaniyorum bende.hem boya korumanin omrunu uzatiyor hemde yuzeyi kayganlastirip parlaklik veriyor.

Yani neyin ne oldugu konusunda fazlasiyla bilgi sahibim , neye ne kadar para verecegemi de iyi biliom.yinede tesekkurler

Ben bu işi kendim yaptım , abim kadar yakın olan biri yapmadı.Motor temizleme işlemi motor yıkandıktan sonra lastık parlatıcı yagını hava tabancasıyla puskurtulur , motor temizleme dedikleride budur. ;)

...

3591 Mesaj
6 Temmuz 2012; 15:22:24 

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben bu işi kendim yaptım , abim kadar yakın olan biri yapmadı.Motor temizleme işlemi motor yıkandıktan sonra lastık parlatıcı yagını hava tabancasıyla puskurtulur , motor temizleme dedikleride budur. ;)

Laf soyledin dimi neyin ne oldugunu , nasil yapildigini cok iyi biliyorum merak etme.ogretmeyede calisma bana..kil uygulamasindan tut , yagmur kaydiricisina , pasta cilasina kadar cok uygulama yaptim merak etmeyesin. abim diye soylememenin sebebi fiyati yari yariya indirdigi icin abim dedim.malum bu forumda kiler isi gucu birakip acik ariyorlar.

Neyse uzatmaya gerek yok.hadi iyi gunler

2496 Mesaj
6 Temmuz 2012; 23:08:36 

Ah ah boşuna tartışıyorsunuz internette biraz araştırma yapsanız bu için özel kurulmuş forum siteleri bile var pasta-cila hiç bir zaman boşa yapılmaz yeterki hakkı ile yapılsın :)

Link vermek yasak olmasa gerkli açıklamayı çok rahat yapardım..

Arkadaşımın aracında örnek foto uygulamayı kendisi yaptı üzerinde nano koruma var öyle TR deki kolpa ürünlerden değil 1 senede garantisi var maliyeti 150 tl sonuç ortada

1691 Mesaj
7 Temmuz 2012; 1:59:38 

quote:

quote:

quote:

quote:

Laf soyledin dimi neyin ne oldugunu , nasil yapildigini cok iyi biliyorum merak etme.ogretmeyede calisma bana..kil uygulamasindan tut , yagmur kaydiricisina , pasta cilasina kadar cok uygulama yaptim merak etmeyesin. abim diye soylememenin sebebi fiyati yari yariya indirdigi icin abim dedim.malum bu forumda kiler isi gucu birakip acik ariyorlar.

Neyse uzatmaya gerek yok.hadi iyi gunler

evet suyun boncuk olmasını saglayan seyın cıla degıl boya koruma oldugunu , 1 , 2 haftada boyanın kemikleştiği gıbısınden yazılarınla baya bır konu hakkında bılgın oldugu bellı zaten.bu forumun tadını kacıran boyle kendısını cok bılıyorum havasına sokanlar.ben zaten bu ıslerı hıc bılmem bosa yaptım senelerce tıcaretını.

...

368 Mesaj
7 Temmuz 2012; 2:07:38 

bence de yaptır