Şimdi Ara

Boya Koruma Yaptırmalımıyım..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
3
Favori
11.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1-2 ay beklemesinde fayda var boyası yeni oldugu için
  • quote:

Orijinalden alıntı: +24edition

quote:

Orijinalden alıntı: ercngc

1-2 ay beklemesinde fayda var boyası yeni oldugu için

ekmekmi sandin arkadasim?

ben bu işte uzman değilim ama boya koruma yaptırmak için araştırma yaptıgımda 2 kişiden filan bunu duydum.Yeni boyanın bir süre hava alması gerekir.Direk boya koruma olunca hava ile teması kesiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercngc -- 3 Temmuz 2012; 3:23:06 >
  • Aklınızda olsun,boya korumayı 6ay-1sene aralıklarla yenilemez iseniz bir işe yaramaz....Yani yaptırdım bitti olmuyor.
  • Arkadaşlar 0 km araca boya koruma yaptırmalımıyım...

• Kesinlikle yaptirmalisiniz.boyaya zarar verecek her turlu dis etmenlerden korur ve su tutmaz.(boncuk boncuk olur aracin ustu suda.)

Ancak 1-2 hafta bekleyin ki boya guneste kemiklessin oyle yaptirin
  • dostum 40 gün oldu arabayı alalı bende yaptırayım diyorum yanlız burada sonax var sizce sonax nasıldır, inşallah pişman olmam
  • Kaliteli bir wax alıp kendiniz uygulayın.En kaliteli wax 70 tl en az 50 uygulama yapar paranızda cebinizde kalır.Bu işle ilgili internette arama yaparsanız gerekli bilgiye ulaşırsınız
  • peki bu wax nedir ayrıca nasıl uygulanır, hadi uyguladık diyelim boyaya herhangi bir zararı olur mu??
  • Bizde geçen hafta yaptırdık bayide.
  • Özelden yazdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: thermesoss

peki bu wax nedir ayrıca nasıl uygulanır, hadi uyguladık diyelim boyaya herhangi bir zararı olur mu??

Hocam oyle sadece waxla falan olmuyor bu isler.kendin yapmak istiyorsan sana anlatayim

Aracini cilali oto sampuani ile bi guzel yikayip iyice kurula.

Ruzgar , gunes , toz almayacak biryere araci cek.

Hizli cila ya da sivi sabunu hem kile hem de uygulayacagin yuzeye sik ve cok bastirmadan yuvarlak cizerek kili uygula.kil boya uzerine isleyen her turlu kus pisligi , sanayi tozlari , normal tozlar vs her turlu lekeyi soke alir.(25 gr 35 tl) 1 araca 25 gr yetiyor.ama kil arastirmasini cok iyi yap.yoksa boyaya hasar verirsin

Ardindan yuzeyde kil uygulamasi yuzunden cizikler olusursa ( buyuk ihtimal olusur) bir guzel pasta at cizikleri alsin.

Son olarakta bir guzel wax at paril paril parlasin :)

Ama bunlar icin mastafin sunlar.35-40 tl kil , 50-100 tl arasi markasina gore polisaj makinasi , 20-50 tl arasi markasina gore wax ve bol zaman :)

Ha o kadar ugrasamam diyorsan ben aracima boya temizleme parlatma ve koruma yaptirdim sonaxta.detay istersen pm atarim.iscilik tr de ki en iyi sonax bayisinden biridir.yaptigi araclari gorsen kafayi yersin ( tunning , hasarli araclar , boya temizleme parlatma ve boyama isleri)
  • quote:

• Bence yaptırmalısınız...

Zararını değil faydasını gördüm.
  • kesinlikle yaptırın
  • İşçiliği düzgün bir yerde yaptırın da nerede yaptırırsanız yaptırın.
    İmzamdaki aracımı aldığım zaman Giresun Sonax'ta yaptırdım berbat ettiler..
  • Yaptırın
  • bence çok pahalı bir uygulama, şahsen ben 2 aracımada yaptırmadım, yaptırmayıda düşünmüyorum. internette araştırdığımda ya da canlı olarak izlediğimde çok başarılı bir uygulama olduğunu gördüm ama sorun şurda. o ödediğiniz paraya değer mi? Belki spor bir bmw, mercedes'im olsa yaptırırım ama sıradan bir araba parlasa ne olacak ya da boyasında leke olmasa. zaten ben 2-3 sene kullanıp araba değiştiriyorum 2.el sahibi daha temiz bir kaportaya sahip olsun diye neden o kadar para bayılıyım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: +24edition

quote:

ben bu işte uzman değilim ama boya koruma yaptırmak için araştırma yaptıgımda 2 kişiden filan bunu duydum.Yeni boyanın bir süre hava alması gerekir.Direk boya koruma olunca hava ile teması kesiliyor.

Siz araba fabrikadan çıktığı gün son kullanıcıya teslim edildiğini mi sanıyorsunuz?

Sizin dediğiniz bekleme olayı ancak arabanızı siz kendiniz boyatırsanız geçerli olabilir. Boyattıktan sonra boyanın kemikleşmesi beklenebilir.
    Ama bayiden alınan sıfır km araba zaten haftalar önce boyanmıştır, gümrük sahalarından günesin altında beklemiştir.
  • Dün Ümraniye de gördüm.Pasta cila 59 boya koruma 49 TL idi.Piyasadan haberim yok ama fiyat bana ucuz geldi.(autowax tı sanırım yanlışta biliyor olabilirim) 6 ayda bir yapacağımızı farzetsek kendimiz alıp yapmaya ve uğraşmaya değmez.
  • Bence yaptırmayın zaten boyanın üzerinde vernik tabakası oluyor, birkaç sene sonra matlaşmaya başlayıp kılcal çizikler çıktıgında yaptırmanız daha çok yararınıza olabilir. en önemli şeyde iyi bir yere yaptırmanız
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.