Şimdi Ara

Jelly Bean, yüz tanımaya yeni bir güvenlik seçeneği ekliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
3.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Android 4.0 işletim sistemi ile birlikte tanıtılan yüz tanıma özelliği kullanıcılara ön kameralarını kullanarak yüz tanıma ile cihaz kilidini açmalarına imkan tanıyordu. Yüz tanıma sistemi fotoğraf kullanarak atlatılması nedeniyle eleştiriliyordu.

Jelly Bean sürümünde göze çarpan bir özellik, Google'ın yüz tanıma fonksiyonuna yeni güvenlik seçenekleri eklediğini gösteriyor.

Xda üyeleri tarafından gündeme getirilen seçenek yüz tanıma özelliğinin altında yer alıyor ve Liveness Check adını taşıyor. Bu seçenek aktif hale getirildiğinde yüz tanıma esnasında gözlerin kırpılması gerekiyor. Böylece statik bir fotoğraf ile fonksiyonu atlatma ihtimali de ortadan kalkıyor.

Google'ın yüz tanıma fonksiyonunu daha güvenilir hale getirmeye çalıştığı görülüyor. Ancak bu seçeneği de atlatmaya çalışanlar elbette çıkacaktır.

• Benim gözümde şu an Android'in en büyük eksiği geç gelen güncellemeler Evo 3d kullanıyorum hala 4.0 bekliyorum(kısa zamanda gelcek) fakat 4.1 in gelip gelmeyeceği tam bir muamma..(Genel olarak konuşuyorum birileri çıkıpda ne Evoymuş gibisinden yazmasınlar..)
  • edit: hatalı fazla gönderim. (torrent açıkken fazlaca bastım özür diliyorum.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eco67 -- 2 Temmuz 2012; 3:22:52 >
  • edit: hatalı fazla gönderim. (torrent açıkken fazlaca bastım özür diliyorum.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eco67 -- 2 Temmuz 2012; 3:22:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnc07

Benim gözümde şu an Androidin en büyük eksiği geç gelen güncellemeler Evo 3d kullanıyorum hala 4.0 bekliyorum(kısa zamanda gelcek) fakat 4.1 in gelip gelmeyeceği tam bir muamma..(Genel olarak konuşuyorum birileri çıkıpda ne Evoymuş gibisinden yazmasınlar..)

Ehhhhhh be kardeşim androıdle ne alakası var senın cıhazının o cıhazı kım imal ettıyse gıt ona söyle onun elınde

• quote:

Orijinalden alıntı: RAN7843

quote:

Orijinalden alıntı: mnc07

Benim gözümde şu an Androidin en büyük eksiği geç gelen güncellemeler Evo 3d kullanıyorum hala 4.0 bekliyorum(kısa zamanda gelcek) fakat 4.1 in gelip gelmeyeceği tam bir muamma..(Genel olarak konuşuyorum birileri çıkıpda ne Evoymuş gibisinden yazmasınlar..)

Ehhhhhh be kardeşim androıdle ne alakası var senın cıhazının o cıhazı kım imal ettıyse gıt ona söyle onun elınde

Yok işte öyle değil firmaların hepside aç gözlü yeniyi satmak için eskiyi bırakıyolar Bu işe Google'ın el atması lazım yoksa çözülecek bi durum değil..
  • önce resimle kandırıp açıyorlardı şimdide vidyo ile kandırıp açarlar. Gerçi o kadar yakından çekilmiş gözlerini kırpmış yada kilidi kırmaya uygun vidyo bulurlarsa :)

• edit: hatali fazla gönderim

• Merak etme google pazarlık yaptı zaten geçen yılll bütün markalar zaten 2 yıll destek verecekler ama daha fazlasını üretici firma belirleyecekkkk
  • Üreticilerin farklı donanım kullandığı , bunların sürücülerini internette sunmadığı sürece bir çok sorunlar ve PARA dan kaynaklı bu olayların sonu gelecek gibi gözükmüyor . HTC 2012 ortasında zaten ICS 4.0 desteğini vereceği cihazları yayınladı ve BÜYÜK ELEŞTİRİ aldı bile , sonrada çıkıp ROM yetersiz geliyor ( sense 4.0 da ram istiyor diyorlar ) diyerek cihazlarının büyük kısmına destek vermeyeceğini söyledi . 600 mhz - 512mb YENİ CİHAZ larına ICS 4.0 desteği sunduğu görülünce olaylar yeniden alevlendi vb. kabaca HTC ( LG X2 gibi ) ilk 3D donanıma sahip ve donanımı zengin olmasına rağmen 1.899 TL den bu rakamlarda görüyorsak BÜYÜK ZARAR verdi alıcılarına 4.0 gelirse beklemekten başka çareniz yok. 4.1 için SADECE dua diyorum !

• quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

Üreticilerin farklı donanım kullandığı , bunların sürücülerini internette sunmadığı sürece bir çok sorunlar ve PARA dan kaynaklı bu olayların sonu gelecek gibi gözükmüyor . HTC 2012 ortasında zaten ICS 4.0 desteğini vereceği cihazları yayınladı ve BÜYÜK ELEŞTİRİ aldı bile , sonrada çıkıp ROM yetersiz geliyor ( sense 4.0 da ram istiyor diyorlar ) diyerek cihazlarının büyük kısmına destek vermeyeceğini söyledi . 600 mhz - 512mb YENİ CİHAZ larına ICS 4.0 desteği sunduğu görülünce olaylar yeniden alevlendi vb. kabaca HTC ( LG X2 gibi ) ilk 3D donanıma sahip ve donanımı zengin olmasına rağmen 1.899 TL den bu rakamlarda görüyorsak BÜYÜK ZARAR verdi alıcılarına 4.0 gelirse beklemekten başka çareniz yok. 4.1 için SADECE dua diyorum !

4.1 Rİ ALACAK CİHAZ ZATEN BELLİ htc one serisiiiii gerisinegelmez ümitlenmesinler bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

Üreticilerin farklı donanım kullandığı , bunların sürücülerini internette sunmadığı sürece bir çok sorunlar ve PARA dan kaynaklı bu olayların sonu gelecek gibi gözükmüyor . HTC 2012 ortasında zaten ICS 4.0 desteğini vereceği cihazları yayınladı ve BÜYÜK ELEŞTİRİ aldı bile , sonrada çıkıp ROM yetersiz geliyor ( sense 4.0 da ram istiyor diyorlar ) diyerek cihazlarının büyük kısmına destek vermeyeceğini söyledi . 600 mhz - 512mb YENİ CİHAZ larına ICS 4.0 desteği sunduğu görülünce olaylar yeniden alevlendi vb. kabaca HTC ( LG X2 gibi ) ilk 3D donanıma sahip ve donanımı zengin olmasına rağmen 1.899 TL den bu rakamlarda görüyorsak BÜYÜK ZARAR verdi alıcılarına 4.0 gelirse beklemekten başka çareniz yok. 4.1 için SADECE dua diyorum !

4.1 Rİ ALACAK CİHAZ ZATEN BELLİ htc one serisiiiii gerisinegelmez ümitlenmesinler bence

• bu yüzden güncelleme noktasında google referans telefonlarını tercih etmek lazım neredeyse 2 yıllık nexus s bile 4.1 alıyor ki galaxy s aynı cihaz olmasına rağmen almıyor güncelleme...

Galaxy Nexus satış patlaması yapacaktı amerikada ve tanıdığı olan herkes aldıracaktı 349 dolara bunu gören Apple hemen yasak koydurdu...

Güncel sürüm kullanmak isteyene temin edebiliyorsa galaxy nexus öneririm 4.0 la çıktı 4.1 le ikinci güncellemesini aldı 2013 te artık android 5.0 mı gelir bilmiyorum ama key lime pie güncellemesini %90 ihtimalle galaxy nexus alır ...

• Yahu maksat millet kurcalamasın yeter onuda başarıyla yapıyor zaten yoksa o kadar gizli bilgi taşıyacak adam telefona mı güvenecek?

• quote:

Orijinalden alıntı: eco67

edit: hatali fazla gönderim

hala 2 tane var :D

• HTC 2012 ortasında zaten ICS 4.0 desteğini vereceği cihazları yayınladı ve BÜYÜK ELEŞTİRİ aldı bile , sonrada çıkıp ROM yetersiz geliyor .

• "Google'ın yüz tanıma fonksiyonunu daha güvenilir hale getirmeye çalıştığı görülüyor. Ancak bu seçeneği de atlatmaya çalışanlar elbette çıkacaktır."

O ne demek ya. Haber yapıyorsunuz, altına kendi yorumunuzu ekliyorsunuz.
    Ben şunu okuyunca direk olarak şunu düşünüyorum: Android düşmanı DonanımHaber...

Yani Apple'ın bir numaralı destekçilerinden olduğunuzu biliyoruz zaten de.
    Bırakın da insanlar kendileri Apple tercih edeceklerse etsinler.
    Yazdığınız bu kelime resmen TARAF kokuyor...

• i9000
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Googleın yüz tanıma fonksiyonunu daha güvenilir hale getirmeye çalıştığı görülüyor. Ancak bu seçeneği de atlatmaya çalışanlar elbette çıkacaktır.O ne demek ya. Haber yapıyorsunuz, altına kendi yorumunuzu ekliyorsunuz.Ben şunu okuyunca direk olarak şunu düşünüyorum: Android düşmanı DonanımHaber...Yani Appleın bir numaralı destekçilerinden olduğunuzu biliyoruz zaten de.Bırakın da insanlar kendileri Apple tercih edeceklerse etsinler.Yazdığınız bu kelime resmen TARAF kokuyor...

"Aldatılır" dememiş; "Aldatmaya çalışanlar çıkabilir" demiş.Aldatmaya çalışanlar elbette çıkacaktır.Bunu söylemek için "Apple'ın bir numaralı destekçisi" olmaya gerek yok.4 haneli şifreleri dahi kaba kuvvet kullanarak açmaya çalışan insanlar var.

• Hadi bunu da açıklayın fandroidler!

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.