Şimdi Ara

HER TÜRLÜ BİSİKLET SORULARINIZI BEKLİYORUM (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
577
Cevap
15
Favori
32.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _bluescream_

HB de imsonia 292 var 1000 lira kaçırma bence tabi kadro boyu uyuyorsa

Malesef ne kadro uyuyor ne tekerlerin büyüklüğü bana 26 teker 16 kadro lazım hem galiba bitmiş geçici olarak temin edilemiyor yazmışlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykts

pabuç vidalarını değilde ikisinin bağlandığı noktadaki vidayı sıkın.dengeleyin.

Selam, papuç vidalarıyla da oynadım, alyanla dediğiniz yeri de dengeledim ancak sorun o değil sanırım.
    Tüm ayarları yapıyorum, ikisini ortalıyorum, herşey dengede oluyor ta ki freni sıkana kadar.
    Bir taraf janta yaklaşıyor ve orada kalıyor, diğeri de freni bırakınca daha uzağa gidiyor.
    İsterseniz video da çekebilirim, bu sorunuma çözüm bulabilir misiniz acaba?
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bnym97

quote:

Orijinalden alıntı: _bluescream_

HB de imsonia 292 var 1000 lira kaçırma bence tabi kadro boyu uyuyorsa

Malesef ne kadro uyuyor ne tekerlerin büyüklüğü bana 26 teker 16 kadro lazım hem galiba bitmiş geçici olarak temin edilemiyor yazmışlar

bilmiyorum kontrol etmedim 1 hafta önce falan bakmıştım en son.
  • O zaman şöyle yapın : pabuç vidalarını gevşetin, freni sıkın.Bu haldeyken gevşek olan pabuç vidalarını da sıkın.Belki işe yarayabilir.
  • quote:

Merhaba arkadaşlar.Daha yeni gördüm bu bölümü.Dağ bisikleti sporcusuyum.Her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.

hocam ön aynakoldan pedalı her çevirdiğimde çıt çıt ses geliyor nedeni ne olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: nivacı

quote:

Orijinalden alıntı: casplock

quote:

Merhaba arkadaşlar.Daha yeni gördüm bu bölümü.Dağ bisikleti sporcusuyum.Her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.

hocam ön aynakoldan pedalı her çevirdiğimde çıt çıt ses geliyor nedeni ne olabilir

pedalları yağla

bana pedaldan gelmiyo gibi geldi tam o aynakolun alyan vidası varya oradan geliyo gibi geldi ama sanki ben mazotla zincirleri dişlileri temizlemiştim ondan sonra oldu gibi ama daha öncedende olmuş olabilir

• casplock kullanıcısına yanıt
    Arkadaşında dediği gibi o pedallardandır diye tahmin ediyorum.Banada olmuştu ; sanki aynakolun dişlilerinden veya zincirden geliyor gibi fakat pedalları sık ve yağla geçer.
    Geçmez ise orta aktarıcının teli zincire çarpıyor olabilir onu bi kontrol edebilirsin.
  • quote:

Arkadaşında dediği gibi o pedallardandır diye tahmin ediyorum.Banada olmuştu ; sanki aynakolun dişlilerinden veya zincirden geliyor gibi fakat pedalları sık ve yağla geçer.
    Geçmez ise orta aktarıcının teli zincire çarpıyor olabilir onu bi kontrol edebilirsin.

Teşekkürler iyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

pedalları yağla

bana pedaldan gelmiyo gibi geldi tam o aynakolun alyan vidası varya oradan geliyo gibi geldi ama sanki ben mazotla zincirleri dişlileri temizlemiştim ondan sonra oldu gibi ama daha öncedende olmuş olabilir

pedal diplerinden geliyor yağla geçer

Teşekkürler iyi forumlar

• merhaba arkadaşlar hepsi burada sitesinden şu modeli aldım link:http://www.hepsiburada.com/liste/salcano-xrs-800-700c-yaris-bisikleti/productDetails.aspx?productId=sporsalxrs800y&categoryId=27058700&SKU=SPORSALXRS800Y-17G&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dsporsalxrs800y%26fh_lister_pos%3d3%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dsalcano%26fh_refview%3dsearch ve çok hoşuma gitti bu gün kuruldu aslında yazları ara ara dağ bisikleti kullanıyorum ama çokta pro sayılmam spor amacıyla takılıyorum :) şimdi bu model yanında ayaklık verdiler ama ayaklık bunlarda olmuyormuş vites teli geldiği için ortaya takamadı usta ve arka ayaklık alma gerektiğini söyledi . birde bu modelerde seleyi illa yukarda tutmam mı gerekiyor keyif sürüşü yada öyle bir mod yokmudur öne doğru çok eğiliyor insan kullandıkça alışacağız sanırım şimdi sorularıma geçeyim yanıtlarsanız sevinirim buna şehir bisikletlerine benzer gidon takılırmı birde vites sistemi ne olur onuda mı yeni alıcaz cevaplarsanız sevinirim arkadaşlar hayırlı günler dilerim .

• Merhaba, yaşadığım yer arazi koşullarında, dağ bisikleti almak istiyorum ancak şimdilik pahalı birşey istemiyorum.Buradanhangi bisikleti tavsiye edersiniz?

• elfen_lied kullanıcısına yanıt
    Ayaklık bisikletin sol tarafına takılır orada vites teli geçmiyor ki.Ve bu bisiklet bir yol bisikleti.Bunun gidonunu değiştirip normal gidon takarsanız hiçbir anlamı kalmaz bunun.Yol bisikletlerinde amaç hızlı olmak olduğu için bisiklete paralel şekilde eğilmek gereklidir ; tabi yarışlarda.Hobi olarak sürecekseniz gidonun üst kısmından yararlanabilirsiniz.Zamanla alışırsınız.Şuraya bi göz atın
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=41469
  • quote:

Ayaklık bisikletin sol tarafına takılır orada vites teli geçmiyor ki.Ve bu bisiklet bir yol bisikleti.Bunun gidonunu değiştirip normal gidon takarsanız hiçbir anlamı kalmaz bunun.Yol bisikletlerinde amaç hızlı olmak olduğu için bisiklete paralel şekilde eğilmek gereklidir ; tabi yarışlarda.Hobi olarak sürecekseniz gidonun üst kısmından yararlanabilirsiniz.Zamanla alışırsınız.Şuraya bi göz atın
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=41469

hocam şimdi araştırdım gidonu bizim usta deli gibi alta eğmiş adam ilk defamı yarış bisikleti kurdu bilemiyorum da bende gidon pozisyonlarına baktım acaip fark var resmen capraz bir açıyla yere bakıyor alyan takımı bulup düzelticem sanırım sıkıntı olmayacak gidon meselesi , ayaklık için garip bir tel var adamın koymak istediği yerde dağ bisikleti gibi değil bu hocam şimdi resimleri çektim bakın ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız

HER TÜRLÜ BİSİKLET SORULARINIZI BEKLİYORUM

HER TÜRLÜ BİSİKLET SORULARINIZI BEKLİYORUM

Bende yol bisikleti kullanıyorum.Aldığımda ayaklık takılıydı fakat sonradan çıkardım ben.Takılıyor yani.O tel pek sıkıntı olacağını sanmam.Fakat kendi düşüncem ; ayaklığa hiç gerek yok.boşuna ağırlık yapıyor.Ayrıca gidon baya bi yamuk.Onu bir an önce düzeltin.Hatta imkanınız varsa bulunduğunuz şehirde sağlam bir bisiklet mağazasına gidin ergonomoik ayarlanırzı yaptırın.Sağlıklı olayım derken sağlığınızdan olursunuz.Bel ağrısı,diz ağrısı vs başlayabilir.Önemli konular bunlar.
  • aykts A kullanıcısına yanıt
    hocam teşekkür ederim yardımlarınız için boş bir zamanımda direk ergonomik ayarlara çekeceğim bisikleti bu arada türkiyedeki bisikletcilerde ne durumda öğrenmiş olduk çok yazık
    rica ederim.Ankara'da benim bildiğim erdoğanlar bisiklet var.İyi bir bisikletçidir.Yakınsa oraya gidebilirsiniz.
  • quote:

rica ederim.Ankara'da benim bildiğim erdoğanlar bisiklet var.İyi bir bisikletçidir.Yakınsa oraya gidebilirsiniz.

bakalım hocam yalnız şikayetci olanlar var o firmadan tabi sizin dediğiniz ise

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=111014
    Doğrudur benim dediğim.Bugün audinin,bmwnin bile şikayetçi olan müşterileri vardır.Ben sadece öneride bulundum.
  • Fixedlara merak saldım Carraro fixie modelini buldum almayı düşünüyorum hiç bilgisi olan var mı hiçbi yerde bişey yok bisiklet hakkında ?

• @aykts

Kardeş bisikletin detaylı fotolarını atsam iyi veya kötü oldugunu anlayabilir misin ?
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.