Şimdi Ara

HER TÜRLÜ BİSİKLET SORULARINIZI BEKLİYORUM (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
577
Cevap
15
Favori
32.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aykts

Merhaba arkadaşlar.Daha yeni gördüm bu bölümü.Dağ bisikleti sporcusuyum.Her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.

Merhaba hocam,Kron xc500'üm henüz alalı 2 ay oldu fakat zincirden çok rahatsız edici bir ses geliyor.Vites ayarlarım normal zincir hiçbir yere sürtmüyor ama genede düşük viteslerde zincir daha fazla ötüyor.Acaba zincir den 1 baklamı çıkarsam yardımcı olursan sevinirim.
  • XOTİX kullanıcısına yanıt
    düşük viteslerde geliyo dediğinizde göre zincir kombinasyonundan dolayı sürtme ihtimali yüksek.
    Görseli incelerseniz doğru kombinasyonları görebilirsiniz.Ayrıca Eğer zincir yağsız ise doğru kombinasyon bile ses çıkarabilir.Hafif bir yağ sürün siz yinede.

HER TÜRLÜ BİSİKLET SORULARINIZI BEKLİYORUM

• quote:

düşük viteslerde geliyo dediğinizde göre zincir kombinasyonundan dolayı sürtme ihtimali yüksek.
    Görseli incelerseniz doğru kombinasyonları görebilirsiniz.Ayrıca Eğer zincir yağsız ise doğru kombinasyon bile ses çıkarabilir.Hafif bir yağ sürün siz yinede.

Hocam 15 yıldır bisiklet kullanıyorum vites kombinasyonunu gayet iyi biliyorum zinciri yağlamama rağmen ses devam ediyor.Zincir yeni olmasına rağmen neden böyle bir ses yapıyor çözemedim ilgin için teşekkürler.

• Gunde 3 saatte 22 km civari bisiklet suruyorum kilo verip fit olabilirmiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aykutcuğum sorularıma senin cevap verebileceğini düşünüyorum

8yaşından 20 yaşına kadar sürekli okula çarşıya bisikletle ulaşmış biri olarak ve ctesi pazar 50 km gibi mesafeleri bazı bazı gitmiş biri olarak, senede ortalama 5bin km yol katettiğim yıllar geride kaldı.(km saatimden biliyorum.günde 15 km den yılda normal bi km)

hafif hafif göbek çevremde yağlar başladı. ve ben bisiklet özlüyorum.

1. bisikleti çarşıya pazara gitmek için düşünüyorum spor amaçlı. dağ tepe değil yani düz yol :D

2. titanyum karbon aluminyum kadrolar sürüş zevkini etkiliyo mu ağırlık haricinde. mesela seleden gidona giden üst boru düz yerine kız bisikleti tabir ettiğimiz tarzda olunca zevk kalmıyo alette :D

3. bisikleti düz yolda kullanacağım için arkadaki 7 li dişliyi yi çıkarıp, tek dişli arkaya tek dişli öne taksam ne dersin daha hafif olmaz mı?

4 sürerken gitmek istediğim yere işkence çekmeden gidebileceğim hafif hızlı bir bisiklet istiyorum ama tv deki gibi uzun yol bisikletlerinden olmasın. mtb gibi gibi :D olsun. en fazla 10km mesafeler olur. ama bu mesafeyi 3-4 defa gitmem gerekebilir (30km )

5. fren olarak hidrolik disk olsun belki arka yada ön freni çıkarırım hafiflemesi için. araca vursam da problem değil icabında havada taklalar atabilirim :D alışığım bisiklet kazalarına :D

6. lastik olarak tubeless patlamayan kevlar kaliteli dişsiz bi lastik olabilir.

7. para mühim değil :D sağlam sürmesi zevkli bi bisiklet olsun. gitsin yeter ama iyi gitsin. para yetmezse üzerini ayarlarım.

8. çok hafif olsun diye dayanıklılıktan ödün vermeyelim. bozulunca bisikletin zevki kaçıyor.

9. boy 1.70 kadro 16inç 39-40 cm düşünüyorum. daha küçük olursa ne gibi zararlar olabilir. aman diyorum büyük bisiklet sürmek istemiyorum. 16 inç büyükse 15 inç yapalım pek anlamam

cstnin

https://store.donanimhaber.com/5e/40/80/5e4080a9aa1cb97e921d647f246ffa9f.jpg

schwalbe michelin goodyear bakarız lastiklere

dişli de bu yerine

bunu taksam nasıl olur şehiriçi?

1-2-3-4 diye yazarsan çok memnun olurum. şimdiden teşekkür ederim

• para mühim değil dedim ama 3000 i geçmese çok iyi olur :D

kadro maşa gidonu iyi sinden alıp diğer aksamları ayarım icabında. 2.el bile olabilir.

ama vites koluydu şanzıman dı dişliydi filan bunlardan kurtulup tek vites bisan klasik gibi yapmayı planlıyorum.

ön fren durdurur, arka fren yardımcı olur ama ben 2 sinden birini çıkarmayı aklıma koydum. hafiflemesi için. durmazsa ayağımı yere sürterim veya arka tekere :D

karbon veya titanyum kadro alırım. titanyum kadroyu hiç bilmiyom bi tek ebayde biraz baktım. maşa ve gidonda karbon fiber olur. jantlar kalıyo geriye dişlilerden kurtulduğum için bi de disk fren alacam tekerlerden birine işte .

temiz teferruatsız bi bisiklet istiyom ben

şehir tur bisikleti diyo şunun vitessiz hali gibi diyom :D

http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,5323,OdesisMc

buna benzer dizmeyi düşünüyorum.vitessiz halini. artı disk fren.lastikler az biraz kalın olmalı

yada buna benzer düz lastikli filan

http://www.deltabisiklet.com/?_args=Catsel,11

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=119728&page=3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nonvolatile -- 1 Eylül 2013; 1:18:44 >

• kmesne kullanıcısına yanıt
    Bisiklet kullanarak düzenli bir kilo verebilirsiniz.Fakat fit olmaktaki amacınız kaslanmaksa bu pek mümkün değil.Yine üst vücudunuzu da çalıştırmanız lazım.
  • quote:

Bisiklet kullanarak düzenli bir kilo verebilirsiniz.Fakat fit olmaktaki amacınız kaslanmaksa bu pek mümkün değil.Yine üst vücudunuzu da çalıştırmanız lazım.

bu lastikhttp://www.cinarbisiklet.com/26-X-175-OVERDRIVE-MAXXPROTECT-60-TPI,PR-241.html hakkında ne düşünüyorsunuz ? Dağ bisikletime almayı dusunuyorum 2 tane . Küçük dikenlerde felan hemen patlar mı acaba ? schwalbe marathon plusdaki gibi koruyu şerit var mı pek anlamadım da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PRO319 -- 1 Eylül 2013; 11:38:41 >

• nonvolatile kullanıcısına yanıt
    2-Kadronun malzemesi direkt olarak performansa etki etmiyor.KAdronun açısıvs vs önemli bu konularda.
    3-Arkadki rubleyi tek dişli yaparsanız gayet güzel olur.Ve bu tarz bisikletlere fixie gear deniliyor araştırın.Tam sizin tanımınıza uygun.
    5-Fren olarak bence iki frende önemli.Fakat illa hafifleticem derseniz arka disk takın ön vfren yapın.
    6-lastik olarak schwalbe marathon u onerırım.

Not:Dilediğiniz tarzda bisikletleri bi araştırma yapayım hemen dönücem.
  • PRO319 kullanıcısına yanıt
    Maxxis'in bu modeli gayet güzel.Direkt olarak hemen patlamaz.FAkat bütçeniz el verirse schwalbe marathon plus alın.kevlar lı olduğu için hiçbir patlama yapmaz.
  • nonvolatile kullanıcısına yanıt
    Öncelikle tek dişli derken arka rubleyimi tek dişli yapacaksınız yoksa aynakolumu? Çükü dağ bisikletlerinde aynakolu tek dişli yapmak daha yaygın onun için soruyorum.
    Eğerki arka vitesi tek dişli yapacaksanız fixed gear olarak geçiyor bu bisikletler.Anladığım kadarıyla bütçeniz yüksek.ÖZel bir bisiklet istediğiniz için sakın gidipte sıfır hazır bisiklet almayın.Gidin güzel bir bisikletçiye kadrosuydu vs herşeyi kendiniz seçin.Ama benden size öneri ;arka rubleyi tek dişli yapacaksınzı dağ bisikletlerinde hiç güzel durmuyor.o tarz biiskletlerin hakkı budur :http://deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,4795,OdesisMc

• quote:

Maxxis'in bu modeli gayet güzel.Direkt olarak hemen patlamaz.FAkat bütçeniz el verirse schwalbe marathon plus alın.kevlar lı olduğu için hiçbir patlama yapmaz.

hocam schwalbe marathon plusa para yetmıyor :) yurtıdısından gene ucuza gelıyor ama suan yurtdısından bir şey almadım tecrubem yok . Yurtiçinde ise schwalbe marathon plusın tanesi 150 lira . maxxisin cıftını 120 liraya felan alabılıyorum . İninal kart diye bir şey var onu araştırıyım eğer yapabılırsem ona tl yukleyıp yurtdısından schwalbe alabilirim ama maxxısde aklımda tesekkurler .
  • quote:

Öncelikle tek dişli derken arka rubleyimi tek dişli yapacaksınız yoksa aynakolumu? Çükü dağ bisikletlerinde aynakolu tek dişli yapmak daha yaygın onun için soruyorum.
    Eğerki arka vitesi tek dişli yapacaksanız fixed gear olarak geçiyor bu bisikletler.Anladığım kadarıyla bütçeniz yüksek.ÖZel bir bisiklet istediğiniz için sakın gidipte sıfır hazır bisiklet almayın.Gidin güzel bir bisikletçiye kadrosuydu vs herşeyi kendiniz seçin.Ama benden size öneri ;arka rubleyi tek dişli yapacaksınzı dağ bisikletlerinde hiç güzel durmuyor.o tarz biiskletlerin hakkı budur :http://deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,4795,OdesisMc

ayna kolu çoklu dişli yapıp arka dişliyi tek dişli yaptığımızda ve vites attığımızda, arkada şanzıman olmadığı için zincir uzama yapıp, yerinden çıkıyor sanırım. çok eskiden oraya basit bi sistem yapan görmüştüm . veya şu an arka tek dişli için arkaya tekdişlilik germe şanzıman var mıdır bilemiyorum.

zaten o tarz istemiyorum. sizin resimde gösterdiğiniz bisiklet gibi olabilir.

adını bilmiyorum ama o gidondaki tutulan boynuz gibi yeri de kullanmam sanırım. şehir içinde süreceğim için sürüş pozisyonu bu kadar yatıkyerine mtb tarzı bi pozisyon olabilir.

kadroda da karbon kadrolar sürerken bazı noktalardan esneme vb özelliklere sahip olduğundan sürüş dinamizmi sağlıyormuş pek bilgim yok ama

• quote:

Nasil bir kilo verimi olur

Hangi duzeyde yani gunde 3 saat 22 km suruyorum

Ne kadar zayiflarim

•  HER TÜRLÜ BİSİKLET SORULARINIZI BEKLİYORUM

Aykut bu kadronun, maşanın , gidonun üzerine

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=121566

bu şekilde sade bi şehir bisikleti planlıyorum. arka dişli ayna kol tek dişli, biraz hafif jantlar, carbon sele borusu , fren senin dediğin şekilde arka disk ön vfren lastikleri de schwalbe maraton olarak seçeriz

kadro mtblerin üst borusu az eğimli olması güzel gibi. yol bisikleti ve şehir bisikleti hoş gelmiyo gibi. zaten 100 km tura çıkmam o tarz durmam yani

şöyle oldu parçalar:

1)Güzel hafif bi mtb kadro (170 boya 40cm iyi sanırım)resimdeki scott gibi

2 karbon gidon , boğazı filan

3 amortisörlü carbon maşa

4 kalitelisinden arka ve ön tek dişli (arkayı özellikle tek istiyorum sürtünme ve ağırlık fark eder sanırım hem şanzıman ve vites kollarından kurtuluruz) ebay den alırım iyisinden zaten rahat gelir paket küçük olunca

5 schwalbe maraton lastikler

6.jantlar orta halli farketmez

7 hidrolik disk fren ve ön v fren

genel olarak böyle planlıyorum. şu scottın carbon kadrosu gibi bir kadro düşünüyorum

bir hata yoksa bu tarz olur

bu schwinn e çok benzeyecek sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nonvolatile -- 1 Eylül 2013; 12:40:51 >

• ayna kol 3lü arka tek dişli ise arkaya şundan koyuyorlarmış.

bizim zamanımızda çelik çubukla ayarlıyorlardı :D

http://www.ebay.com/itm/Conversion-Kit-Fixie-Bike-Single-Speed-with-Tensioner-/281148167948?pt=US_Cassettes_Freewheels_Cogs&hash=item4175bc970c

• 17-18 yaşımdan beri bisiklete binmiyorum diyebilirim. şimdi bulunduğum semtte ev civarında yazlığa gitmediğim zamanlar pek dağ bayır gezmeyeceğim, beni tamiratıyla püsürüyle uğraştırmayacak 500 lira civarı (aslında maks. 500) bir bisiklet bakıyorum. rengi şekli şemali tutturulur dediğim gibi mümkün olduğu kadar sorunsuz olsun. siz daha profesyonel sorularla ilgileniyorsunuz tabi basit gelecektir ama bisikletle tekrar tanışmak isteyen biri için yanıtlarınız önemli. teşekkürler.
  • Hocam boyum 1.70. Kadro boyu 20" olan bir sehir bisikleti aldim. 2 gun sonra da gelcek. Kadro boyu benim icin cok mu buyuk sizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mow_ -- 13 Eylül 2013; 8:20:06 >
  • cevaplamış olabilirsin belki ama senin bisiklet ne :D
  • Yıllardır hayalini kurduğum bisikleti almak bu sene nasip olacak umarım. 5S yerine S4 alarak bisiklete bütçe sağlayabildim. Üniversite kulubü bir çok etkinlik düzenliyor, okulum Çekmeköy'de malumunuz dağ bayır, şöyle iyi bir bisikletçi olup hayalimdeki Ege turuna çıkmak istiyorum.

Bütçe: 700-1.000 lira
    Beklenti: Şehir içine çok çıkmayı düşünmüyorum ama arada sırada işim düşer. Dağ bayır ağırlıklı şöyle güzel bir hybird bisiklet istiyorum arkadaşlar.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkürler, iyi forumlar.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.