Şimdi Ara

Samsung Galaxy Nexus'un Amerika'daki satışı yasaklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
7.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş

• Apple, Şubat ayında Galaxy Nexus'un Amerika'daki satışını yasaklamak için yeni bir dava açmıştı. Google tarafından tasarlanan ve Samsung tarafından üretilen Galaxy Nexus'un bugün itibariyle Amerika'daki satışına yasak getirildiği açıklandı.

Bölge mahkemesi yargıcı Lucy Koh, Cupertino merkezli üreticinin uzun vadede kaybettiği pazar payı ve satışlardaki düşüş nedeniyle 96 milyon dolarlık bir zararı olduğunu göz önünde bulundurarak Samsung Galaxy Nexus'un Amerika'daki satışını ön tedbir olarak durdurdu. 

Samsung Galaxy Tab 10.1'in de satışının yasaklanmasına sebep olan 8086604 numaralı patent, bir tümleşik arama aracını kapsıyor. Galaxy Nexus ve diğer Android cihazlarda yer alan Google Voice Search hizmetinin satış yasağını getirdiği tahmin ediliyor.

Temmuz sonunda görülecek olan duruşmada, Apple satış yasağını sürekli hale getirmek için uğraşacak. Samsung ise; kendini savunmaya çalışacak. Dünyanın en çok ziyaret edilen internet sitesi ve arama motoru olan Google'ın markasını taşıyan bir telefonun rakip firmanın sahip olduğu aramayla alakalı bir patent sebebiyle Amerika'da yasaklaması oldukça garip. Elinde Motorola Mobility'nin 17,000 iletişim teknolojisi patentini bulunduran Mountain View merkezli şirketin ne zaman mobil ekosistemini ve daha da önemlisi kendi telefonunu patent davalarından korumaya başlayacağı merak ediliyor.

Yasağın ne zamana kadar devam edeceği bilinmiyor. Şuan ikinci bir açıklamaya kadar Samsung, Galaxy Nexus ve aralarında renk dışında başka bir farklılık olmayan modelleri satamayacak. 

• Bölge mahkemesi yargıcı Lucy Koh, Cupertino merkezli üreticinin uzun vadede kaybettiği pazar payı ve satışlardaki düşüş nedeniyle 96 milyon dolarlık bir zararı olduğunu göz önünde bulundurarak Samsung Galaxy Nexus'un Amerika'daki satışını ön tedbir olarak durdurdu.

bu nasıl bir adalet yav fazla satmasın diye yasaklanıyor :)

• tek kelime ile "trajikomik"

• Apple bat emi, ulan ne pislik bir şirket mahkemelerde de mi fan boyları var nedir? Saçma sapan şeyler yüzünden tedbir olarak cihaz mı yasaklanır sözde özgürlükler ülkesi Amerika, ama Asyalı üreticilere yer yok...

• Olacağı söyleyim. Google Amerika'da Voice Search özelliği yazılımla kapatılmış olarak satar cihazı. Sonra cihazı alanlar rom yükleyip açar. Android'i nasıl durduracaklarını şaşırdılar. Apple boşa çırpınıyor gibi.

• Senin adaletini ABD (bölge mahkemesi yargıcı Lucy Koh aracılığıyla)

• tamda Amerikadan tanıdık bulup 349 usd ye inmişken Galaxy Nexus almaya niyetlenmiştim... Apple bence Google Play Store üzerinden Galaxy Nexus un 349 dolar fiyatla satılmasını hazmedememiştir sırf baltalamak için elinden geleni yapıyor...

349 usd yaklaşık 650 lira yapıyor ve Galaxy Nexus için bedava sayılır...

Apple'dan nefret etmek için neden saysak bencil bir firma özelliği ile en üst sırada gelir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 30 Haziran 2012; 3:49:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

tamda Amerikadan tanıdık bulup 349 usd ye inmişken Galaxy Nexus almaya niyetlenmiştim... Apple bence Google Play Store üzerinde Galaxy Nexus un 349 usd ye düşmesinin hazmedememiştir sırf baltalamak için elinden geleni yapıyor...349 usd yaklaşık 650 lira yapıyor ve Galaxy Nexus için bedava sayılır...Appledan nefret etmek için neden saysak bencil bir firma özelliği ile en üst sırada gelir...

hiç sorma 349 $'a bu özellikler = tüm zamanların en iyi fiyat/performans telefonuydu. yazık oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: soul calibur

quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

tamda Amerikadan tanıdık bulup 349 usd ye inmişken Galaxy Nexus almaya niyetlenmiştim... Apple bence Google Play Store üzerinde Galaxy Nexus un 349 usd ye düşmesinin hazmedememiştir sırf baltalamak için elinden geleni yapıyor...349 usd yaklaşık 650 lira yapıyor ve Galaxy Nexus için bedava sayılır...Appledan nefret etmek için neden saysak bencil bir firma özelliği ile en üst sırada gelir...

hiç sorma 349 $'a bu özellikler = tüm zamanların en iyi fiyat/performans telefonuydu. yazık oldu.

Google bir şekilde o yasağı kaldırır ve yine 349 dolardan satmaya devam eder ayrıca çok basit Android 4.1 Jelly Bean sürümünde bahsi geçen ihlal i yok ederek satışına devam edecektir...

ayrıca o fiyata başka cihaz yok piyasada diğer bir artısı nexus s 4.1 güncellemesi ile 3 tane büyük güncelleme aldı ee google bu sene nexus 7 tablet çıkardı telefon olarak cihaz çıkarmaz galaxy nexus un ise 4.1 jelly bean 2. güncellemesi 2013 yılı içinde çıkacak referans telefonla birlikte yeni sürüm galaxy nexus içinde gelecektir o yüzden Galaxy S3 ten bile uzun ömürlü cihaz olur Galaxy Nexus o açıdan bakıldığında şuandan itibaren en az 3 yıl sıkıntısız kullanılır.

Apple bunu bildiğinden elinden geldiğince baltalamaya çalışıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Dünyanın en büyük kopya ve taklitçilik firması Samsung derhal kapatılmalı ve varlıklarına el konulmalıdır.Ayrıca iOS çakması Androidler de toplatılmalı ve yok edilmelidir.

Morarın, patlayın, çatlayın fandroidler puhahahahahhaaaaa xdd

Hemen de nefretlerini kusmaya başlamışlar

Yok abi cidden kapatılsın şu misafir üyelik, ipini koparan atlıyor, bari adını değiştirin Troll üyelik diye de anlamlı olsun...
  • Lan ben neyse bir şey demiyorum. Allah'ından bul lan apple. Adamlar zarar etmiş göya. Lan adam gibi telefon yap, sınırsız özgürlük ver. Senden alalım telefonu. Adamlar resmen troll ha. Zarar etmişmiş. Dertlendim gene gece gece.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pardus Linux

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri Dünyanın en büyük kopya ve taklitçilik firması Samsung derhal kapatılmalı ve varlıklarına el konulmalıdır.Ayrıca iOS çakması Androidler de toplatılmalı ve yok edilmelidir. Morarın, patlayın, çatlayın fandroidler puhahahahahhaaaaa xdd Hemen de nefretlerini kusmaya başlamışlar
    Yok abi cidden kapatılsın şu misafir üyelik, ipini koparan atlıyor, bari adını değiştirin Troll üyelik diye de anlamlı olsun...

Sonuna kadar katılıyorum hocam.
    Biyerlerine güvenemeyenler bu şekilde kendini gizliyorlar.
    Apple'dan önce misafir hesap kapatılmalı

• Dunyanin en buyuk taklit/toplama telefonlarini yapan, urunlerinin isimlerini bile taklit kralligindan (cin'den) alan bir firma'sin Apple, ve oyle kalacaksin, istersen 1 milyar telefon sat yine oyle kalacaksin.

• ve apple bir posta daha sövülür.

• apple iyice tiksinçleşiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Pardus Linux

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri Dünyanın en büyük kopya ve taklitçilik firması Samsung derhal kapatılmalı ve varlıklarına el konulmalıdır.Ayrıca iOS çakması Androidler de toplatılmalı ve yok edilmelidir. Morarın, patlayın, çatlayın fandroidler puhahahahahhaaaaa xdd Hemen de nefretlerini kusmaya başlamışlar

Abi yukarıda yazılan şaka dimi :O Şaka dır şaka yaw gerçek olamaz. DH bu misafirlere (şakacılara) uzun süre dayananlara ödül vercekmiş... :D

• Apple nin AR-GE bölümünün bir kısmı anladığım kadarı sadece diğer tel nasıl saf dışı ederiz diye gece gündüz demenden çalışıyor. Böylece telefonlarının en üst kaliteye ve üstün başarıya ulaşıyorlar.

• apple sevmezdim. ama bi gün belki iphone kullanabilirdim şu malca fan boyluk yapan kişiler olmasa. yemin ederim soğutuyorlar ya. sizlerin arasına gireceğime n1200 kullanırım bu ne kardeşim. insanın sinirini bozmaya ne hakkınız var.

• quote:

Orijinalden alıntı: denizhanq

apple sevmezdim. ama bi gün belki iphone kullanabilirdim şu malca fan boyluk yapan kişiler olmasa. yemin ederim soğutuyorlar ya. sizlerin arasına gireceğime n1200 kullanırım bu ne kardeşim. insanın sinirini bozmaya ne hakkınız var.

bunlarin yaptigi ust kimlik edinme cabasi. toplumda zeka,bilgi,becerileriyle yer edinememis kisiler sedece bir markanin pahali telefonunu alarak statu atladiklarini zannederler. Cunku bunlarin ellerindeki telefondan baska gosterecekleri ne bir basarilari vardir ne de referans olarak gosterebilecekleri bir kariyer. bunlarin elinden telefonlarini alirsan, ya da bunlarin taraftarligini yaptigi firma kapanirsa bu adamlar kendini bir anda boslukta buluverir cunku ellerinde baska hic birseyleri yoktur.bu yuzden sevdikleri markayi , tuttugu takimi vs olurcesine ve kendinden ve milletinden bile cok severek savunmak bu tur adamlar icin kacinilmazdir.bunu sadece apple vs icin soylemiyorum. mesala araba markasi fanatikleri, takim fanatikleri , temelde aynidir.

• Bu ne yüzsüzlüktür önceki davalardan ders almamış hala çalıyor bu ucuz uzak doğu markası... Üstelik kendi en büyük müşterisinin kini... APple olmasa aç kalcaksın haberin yok! Azı ile yetinmeyen elindekinden de olur!!! APple basar tokatı geçer!!

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.