Şimdi Ara

Davlumbaz ile ilgili uzmanına çok teknik bir soru?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
40.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Siemens LC98TA540 model davlumbaz almayı düşünüyorum.

Açık mutfak olduğu için ve yemek kokusuna çok hassas biri mutfağı kullanacağı için bulabildiğim en yüksek emiş gücüne sahip davlumbazlardan birini aldım.

Fakat davlumbazın takılacağı yerdeki mutfak dolabımdaki boşluk ile duvardaki baca boşulğu tam çakışmıyor.

Dolabı yaptırdığım kişi nasıl olsa flex boru kullanıyorlar, sorun olmaz diyor ama boruda bir daralma olacağı için bu durumun emiş gücünü kötü etkilemesinden korkuyorum.

Uzman arkadaşlara şunu sorayım. İşin içine akışkanlar mekaniği filan giriyor beni aştı.
    Dolapçım doğru mu söylüyor gerçekten davlumbazın emiş gücünü etkilemez mi bu durum yoksa dolapta tadilat yaptırım iki deliğin aynı hizada olmasını mı sağlayım maksimum verim için

Okuyan ve yorum yazan herkese teşekkürler şimdiden...

• flex kullanabilirsiniz, sorun olmayacaktır.
    çok ciddi bir bükülme ( 50-60 dereceden fazla) veya ciddi bir çap değişimi olmayacak ise sorun olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ignorant

flex kullanabilirsiniz, sorun olmayacaktır.
    çok ciddi bir bükülme ( 50-60 dereceden fazla) veya ciddi bir çap değişimi olmayacak ise sorun olmaz.

20-30 cm bir bükülme biraz da çap değişimi olacak.

Bu model max 550 m3 yoğun 820 m3 bir model.
    Yüksek emiş güçleri içinde sorun olmaz değil mi?

Davlumbazın çıkardığı sesi filan artırır diye korkuyorum.
  • rahat olun sorun çıkarmaz bahsettiğiniz eğimi aşmayın yeterli
  • içiniz rahat olsun. bir problem yaşamayacaksınız.
    ama kokuya aşırı hassassanız açık mutfak tercih etmeseniz daha yerinde olurdu.
    gene de iyi bir aspiratör sıkıntınızı çözecektir, en azından borulardan kaynaklanan bir problem yaşamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ignorant

içiniz rahat olsun. bir problem yaşamayacaksınız.
    ama kokuya aşırı hassassanız açık mutfak tercih etmeseniz daha yerinde olurdu.
    gene de iyi bir aspiratör sıkıntınızı çözecektir, en azından borulardan kaynaklanan bir problem yaşamazsınız.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.
    Alabildiğim en yüksek emiş gücüne sahip davlumbaz aldım.
    Açık mutfak biraz zorunluluk oldu.

Selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakaya53

Captaki değişim hava akışını etkiler. Hatta flex boru kullanımında bile belli bir kayıp yaşanıyor. Çünkü kıvrımlı yapılarda hava çarpıp yön değiştiriyor ve çekimi azaltıyor.
    Her zaman yüksek çekim gücü avantajlar da sağlamıyor. Eger mutfak küçükse ses odada daha çok hissediliyor. Gerekli olan güç hesabı = Oda hacmi (en x boy x yükseklik) X 12. Havanın bir kısmı kayba bile ugrasa mutfagınız cok büyük değilse size yeterli olacaktır. Çok dert edinmenize gerek yok.

Üstad
    Davlumbazıalmış bulundum.
    Koku konusunda hassas kimseler kullanacak mutfağı,
    Açık mutfak olduğu için emiş gücü yüksek bir model tercih ettim. Max 550 m3 Yoğun 820 m3.

Siz nasıl bir çözüm önerirsiniz.
    Dünyanın parasını verdim (Daha doğrusu vereceğim....) Eğer emiş gücünden faydalanamayacaksam ne anladım bu işten.

Siz ne önerirsiniz?
    Dolapçıya yeni delik açtırayım mı tam birbirini hizalayan???

• Davlumbazın montajı tamam,
    Flex boru kullanmadım, mutfak dolabını kestirip baca borusu ile hizalı olmasını sağladım.

Yine de çekiş gücü çok azmış gibi geliyor.
    A4 kağıdı 1. kademede tutamıyor 2 veya 3 te ancak tutuyor.

Servisiteki eleman baca borusu çapını biraz küçük olduğunu söyledi. Bununla ilgili bir sıkıntı olabilir mi?
  • baca borusundan olabilir evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnbvc

Davlumbazın montajı tamam,
    Flex boru kullanmadım, mutfak dolabını kestirip baca borusu ile hizalı olmasını sağladım.

Servisiteki eleman baca borusu çapını biraz küçük olduğunu söyledi. Bununla ilgili bir sıkıntı olabilir mi?

en fazla 2 dırsek kullanın.kaç m3?marka model
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Davlumbazın montajı tamam,

en fazla 2 dırsek kullanın.kaç m3?marka model

Siemens LC98TA540 max'ta yani 3. kademede 540 m3/saat yoğun modda 820 m3/saat
  • quote:

Siemens LC98TA540 model davlumbaz almayı düşünüyorum.

Açık mutfak olduğu için ve yemek kokusuna çok hassas biri mutfağı kullanacağı için bulabildiğim en yüksek emiş gücüne sahip davlumbazlardan birini aldım.

Fakat davlumbazın takılacağı yerdeki mutfak dolabımdaki boşluk ile duvardaki baca boşulğu tam çakışmıyor.

Dolabı yaptırdığım kişi nasıl olsa flex boru kullanıyorlar, sorun olmaz diyor ama boruda bir daralma olacağı için bu durumun emiş gücünü kötü etkilemesinden korkuyorum.

Uzman arkadaşlara şunu sorayım. İşin içine akışkanlar mekaniği filan giriyor beni aştı.
    Dolapçım doğru mu söylüyor gerçekten davlumbazın emiş gücünü etkilemez mi bu durum yoksa dolapta tadilat yaptırım iki deliğin aynı hizada olmasını mı sağlayım maksimum verim için

Okuyan ve yorum yazan herkese teşekkürler şimdiden...

Dostum bizimde mutfakta da yapı hatası olarak buna benzer bir durum vardı, uzun bir flex kullanıldı ancak sorun yok,rahat olabilirsin.(hava emiş durumunu kontrol için davlumbaz motoru çalışırken selpak mendili yaklaştırınca hızlı bir çekimle kapıyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PERİSKOP -- 9 Eylül 2012; 13:14:52 >

• Ben küçük mutfağıma duvara bacalı tip davlumbaz alacağım.ancak beğendiğim davlumbazlar bütçeme göre çok pahalı. uygun fiyata kaliteli bir davlumbaz önermenizi rica ediyorum. kullanıp da memnun kalan arkadaşlar yazarsa modellerini çok sevinirim. iyi çeksin, az ses yapsın fiyatı uygun olsun.sonuçta restaurantta kullanmayacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: srkndg

Ben küçük mutfağıma duvara bacalı tip davlumbaz alacağım.ancak beğendiğim davlumbazlar bütçeme göre çok pahalı. uygun fiyata kaliteli bir davlumbaz önermenizi rica ediyorum. kullanıp da memnun kalan arkadaşlar yazarsa modellerini çok sevinirim. iyi çeksin, az ses yapsın fiyatı uygun olsun.sonuçta restaurantta kullanmayacağım

VESTEL KULLANIYORUM SESSIZ 800M3 AMA 900 TL CIVARI SIZE BUNU ÖNERIRIM DAHA UYGUN SESI CEKIM GUCU MAKUL

http://www.vestel.com.tr/adx-6007-ankastre-davlumbaz.aspx

OTOMATIK NEM VE BUHAR SENSORU OLMASI BASARILI. MESELA AUTO MODUNDA BIRAKIYORSUNUZ SIZ KIZARTMA VEYA CAY DEMLEME YAPARSANIZ OCAKTA SENSORLER KOKUYU ALGILIYOR VE ÇALISIYOR YOGUNLUGA GÖRE KADEME ARTTIRIP DUSURUYOR.GAZ KOKUSUNADA DUYARLI. BACA BORUSUNU PLASTIK BORUDAN YAPIN DAHA SESSIZ CEKER.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 21 Mayıs 2013; 19:03:40 >

• Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.. İnternetten Davlumbaz siparişi vericem fakat kafama takılan şey davlumbaz için illaki klasik baca mı olması lazım? Benim mutfakta yandan balkona doğru duvara baca deliği açılmış, hermetik kombiler gibi. Çatıya çıkan bir baca yok. Benim mutfağa davlumbaz uyar mı? Umarım anlatabilmişimdir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercanuk

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.. İnternetten Davlumbaz siparişi vericem fakat kafama takılan şey davlumbaz için illaki klasik baca mı olması lazım? Benim mutfakta yandan balkona doğru duvara baca deliği açılmış, hermetik kombiler gibi. Çatıya çıkan bir baca yok. Benim mutfağa davlumbaz uyar mı? Umarım anlatabilmişimdir :)

arkadaşlar aynı durum bende de mevcut bu konuda bilgi verebilir misiniz.? bacasız kullanım mı oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercanuk

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.. İnternetten Davlumbaz siparişi vericem fakat kafama takılan şey davlumbaz için illaki klasik baca mı olması lazım? Benim mutfakta yandan balkona doğru duvara baca deliği açılmış, hermetik kombiler gibi. Çatıya çıkan bir baca yok. Benim mutfağa davlumbaz uyar mı? Umarım anlatabilmişimdir :)

Hayır pimas boruyla balkondan cikabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.