Şimdi Ara

<< BBE Sonic Max Pro ( iPhone için Pro Müzik Çalar ) >>

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• BBE SOUND PATENTLİ SONIC MAXIMIZER ® TEKNOLOJİSİ DÜNYANIN İLK HD-KALİTELİ MÜZİK ÇALAR UYGULAMASINI YAYINLADI.

BBE Sonic Max Pro for JVC

App Store - SonicMax Pro for JVC

BBE Sonic Max & Pro

App Store - SonicMax Pro
    App Store - SonicMax

>>eQualizer ipa incelemem<<

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technics -- 1 Ağustos 2012; 11:49:15 >

• Simage yap. Yarım saat sonra açıldı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tanıtımınız için teşekkürler. Her ne kadar kişinin kendi zevkinin yön vereceği bir karar olsa da, daha önce tanıttığınız Equalizer ve SoundMax arasında tercihiniz hangisinden yana olur veya birbirlerinden ileride oldukları konular var mı?

Bu iki programı ya da birisini sürekli kullanmak isteyen ve benim gibi çok fazla tecrübesi olmayanlara bir öneriniz var mı? Örneğin "96kbpslık dosyalardan oluşan bir arşivimiz varsa boşuna almayın" "X marka kulaklık/ses sistemi olmadan herhangi bir müzikçalardan farkı olmaz" gibi.

Kendim için konuşacak olursam iTunes'dan aldığım 256kbps aacler de var, müzik cdsinden dönüştürdüğüm 128kbps mp3ler de ve arabamın düşük seviyeli fabrika çıkışlı, kendi ses sisteminde bile aradaki farkı rahatça hissedebiliyorum böyle bir yazılımla arada fark daha hissedilir hale gelir mi?

Bu kadar irdelememin sebebi, zamanında Creative DTT 2500'üm vardı ve son derece memnundum ta ki SRS Labs.'ın Winamp eklentisi WOW Thing yazılımı ile karşılaşana kadar. Ufacık bir .dll dosyası ile sanki müziklere inanılmaz bir hacim kazandırıyordu yani sadece yazılımla bile gerçekten fark yaratacak sonuçlar alınabiliyor ve bu uygulamaların benzer bir deneyim sunup sunmadıklarını merak ediyorum.

Tekrar tanıtımınız ve ayırdığınız vakit için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1megabayt

Tanıtımınız için teşekkürler. Her ne kadar kişinin kendi zevkinin yön vereceği bir karar olsa da, daha önce tanıttığınız Equalizer ve SoundMax arasında tercihiniz hangisinden yana olur veya birbirlerinden ileride oldukları konular var mı?

Bu iki programı ya da birisini sürekli kullanmak isteyen ve benim gibi çok fazla tecrübesi olmayanlara bir öneriniz var mı? Örneğin "96kbpslık dosyalardan oluşan bir arşivimiz varsa boşuna almayın" "X marka kulaklık/ses sistemi olmadan herhangi bir müzikçalardan farkı olmaz" gibi.

Kendim için konuşacak olursam iTunes'dan aldığım 256kbps aacler de var, müzik cdsinden dönüştürdüğüm 128kbps mp3ler de ve arabamın düşük seviyeli fabrika çıkışlı, kendi ses sisteminde bile aradaki farkı rahatça hissedebiliyorum böyle bir yazılımla arada fark daha hissedilir hale gelir mi?

Bu kadar irdelememin sebebi, zamanında Creative DTT 2500'üm vardı ve son derece memnundum ta ki SRS Labs.'ın Winamp eklentisi WOW Thing yazılımı ile karşılaşana kadar. Ufacık bir .dll dosyası ile sanki müziklere inanılmaz bir hacim kazandırıyordu yani sadece yazılımla bile gerçekten fark yaratacak sonuçlar alınabiliyor ve bu uygulamaların benzer bir deneyim sunup sunmadıklarını merak ediyorum.

Tekrar tanıtımınız ve ayırdığınız vakit için teşekkür ederim.

estafurullah ben teşekkür ederim yorumunuz için

Telefonumda yaklaşık 5 adet equalizer programı yüklü, 2 de sonic max pro..

daha önce incelediğim equalizer yazılımı hala bence türünün en iyisi
    ama kıyas konusu ikisi olursa eğer
    bana göre ikisinin de iyi olduğu noktalar var, equalizer ile sese nokta yön vermeniz mümkün, bass, mid, tiz,

sonic max pro ise piyasaya çıktığı günden bu yana equalizer'in sesin gerçekliğini bozduğunu, kendi yazılımında ise tıpkı donanımdında da olduğu gibi seste bozulma olmadığının altı çizilmekte,

ben equalizer yazılımını kurulduktan sonra arada farklı yazılımlarıda deneyerek kullanmıştım, oysa sonic max pro yu keşfettiğim günden beri aralıksız kullanıyorum, çünkü sesi kulaklığınızla tabirimi mazur görün resmen seviştiriyor, hele kulaklığınız kaliteliyse ağzınızın suları akabilir müzik dinlerken :)

96 kbps konusuna gelirsek, ben bırakın 96yı 128 ve 192 arasında ki farkı bile çok bariz farkedebiliyorum orta kalite kulak içi kulaklıklarla. hatta iphone un kendi kulaklıklarından bile fark farkedilebiliyor çok daha az da olsa. buyüzden mp3 riplemede tercihim easy cd extractor da VBR - 0 - yani en yüksek kalite tercihim oluyor, bu şekilde ses içerisinde ki en düşük - en yüksek ses kalite ayarı maximum korunuyor.

böyle bir yazılımla fark aynı şekilde hissedilecektir dolayısıyla 96 hatta 128 kbps arşivlerinizden en kısa zamanda kurtulun bence :)

yazılım çok farklı bir olay hocam,
    winamp li yıllardan sonra aramıza giren foobar2000 bizi çok memnun etmişti fakat j river media center bana göre bir devrimdi, (http://resim.donanimhaber.com/m_6274146/mpage_8/key_j+river+media+center/tm.htm ) incelemesini yapalı 6 sene olmuşum ben hala bu programdan daha iyisini bilmem tanımam, eğer sağlam bir ses kartınız ve hopörlör sisteminiz varsa j river sizi müzikte bir adım öteye taşır diğerlerinden. yani bir yazılımla bunun mümkün olup olmadığını sorarsınız kendinize, işte iphone daki bahsi geçen yazılımlarda bu şekilde. kesinlikle çok ciddi katkıları var sese, kaldı ki size sadece 8-9 equalizer seçeneği veren iphone cihazınızın ses özelliklerini manuel şekillendirebilmek bile büyük nimet. bu arada iphone un hakkını yemeyelim, bence ses chipi çok başarılı. zaten o kadar başarılı olmasa bu yazılımlar pek bir işe yaramazdı.

özetlemek gerekirse bahsi geçen iki yazılımda imkanınız varsa telefonunuzda olsun, ama bence sonic max pro çok fena bir yazılım..

her türlü fikir alışverişiniz için yazmaktan çekinmeyin.

• Bahsettiginiz equalizer programinin link ki vat mi arattim ama cok cikti hangisi kestiremedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyrusefer

Bahsettiginiz equalizer programinin link ki vat mi arattim ama cok cikti hangisi kestiremedim.

Yazının en son kısmında yer alan ">>eQualizer ipa incelemem<< yazısına tıklarsanız, Technics'in incelemesini yaptığı konuya ulaşabilirsiniz. Burada yine konunun altında, uygulamanın iTunes adresini görebilirsiniz.

Technics,

yanıtınızı okuduktan sonra satın almak için mağazaya girdim ve sizin konunuzdan haberdar olmuş olacaklar ki bu kadar indirim yeterli diyerek zam yapmışlar :D. 2,99$ olan fiyatı 4,99$'a çıkmış :D. Kısa bir süre bekleyip öyle satın alacağım çünkü düzenli olarak indirime girmiş gibi görünüyor :):

(Ekran görüntüsünün adresi düzenlendi.)

Tekrar yanıtınız ve tanıtımlarınız için teşekkür ederim. Benzer yazılarınızı daha sık görmek dileğiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1megabayt -- 1 Temmuz 2012; 9:06:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 1megabayt

quote:

Orijinalden alıntı: seyrusefer

Bahsettiginiz equalizer programinin link ki vat mi arattim ama cok cikti hangisi kestiremedim.

Yazının en son kısmında yer alan ">>eQualizer ipa incelemem<< yazısına tıklarsanız, Technics'in incelemesini yaptığı konuya ulaşabilirsiniz. Burada yine konunun altında, uygulamanın iTunes adresini görebilirsiniz.

Technics,

yanıtınızı okuduktan sonra satın almak için mağazaya girdim ve sizin konunuzdan haberdar olmuş olacaklar ki bu kadar indirim yeterli diyerek zam yapmışlar :D. 2,99$ olan fiyatı 4,99$'a çıkmış :D. Kısa bir süre bekleyip öyle satın alacağım çünkü düzenli olarak indirime girmiş gibi görünüyor :):

(Ekran görüntüsünün adresi düzenlendi.)

Tekrar yanıtınız ve tanıtımlarınız için teşekkür ederim. Benzer yazılarınızı daha sık görmek dileğiyle.

hiç problem değil, eklediğiniz resimde de görülüyor ki 2 ayda bir 3 dolara iniyor fiyatı, bence o zamana kadar jvc versiyonunu çekip test edebilirsiniz, ancak o biraz sinir bozabiliyor çıkarttığı uyarılarla :)

ben teşekkür ederim yorumunuz için, müzikle ilgili keşfedilmemiş yazılımları umuyorum daha beraberce inceliycez çıktıkça,

saygılar.

• Bizzat severek kullandığım bir uygulama. Gerçekten işe yarıyor.
  • Ben çok memnunum, biraz daha geliştirilmesini istiyorum aslında.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.