Şimdi Ara

Türk hız aşırtmacılar SuperPi testinde dünya rekoru kırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
4.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Türk hız aşırtmacılar SuperPi testinde dünya rekoru kırdı

Türk hız aşırtma profesyonelleri bir kez daha sahneye çıktı ve popüler işlemci ölçüm uygulaması SuperPi testinde şimdiye kadar ulaşılmış en yüksek skora imza zirveye yerleştiler. Asus Türkiye Teknik Sorumlusu Recep Kulan (Hey), Koray Kuşçu (Brandybuck) ve Ferit Karşanbaş (Karandiru) üçlü tarafından Asus donanımları kullanılarak gerçekleştirilen ekstrem hız aşırtma çalışmasında 05.172 saniye SuperPi 1M skoruna ulaştılar. 

Sıvı Azot kullanılarak gerçekleştirilen çalışma kapsamında, standart olarak 3.5GHz'de çalışan  ççarpan kilidi açık Core i7-3770K işlemcisi 6971MHz'e hız aşırtıldı. Anakart tarafında Asus'un Z77 çipsetli Maximus V Formula modelinin kullanıldığı çalışma ile birlikte Türk bayrağı, SuperPi 1M testinde hız aşırtma veritabanı HWBot'un zirvesne taşınmış oldu. Bir önceki dünya rekorunu iki farklı hız aşırtma profesyoneli ile paylaşan ekip, ellerindeki işlemciyi biraz daha zorlayarak elde ettikleri skor ile bu defa tüm raikplerini geride bıraktılar.

Kırılan bu rekoru daha anlamlı kılan nokta ise aynı listede yer alan dünyaca ünlü hız aşırtma profesyonelleri ile kıyaslandığında bizim ekibimizin daha az donanım ve destek ile daha fazlasını başarmış olması. Adı dünya çapında ün yapan hız aşırtmacıların pek çoğu, donanım üreticilerinin Tayvan ve Amerika'daki merkezlerinde onlarca farklı işlemci ile çalışma yaparken ülkemiz içinse böyle bir durumdan bahsedebilmek en azından şu an için pek mümkün değil. Bu vesileyle biz de rekortmen ekibi bir kez daha tebrik ediyoruz.

• Tebrikler
  • iyi iş çıkarmışlar.
  • OC neden bu kadar zor. kolaysa neden 3 4 sn gibi saniyelere erişilemiyor??

Eleştiri gibi anlamayın sadece bir soru.

• Serpiştirmişler okunmuş pirinçleri anakartın üstüne, tabi birinci olacaklar.
    Şaka bir yana tebrikler...
  • Tebrikler.Başarılarınızın devamını dilerim.

• Araştırmacılar derken???Neyi araştırdı bu arkadaşlar acaba?Yoksa yeni bir elementmi keşfetti?

• Yetmez devamını isteriz
  • oooo süper helal olsun abiler

• Cafcaflı arka planlar, karmaşık sistemler, gizemli kişiliklerin olmadığı,
    Balkonda, gayet rahat, zevk ile yapılan testten dünya rekorunu çıkarmak güzel bir duygu olsa gerek.
    Tebrikler.
  • tebrikler bundan sonraki çalışmalaarınızda başarılar dilerim

• SüperPi demodeninde demodesininde demodesi oldu ama hlen kullnılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: CodeMachine

Serpiştirmişler okunmuş pirinçleri anakartın üstüne, tabi birinci olacaklar.

Evet abi ya o pirincler neden var? İlk defa gordum ben onlari

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mebrar

quote:

Orijinalden alıntı: CodeMachine

Serpiştirmişler okunmuş pirinçleri anakartın üstüne, tabi birinci olacaklar.

Evet abi ya o pirincler neden var? İlk defa gordum ben onlari

benim bildiğim pirinç nemi emer heralde o yüzden koydular yoksa ben de anlamadım
  • Cok ugrastık ama degdi
  • Helal olsun valla adamlara :)

• nolmuş hız aşırtmışlarsaküçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın.Tebrikler
    ne işe yarıyacakki ?sadece rekor kırabiliyorlar.Kullanamıyorlarki o hızı
    varmı bunun sebebi yoksa sadece hobi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evrime inanmayan maymun -- 29 Haziran 2012; 0:30:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brandybuck

Cok ugrastık ama degdi

Tebrikler
  • neden amd işlemciler kullanılmıyor bi sebebi var mı ? herkes zaten aynı işlemciyi kullanıyor şartlar eşit.
  • tamam anlıyorum güzel hızlar ama neden hala kıstas super pi yıl olcak 2050 biz hala super pide saniye düşürmeye calışcaz

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.