Şimdi Ara

Android 4.1 OTA güncellemesi bazı Galaxy Nexus modelleri için internette yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
3.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Google, Android 4.1 Jelly Bean versiyonunu bazı Galaxy Nexus modelleri için OTA olarak dağıtmaya başladı. IO 2012 konferansında bildirildiği gibi bu güncelleme, yeni yazılımın bir ön inceleme sürümü olarak gelecek. Ayrıca her Galaxy Nexus sahibi cihazını ön inceleme sürümüne yükseltemeyecek.

Amerika'da satılan GSM Galaxy Nexus'lar, yani "takju" kod adlı telefonlar ile uyumlu olan güncelleme paketi, bununla birlikte sadece Google I/O katılımcılarına dağıtılan geliştirici paketindeki ürünlere yüklenebilecek. Ancak özgür bir mobil platformda çareler tükenmez. Halihazırda diğer Galaxy Nexus modellerine sahip kullanıcılar da, eğer cihazlarını Root erişimli hale getirerek bir Custom Recovery kurararlarsa OTA yükseltmesini yükleyerek Jelly Bean'i hemen şimdi deneyebilirler.

156MB büyüklüğündeki OTA paketi, IMM30D yazılımlı GSM Galaxy Nexus modellerine yukarıda tarif ettiğimiz gibi kurulabiliyor. Güncellemenin ardından Android versiyonunuz 4.1, yapı numaranız ise; JNR84D olarak değişecektir. Yüklemeyi gerçekleştiren kullanıcılar, ön inceleme sürümünü tecrübe etmelerine karşın hız, performans ve stabillikte belirgin artışlar olduğunu ifade ediyor.

Siz de aşağıdaki kaynak bağlantısından Android 4.1 Jelly Bean ön inceleme versiyonunu direk Google sunucuları aracılığıyla bilgisayarınıza indirip telefonunuza yükleyebilirsiniz. Güncellemenin tam sürümü, Temmuz ortalarında Galaxy Nexus, Nexus S ve Motorola XOOM tablet bilgisayarları için yayınlanacak. Yine aynı günlerde Jelly Bean kaynak kodları dağıtılacak ve mevcut diğer modeller için güncelleme çalışmaları başlayacak. Bir süredir bazı üreticiler tarafından kullanılan Android PDK'sı sayesinde güncellemelerin çok daha erken ulaşması bekleniyor.

• ahaaa bu kadar çabuk beklemiyordum

s3 ne zaman gelir aceba :DDDDD

• quote:

Orijinalden alıntı: Iron Sky

ahaaa bu kadar çabuk beklemiyordums3 ne zaman gelir aceba :DDDDD

Eğer dedikleri gibi çalışmalar erkenden başladıysa Eylül'de gelir bence

• eylül çok geççç

ağustos ortası gelse keşke
  • S3 içinde kısa zamanda jelibon bekliyoruz :)

• CyanogenMod akar :D

• jelibon degil bonibon

• cm 11 mi olur artık
  • İşte Google'dan telefon almanın faydaları ilk güncellemeyi sen alırsın...

• 1 sene geçmeden yeni bir sürüm çıkarıyor Google. Ya iyi bir iş çıkarmıyorlar bu nedenle sürüm atlıyorlar ya da Android'in daha çok gelişmeye ihtiyacı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: danGerfuLL

1 sene geçmeden yeni bir sürüm çıkarıyor Google. Ya iyi bir iş çıkarmıyorlar bu nedenle sürüm atlıyorlar ya da Androidin daha çok gelişmeye ihtiyacı var.

iOS 5 ve 6'nın duyurulması arasında kaç ay var? WP 7.5 ile WP 8 arasında kaç ay var?

Cehalet kötü bir şey. Bilmediğin konu üzerine yorum yapmak daha kötü bir şey.

Artık tüm mobil işletim sistemleri yaklaşık olarak 1 sene periyotlarla güncelleniyor. İşletim sisteminin güncel tutulması kullanıcılar için çok avantajlı bir şeydir. Kullandığı alet eskimez, performans artar, yeni özellikler gelir.

• sanırım bu güncelleme iyi olmuş gibi.az önce nexus başlığını inceledim,güncelleyenler olmuş diyor.artık tüm android cihazlara gelir inşallah.
  • Bundan sonra google telefonu alınır onlarda bunu istiyor gerçi...
  • CynanoMOD sureklı yetısemıyor: CynanoMOD RC surumunu tam cıkartıyor bu sefer Google Androıd 4.1 i cıkarıyor...

• quote:

1 sene geçmeden yeni bir sürüm çıkarıyor Google. Ya iyi bir iş çıkarmıyorlar bu nedenle sürüm atlıyorlar ya da Android'in daha çok gelişmeye ihtiyacı var.

iOS 5 ile iOS 6 arasında kaç yıl var? 10 yıl mı?
    WP 7.5/7.6 ile 8 arasında kaç yıl var? 20 ?
    Hayır. 1 yıl var. Hatta belki daha az.

Özellikle şu yazdıklarınız beni yeterince güldürdü.

quote:

Ya iyi bir iş çıkarmıyorlar bu nedenle sürüm atlıyorlar ya da Android'in daha çok gelişmeye ihtiyacı var.

Güncelleme iyi birşeydir. Hataları giderir, performans ve stabilite artışı sağlar, şarj dayanma süresini artırır. Bir cihaz ne kadar çok güncelleme alıyorsa o kadar çok destek görüyor ve kullanılıyor, üstüne gidiliyor demektir. Microsoft her hafta Windows için Salı günü toplu Update Paketi yayınlar.

Bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 28 Haziran 2012; 19:13:11 >

• Bilmediğin konu üzerine yorum yapmak daha kötü bir şey.

• arkdaşlar 4.01 ve 4.04 ics kullanan biri olarak şuanda 4.1 jelly bean kullanıyorum.

Tek kelimeyle alet akıyor o kadar söylüyorum. Hız olarak , akıcılık olarak gerçekten çok iyi iş başarmışlar.

güzel detaylar , bazı değişiklikler olsa da asıl olay hız denebilir ki çok iyi olmuş bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

1 sene geçmeden yeni bir sürüm çıkarıyor Google. Ya iyi bir iş çıkarmıyorlar bu nedenle sürüm atlıyorlar ya da Android'in daha çok gelişmeye ihtiyacı var.

iOS 5 ile iOS 6 arasında kaç yıl var? 10 yıl mı?
    WP 7.5/7.6 ile 8 arasında kaç yıl var? 20 ?
    Hayır. 1 yıl var. Hatta belki daha az.

Özellikle şu yazdıklarınız beni yeterince güldürdü.

quote:

Ya iyi bir iş çıkarmıyorlar bu nedenle sürüm atlıyorlar ya da Android'in daha çok gelişmeye ihtiyacı var.

Güncelleme iyi birşeydir. Hataları giderir, performans ve stabilite artışı sağlar, şarj dayanma süresini artırır. Bir cihaz ne kadar çok güncelleme alıyorsa o kadar çok destek görüyor ve kullanılıyor, üstüne gidiliyor demektir. Microsoft her hafta Windows için Salı günü toplu Update Paketi yayınlar.

Bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayın.

Bilmediğim konu?

iOS3 17 Haziran 2010
    iOS4 21 Haziran 2011
    iOS5 12 Ekim 2011
    iOS6 duyurulma tarihi 11 Haziran 2012

iOS Version History

WP7

Son SDK 16 Eylül 2010, 11 Ekim 2010 Steve Ballmer 6 cihaz duyuruyor.

WP7.5 Mango

MS 27 Eylül 2011'de dağıtmaya başlıyor.

Tango

Allah büyük gelir bir ara. Eylüle ancak.

WP Version History

Android

2.0 26 Ekim 2009
    2.1 12 Ocak 2010
    2.2 20 Mayıs 2010
    2.3 6 Aralık 2010
    4.0.1 19 Ekim 2011
    4.1 27 Haziran 2012

Android Version History

Neyi ima ettim, neyi kastettin daha fazla konuşmaya gerek yok.

• Cemaat toplansın, artık ios'un cenaze namazını kılabiliriz:http://www.youtube.com/watch?v=0WxjT8s3Wos&feature=player_embedded

Sıfır kasma, sıfır lag, yağ gibi akıyor jellie bean. ios bitmiştir.

• şu anda kullanıyorum 4.1 i tek söyleyeceğim. İNANILMAZ !!!!

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.