Şimdi Ara

2003 e46 3.16 mı yoksa 3.20 mi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar öncelikle yeni araba alıcam ve kararımı BMW den yana vermiş bulunmaktayım. Önce ne istediğimi ve beklentilerimin neler olduklarını yazayım ve sizinde buna göre yapacağınız değerli yorumlarınızı dikkate alacağım. uzun yıllar mercedes kullanmış birisi olarak ilk öncee arabaya hiç yüklenen birisi değilim ve aşırı sakin kullanan birisiyim, bu yüzden 3.16 ve 3.20 arasında kaldım ve okudugum yorumlara göre kimileri sakın 3.16 ya girme 3.20 den aşşağısı pişmanlıktır demiş ve buda benım kafamı karıstırdı acıkcası. Benim için öncelikli olarak en önemli olan şey YAKIT' tır arkadaşlar ekonomik olsun istiyorum. Aracı LPG olarak kullanacagımıda belirtmek isterim. birisi 4 silindirli birisi 6 silindirli... Şimdi ben ne basan birisiim nede makaslara giren birisiyim bu tür kullanım tarzım kesınlıkle yoktur. yani daha önceki aracım 3 bin motor oldugu halde motorun hakkını hiç vermemişimdir ve çok temiz kullanırım. yanı özetlersek arkadaşlar benım için önemli olan kasanın kalitesi ve iç konforu... motora pek onem vermiyorum yeterki az yaksın modundayım. günlük gidiş geliş toplam 48 km yol yapmaktayım.... sizce 3.16 i mi almalıyım yoksa 3.20 i mi ?? bu arada düz vites....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sardemir -- 28 Haziran 2012; 4:33:24 >

• benimde merak ettiğim bir konu. ? bu sitede arabadan anlayan kimse yokmu acaba:))
  • ben size farklı bir motor tavsiye edeyim .

e46 3.18 ...

tabiki 6 silindir motor az yakmaz, ama 3.16 da az yakan bir araba değil kesinlikle

ne çok yaksın , ne de az yaksın derseniz 3.18 uygundur derim...

bana sorarsanız , 3.20 daha rasyonel gelir ...

6 silindire fazla yüklenmezseniz korkutucu yakıt değerleri görmezsiniz ...

3.16 ya pişmanlık diyip , 3.20 candır diyenler olması normaldir , bu kişiden kişiye , beklentiye göre değişir ... bana göre 3.20 de yürümüyor yolda mesela

kararı siz vereceksiniz . 3.16 nın yakıtı az değildir , performansı da berbat değildir ... neticede 1300 1400 kg civarında bir araç , tabiki kalkışta yakıt tüketimi artacak ... tüm olay aracın kalkışından yol almasına kadar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.