Şimdi Ara

Google Maps 6.9, çevrimdışı desteğiyle Play mağazasında yerini aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Google'ın I/O 2012 konferansında duyurduğu çevrimdışı görüntüleme desteğine sahip Maps 6.9sürümü, Play mağazasında yerini aldı. 

Aylık 1 milyar aktif kullanıcıya sahip Google Maps, çevrimdışı desteği sayesinde 150'dan fazla ülkede bölgeleri, şehirleri ve kasabaları cihazınıza kaydederek, internete bağlı olmadığınız zamanlarda da detaylı olarak görüntülemenize izin verecek.  

Uygulamada Street View için bir de Pusula modu bulunuyor. Mobil cihazınızdan bir işletme için arama yaparken, İşletme Fotoğrafları vasıtasıyla sunulan iç mekan görsellerine tıkladığınızda, cihazın kamerasını hareket ettirerek sanki mekanın içerisindeymişsiniz gibi 360 derece görüntüleme yapabiliyorsunuz.  

Uygulamada geliştirilmiş 3D görüntüler, adım adım navigasyon, araç, toplu taşıma, bisiklet ve yürüyüş güzergahları, canlı trafik bilgisi, lokal işletme araması, belirli havalimanı, otel, perakende mağazaları gibi mekanların iç mekan haritaları şeklinde özellikler sunuluyor. 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.maps&hl=en 

• Hemen güncelledim
  • Gozunu sevdigimin android i yeni os guncelleme beklemeye gerek bile yok ..bugun youtube dan maps e kadar bircok yenilik geldi hepsini guncelledim muthis olmus...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben hiçbirşey anlamadım bu işten, bir önceki versiyonda da zaten vardı belli bir alanı ön belleğe alma. Labs kısmındaydı. Kullanıyorduk bir sorun yoktu. Şimdi ise seçilen alanda kullanılamıyor diye hata veriyor. Kafalar karıştı...

• "cihazın kamerasını hareket ettirerek sanki mekanın içerisindeymişsiniz gibi 360 derece görüntüleme yapabiliyorsunuz."
    İşte etkileşim budur...
  • şu guncellemeyı bır adım adım anlatsa ,
    (sony neo v) ,playe girip yuklenılenler kısmında bulamıyorum programın kendısını acıyorum yıne bulamıyorum ...

yardım lutfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: sendemail

şu guncellemeyı bır adım adım anlatsa ,(sony neo v) ,playe girip yuklenılenler kısmında bulamıyorum programın kendısını acıyorum yıne bulamıyorum ...yardım lutfen.

Programın kendisini açtıktan sonra menüsünden ayarlara girip yeniliklere tıkla, doğrudan google play güncelleme sayfasını açması lazım.

• haritaların çevrimdışı olması çok kullanışlı olmuş rekabet iyi bişey

edit:demiştim ama turkiye yokmuş sanırım çevrimdışı haritada en kısa zamanda eklenir umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saltooo -- 28 Haziran 2012; 17:54:05 >
  • program güncellenmiş ama ''seçilen alanda kullanılamıyor'' diyor. Türkiye haritaları üzerinde, haritayı download ettikten sonra offline gezebilen var mı? Daha doğrusu ''Türkiye haritasından bir bölge Download edebilen var mı?''

• Türkiye haritası her zamanki gibi yok. Google Türkiye ye çok önem veriyor ( !)

• turkiyede bu ozellik kullanilamiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiyede kullanılmamasının sebebi operatör firmalarla anlaşıp vatandaşın parasını yolmak.

• Google Maps 2008 'deki Windows Mobile sürümünde vardı bu offline maps olayı. :) Hatta 30 MB Eskişehir önbelleğini paylaşmıştım burada. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 13 Mayıs 2013; 14:01:22 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.