Şimdi Ara

'Project Glass' gözlüklerinin fiyatı ve çıkış tarihi açıklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
1
Favori
8.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 'Project Glass' gözlüklerinin fiyatı ve çıkış tarihi açıklandı

Google I/O'da Sergey Brin tarafından 'Project Glass' kullanılarak kısa bir gösteri yapıldı ve gözlüğün marifetleri katılımcılara gösterildi.

Brin, katılımcılara gözlükler ile kaydedilmiş canlı bir hava atlayışını izletti. Brin'in arkadaşının Moscune'un üstündeki bir uçaktan atlarken, görüntüleri Hangout'u kullanan bir 'Project Glass' aracılığıyla Brin'e aktarması oldukça etkileyici bir izlenim bıraktı. Atlayışın ardından Brin, Project Glass gözlüklerini kullanan bisikletçiler tarafından gönderilen görüntüleri 'Project Glass' gözlükleri aracılığı ile kullanıcılara aktardı. 'Project Glass' hakkında fikir sahibi olmamızı sağlayan bu gösteriler oldukça heyecan verici, ancak Google'ın bu gösteri için bazı ek donanımlar kullandığı ihtimalini göz önünde bulundurmakta fayda var. Ayrıca Google'ın 'Project Glass' ile görüntü aktarımı dışında bilgi aktarımı gibi çeşitli veri transferlerini mümkün kılmak isteyebileceği de belirtiliyor.

Project Glass'ın marifetlerini katılımcılarla paylaşan Brin, ek olarak 'Google Glass Explorer Edition' adıyla piyasaya çıkacak olan ürünün çıkış tarihini ve fiyatını da katılımcılarla paylaştı. 'Project Glass' için ön sipariş şimdiden alınmaya başladı, ancak ürüne sadece ABD sınırları içinde ikamet Google I/O katılımcılarının ön sipariş verebileceği de belirtildi. Google Glass Explorer Edition'nın teslimatı ise 2013’ün ilk aylarında gerçekleşecek ve ürüne sahip olmak için 1500$’lık bir ücret ödenmesi gerekecek. 

• ben bunun ne olduğunu hala anlamadım. birisi açıklarsa sevinirim.

• cok guzel bise ya, Abdullah abi de taktiginda daha bi cekici duruyodu!

• -ABD'de sınırlarında ikâmet eden- I/O katılımcılarının önsipariş verebileceği.
  • Yakışmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: LKLC

ben bunun ne olduğunu hala anlamadım. birisi açıklarsa sevinirim.

bilgisayarı gözüne takdığını düşün
  • ilkler elbet güzel ve gösterişli olacaktır ama bir o kadar da ufak tefek sorunlar meydana çıkabilir. Elimde olsa almak isterim ama su anda bile alacak durumum olsa bir sonraki project glass gözlüğünü beklerdim. Teknolojide bazen ilklerden kaçmak gerekir her ne kadar bütün olanakları sağlasa da bu yapılan olay büyük bir başarıyı şimdiden attı bile. Ki suda var; böyle bir projenin tutması halinde ki tutacak, iphone olayı gibi htc samsung nokianin bile bu ise el atması muhtemel. Gene de googledan şaşmamak gerekiyor. unutmadan internet için telefona ödediğimiz gibi bunlarada iyi bir şekilde para bayilacagiz sadece o kadar para birşey ifade etmiyor. vodafone turkcell eğer bunları getirip bir de üzerine 24 ay taahhüt koyarsa sakin şaşırmayın. sayelerinde yurtdışından satın almak zorunda kalıyoruz. demedi demeyin hiç ummadik bir anda bunlar meydana gelecek.
  • quote:

bilgisayarı gözüne takdığını düşün
  • güzel bişeye benziyor
  • aslında çok yeni bir teknoloji için uygun fiyat tabi parası olana 4 yıl için baya ucuzlar birde merak ettiğim şey gözlük sonuçta herkese her gözlük yakışmaz bu garip bilemedim şimdi akşam akşam kafam karışıtı

• aslında çok yeni bir teknoloji için uygun fiyat tabi parası olana 4 yıl için baya ucuzlar birde merak ettiğim şey gözlük sonuçta herkese her gözlük yakışmaz bu garip bilemedim şimdi akşam akşam kafam karışıtı

• Geleceğin teknolojisi kesinlikle bu olacak.Telefon,bilgisayar,tv vs. hepsi bu gözlükte olacak.Sadece google değil tüm büyük teknoloji şirketleri bu gözlüğün geliştirilmesinde çalışmalı.
  • iyiymis
  • Mükemmel Teknoloji fakat Ülkemize geliş fiyati 3300 Gibi bir fiyat olsa bizimkiler hadi 3500 Yapalım der birde mağaza kazıkları oldumu 4000 E Birde vergiler 4600
    Alacak varmıdır hala bilmem
    Çok güzel bir teknoloji Google'i gerçekten tebrik etdim. Umarım bir gün o kadar gelişirki bu teknoloji Herkez sahip olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vahocan -- 27 Haziran 2012; 23:52:58 >
  • -Zugurt tesellisi mod on-
    Biz akıllı telefonla devam.Zaten alsamda takamam kötü duruyor.Turkiye sınırlarında adama deli derler.
    -Züğürt tesellisi mod off-

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Project glass tanıtımı konferansın ortasında tam bir sürpriz oldu. Google büyük bir güç gösterisi yaptı. Güzel bi şovdu ;)

• Almak için acele etmememiz gereken bir ürün diye düşünüyorum. Kısa sürede gelişecektir. Biliyorsunuz artık firmalar ürünlerini deneme aşamasını kullanıcılara yaptiriyor. :( Geçtiğimiz 6 ayın teknolojik değişimine bakarsak ürünün tamamen oturmasini beklemek gerekir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence 1500 $ gayet iyi bir fiyat böyle yenilikçi bir ürün için.
  • quote:

• üretemezler diyorlardı, sadece konsept tasarım diyorlardı. ne oldu şimdi?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.