Şimdi Ara

Çevrimdışı dikte desteği, Android 4.1 Jelly Bean ile birlikte geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
2.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  Google, Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemine çevrimdışı sesli yazdırma özelliğini ekledi. 

Bu özellik sayesinde veri bağlantısı kaybolsa dahi dikte sistemi düzgün bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Böylelikle kullanıcılar dikte için yüksek hızda veri bağlantılarına ihtiyaç duymadan bu sistemi kullanabiliyor. Google I/O'da Jelly Bean yüklü  'Galaxy Nexus' üzerinde gösterimi yapılan çevrimdışı dikte sistemi, tam bir sesli cümleyi saniyeler içerisinde yazıya çevirmeyi başardı. Apple'ın iPhone 4s ve yeni iPad'in de yer verdiği ses tanıma sistemi ise henüz çevrimdışı olarak çalışamadığı için böyle bir özelliğe destek veremiyor.

Çevrimdışı dikte sistemi şu an için sadece Amerikan İngilizcesi ile çalışsa da ilerleyen dönemlerde daha fazla dil desteğine kavuşması bekleniyor. 

• Google kullanmaya devam.
  • yazık valla yazık apple olunca adan zye detaylı haber yapiyorsunuz konu android google olunca hep tarafsiniz.

Android google 4.1in en önemli gelişmesi arayuz geliştirmesini detaylandirmamissiniz bile.Kiytiriktan bir haber yazip birakmissiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google iyi işler çıkarmaya devam ediyor. Türkçe desteği geleceğini de düşünüyorum çünkü zaten Google Voice'te bu destek ve alt yapı var yani ellerinin altında bulunuyor...

<edit:imla>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pardus Linux -- 28 Haziran 2012; 17:23:40 >
  • goggle doğru yolda yakında pazarı domine ederse hiç şaşmayın.
  • farklı uygulamalarla zaten yapılıyordu diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pardus Linux

Google iyi işler çıkarmaya devam ediyor. Türkçe desteği geleceğini de düşünüyorum çünkü zaten Google Voice'te bu destek ve alt yapı yani ellerinin altında bulunuyor...

Uzun bir süre gelmez Daha Translate berbat seviyede Everybody Lies çeviriyorum herkez yatıyor çıkıyor
  • S2'ye 4.1 gelirmi dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: vahocan

quote:

Orijinalden alıntı: Pardus Linux

Google iyi işler çıkarmaya devam ediyor. Türkçe desteği geleceğini de düşünüyorum çünkü zaten Google Voice'te bu destek ve alt yapı yani ellerinin altında bulunuyor...

Uzun bir süre gelmez Daha Translate berbat seviyede Everybody Lies çeviriyorum herkez yatıyor çıkıyor

Translate le ne alakasi var..Senin konusmalarini dikte ediyor sadece..galaxy s te cevrimici turkce olarak cok iyi calisiyor..cevrimdisi olmasi muthis..

• Arayüz deki değişim konusunda ayrıntılı bir makaleyi bekliyorum. Aynı zamanda farkları da önemli ics ile.
    Google ı da tebrik etmek lazım. Harbiden çalışıyorlar. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: memoseler

S2'ye 4.1 gelirmi dersiniz?

en erken nexus alsada s2 alacaktir. umarim s gibi desteklemiyor diyip siyrilmaz isin icinden

• Google
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC@DC

goggle doğru yolda yakında pazarı domine ederse hiç şaşmayın.

Pazari domine etmek mi ? Google zaten smartphone pazarinin %50den fazlasina sahip dunya capinda.

Çevrimdışı dikte desteği, Android 4.1 Jelly Bean ile birlikte geliyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.