Şimdi Ara

Android 4.1 Jelly Bean duyuruldu, Temmuz'da Galaxy Nexus, Nexus S ve Motorola XOOM için geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
5.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Android işletim sisteminin Jelly Bean kod adlı yeni versiyonu Google IO 2012 konferansında resmiyet kazandı. Sonbaharda gelmesi beklenen sonraki yükseltmenin, önceki Ice Cream Sandwich versiyonunun hızlandırılmış, bazı yeni özelliklerle donatılmış hali olarak geliştirilmesi sebebiyle Android 4.1 sürüm numarasını taşıdığı ve küçük bir güncelleme olduğu tahmin ediliyordu.

Google, 4.1 sürümünün şimdiye kadar geliştirdiği en hızlı Android versiyonu olduğunu söylüyor. Project Butter kapsamında mobil işletim sistemi üzerinde bazı değişiklikler yapan internet devi Jelly Bean ile, cihazınızdan en iyi performansı alabileceğinizi ve üzerinde önemli iyileştirmeler yapılan arayüzü kolaylıkla kullanabileceğinizi bildirerek yeni Android'in görünüş olarak değişmemesine karşın yeknik anlamda birçok yeniliği beraberinde getirdiğini gözler önüne serdi.

Android 4.1 ile dikey zaman uyumunu arayüzde gerçekleşen tüm animasyonlara ve geçişlere yayan Google, kullanıcılara "yağ gibi pürüzsüz" bir deneyim yaşatacak. Sayfa üzerindeki gezinme işlemleri ve diğer efektler de 60fps gibi bir değerle artık çok daha hızlı görüntülenebilecek. Yani kullandığınız cihazın donanımın gücünden arayüzde de yaralanabileceksiniz.

Açık kaynak kodlu özgür mobil işletim sistemi Android'in en önemli özelliklerinden biri olan uyarılar, bu güncellemeyle birçok yeni özellikle donatılacak. Uyarılar çubuğunun arayüzü yenilenecek ve geliştiriciler, resim gibi farklı ögeleri bu bölümde uyarı olarak kullanabilecek, daha büyük ve daha gelişmiş uyarılar oluşturulabilecek. Uyarı çubuğu üzerinden daha fazla bilgiye ulaşılabilecek. Kullanıcı, herhangi bir uyarıya basılı tutarak kimin tarafından gönderildiğine göz atabilecek ve eğer isterse bu uyarının bir daha gözükmemesini sağlayabilecek. 

Değişimden uygulama Widget'ları da nasibini aldı. Bir ana ekran aracı ekleme istiyorsunuz ya da mevcut olanın yerini değiştirmek istiyorsunuz. Aracı eklemek istediğiniz ana ekranda yeterli yer yoksa, Widget hemen uygun boyutta otomatik olarak ölçeklendiriliyor ve işlem zahmetsiz bir şekilde gerçekleşiyor.

Kolaylaştırılmış görev yöneticisi, Arapça, İbranice dillerinin uygulamalar tarafından kullanılabilmesi, yeni Hintçe dilleri desteği, canlı duvar kağıdı önizlemesi, kartvizitler için daha yüksek çözünürlüklü fotoğraf ekleme seçeneği gibi ufak yenilikler ve daha fazlasına önümüzdeki aylarda ulaşabileceğiz. 

Yeni Android versiyonu ilk olarak Google Nexus 7 tablette yer alacak. Halihazırda Amerika, İngiltere, Avustralya ve Kanada'dan Play Store aracılığıyla bu cihazı satın almak mümkün. Bunun yanı sıra Samsung Galaxy Nexus, Nexus S ve Motorola XOOM için güncelleme Temmuz ayı ortalarında dağıtılmaya başlayacak.

Aynı dönemde Android 4.1'in tam sürüm kaynak kodları yayınlanacak. Google, bazı üretici ortaklarına Jelly Bean'in ön inceleme versiyonu üzerinde çalışma izni tanıyarak kullanıcı arayüzleri ve diğer ek yazılımların yeni versiyona daha kısa sürede port edilebilmesini sağlamış. Böylece ASUS, Motorola, Samsung, HTC ve diğer firmaların Ice Cream Sandwich'e güncellenen ve güncelleneceği resmen açıklanan modelleri sonbahar aylarında en son yazılıma güncellenmiş olacak. Bu dönemde tanıtılacak yeni ürünlerin de Jelly Bean ile donatılacağı tahmin ediliyor.

• Lag sorunu hallolduysa ios 'un vay haline. Cenaze namazını kılarız. Ama erken konusmamak lazım. Hele bi çıksın da

edit: Cemaat toplansın, artık ios'un cenaze namazını kılabiliriz:

http://www.youtube.com/watch?v=0WxjT8s3Wos&feature=player_embedded

Sıfır kasma, sıfır lag, yağ gibi akıyor jellie bean. ios bitmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soul calibur -- 28 Haziran 2012; 20:26:47 >
  • sony ics ye güncellediği cihazları bu sürüme yükseltir umarım.

• Nexus s bile guncelleme aliyorsa galaxy nexus bir sonraki guncelemeyi de kesin alicaktir.. uzun sure guncelleme iskencesi yasadiktan sonra nexus alarak iyi bir tercih yaptim sonunda diye dusunuyorum.. nexustan sasmam bundan sonra :D

• Sonunda olmuş. Gözlükler gerçekten ilgimi çekti :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Sup3rNatural

sony ics ye güncellediği cihazları bu sürüme yükseltir umarım.

Sanmıyorum, muhtemelen 2012 serisine verirler. Hem verseler nolacak, verdikleri ics ortada, ben onu bile kullanmıyorum şahsen, bundan sonra cm ile devam

• evo 3d ye ics geliyo jely de gelir miki ?

• Linaro yalan oldu gibi, umarım bu da yalan olmaz. CyanogenMod'la temmuzda anlarız ne imiş, ne değilmiş.

• Bence S3 de temmuz ayında güncellemeyi alacak telefonlardan olmalıydı... :/

• o degilde katilanlar yasadi anasini satim :D...sanki esantiyon kalem dagitiyor herifler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: soul calibur

Lag sorunu hallolduysa ios un vay haline. Cenaze namazını kılarız. Ama erken konusmamak lazım. Hele bi çıksın da

Ben sadece Müslümanların cenaze namazı kılınır diye biliyordum ama... :D :D

• s2'ye gelir mi ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: mnc07

evo 3d ye ics geliyo jely de gelir miki ?

sanmiyorum arkadasim daha ics yi bile zar zor yeni aliyor cihaz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

quote:

Orijinalden alıntı: mnc07evo 3d ye ics geliyo jely de gelir miki ?

Böylece ASUS, Motorola, Samsung, HTC ve diğer firmaların Ice Cream Sandwich'e güncellenen ve güncelleneceği resmen açıklanan modelleri sonbahar aylarında en son yazılıma güncellenmiş olacak

Bu yazıya dayanarak sordum sonuçta ics geliyor bununda gelmesi (bence) muhtemel

• Büyük İhtimal S2'Ye Gelmeyecek

Android 4 (ICS) Çıktıgında Galaxy S e Degil S2'Ye Gelmişti

Şimdi Jelly Bean İse S2'Ye Gelmeyecek S3'e Gelecek

Apple Ve Samsung İşletim Sisteminde Aynı Yolu İzliyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: mnc07

evo 3d ye ics geliyo jely de gelir miki ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açık kaynak sürekli gelişiyor görüldüğü gibi, kapalı sistemler ise yerinde saymaya mahkum...

Bunun yanında henüz 4.0 ICS alamayanlar için firmalar 4.1 Jelly Bean ile süpriz yaparsa gerçekten güzel olur böylece geç kalmalarının bir anlamı olmuş olur hem de özür yerine geçer...

• Utan Samsung Utan

• Jelly Bean ve Ice Cream Sandwich aşağı yukarı aynı sürümler. Jelly Bean sadece süslenmiş ve elden geçirilmiş gibi bir şey sayılır. ICS olan her telefona Jelly Bean de gelecektir bence. Sadece sabredip beklemek lazım.

• kaymak gibi akıyormuş falan yemişim kaymağını hala gingerbread kullanıyoruz yahu google bu güncelleme işini çözemezse android işi yalan olur WP alır başını gider

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.